Dodaj do ulubionych

Joker o kapitalizmie

10.01.20, 08:43
krytykapolityczna.pl/kultura/film/jakub-majmurek-joker-recenzja/
Pan Majmurek urzedowo chce widziec krytyke spoleczna. I holywood urzedowo w filmach daje wstawki psychoanalityczne i marksistowskie. Bo urzedowo ich nauczono.

Rewolta w jokerze nie jest antykapitalistyczna. Jest kwestia godnosci. Swiat przedstawiony non stop zywi sie wladza ktora odbiera godnosc. Lewica uwaza ze to nieodlaczne od kapitalizmu...,ale ludzie chca jakos zyc w najbogatrzych kapitalistycznych krajach jako najbardziej humanitarnych.

Moim zdaniem winne sa rowniez nauki spoleczne wprowqdzajace wszedzie jezyk wladzy. A to jezyk wszystko psuje.

Szwedzi maja najbardziej liberalny rynek. Wiekssosc z nich placi na zasilki bedac na rynku a nie je otrzymuje i maja inne spolecsenstwo niz amerykanie. Ba problemy z chorobami psychicznymi podobne , tam wcale nie czeka obywatela luksusowa terapia. Wcale nie chodzi o cud lewicowy rozwiaxujacy wszystko.

Ale nie maja obsesji wladzy i rywwlizacji obsesji seksualnej jak amerykaneka kultura. To nie kapitalizm jest psychopatyczny. Ale wspolczesnosc zawladnieta przez narcyzm. Jokker zabija twarze narcyzmu rozne ktore go upokorzyly. W tym dwie jak sadze sa odwolaniem do baby boomers pokolenia wprost.
Obserwuj wątek
    • dotera Re: Joker o kapitalizmie 10.01.20, 09:21
      Na rynku chodzi o to by cos zrobic.

Czy musi to oznaczac wladze stres rywwlizacje? Czy da vinci tworzyl w stresie czy pasji. Kiedy lepiej dzialamy?

Mozemy w pokoju i szacunku tworzyc cywilizacje materialna na rynku. Mozemy tez zyc narvystyczna zawiscia. Ten ma ja nie, ja mam on nie moge miec wladze nad nim miec feudalna. Narcysm oslabia..l.i mysle ze panowie spoleczenstwa lubia i lewice za to ze saczy narcyzm do glowek. Wychowa slabych niewolnikow zamiast kreatywnych szanujacych sie ludzi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka