Dodaj do ulubionych

Gala Collezione - co powiecie na temat skóry

06.09.12, 10:02
Wpadła mi w oko sofa Martin firmy Gala C. ale obawiam się czy skóra nie będzie się łuszczyć i wycierać. Czy macie może jakieś doświadczenia z tymi meblami? A może ktoś użytkuje Martina? Prośba o opinie.
Edytor zaawansowany
  • 2marta366 03.05.13, 22:31
    I co kanapa została zakupiona? Możesz napisać czy się sprawdza?
  • miriam.7 06.05.13, 14:26
    Jeśli będziemy użytkować kanapę zgodnie z przeznaczeniem oraz konserwować przy pomocy odpowiednich środków, stworzonych specjalnie przez dana firmę dla swoich produktów, to nic ze skórą nie powinno się dziać. Po prostu jak o każdy mebel trzeba odpowiednio dbać.
  • gorczyca5 14.05.13, 23:23
    Martin ciekawy wybór,co do firmy chodzą rożne opinie jednak jeżeli chodzi o mnie jestem za.Co do skóry trzeba pamiętać o konserwacji systematycznej,nie wchodzeniu będąc mokrym itp.Jeżeli zachowasz rozsądek będzie ci służyło na lata
  • miriam.7 15.05.13, 16:14
    z tego co się orientuję to zaraz po zakupie należy zakonserwować kanapę środkami specjalnie stworzonymi dla danych mebli no i zabieg powtarzać co pół roku, w końcu to skóra więc o nią trzeba dbać w szczególności.
  • gorczyca5 22.05.13, 23:18
    Dokładnie tym bardziej że nie jest to tkanina gdzie można szczotką czy innymi ostrymi narzędziami szorować zabrudzenie.Co prawda wskazane było by używać preparatów do danych mebli czyli meble Gala = środek konserwująco czyszczący firmy Gala.Jednak możemy kupić innej firmy środek tylko trzeba uważać żeby nie miał skladnika zabójczego dla skóry czyli alkoholu
  • juliana27 17.06.13, 10:48
    Cześć od niedawna 4 miesiące jestem właścicielka skórzanego kompletu z Gali i narazie wszystko jest ok,wiem że to krótki okres ale jakby miało coś wyjść to i by wyszło po miesiącu.Jak dla mnie meble super
  • 2marta366 19.06.13, 15:29
    A zakonserwowałaś swój mebel tak jak polecała miriam? :)
  • miriam.7 21.06.13, 12:12
    warto konserwować meble, tak jak wspomniałam preparatami specjalnie przygotowanymi do danego mebla, wtedy gdyby coś się stało zawsze można zareklamować, że to środek który specjalnie zakupiłyśmy do czyszczenia mebla zniszczył nam mebel. Jeśli chodzi o o inne środki to tutaj byłabym ostrożna, bo bardzo często producenci na etykietach zamieszczają obce nazwy składników, które zostały użyte do stworzenia danego preparatu czyszczącego, a nie znając dokładnie nazw tych składników możemy nieświadomie zniszczyć sobie meble.
  • 2marta366 23.06.13, 16:44
    O tak... Jeśli nawet zwykły siuwaks do kurzu może rozpuścić lakier, chociaż na etykiecie jes tinformacja że jest przeznaczony do drewna to co dopiero ze skórą! Ja bym nie ryzykowała, bo w gre zawsze wchodzi reklamacja.
  • miriam.7 26.06.13, 14:57
    dlatego tak jak mowie, jeśli udokumentujemy to, że środek czyszczący który kupiłyśmy specjalnie do danego mebla zniszczył nam go to jesteśmy to w stanie udowodnić i złożyć reklamację. Jak kupiłam meble Gali to od razu w komplecie wzięłam środki czyszczące z tej firmy i do tej pory po zakonserwowaniu mebli są w świetnym stanie.
  • 2marta366 26.06.13, 15:48
    No tak, nie ma co odkładać zakupu środków do pielęgnajci tylko najlepiej od razu kupić do kompletu :) Miriam widzę, że głowę na karku miałaś ;)
  • gorczyca5 27.06.13, 14:07
    Pewnie że nie ma tym bardziej że mebel skórzany ma swój urok gdy ma piękny połysk.A środki konserwujące pozwalają nam połysk skóry wydobyć
  • 2marta366 27.06.13, 16:13
    Chyba ma a nie ma :P Małe przejęzyczenie hehe. Skoro jesteśmy w tym temacie tj. Gali to mam do Was pytanie, kto z Was widział ich fanpage?
  • miriam.7 28.06.13, 12:02
    chyba na FB można znaleźć fanpage Gala Collezione.
  • miriam.7 28.06.13, 12:08
    gorczyca5 napisał(a):

> Pewnie że nie ma tym bardziej że mebel skórzany ma swój urok gdy ma piękny poły
    > sk.A środki konserwujące pozwalają nam połysk skóry wydobyć
    to prawda skórzane meble to jest to, uwielbiam właśnie takie, a jełśi chodzi o śordki konserwujace to rzeczywiście macie rację, nadają połysku meblom i utrzymują je w dobrym stanie przez długi czas.
  • miriam.7 28.06.13, 11:59
    na szczęście natrafiłam na rozsądnego sprzedawcę, który polecił mi odrazu przy zakupie sofy środki do pielęgnacji sofy, mam nadzieję że wszyscy będą mieli takie szczęście do doświadczonych sprzedawców jak ja.
  • 2marta366 04.07.13, 16:44
    No to miałaś szczęście ;) Też życzę wszystkim takiej obsługi. Tak pozostając w temacie ktoś widział nowości na stronie gali? co o nich sądzicie? www.galameble.com/products/news/Morris
  • miriam.7 07.07.13, 13:41
    bardzo ciekawa propozycja Gali, elegancka a zarazem wygodna, bardzo podobają mi się ruchowe zagłówki które każdy będzie mógł dopasować pod własną wygodę.
  • gorczyca5 16.07.13, 19:13
    Wyrafinowana forma z techniką 21 wieku tolubie
  • juliana27 24.07.13, 07:10
    miriam.7 napisała:

> to prawda Gala wyróżnia się na tle innych producentów że oprócz wysokiej jakośc
    > i materiałów i skór którymi wykańcza meble, dbają również o ich funkcjonalność,
    > bo już dawno skończyły się czasy kiedy sofa miała służyć jedynie do spania, dz
    > isiaj to się zmienia i poszukujemy dużo bardziej funkcjonalnych mebli.

Jednak jak usiądę na swojej Gali C to wygoda i komfort powodują że zapominam o bożym świecie
  • 2marta366 24.07.13, 11:33
    Zmienię trochę temat, wiecie jak wyczyścić zabrudzenia takie jak ketchup, wino itd?
  • 2marta366 25.07.13, 16:24
    O dzięki ;) a jeśli chodzi o czas, to jak szybko muszę zareagować, czy na przykład 5 minut po wydarzeniu krytycznym sól jeszcze da radę wchłonąć wino? Wiesz jak to jest na przyjęciach :) nie zawsze uda Ci się szybko zareagować.
  • 2marta366 26.07.13, 16:59
    Oj kochana, ja to dopiero przymierzam się do kupienia sofy, ostatnio jak byłam w Agacie Meble, to urzekł mnie droższy model :) A pytam na przyszłość i dlatego, że moja mama ma skórzaną sofę i nie bardzo wie jak się z nią obchodzić, przez co niektóe plamy pomimo że są zmyte to są nadal widoczne...
  • juliana27 29.07.13, 05:30
    Niestety kochane skóra jest pięknym materiałem jednak też wymagającym specjalnego podejscia
  • 2marta366 29.07.13, 16:49
    Nie drogi a droższy, myślałam o Re-Lax kojarzysz?
  • gorczyca5 30.07.13, 00:14
    Zresztą jeżeli chcemy miec coś w dobrym stanie przez dłuższy czas to musimy o tą rzecz dbać czy to tkanina czy skóra.Jednak markowe preparaty i dobrej klasy skóra ułatwia nam to zadanie
  • 2marta366 30.07.13, 16:20
    Jak o wszystko ;) To co kojarzycie lub użytkowaliście Re-lax?
  • 2mercury 07.08.13, 14:08
    o wszystkie meble trzeba dbac, zeby dlugo suzyly, a ja uwazam, ze konserwowanie mebli to nie tak duzo, zeby zachowaly odpowiedni wyglad.
  • 2marta366 07.08.13, 21:23
    Nie no oczywiście;) Tylko wiesz czasami też jest tak, że jak człowiek wpadnie w wir pracy to potem mu ciężko z niego wyjść i się zapomina o takich rzeczach jak konserwacja mebla. Jednak jak chce się mieć je w dobrym stanie to trzeba trochę się postarać;)
  • 2mercury 08.08.13, 15:50
    to fakt konserwacja to podstawa, powinien pamitac o tym kazdy kto chce miec meble w dobrej kondycji przez dlugie lata
  • 2marta366 08.08.13, 16:57
    Ja bym bardziej powiedziała, że każdy kto chce mieć meble skórzane, które jak wiemy nie należą do natańszych :)
  • pablo-102 29.08.13, 15:18
    Ja mam akurat meble relax z firmy bostonsofa ale chyba wygoda jest podobna. generalnie te rozkładane podnóżki to super sprawa. Kto nie miał ten wie co to za wygoda. Fajnie wygląda to z Gali tylko że z tego co widze to tylko fotel ma relaksa. Ja kupiłem 3+2+1 i mam 5 relaksów, hehehe :) cała rodzinka wyłożona przed tv.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka