kolor: magnolia duluxa Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Proszę o pomoc, czy ktoś z Was ma pomalowane ściany farbą: z serii kolorów
    świata: MAGNOLIA , DULUX. Jaki ma odcień. W sklepie jak ja wybierałam, na
    próbniku była jasno kremowa z odcieniem beżowym, a na stronie duluxa widnieje
    jako pastelowy róż!!! Przeraziłam się bo już raz zmieniałam farbę, zależy mi
    żeby była kremowa ale w odcieniu beżu, anie nie różu czy żółci.
    Będę wdzięczna za zdjęcia lub informacje. Aga
  • Witam. Ja pomalowałam ściany w salonie kolorem pastelowa magnolia Duluxa. Ten
    kolor "wychodzi" z pomarańczu i różu ale nie widać różowego odcienia, jak na
    przykład wyraźnie widoczny jest w kolorze "pastelowa brzoskwinia" Duluxa.
    Zarówno w świetle dziennym do południa, dziennym ciepłym po południu jak i
    sztucznym, magnolia daje kremowy kolor. Ja jestem bardzo zadowolona.
  • Też mam pomalowany pokój gościnny w tym kolorze. Wygląda bardzo ładnie, taki
    delikatny ecru ( w kierunku beżu :) ). Próbniki w sklepach nie zawsze do końca
    oddają kolor, ale może też ważny jest podkład na ścianie. U mnie np. była gładź
    gipsowa i bezpośrednio na to położona farba. Zwróć uwagę czy u Ciebie ściany
    też będą malowane na "świeżo" czy nie.
  • Mam magnolie na scianach w przedpokoju i salonie. Nigdy w zyciu bym nie powiedziala ze to odcien rozu. Zdecydowany ecru. Natomiast w sloncu jest bardziej intensywna niz w sztucznym swietle i tu czasami mam wrazenie ze mam prawie biale sciany. Natomiast pasuje do wszystkiego, z niczym sie nie gryzie i na pewno nie jest intensywnym kolorem.
    Natomiast co do podkladu to w przedpokoju byl to normalny tynk i raz malowane a w salonie gladz, biala farba (panu malarzowi sie pomylilo!!!) i tez raz malowane. Ladnie kryje, rowniutko, tylko trzeba metry liczyc dokladnie tak jak podaje producent bo jest bardzo gesta i oszczednosci sie nie zrobi.
    Pozdrawiam
    Kama
  • Hej,
    Ja też wybrałam ten kolor i mam do w dużym pokoju. Wg mnie w rzeczywistości
    jest bardzo ładny, krem w odcieniu ciepłego beżu (ale nie ciemnego). Nie mam
    jeszcze zainstalowanego kompa w domu, ale za parę dni jak chcesz to mogę Ci
    przesłac zdjęcia. Ale bez wahania możesz nim pomalować,bo jest ładny. Nie
    wybieraj beżów, bo są za ciemne, a te padające w zółć sprawiaja wrażenie
    brudnej ściany.
    Pozdrawiam,
    M
  • Witaj,

Zajrzyj do tego wątku, ja mam taki kolor na ścianie:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35&w=26447325.
    Powiem tak, że kolorek ten przystosowuje się do otoczenia. Ja wybierałam go
    początkowo z myślą o zasłonach, na których był motyw beżu, ale takiego trochę
    złamanego, jasnego i żywego. Wtedy było o.k. Pokój należał do chłopca i
    dziewczynki - więc kolor miał być unisex. Nie było mowy o różu. Potem córka
    zdeklarowała się, że uwielbia róż, synek wyporwadził się z pokoju, więc
    dobraliśmy trochę różowych dodatków i też gra. Ale wg mnie ten kolorek nie ma w
    sobie różu, zresztą popatrz na jego ciemniejsze tonacje i nie będziesz miała
    wątpliwości.

www.dulux.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/DuluxColourDetailCmd?langId=-1&storeId=10752&colourNumber=3053

Pozdrawiam

Elgre
  • Jeżeli dalej będziesz miała wątpliwości, kup próbkę i pomaluj arkusz papieru.

Pozdr E
  • bardzo Wam dziękuję, kupiłam próbkę i rzeczywiście kolor jest ecru, dokładnie
    to o co mi chodziło. Zobaczymy jak wyjdzie całość...pozdrawiam!
  • ten kolor jest rzeczywiście różowawy - zależy od światła, ecru jest kolor ivory
    duluxa
  • słuchajcie dziekuje raz jeszcze za rady, pomalowałam "magnolią" i wyszło
    naprawde dobrze. nie mam jeszcze mebli, sofy itd, ale myslę, że będzie pasować.
    rzeczywiście nie jest różowy, tylko beżowy.
    Pozdrawiam, agnieszka

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.