Dodaj do ulubionych

Taras - na jaki się zdecydować?

23.07.13, 13:10
Słuchajcie, chcę póki jeszcze jest pogoda zrobić taras.. tylko nie wiem czy lepiej z kostki czy drewniany? Szczerze mowiac to wole drewniany, z desek, ale sasiedzi maja taki i chyba o niego nie dbaja za bardzo bo po paru latach to te deski sie wypaczyly.. Czy mozecie doradzic na co sie zdecydowac? jakies za i przeciw?
Edytor zaawansowany
  • kazik355 23.07.13, 13:16
    Aha, no i jak znacie już jakieś firmy, macie obrazki czy coś to też bym poprosił. Pochodzę z Warszawy, więc najchętniej coś niedaleko żeby można bylo kupić, chyba że zamówić.
  • jcis 23.07.13, 21:44
    O kazdy produkt trzeba dbac jezeli chcemy zeby nam wystarczyl na dluzej to jest oczywiste. Deski sa jak dla mnie najlepszym wyborem.
  • kazik355 24.07.13, 14:36
    no dokładnie, wiadomo, że o wszystko trzeba dbać, bo inaczej to się zniszczy i nieistotne czy będzie to kostka czy drewno, tego jestem świadom. A jak już jakieś drewno to jakie konkretnie? sorry, że pytam o tkaie podstawowe rzeczy, ale nie znam sie za barzdo na tym. Ludzie mowia o jakichs egzotycznych deskach, ale ja jakos niej estem przekonany, bardziej pasuje mi jesion, albo sosna moze.. co lepsze?
  • jcis 24.07.13, 21:39
    Jesion na pewno jest lepszym drewnem ale i drozszym. Lecz jezeli chcesz cos miec na dluzej to cena nie powinna byc tutaj glownym priorytetem.
  • karolholak 24.07.13, 23:16
    Jesion mozna porownywac z wytrzymaloscia debu jezeli chodzi o firme Thermory.
  • kazik355 25.07.13, 12:55
    a co to w ogole za firma Thermory?? Mówisz o tej :www.tarasy-drewniane.eu/co_to_jest_thermo_drewno ? masz od nich deski na tarasie?
  • karolholak 25.07.13, 22:06
    Tak mowie o tej firmie. W innym temacie była poruszana tematyka desek Thermory. Zwykła dyskusja ale na innych forach mozna doczytac sie ze te deski naprawde sa dobre, bo zadnego zlego slowa nie zauwazylem.
  • agnieszkae25 26.07.13, 10:36
    Mam teraz taki sam dypemat. Chyba jednak postawię na drewno - ładniej wygląda.
    --
    www.carework24.de carework.pl
  • agnieszkae25 26.07.13, 10:37
    dylemat* oczywiście
    --
    www.carework24.de carework.pl
  • karolholak 26.07.13, 16:14
    Moim zdaniem tez drewno wyglada prosto klasycznie, a jednak najlepiej. Tylko mysle ze najwiecej pielegnacji jest z nim ale chyba warto.
  • kazik355 27.07.13, 10:19
    karolholak, moglbys podać mi link do tej dyskusji o drewnie thermory? Czytałem o tej technologii i to rzeczywiście może być bardzo dobre rozwiązanie. O każde drzewo trzeba dbać to oczywiste, ale jednak taki taras to elegancja i prezentuje sie lepiej niz jakas kostka..
  • karolholak 27.07.13, 18:47
    www.komplexmarket.pl/produkty/tarasy_drewniane tutaj mozesz sobie troszke przeczytac dodatkowo. Oczywiscie drewno jest eleganckie.
  • jcis 27.07.13, 23:32
    Ja bym jeszczee radzil po forach poszukac innych bo wiem ze tez wystepuja tematy o tych deskach.
  • kazik355 28.07.13, 10:23
    CHlopaki, dzieki za pomoc, stronka troche mi przyblizyla cala metode tego drewna thermory, a na innych forach poszukam jeszcze w najblizszym czasie jakichs opinii na ich temat. Mam tylko pytanie bo nie wiem, albo jestem slepy albo rzeczywiscie na ich stronie nie ma podane gdzie mozna zobaczyc te deski?? Najblizej Wawy jakby sie dalo. :)
  • jcis 28.07.13, 22:52
    W Łomiankach komplex market mozna zobaczyc te deski to jest miejscowosc pod Warszawa.
  • karolholak 28.07.13, 20:11
    Jesion jest trwalszym drewnem na pewno. Ma gwarancje na 15 lat i jest porownywalne z twardoscia do debu.
  • kazik355 29.07.13, 17:06
    komplex market na kolejowej! super:) dzięki Wam za informacje, nie wiem co bym zrobił czasem bez tego forum;)
  • jcis 30.07.13, 22:27
    Ciesze sie ze moglem w jakis sposob pomoc i polecam sie na przyszlosc. A zdecydowales sie na jakies deski juz ?
  • kazik355 02.08.13, 18:22
    jadę jutro rano obczaić te deski thermory, jak będą dobrze wygladac to sie zdecyduje, bo juz praktycznie jestem zdecydowany, potrzebuje tylko takiego czegos, co utwierdzi mnie w tym przekonaniu, dam jutro znac karolholak !
  • kazik355 13.08.13, 21:32
    no i ja sie zdecydowalem! nie ma co sie zastanawiac, trzeba wszystko i tak szybko zrobic poki sezon jeszcze jest:) deski naprawde super, ja zdecydowalem sie na thermo jesion amerykanski, 15 lat gwarancji, oczywiscie bede dbac jak wiadomo, zeby wszystko z kolorem itp itd bylo ok, zreszta o kazde drzewo trzeba dbac, tak jak juz mowilismy. Najwazniejsze dla mnie, ze takie drzewo juz nie pracuje, wiec nie bedzie sie wypaczac.
  • karolholak 31.07.13, 11:18
    Gdybys juz zakupil te deski to bardzo bym prosil o wypowiedzenie sie na ich teamt, bo strasznie mnie ciekawi.
  • gang_ren 11.08.13, 13:49
    ja słyszałem dobre opinie, ale też jestem ciekawy Twojej opinii?
  • karolholak 19.08.13, 20:14
    Chyba jednak sie nie doczekamy opinii od kolegi ale na innym forum czytalem opinie jednego uzytkownika, ktora posiada te deski i jest zadowolony i to bardzo.
  • kazik355 20.08.13, 20:01
    oj przepraszam Was:) ale rozmawialismy w drugim watku i w sumie zapomnialem juz o tym:) umowilem sie na dostawe w nastepnym tygodniu, kupilem tez u nich drzewo konstrukcyjne s4s jako legary pod taras. Jak juz mowilem, dla mnie najwazniejsza jest jakosc, ktora gwarantuje mi nie tylko dluga gwarancja, ale przede wszystkim to, ze deski nie pracuja, wiec ani sie nie wypacza, ani nie dojdzie do zadnej plesni. ;)
  • karolholak 20.08.13, 22:11
    Oczywiscie ze jakosc powinna byc na 1 miejscu by sie nie stresowac zadnymi usterkami.
  • jcis 20.08.13, 22:20
    tylko ze pewnie z jakoscia idzie cena trzeba dobrze wszsytko przemyslec przed zakupem.
  • heroldprim 25.08.13, 22:38
    Popatrz jakie fajne kostki są dostępne, moim zdaniem jest lepsza i praktyczniejsza niż drewno. Możesz też zawrzeć pewien kompromis i zdecydować się na tzw drewno ogrodowe, czyli kostka brukowa imitująca drewno, stopień odtworzenia jest bardzo wysoki, jest "drewniany kolor" a także nierówności jak w normalnych deskach, wiem że Bruk Bet oferuje coś takiego.
  • jcis 31.08.13, 12:08
    Co do tej kostki. To tak jakbym oszukiwal sam siebie ze mam kostke a niby drewno. Nie wiem moze po prostu od dziecka mialem stycznosc zawsze z drewnem to na nie bym postawil. Moze to jakis sentyment.
  • duch87 27.08.13, 10:03
    Może nazywają się dość enigmatycznie, ale wygladają bardzo ładnie - Indyjskie płyty naturalne. To jest ciekawy pomysł.
  • mlarka 28.08.13, 23:37
    fajne, designerskie płyty tarasowe widziałam jakiś czas temu z bruk betu. Może tam poszukaj.
  • jcis 31.08.13, 12:10
    A czy Ty takie posiadasz czy widziales u kogos ?
  • latlyone 28.09.14, 22:22
    To zależy już od Twoich preferencji...

Widzisz z płytkami jest tak że nie trzeba tak o nie dbać. Z drewnem wiadomo jest inaczej...

Jeśli chodzi o Twoich sąsiadów, dopytaj co to za deski, czy faktycznie dbają, jak dbają itp
    Wiesz to może być jak z samochodem, jeden dba i ma, a drugi nie i niszczeje i narzeka :)

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,
    Pozdrawiamy
    FastpoznanPL
  • gioseppe 29.09.14, 18:10
    a ja sie podepne bo musze rozplanowac przestrzen na ogromnym tarasie - na calosci są deski, chciałabym jednak aby na kawałku była trawa. Przegladam internet i widze, ze aktualnie sa w sprzedazy sztuczne trawy ktore faktycznie super wygladaja, nie sa to tandetne lsniace plastikiem krotkie trawy jednej dlugosci tylko takie ktore imituja piekna trawe.
    Czy ktos z Was ma trawe na tarasie? jak sprawdza sie w uzytkowaniu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.