Dodaj do ulubionych

Moja wymarzona sypialnia

30.01.11, 21:13
Wiem, że to może nie miejsce na takie pytanie, ale chciałabym znac zdanie kobiet.
Nie długo wraz z moim facetem przeprowadzamy sie do nowego mieszkania. To będzie nasze pierwsze, wspólne mieszkanie i w związku z tym mam mały dylemat. Oboje chcielibysmy mieć przytulną, lekko romantyczną sypialnię, jednak nie do końca wiem jakiego koloru dodatki w niej umieścić...Myślalm o kolorze krwisto-czerwonym, np. dywan, świeczki, suszone owoce w szklanych miseczkach, sztuczne kwiaty... Tylko nie jestem pewna czy ten kolor będzie na pewno odpowiedni. Chciałabym mieć również pościel w kolorze śnieżno-białym... Czy to wszystko sprawi, że nasa sypialnia bedzie własnie tak wyglądac jakbyśmy tego chcieli??? Podpowiedzcie coś...
Edytor zaawansowany
  • vandikia 30.01.11, 21:21
    Wszystko zależy od tego, co lubicie. U mnie czerwienie, róże się nie sprawdziły. Potrzebuję kolorów w miarę neutralnych, uspokajających.
    Do sypialni polecane sa kolory ziemi, takie które pozwolą Ci sie zrelaksować po cięzkim dniu, a nie doprowadzą Cię do szału.
    Śnieżnobiała pościel pasuje zawsze.
    --
    www.youtube.com/watch?v=t5Hn5BYbr9k
  • marina.sy 30.01.11, 21:24
    Czy to wszystko sprawi, że nasa
    > sypialnia bedzie własnie tak wyglądac jakbyśmy tego chcieli???

Tak, ja uważam, że będzie wyglądać tak, jakbyście chcieli. Na bank. A do tego patriotycznie ;)
  • akle2 30.01.11, 21:26
    Od nadmiaru krwistoczerwonego koloru będzie bolała głowa, a sypialnia ma być miejscem dla relaksu. Kolory powinny być ciepłe, ale stonowane. Ja stawiam na beżo-brzoskwinie. Ponoć jeszcze zieleń uspokaja.
  • domipro 30.01.11, 21:39
    Wpadłam na czerwien, ponieważ kilka dni temu byliśmy w sklepie "wilkinson" tutaj w Anglii i piękne dodatki widziałam w tym kolorze. W Polsce mam sypialnię w beżach i czekoladzie, która szczerze mówiąc już mi sie trochę znudziła. Nie chce w sumie aby czerwień dominowała, ale chciałabym aby była lekko widoczna i zeby nasza sypialnia nie była nudna.... A teraz jak dodatki to jakie?? Czasem widzę u niektórych ludzi w domach przemyslany styl...ale ja chyba nie mam talentu do dekorowania... A jak jest u Was w sypialniach??
  • akle2 30.01.11, 21:47
    Zrobisz jak uważasz, ale gwarantuję, że po tygodniu będziesz miała dosyć.
    Ja mam pastelowe kolory.
  • izabellaz1 30.01.11, 21:35
    beże, brązy, rudości (ale takie ciemniejsze, stonowane).

W samej czerwieni dostałabym pie...a.

--
    --------------------
    Si vis pacem, para bellum
  • tanebo 30.01.11, 21:43
    Czerwień to raczej kiepski pomysł. Lepsza jest zieleń, błękit - błękit gołębi podobno dobry jest na bezsenność.
  • domipro 30.01.11, 21:49
    Moze macie racje... bedzie mi sie podobac przez miesiac a poniej bede miala dosyc takiego koloru... Wiec moze brzoskwinia? Ale wtedy z jakimś innym kolorem zeby nie było cukierkowo... Jaki kolor do niej pasuje??
  • soulshunter 30.01.11, 22:02
    widze ze kolezanka nie ma pojecia czego chce. Zatem proponuje udac sie do empiku i przewertowac gazety wnetrzarskie. BTW moja wymazona sypialnia bedzie miec kolor gorzkiej czekolady (sciany) + dodatki w kolorze kosci słoniowej, beżu itp.
    --
    "Bacz, byś nie zgłupiał od mądrości swojej."
  • lolcia-olcia 30.01.11, 22:05
    Ładna, a na podłodze skóra z dzikiej kobiety :D
    --
    Kto ma to samo zdanie co my - jest kulturalny, miły i po prostu człowiek renesansu; kto się z nami nie zgadza ten bydlę..
  • akle2 30.01.11, 22:06
    Hehehe :D :D :D
  • akle2 30.01.11, 22:07
    ...własnoręcznie upolowanej.
  • lolcia-olcia 30.01.11, 22:08
    Oczywiście :)
    --
    Kto ma to samo zdanie co my - jest kulturalny, miły i po prostu człowiek renesansu; kto się z nami nie zgadza ten bydlę..
  • soulshunter 30.01.11, 22:08
    a nad łóżkiem ich głowy
    --
  • lolcia-olcia 30.01.11, 22:11
    Nad łóżkiem duże lustro :D
    --
  • soulshunter 30.01.11, 22:16
    nie, nie, lustro na suficie.
    --
  • lolcia-olcia 30.01.11, 22:20
    nad łóżkiem miałam na myśli sufit..;p

To chcesz tak cudowną skórę pozbawić głowy ? no nie wiem to jeszcze zależy od tego jaki wyraz twarzy będą miały ;p
    --
  • soulshunter 30.01.11, 22:22
    lolcia ogladalas sin city?
    --
  • lolcia-olcia 30.01.11, 22:24
    Nie a co to ?
    --
  • bijatyka 30.01.11, 23:08
    Co przyjdę, to soul już romansuje. Czy tego gościa da się upilnować ????
    --
    Jestę starsza to wię.
  • domipro 30.01.11, 23:11
    Może lubi;)
  • akle2 30.01.11, 23:11
    Potrzebny mu dywanik do drugiego pokoju.
  • kokolina_koko 30.01.11, 22:07
    Halo, halo- czy jest na sali wróżka?
    Takie intensywnie kolory jak czerwień rzadko kiedy wyglądają dobrze, naprawdę. Może lepiej postawić na klasykę i stonowanie?
    --
    kokolina.wordpress.com/
  • lili76 30.01.11, 22:11
    Najlepiej bedzie jak przegladniecie razem kilka magazynow wnetrzarskich, katalogow czy sklepow online oferujacych dodatki do sypialni. Skoro jestes z UK to zerknij chocby na strone Next. A z Wilkinsona nie kupuj zadnych suszek czy sztucznych kwiatow.....
    Brzoskwiniowy Tobie moze sie podobac, ale czy Twojemy facetowi sie spodoba? Moze cos w niebieskosciach? Swietnie bedzie wygladac z bialym, lekko romantycznie (jesli dodatki odpowiednie), mozna dodac cos w granacie dla podkreslenia "meskosci" sypialni ;-)
  • domipro 30.01.11, 22:52
    Czemu mam tam nie kupowac??? Mamy ściany z brzoswiniowe z pokoju i szczerze mowiac nie chce mi sie ich malowac, bo nie chce zbyt duzo inwestowac w nie swoj dom... Wiec moze do tych scian cos w kolorze czekolady??? Poloze dywan czekoladowy, a na ścianach np. obraz z białym storczykiem na czarnym tle i postawie jakieś swieczki w ciemnych kolorach i i figurki...Co wy na to??
  • lili76 30.01.11, 22:15
    a jesli masz taka ochote na czerwony, to moze cos takiego?
    [img]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMXuGJK_0jz4gHDswgYq3FhCeXcJIzcG-mLyCXXSr7PF1C2iEB&t=1[/img]
  • ladyhermiona 30.01.11, 22:53
    Chyba nie jestem upoważniona w kwestii doradzania komuś, kto lubi sztuczne kwiaty.
    --
    - Skąd się biorą dzieci? - zapytał Brad Pitt Angelinę Jolie.
  • domipro 30.01.11, 22:56
    Ojej mi chodziło o takie duze, ladne kwiaty w polączeniu z malowanymi gałęziami w szklanym duzym wazonie, który postawie na podlodze;)
  • domipro 30.01.11, 23:23
    A ja uciekam oglądać sypialnie w internecie. Dzieki za radę, czerwono na pewno nie bedzie;)
  • akle2 30.01.11, 23:29
    Nie rób czerwonego. Na początku będzie wydawało się ładnie, a potem będziesz podenerwowana, zamiast wypoczęta.
  • miau_weglowy 30.01.11, 22:59
    jesli posluchasz mojej rady, to Twoja sypialnia bedzie wygladac tak, jak ja chce. zanim sie wprowadze, musialabym sie upewnic, czy chce Twojego faceta. na dodatek w pakiecie z Toba...
  • domipro 30.01.11, 23:01
    moze bez komentarza...
  • akle2 30.01.11, 23:13
    ?
  • domipro 30.01.11, 23:16
    Moze lubi romansowac
  • venettina 31.01.11, 00:11
    Jak wiekszosc raze ci wybrac uspakajajace kolory. Projektanci robia fajne wzory, w ktorych nikt nie bedzie spal czy mieszkal. To ma tylko ladnie wygladac... na zdjeciu. W czerwieni bedzie wam fajnie przez jakis czas a potem bedziecie sie wsciekac, klocic, itp.

Konecznie chcesz czerwieni daj ja na te elementy ktore bez zalu upchniesz na strychu (po miesiacu).
  • berta-live 31.01.11, 00:49
    Krwistoczerwona sypialnia nie kojarzy się ani z romantyzmem ani z przytulnością. Ze spaniem w zasadzie też nie.

Kolor kolorem, zróbcie sobie jaki chcecie, ważne, żeby mieć dwa łóżka i dwie kołdry. W zasadzie to dobrze by było mieć też ściankę działową, dźwięko, zapacho i światłoszczelną. Facet prędzej czy później zacznie w tym łóżku czytać, oglądać tv, bawić się komputerem, jeść chipsy, pierdzieć, włazić z nieumytymi nogami, czy mieć problem ze zwieraczami.
  • domipro 31.01.11, 14:55
    Przykro mi, że masz taki problem ze swoim facetem...Ale mój jest normalny...;)
  • qw994 31.01.11, 07:19
    Sypialnię to bym raczej zrobiła sobie ascetyczną, bo to miejsce ma uspokajać, a nie rozdrażniać.
    Jak przedobrzysz z ozdobami, to będzie kiczowato, a mam wrażenie, że właśnie w tym kierunku zmierzasz (te sztuczne kwiaty!).
  • domipro 31.01.11, 15:01
    Ok sztuczne kwiaty wyrzucam! Zostają tylko pomalowane na czekoladowo gałęzie ozdobne, w szklanym wazonie, postawione na podłodzę. Postewię, kilka swieczek czekoladowych, i suszone owoce w szklanych miseczkach. Na ścianie powieszę, obraz z duzym storczykiem. Pościel będzie śnieżno-biała z czekoladowym pasem, lekko blyszczacego materiału. NA podłodze połóże czekoladowy dywan, a na półkach ustawie figurki we wspomnianych wcześniej kolorach... Co wy na to ??? (Wiem, że może kolor poscieli nie pasuje do reszty, ale moj facet uparł się, ze ma byc to wlasnie sniezno-biala)
  • mikaela13 04.03.11, 12:45
    Nadal mam wrażenie, że za dużo tych drobiazgów, które tylko będą się kurzyły. Tą pościelą się nie przejmuj, biały jest neutralnym kolorem, więc nie będzie to wyglądało źle, niezależnie od tego z jaką barwą go zestawisz. Poza tym to tylko poszewka, więc możesz ją w każdej chwili zmienić. Gorzej gdyby ściany miały nie taki kolor, bo wtedy trzeba by zmieniać cały koncept aranżacji sypialni.
  • domipro 31.01.11, 20:37
    Yyyyy..... nie bardzo rozumiem....
  • Gość: Beata IP: 213.199.253.* 02.02.11, 10:00
    Ja jak będę miała kiedyś swoją sypialnie to zrobię sobie w brązie i turkusie.Polecam DECCORIE tam właśnie sobie upatrzyłam.
  • 4green_lady 01.04.11, 11:43
    Na twoim miejscu poszłabym jednak, mimo wszystko, w stonowane kolory (najwyżej podziałaj trochę odpowiednim oświetleniem i ozdobami). Jakiś czas temu robiłam remanent we własnej sypialni i wybrałam brązy i beże. Trochę poszperałam po necie i znalazłam parę fajnych artykułów, może coś Cię natchnie:
    www.koloriwnetrze.pl/artykuly/action,get,id,533,t,intymna-sypialnia-w-najlepszym-wydaniu.html
    www.nowoczesnydom.pl/wnetrza/6-02.htm
    muratordom.pl/wnetrza/sypialnie/kolory-w-sypialni-jak-stosowac-beze-i-brazy-w-sypialni,69_4793.html
  • studiokurpas 20.05.13, 14:30
    Sypialnia to miejsce relaksu gdzie spędzamy ponad połowę naszego życia. Kolorystyka ścian w tym pomieszczeniu powinna nas uspokajać, dlatego najbardziej wskazane są stonowane kolory. Istotne jest wprowadzenie elementów dekoracyjnych, dodatków w żywych barwach za pomocą których będzie można w dowolnej chwili zmienić charakter wnętrza. Innym, równie dobrym rozwiązaniem może być umieszczenie fototapety lub ciekawego obrazu na jednej ze ścian.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.