Dodaj do ulubionych

Kurs projektowania wnętrz - polecacie?

08.05.13, 09:58
Cześć wszystkim :)
Marzę o zmianie kariery i zastanawiam się nad czymś z dziedziny projektowania wnętrz. Staram się być na bieżąco z trendami: gazety, blogi, fora, wiadomo, do tego tv i trochę albumów... ale wyraźnie czuję, że to za mało by samemu próbować coś tworzyć dla innych. Co myślicie o kurach projektowania wnętrz? może polecicie mi jakiś, jestem z Krakowa?
Edytor zaawansowany
 • anetkabiernacka 16.05.13, 20:29
  Krystyno, co chciałabyś robić po takim kursie? Interesuje Cię architektura wnętrz, stylizacja...? Każdy z tych kierunków oczywiście opiera się na tym samym, ale np. stylizacja wnętrz wydaje mi się taka bardziej "artysytczna" to znaczy, że najwięcej będzie zależało od Twojego gustu... i na pewno tak jak piszesz znajomości mody :D
  jeśli chcesz sobie poczytać o stylizacji wnętrz, zerknij na: artcube.edu.pl/stylizacja-wn%C4%99trz/artcube-srtlizacja-wnetrz.html
 • krystynaapi 24.05.13, 08:02
  dzięki za link :) stylizacja to jest to! oczywiście celem i marzeniem byłoby zajmowanie się tym w pełnym wymiarze godzin, zawodowo...
  coś mi mówi, że niedługo zacznę po kolei odwiedzać znajomych i zbierać chętnych do moich pierwszych stylizacji... jak na razie eksperymentuję w domu :D
 • luiza_m 27.05.13, 18:33
  Zapraszamy do udziału w wakacyjnym Kursie Projektowania Wnętrz prowadzonym przez Szkołę Praktycznych Umiejętności ArtCUBE przygotowującym do samodzielnego wykonywania zawodu projektanta, dekoratora i stylisty wnętrz.

  Program szkolenia kładzie nacisk na przygotowanie do samodzielnego wykonywania zawodu architekta wnętrz, stylisty oraz dekoratora. Uczymy organizacji przestrzeni, projektowania wnętrz i praktycznej obsługi profesjonalnego oprogramowania (InteriCAD T5, KDmax, IronCAD, Photoshop).
  Pokazujemy proces pozyskania, zrozumienia i obsługi klienta, co w dobie rosnącej konkurencji jest cenną umiejętnością. Z takimi umiejętnościami, potwierdzonymi dyplomem (certyfikatem) ArtCUBE osoby niezdecydowane na samodzielne prowadzenie swojej działalności, są wysoko cenione w branży. Kurs projektowania wnętrz łącznie obejmuje 306 godzin zajęć oraz do 250 godzin konsultacji.

  W programie nauczania znajdują się zagadnienia:
  1. Aranżacja i projektowanie wnętrz
  2. Materiałoznawstwo
  3. Obsługa klienta
  4. Wykorzystanie oprogramowania (w tym: InteriCAD T5, Photoshop, IronCAD, KDmax)
  5. Odręczny szkic i rysunek
  6. Praca z własnym projektem
  7. Zajęcia dodatkowe (w tym pozycjonowanie własnej strony internetowej)

  Dodatkowe korzyści dla kursantów:
  Rabat 1000 złotych (netto) na zakup InteriCAD T5
  Rabat 500 złotych (brutto) na zakup KD max
  Kurs „Wdrożenie i obsługa InteriCAD T5” w cenie
  Wersje edukacyjne programów: IronCAD, KDmax, Photoshop w cenie
  Aktywne konto hostingowe w cenie
  Domena internetowa w cenie (jeśli jest dostępna)

  Miejsce kursu: Kraków
  Termin kursu: od 1 lipca do 9 sierpnia 2013
  kontakt: biuro@artcube.edu.pl
  telefon: (12) 445 62 19
  e-mail: biuro@artcube.edu.pl
  Zapraszamy na naszą stronę artcube.edu.pl
 • jol29 28.05.13, 17:54
  Może lepiej studia podyplomowe?
 • krystynaapi 29.05.13, 09:52
  czy znasz coś godnego polecenia? jeśli tak proszę napisz :)
  nie upieram się przy tym, by był to kurs, ani przy tym by były to studia (podyplomowe)... wydaje mi się, że w dziedzinach związanych z projektowaniem to nie ma większego znaczenia - szczególnie gdy nie ma się możliwości studiowania w normalnym, pięcioletnim trybie :)
 • 0panpawlik 04.06.13, 13:49
  Witaj Krystyno. Tak jak poprzednie osoby, wydaje mi się że kurs to ciekawa sprawa, tym bardziej że możesz dostać tzw. "papierek" co będzie potwierdzało, że faktycznie się tym zajmujesz. Moja mama osobiście bawiła się w decoupage, pewnie wiesz co to :) potrafiła sprzedać sporo swoich "dzieł" znajomym. Natomiast jeżeli chcesz mieć jakiś oficjalny kurs to może spróbuj
  www.favore.pl/cat10161111_decoupage.html
  co prawda w nazwie linku jest decopage, ale są tam różne oferty z dekoracji wnętrz, z resztą pewnie odnajdziesz się na tej stronie, nie wygląda na skomplikowaną.
 • sto-marek 06.06.13, 17:14
  No błagam, to nie jest kurs śpiewania! Do projektowania trzeba być fachowcem, bo można komuś zrobic kuku po prostu! Potem oglądam takie niedoróbki, jak u znajomych (dekoratorka po byle kursie).
  Jak nie możesz iść na studia podyplomowe chociaż, to daj sobie spokój, albo poprzestań na dobieraniu dekoracji okien, obrusików, poduszeczek, wazoników, itp. a projektowanie zostaw architektom!
 • wielbicielka-glupoty 01.07.13, 23:06
  Marek ma rację, nikt się nie nauczy profesjonalnego projektowania na kursie. Takie kursy to wyciąganie kasy od pierwszych naiwnych. Studia na ASP lub Architekturze to podstawa. Nic tego nie zastąpi, nie ma co się łudzić. Poszłybyście do dentysty czy lekarza po kursie? Posłałybyście dziecko do szkoły, gdzie uczą nauczyciele po kursie? To czemu chcecie komuś projektować mieszkanie, w które inwestuje się niemałą kasę po kilku miesiącach nauki? Nauki na nędznym poziomie, bo mało który z szanujących się architektów pójdzie dorabiać w ten sposób, doskonale zdając sobie sprawę, że w takim czasie nie da się nikogo nauczyć projektowania.
 • mikolajkrogulski 01.11.13, 19:05
  ja się nie zgodzę z wcześniejszymi opiniami, kursów jest takich wiele, akurat ja wybrałem kurs w firmie studio forma ( www.studioforma.edu.pl), tam uczą architekci, praktycy, dzięki temu kursowi - wybrałem rozszerzony o kurs komputerowy Archicad, Artlantis, 3D Max nauczyłem się programów komputerowych na bardzo wysokim poziomie i niestety ale żadne studia takiej oferty nie mają i nie mogą mieć. Nie rozumiem też złego stosunku do odbywania kursów, uważam że właśnie studia podyplomowa stanowią większe wyłudzanie pieniędzy niż kursy. Osoba dorosła po studiach aby się przekwalifikować bądź douczyć powinna z takich form korzystać i dotyczy to tez osób projektujących, które skończyły studia, bo powinno się aktualizować swoją wiedzę.
  Polecam kursy - www.studioforma.edu.pl/dyplomy.html
 • ursz-ulka 15.07.14, 10:20
  Kurs to kurs - marne szanse na powodzenie, ale jako wstęp można to potraktować. Bo projektowanie wnętrz to nie to samo co wypieki ciast po kursie dla gospodyń. Tu trzeba praktyki. Zależy co wykonywałaś wcześniej. By projektować, nie wystarczy się naoglądać zdjęc w magazynach. Na budowie padną konkretne pytania - jak rozpisać instalacje, z czego wykonać wizje, ile rolki tapety potrzeba, czy przypadkiem nie pomyliłaś się na pomiarze... I tak dalej. Projektant to fajny zawód, prestiżowy, wydaje się, że to tylko szukanie sof, lampek, płyteczek... Schody zaczynają się podczas realizacji.
 • projektowac 07.10.14, 14:41
  Polecam kurs w firmie Creator, działają również w Krakowie.

  Prowadzą zarówno kursy dla początkujących w tej dziedzinie jak i zaawansowane zajęcia dla tych którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę.

  Dla zainteresowanych:
  creator.net.pl/kursy/kursy-projektowania-wnetrz
  creator.net.pl
 • kursyartdecor 25.08.15, 11:22
  Zapraszamy na kurs aranżacji wnętrz już we wrześniu. Mamy fantastycznych Wykładowców:) jeśli już masz bakcyla pięknych wnętrz to nasz kurs uporządkuje Twoją wiedzę, nauczy jak rozmawiać o wnętrzach. Ergonomia, kompozycja, kolory, praca w ArchiCADzie czy z Klientem, modna cegła czy porażający oranż - nie będzie przed Tobą żadnych tajemnic. Nasz kurs wybierają pasjonaci tematu, tu nie ma przypadkowych osób. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z wnętrzami to zapraszamy na zajęcia i kawę. Gwarantujemy rozmowy kreatywne! www.artdecorszkolenia.pl
 • jolaola86 02.11.15, 12:05
  Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że kurs dał mi bardzo wiele. Byłam zupełnie "zielona" w tej kwestii, oczywiście robiłam wcześniej jakieś małe aranżacje dla siebie czy pomagałam koleżance ale nigdy profesjonalnie. Zapisałam się na kurs weekendowy w Krakowie właśnie i to był świetny wybór dzięki któremu teraz prowadzę własną firmę z dekoracji wnętrz i home stagingu. Osobiście robiłam kurs w Gowork bo najbardziej odpowiadał mi ich program i dogodna lokalizacja. Teraz mogę dodać do tego jeszcze znakomitą trenerkę, która poświęcała nam 100% uwagi i tłumaczyła wszystko krok po kroku. Wydaje mi się, że jeśli ktoś dopiero zaczyna to kurs z projektowania jest dobrym początkiem, żeby sprawdzić samego siebie i czerpać informacje z doświadczenia innych.
 • kd_55 27.12.15, 15:24
  Chciałam zapytać o opinie na temat kursu projektowania wnętrz w GOWORK? Proszę o opinie. Chciała bym zacząć już w styczniu
 • anpisan 05.02.16, 10:55
  Robiłam kurs dekoracji wnętrz w gowork w zeszłym roku w Lublinie, firmę poleciła mi koleżanka. Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale z tego co wiem to mają swoje oddziały na terenie Polski więc musisz zrobić rozeznanie. Wrażenia pozytywne, dodatkowy plus - była kameralna grupa i prowadząca każdemu poświęcała osobno sporo czasu. Udało mi się już otworzyć swoją firmę i mam za sobą kilka samodzielnych projektów więc osobiście jestem zadowolona z kursu u nich.
 • kd_55 27.12.15, 15:25
  Chciałam zapytać o opinie na temat kursu projektowania wnętrz w GOWORK? Proszę o opinie. Chciała bym zacząć już w styczniu
 • anpisan 05.02.16, 10:56
  Robiłam kurs dekoracji wnętrz w gowork w zeszłym roku w Lublinie, firmę poleciła mi koleżanka. Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale z tego co wiem to mają swoje oddziały na terenie Polski więc musisz zrobić rozeznanie. Wrażenia pozytywne, dodatkowy plus - była kameralna grupa i prowadząca każdemu poświęcała osobno sporo czasu. Udało mi się otworzyć swoją firmę i mam za sobą kilka samodzielnych projektów więc osobiście jestem zadowolona z kursu u nich.
 • projektantwn 21.01.16, 22:55
  Ja kończyłam kurs w Studio Forma w Warszawie i polecam. Najwięcej kursów do wyboru. Uczą się tutaj nie tylko osoby początkujące ale także osoby, które są projektantami i architektami bądź studentami, jest to możliwość własnej konfrontacji z takimi osobami. Kurs projektowania wnętrz polecam połączyć z kursem komputerowym. W Studio Forma można wybierać między Archicadem i Artlantisem a 3 D Maxem. Masz możliwość korzystania z tych programów. Właściwie najważniejszą rzeczą jest to że faktycznie można się u nich nauczyć jak to wszystko narysować. Wykładowcy bardzo mili.
 • mo_ni-ka12 03.11.17, 13:32
  Hej,
  Ja ukończyłam w goworku kurs Home Staging. Bardzo polecam, świetny lektor. Bardzo dobra organizacja. Rozwinęłam swoją pasję dzięki ukończeniu szkolenia. Polecam wszystkim!
 • ewelina98778 04.11.17, 23:37
  Chciałabym się zapisać na ich kurs Home Stagingu. Możesz napisać coś więcej? Jak wyglądał kurs? Czy dużo nauczył? Bo to jednak chyba 40h? i z jakiego miasta jesteś? :) Pozdrawiam
 • aaaa12121 25.03.19, 08:06
  Studia podyplomowe abo na poczatek jakiś szybki kurs np. Kurs projektowania kuchni www.akademiadobrychwnetrz.pl/produkt/kurs-projektowania-kuchni/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.