• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

szafa oklejona gazetą...jak to zrobić? Dodaj do ulubionych

• 31.10.05, 21:25
    Postanowiłam okleić swoją szafę starymi pożółkłymi gazetami...niestety nie
    bardzo wiem jak to zrobić. Moim pierwszym pomysłem był klej wikol, a potem
    lakier bezbarwny. Jednakże po przyklejeniu gazety okazało się, że pomimo
    informacji na pudełku, że jest to klej bezbarwny, tak sie nie stało
    (pozostały białe smugi)...nie mam pomysłu czym mogłabym to przykleić. Prosze
    o informacje i z góry dziękuję
    Zaawansowany formularz
    • 01.11.05, 22:29
      Kleisz tak jak tapete na klei do tapet taki najtańszy-jak wyschnie kładziesz 3-
      4 warstwy lakieru wodnego utwardzalnego do drewna (w sklepie beda wiedzieli o
      co chodzi-nie śmierdzi każda warstwa schnie jakieś 2 godz i świetnie utwardza)
      • 02.11.05, 19:22
        dzieki serdeczne za rade..tak tez zrobie...jak fajnie wyjdzie to przesle
        zdjecia zeby sie pochwalić;)
        • 02.11.05, 21:28
          ja ją chetnie zobaczę -prosze na gazetowego
        • 03.11.05, 07:47
          Zwykły klej do tapet może słabo trzymać na drewnianej szafie (zapewne drewno
          szafy jest malowane lub lakierowane). Zrób próbę. Gdyby gazety odklejały się,
          to najpierw oklej szafę białym papierem używając mocnego kleju (choćby ten
          wikol, a dopiero na to przyklej gazety klejem do tapet.
    • 02.11.05, 21:28
      Moim zdaniem lepiej to zrobić w nieco inaczej, a mianowicie :
      Trzeba kupic w jakims sklepie np.internetowym klej do decoupage, jest to
      specjalny klej, który po wyschnięciu robi sie przezroczysty, i na tym kleju
      przyklejać gazety, a jeszcze lepiej będzie wydrukować sobie na cieniutkim
      papierze (gładkiej bibułce, papierze śniadaniowym) taką gazetę (aby druk był
      jednostronny i nie przebijał) Ale o decoupage najlepiej najpierw poczytać np tu

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=1111&w=19591237&a=19591237

ale uwaga decoupage wciąga :)
      • 04.11.05, 08:24
        Nie wiem, czy to nie za droga impreza się zrobi z klejem do decoupage (ja
        kupuję po ok. 8 zł małą buteleczkę).
        Chyba rozcieńczony wikol powinien wystarczyć.

> przyklejać gazety, a jeszcze lepiej będzie wydrukować sobie na cieniutkim
        > papierze (gładkiej bibułce, papierze śniadaniowym) taką gazetę (aby druk był
        > jednostronny i nie przebijał

Można też (nawet prościej będzie) zrobić ksero z gazet. Papier będzie
        mocniejszy niż gazeta, nie będzie przebijała lewa strona. Jeśli zależy Ci na
        gazetach posatrzonych, pożółkłych, to można kupić w sklepie dla plastyków
        specjalny postarzający preparat i pomalować nim oklejoną już szafę przed
        lakierowaniem. Ja kiedyś "postarzałam" malując kartkę esencją z herbaty, możesz
        spróbować na jednym kawałku czy taki efekt Cię zadowoli.

Pozdrawiam
        zielony_listek
    • 03.11.05, 15:55
      a kleiłaś wikolem prosto z opakowania czy rozcieńczonym? po takim gęstym
      zostają smugi, ja obklejałam wydrukami drewniane drzwiczki od liczników - wikol
      rozcieńczałam wodą ("na oko" tak zeby był dość wodnisty) i bardzo dokładnie
      smarowałam wydruki, ale tak zeby ich za bardzo nie rozmoczyc,
      potem po przyklejeniu i wyschnięciu na to lakier - pierwsza warstwa ostroznie,
      zeby wydruk się nie rozmazał, a potem jeszcze kilka warstw (używałam zwykłego
      lakieru do podłóg, ale nie śmierdzącego);
      z gazetami może być gorzej, bo są cieńsze od zwykłej kartki papieru i lepiej
      nasiąkają;
      • 04.11.05, 13:41
        macie racje zapomniałam o powierzchni szafy, przeciez może byc sliska
        ale nic trudnego ta co pisałam potwierdzam, od lat maluję meble i je oklejam
        wiec wiem co pisze , co do powierzchni to jesli jest to politura wystarczy
        przetrzeć ją papierem sciernym a nastepnie umyc ludwikiem i odtłuścić
        denaturatem- ale jesli nie chcemy zniszczyc mebla na stałe to proponuje samo
        umycie i odtłuszczenie. a co do nasiąkania gazet, to nie tapeta aby czekac aż
        weżmie klej, smarujemu (cienko)i od razu przyklejamu, w niektórych miejscach
        mokra zacznie przebijac ale jak wszystko wyschnie będzie oki, co do lakieru tez
        kładziemy cienko i nawet jak gdzieś nie dociągniemy to nie poprawiać bo
        przemoczymy gazete, poprawimy druga warstwą
        • 14.11.05, 19:05
          ...a ja mylalam, ze to bedzie najlatwiejsza rzecz do zrobienia, a tu sie
          okazalo ze to takie skomplikowane...wszystko wyjasni sie w ten weekend;)
          Dziękuję wszystkim za rady.
          Pozdrawiam
    • 15.11.05, 16:28
      Moze tutaj coś znajdziesz, ukradłam z Wnętrz
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35&w=28081580
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.