Dodaj do ulubionych

Wśród rodziny i artystów

25.10.06, 19:51
Dom państwa Zanussich zachwyca. Zawsze myślałem, że tak żyją ludzie nie z tej
epoki. A jednak...
Chociaż- pan Zanussi to człowiek renesansu, czyli jednak nie z dzisiejszej
bajki.
Obserwuj wątek
      • nieztejziemii Re: Wśród rodziny i artystów 07.11.06, 13:54
        Ciemne, paskudne pomieszczenia. Nigdy bym tam nie mieszkala, ciemno to ja bede
        miala w grobie, nie musze za zycia. Udziwnianie nie zawsze wychodzi na dobre.
        Ten dom jest koszmarny. Szczyt zlego gustu. A najlepsze sa te obrazki rodzinne.
        Ma sie te ambicje na wyrost i przerost. Ludzie sa prawdziwymi Czetwertynskimi i
        nie maja takiego zadecia. Co za tandeta.......Zle pan szukal panie Zanussi,
        trzeba bylo sobie prawdziwa Czatwertynska znalezc ...bo sa. A tak ma pan tylko
        n-ta wode po kisielu i do tego z takim paskudnym gustem.
      • mat56 pod wzgledem architektonicznym 07.11.06, 17:30
        Pod wzgledem architektonicznym ten dom jest naprawde nie z tej ziemi. Odjazd na
        maksa!!! Wystroj tez mi sie podoba. Co do kolorow, podejrzewam ze zajeloby mi
        chwile zeby sie przyzwyczaic. Ogolnie w skali 0-10: 8+. Brdzo ciekawie! Tak
        trzymac p. Zanussi!!! Szacunek!
    • sea9 Re: Wśród rodziny i artystów 29.10.06, 18:42
      .... A mnie nie zachwyca :((( upiorne kolory , kiczowate ,, mebelki ,,
      ,, oranzeria,, a raczej hala z plastikowym dachem ,gipsowymi kolumnanii ktore
      niestety wygladaja na gipsowe a pod nimi kominek jakims marmurem ( troche jak
      płyta z nagrobka ) łuki :((( wszystko w fatalnych proporcjach i kolorach .
      rozbawiły mnie ,,portrety przodkow ,, w tejze ,,oranzerii ,, - wydruki na
      plastikowym ,, płótnie,, jak prawdziwe ,cud techniki - ,, ładne i niedrogo ,, -
      jak juz sie wiesza portrety przodkow to wypada zadbac zeby była to przyzwoita
      kopia - jakos mi sie nie chce wierzyc zeby tak wybitnego tworce nie stac było
      na kopie :))) w ogóle jakos mało dzieł sztuki na scianach ;) a ta oranzeria az
      sie prosi o kolekcje rzezby
    • berkanan łatwo krytykować, ale... 06.11.06, 08:34
      trzeba wziąć pod uwagę, że wiele rozwiązań w tym domu determinuje ich cel.
      Tłumy nieznajomych ludzi, młodzieży uczestniczącej w warsztatach nie pozwalają
      pomimo największej nawet otwartości na wieszanie w oranżerii, czyli miejscu,
      gdzie większośc zajęć się odbywa, rodzinnych cennych pamiątek - "przeniesione
      za pomoca specjalnej techniki"...bardzo niefortunne wyrażenie, które kryje za
      sobą napewno jakiś rodzaj współczesnej sztuki...nie zapominajmy, że teraz
      fotografia przerabiana komputerowo jest sztuką! A tu zapewne chodzi o jakiś
      rodzaj jednak ręcznej roboty...
      Większośc pomysłów też jest nie dla mnie, ale na przykład bardzo mi się podoba
      jadalnia z okrągłym ogromnym oknem, sypialnia ma dla mnie bardzo dużo uroku,
      zwłaszcza okna z zasłonami, lubie też ciepłe barwy (przy dużej powierzchni
      ciemne przytłaczają, ale dodają też... hmmm klasy...) To jest stosunkowo nowy
      dom, brakuje tu jeszcze wrażenia zasiedziałości, mnóstwa durnostojek, które
      uwielbiam, bo dodają przytulności...ale to jest dom dla innych raczej a nie dla
      samych właścicieli...taki trochę hotel
    • 2xb de gustibus non disputandum...ale 07.11.06, 10:50
      ...ale to zupełnie nie mój styl. reszty nie oceniam, widocznie właścicielom się
      podoba.
      Piękna jest komoda "żyrafa" ze św.Barbarą i ciemna zieleń na ścianach.
      Okno w łazience - mmm (ze szczegółów, które mnie ujęły).
    • ol69 Wśród rodziny i artystów 07.11.06, 12:42
      w mojej ocenie kolory makabryczne. nie dalabym rady funkcjonowac w czyms takim.
      co zas do domostwa w ogole, to wyglada mi to na okropne zadecie/nadecie. jak to
      u pana Z. wiadomo.
    • trueapasz ładny 07.11.06, 13:50
      Ładny domek mi sie podoba :) z zwenątrz nie wyglada tak jak w srodku , tylko
      mnie ciekawi skad państwo Zanusi mieli na to kase , bo chyba na filmy pana
      Zanusiego tłumy nie chodzą ale moze sie czepiam i niepotrzebnie robie afere,
      pozdrawiam domowników i domek naprawde fajny
      • mg-1 Re: ładny 07.11.06, 15:09
        Piękne, nasycone kolory ścian.U mnie w domu też takie zawsze były, tylko sufity
        mamy białe ze względu na niezbyt duże pomieszczenia.

Świetne okna w jadalni.
        Przy takim dużym, ciężkim stole b. przyjemnie spędza się czas z rodziną i
        znajomymi.

W sypialni podobają mi się materiały i ich zestawienie.

Oranżeria nie podoba mi się w ujęciu z góry, ale z perspektywy człowieka jest
        lepiej. I przypuszczam, że dobrze spełnia swoją funkcję sali koncertowej.
        Kolumny nie podobaja mi się

Fajny pomysł z płytkami w kształcie liści w kuchni

Elewacja "taka sobie", ale chyba bedzie dużo, dużo lepiej kiedy "zarośnie"
        winobluszczem

Ogólnie:bardzo dobre wrażenia. Lubie kiedy ludzie szukają (z dobrym
        rezultatem), a nie stawiają kolejny dworek na "osiedlu dworków jednorodzinnych"

pozdrawiam
        Monika
      • moodram Re: Wśród rodziny i artystów 07.11.06, 20:08
        Z całości najbardziej podoba mi się oranżeria, szkoda tylko, że tak mało w niej
        roślin. Poza tym wnętrze jakoś przejdzie, ale z zewnątrz jest fatalnie, wszystko
        z innej "parafii", chyba powinni w jakiś sposób przyspieszyć wzrost tego bluszczu.
    • numat Wśród rodziny i artystów 08.11.06, 09:26
      Kto projektuje dom staje przed pytaniem czy dom ma byc wygodny i funkcjonalny:
      czy czas spedza w ogrodku czy w pomieszczeniach. Dom generalnie mi sie podoba, a
      mieszanka stylow jest zharmonizowana. Dom jest funkcjonalny i sprzyja mieszkancom.
      Planuje rowniez zabudowe swojej dzialki, jednak na wzor przedwojennych rozwiazan,
      konieczny taras!!! Czy ktos ma doswiadczenie z Itongiem? Czy dom ma konstrukcje
      szkieletowo-stropowa? Jezeli tak to przewiduje nienajlepsze warunki termiczne,
      chyba ze ogrzewanie podlogowe dziala przez wiekszosc roku. Komentarze na
      mailnumat@yahoo.com
    • katibak Wśród rodziny i artystów 09.02.07, 22:19
      Projekt domu jest wspaniały.To marzenie chyba większości z nas. Ale mając taki
      dom nigdy bym nie pozwoliła aby bylo w nim tak strasznie ciemno. Ściany
      pomalowane sa na bardzo ciemne kolory, to raczej niezbyt miłe dla oka.Sprawia to
      wrażenie jakiejś jaskini czy nory. Dom powinien być przytulny i sprawiać
      wrażenie ciepła a nie zimnego lochu.Ale wiadomo- wolnoć Tomku w swoim domku.
    • rachela27 Re: Wśród rodziny i artystów 24.02.07, 11:17
      Nie podoba mi się.Przede wszystkim kolory za ciemne i ogólnie nie mój styl.
      Wolę nowocześniejsze wnętrza.Nie czułabym się dobrze w takim domu.Nie jest tam
      w ogóle przytulnie.No ale o gustach się ponoć nie dyskutuje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka