Dodaj do ulubionych

jaki odkurzacz kupić? pomocy

07.04.10, 22:37
Hej! Jestem na etapie kupowania odkurzacza, bo mój stary niestety padł.. Co tu
dużo mówić, muszę kupić nowy. Nie mam tylko pojęcia jaki. Jakie macie
doświadczenia? W sklepach widziałam z workami, bezworkowe, piorące, parowe
itp. Chciałabym kupić stosunkowo lekki i w miarę cichy, ale też solidny.
Jakiej marki najlepiej kupić i jaki model? Macie jakiś sprawdzonych
producentów albo coś odradzacie? Czy kupię coś w necie? Na co zwracać uwagę
przy zakupie? Jestem w stanie wydać tak ok. 700-800 zł. Z góry dzięki za pomoc :)

Obserwuj wątek
    • Gość: Foxy Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy IP: *.net.stream.pl 08.04.10, 20:24
      Hej, znam ten ból... polecę Ci, abyś nie kupowała odkurzacza poniżej
      150 złotych, ja ostatnio kupiłam Zelmera właśnie za 120 złotych i
      zdecydowanie nie polecam! Natomiast moja koleżnka bardzo sobie
      chwali Electrolux Clario Z 8840, jest dosyć mocny:2200W i jest typu
      tych z workiem. DOstaniesz go własnie w cenie około 700 złotych.
      Gdybyś była zainteresowana parametrami tutaj znajdziesz informacje:
      www.1komp.pl/produkt-41-180-533-
      35353,odkurzacze_odkurzacz_electrolux_z_8840.htm. Mam nadzieję, że
      trochę pomogłam, powodzenia!
    • kufelek54 Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 09.04.10, 17:11
      ja zaczne od tego na co musisz patrzeć kupować odkurzacz, przede
      wszystkim moc (im wyższa tym więcej zassa), długość kabla, rodzaj
      worków, czy rura sie chowa, czy trzeba ją rozkręcać, czy ma komplet
      szczotek, jak długo jest gwarancja i gdzie kupujesz. Ja np swój mam
      z Reala i niestety jest fatalny, kosztował 500 zł, zepsuł sie po
      miesiącu i okazało się, że "uszkodzenie nie jest objęte gwarancją" :|
    • kasiunia22_2 Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 09.04.10, 19:18
      Ostatnio też mialam taki problem :), odwiedziłam wiele sklepów i
      stron internetowych zanim się zdecydowalam na Philips Performer
      Fc9170. Jest lekki, cichy i dobrze wciąga, kosztuje ok.600zł. O ile
      nie masz zwierząt w domu to jest idealny. Ze zwierzętami powinnas
      wziac pod uwage jakis z wieksza moca. Wejdz sobie na stronke:
      www.euro.com.pl, tam napewno cos znajdziesz. Pozdrawiam.
    • noname-on-line Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 11.04.10, 11:24
      ok dzięki za Wasze podpowiedzi, przydadzą mi się :) jeszcze ktoś coś poleca, albo odradza? aaa powiedzcie mi gdzie wogóle szukać informacji o odkurzaczach? są jakieś stronki gdzie ludzie się wypowiadają, albo oceniają? porównywaliście wcześniej inf czy to nie ma znaczenia?
      • 0mucia0 Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 13.04.10, 18:25
        To nie jest batonik, lepiej wcześniej wiedzieć co,gdzie,za ile?Wejdź sobie na ceneo.pl,poszukaj na forach.Zanim kupiłem telewizor też się pytałem na www.elektroda.pl,na bank o odkurzaczach też coś będzie.Dodatkowo popytaj znajomych.
    • lidka28.net Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 12.04.10, 17:26
      My z mężem po ślubie kupiliśmy odkurzacz piorący Zelmer Wodnik i nie jestem zadowolona. Kupilismy go chyba za 650 zl w Media Markt, bo chciałam mieć piorący, zeby mieć mniej roboty. I po 1 nie dość, że jest większy i cięższy niż zwykły odkurzacz, po 2 ta funkcja prania jest bardzo skomplikowana, dużo czasu zajmuje samo przygotowanie, a później jeszcze trzeba go suszyć i umyć, po 3 trzeba używać specjalnego, niskopieniącego płynu piorącego, który na dodatek jest drogi. Już bym wolała kilka razy w roku ze szczotką i wiaderkiem prać dywan, na pewno drugi raz bym go nie kupiła. A informacji szukaliśmy tylko w internecie i później w sklepie u sprzedawcy, ale co z tego jak nie jesteśmy zadowoleni z niego. Aha no i jeszcze na ceneo.pl, ale to chyba każdy tam sprawdza.
    • noname-on-line Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 13.04.10, 20:33
      A powiedzcie mi jeszcze gdzie kupujecie takie rzeczy? Przez neta czy jednak tradycyjnie w sklepie? Pytam, bo nie wiem czy kupić taniej, ale jednak z ryzykiem przez internet czy mimo wszystko w sklepie? I dlaczego? I ile maksymalnie wogóle wydalibyście na odkurzacz?
      • 0mucia0 Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 14.04.10, 21:36
        Widze, że dalej ciągniesz jeszcze ten temat. Ja swój odkurzacz Amica kupiłem w Avansie, bo szybko potrzebowałem i nie miałem czasu się bawić w przesyłki, a akurat promocja była i odkurzacz nawet dobry jest. A odkurzacze to i za 4000 zł znajdziesz, ale myślę że więcej niż 1000 zl nie ma sensu dawać.
        • czarnytomson Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 18.04.10, 12:48
          to zależy od zarobków ile max:D kupuj na allegro ja praktycznie wszystkie
          sprzety tam kupuje, jak sie boisz to weż za pobraniem to nie powinno nic sie
          stać;P poza tym poczytaj opinie o sprzedawcy, jak ma same pozytywy to bierz :D
          tu masz jeszcze opinie innych o roznych odkurzaczach
          www.nokaut.pl/odkurzacze/komentarze.html, jak ci te nie wystarczaja (nie
          bylo trudno to znalezc - polecam google)
    • johana75 Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 18.04.10, 16:21
      Ja maogę ci polecić Zelmera.
      www.ceneo.pl/;015393450-10;0020-20-0-0-12.htm
      Po początkowych problemach ( przyjechał uszkodzony) dział u nas już ponad pół
      roku. Rewelacyjnie zbiera wszystkie zanieczyszczenia z dywanów( turboszczotka)
      jest troche głośna, ale u koleznki w Elektroluxie jest tak samo.
      Poza tym filtry i worki sa tanie, dodatkowo mają mega pojemnośc ;)

Moge powiedzieć ze dorownuje modelom za 600 zł w Elektroluksie ( odkużałam u
      kolezanki takim)

Co moge odradzić to Dril Devil bezworkowy tan:
      www.real.de/wochenangebote_elektro_haushalt.html?id=396&module__angebote_angebot=161305&module__angebote_showEntries=0&module__angebote_maxEntries=9
      Czyszczenie nie nalezy może do skomplikowanych, ale mycie filtra to tragedia,
      NIGDY go dobrze nie domyjesz, przez co traci na sile ssącej.A turboszczotka jest
      poniżej wszelkiej krytyki, trzeba przejechac kilka razy zeby cos zebrała.

--
      Moin moin....Nordsee :)
    • noname-on-line Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 18.04.10, 21:34
      WSZYSTKIM dziękuję jeszcze raz za wsparcie zielonej w tym temacie osoby :) a jeszcze już na koniec powiedzcie mi na jakie cechy odkurzaczy w ogóle nie zwracać uwagi? Te które albo nie mają żadnego znaczenia, albo we wszystkich odkurzaczach są takie same ? :) i czy wyrażacie gdzieś opinie o kupionych odkurzaczach (poza tym forum oczywiście ;D), bo chce się dowiedzieć gdzie jeszcze mogę zajrzeć.. w tym tygodniu idę kupić/ albo zamawiam odkurzacz to dam Wam znać co kupuje ;p tylko,że jeszcze się nie zadecydowałam jaki..
      • cucumberry Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 14.09.10, 12:19
        Ja tam uważam, ze bardzo dobrze się sprawdzają odkurzacze wodne;) Sama jestem posiadaczką takiego, dokładniej zelmera www.medialux.pl/dzial/drobneagd/kategoria/?id=47&prod=96107 i muszę przyznać, ze nie zamieniłabym go już na klasyczny odkurzacz. Świetnie radzi sobie z kurzem i brudem;)
    • baronowaa Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 08.01.12, 12:56
      Jeśli chcesz lekki, cichy odkurzacz to polecam Robojet smooth, jest do wyboru jeszcze jeden model. stary odkurzacz dałam rodzicom bo mnie wkurzał... takie targanie za sobą pudła. Teraz włączam sobie odkurzacz i w tym czasie zabieram się za obiadek :)
      • krakowskim_targiem Re: jaki odkurzacz kupić? pomocy 20.08.12, 11:50
        ja nie mam warunków na odkurzacz centralny niestety, a ponoć to świetna sprawa :( niemniej, ten wodny bora od mpm jest spoko. próbowałam i rzeczywiście nic nie smierdzi podczas odkurzania, zbiera kurz pięknie. no i cena znowu nie jakaś przesadzona..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka