Dodaj do ulubionych

Polisa dla dziecka- co sądzicie o tym?

02.10.09, 21:46
Czy ktoś z Was założył dla swojego maluszka taką polisę? Podobno
wpłaca sie tam jakieś pieniążki systematycznie, a po latach uzbiera
sie niezła suma. Co o tym myślicie? Jesli ktoś taką polisę już ma,
poproszę o poradę.
Edytor zaawansowany
  • slonko1335 04.10.09, 07:47
    Mamy plan systematycznego oszczędzania w BPH. To nie jest polisa, pieniądze są
    lokowane na funduszach inwestycyjnych które sami wybraliśmy. Z perspektywy 3 lat
    posiadania polecam, to inwestowanie całkiem nieźle im idzie mimo krachu na
    giełdzie i kryzysu w międzyczasie. Na PSo w BPH nie ma konieczności wpłat
    comiesięcznych choć oczywiście można, nie ma limitu górnego, jest dolny musi być
    wpłacone przynajmniej 600 zł rocznie.
    --
    Moje Promyczki kochane: ALICJA (15.03.2006) SZYMON (23.09.2008)
  • katarzynarcz 21.10.09, 13:08
    www.finanse.egospodarka.pl/27032,Oszczedzanie-dla-dziecka,1,48,1.html

tu jest ciekawy artykuł na ten temat.

A jeśli potrzebujecie fachowej porady na ten temat to prosze o
    kontakt. Zajmuję sie takimi planami zawodowo a jednocześnie jestem
    matką 2 dzieci, więc wiem o czym mówię;-)

pozdrawiam

Katarzyna
    503863373
  • moskirz 21.10.09, 22:36
    załozylismy zu fundusz w aliorze.. ustaliliśmy minimalną kwotę wpłat na
    600 rocznie i od nas zalezy ile wpłacimy w miesiącu.. raz wiecej raz
    mniej.. srenio wychodzi 50zika miesięcznie..
  • kakorb 07.12.12, 21:38
    CZY KTOŚ MI MOŻE POMÓC BO CZUJĘ SIĘ JUŻ BEZSILNA...
    1. Mam rachunek w Alior Bank firmowy gotówkowy: www.aliorbank.pl/pl/wlasna_dzialalnosc/rachunki/rachunek_gotowkowy
    2. do rachunku mam wydaną kartę Master Card Bussiness
    3. podczas zakładania konta w oddziale bankier poinformował mnie, że nie ma możliwości zrezygnowania z ubezpieczenia karty i że jest ono obowiązkowe.
    4. Na stronie Alior Bank jest informacja że ubezpieczenie karty wydanej do mojego rachunku obejmuje „nieuprawnione transakcje, rabunek gotówki wypłaconej kartą, zwrot kosztów odtworzenia utraconych dokumentów, kluczy, telefonu komórkowego.” Zostałam także o tym poinformowana o tym podczas zakładania rachunku.
    5. W TPiO, strona 11/13 pozycja 11 w tabeli odniesienie numer 9 jest napisane, że „Opłata nie dotyczy karty debetowej World Business MasterCard. Pakiet nie jest dostępny dla karty debetowej World Business MasterCard.” A ja nie mam karty World Business tylko zwykłą biznesówkę MasterCard.
    6. Zdarzyła się kradzież z mojego rachunku (nieuprawniona transakcja, kartę miałam cały czas przy sobie). Złożyłam reklamację, zastrzegłam kartę, zamówiłam nową, poinformowałam policję, zawiadomiłam ubezpieczyciela. Wszystko zgodnie z OWU i regulaminami banku.
    7. Dzisiaj (7.12.2012) dostałam informację od ubezpieczyciela że nie mogą mi wypłacić odszkodowania ponieważ nie mają podstawy do wypłaty odszkodowania, bo moje ubezpieczenie nie obejmuje karty MC Debit Bussines…
    8. wciąż czekam na rozpatrzenie reklamacji w banku- na co mają 60 dni roboczych...

Więc:
    1. Dlaczego poinformowano mnie że ubezpieczenie jest obowiązkowe i obejmuje transakcje o których piszę powyżej, kartą którą posiadam?
    2. Kto pokryje moją stratę skoro bank kazał mi płacić za ubezpieczenie do karty, która według ubezpieczyciela tym ubezpieczeniem nie jest objęta?

Oczywistym jest, że jeśli ubezpieczyciel podtrzyma swoje stanowisko, żądam od banku pokrycia w całości mojej straty w związku z wprowadzeniem mnie w błąd.
    Nie interesują mnie wyjaśnienia, że to podmiot zewnętrzny, na który nie mają wpływu, bo ubezpieczenie kupiłam i płaciłam w Aliorze i to w Aliorze mi powiedziano to co napisałam powyżej.

... Co mam robić? Może ktoś miał taką sytuację?
  • natala_rydz 23.10.09, 16:56
    ja mam założone już 2 takie polisy, dla synka i dla mojej półrocznej
    córeczki:) Kontakt dostałam od koleżanki ponad rok temu na tym
    właśnie forum:) Jestem bardzo zadowolona, wpłacamy raz na rok,
    zmieniamy sobie w międzyczasie układ środków i mamy fajną Panią,
    która nam w tym pomaga. Jeśli chcesz, to podam Ci kontakt do niej
    ale na maila, napisz tylko na jakiego. Spotkanie nie kosztuje, a
    może akurat Ci się spodoba, my z mężem jesteśmy zadowoleni.
  • fajnymalykrzys 25.10.09, 17:00
    bardzo ciekawy temat i akurat teraz mnie interesuje:) Czy mogłabym
    prosić również o ten kontakt? A czy polecana przez Ciebie osoba
    przychodzi również do domu?
  • kwiatek3636 26.10.09, 23:14
    POLISA DLA DZIECKA TO SUPER INWESTYCJA PISZE TU JAKO MATKA ALE I AGENT
    UBEZPIECZEŃ MAŁO KOGO STAĆ TERAZ ABY ZAPEWNIĆ DLA DZIECKA ODPOWIEDNI POZIOM NA
    STUDIACH ( KOSZTY NAUKI, ZAKWATEROWANIA POMOCY NAUKOWYCH ITP.) TAKA POLISA TO
    SUPER ROZWIANIE KWOTY MOŻNA WPŁACAĆ MIESIĘCZNIE/ KWARTALNIE/ LUB RAZ NA ROK PRZY
    WPŁATACH KWARTALNYCH SA TO JESZCZE KWOTY DO PRZEGRYZIENIA DLA WIĘKSZOŚCI Z NAS
    ALE PRZEZ TE SYSTEMATYCZNE WPŁATY MOŻNA ODŁOŻY DLA DZIECKA DOŚĆ POKAŹNĄ KWOTĘ
    TYLKO RADZĘ PRZEZ PODPISANIEM UMOWY Z FIRMĄ UBEZPIECZENIOWĄ ZASTANOWIĆ SIĘ NAD
    KILKOMA KWESTIAMI :
    - NA JAK DŁUGI CZAS PODPISUJEMY UMOWĘ ( NIE OPŁACA SIĘ REZYGNOWAĆ )
    - WARUNKI UBEZPIECZENIA ( KRUCZKI)
    - CO OFERUJE KONKURENCJA ( CZĘSTO ZA TĄ SAMĄ KWOTĘ MAMY WYŻSZĄ SUMĘ
    UBEZPIECZENIA LUB DODATKOWE PROFITY)
  • ooola2 15.03.10, 20:20
    Czy też mogę prosić o kontakt na maila
    --
    Sygnaturka, sygnaturka???
  • m_zon_warta 10.03.10, 23:52
    Witam serdecznie. Pracuję w WARCIE i zajmuję sie sprzedażą ubezpieczeń na życie.
    Towarzystwo ma taki produkt - jest to indywidualne ubezpieczenie posagowe.
    Powiem szczerze, że wykupienie takiej polisy dla malucha jak najbardziej się
    opłaca. I nie mówię tego tylko dlatego, że pracuję dla tej firmy.
    Ubezpieczyć można dziecko od 0 - 18 roku życia. Zakończenie umowy ubezpieczenia
    musi przypadać pomiędzy 18 a 25 rokiem życia dziecka.
    Przedmiotem ubezpieczenia jest życie Ubezpieczonego (rodzic, opiekun prawny)
    oraz dożycie współubezpieczonego (dziecka). Co oznacza, że wplacają cskładki
    systematycznie odkładamy pieniądze, które wraz z końcem okresu ubezpieczenia
    trafią do rąk naszego dziecka. Dodatkowo do ustalonej przez klienta sumy
    ubezpieczenia w każdą rocznicę zawarcia umowy, dopisywana jest suma
    ubezpieczenia nabywana za składkę jednorazową, pochodzącą z udziału w
    wypracowanym przez ubezpieczyciela zysku.
    Do umowy podstawowej można dokupić umowy dodatkowe. W przypadku zgonu
    ubezpieczonego w okresie ubezpieczenia ubezpieczyciel przejmuje opłacanie
    składek. Tak więc umowa nie wygasa, a dziecko w dalszym ciągu ma zapewnioną
    ochronę i kapitał na koniec okresu ubezpieczenia.
    Przy zakupie dodatkowej umowy Renta Posagowa w przypadku zgonu ubezpieczonego
    dziecko będzie otrzymywało miesięczną rentę do końca trwania umowy, w wysokości
    2 lub 4% sumy ubezpieczenia.
    Można również ubezpieczyć dziecko od inwalidztwa w wyniku nw.
    Nie chciałabym tutaj Państwa zanudzać zbędnymi definicjami. Uważam, że taką
    polisę warto mieć. W razie jakichkolwiek pytań jestem do syspozycji. Pozdrawiam :)
  • 11gdawm 11.03.10, 12:49
    Zwróćcie uwagę na to, że przy polisie na życie ubezpieczone powinno być życie
    rodzica, a nie dziecka, a dziecko powinno być uposażonym lub/i ubezpieczonym od
    choroby i nieszczęśliwych wypadków. Często przy polisach "dla dzieci" ubezpiecza
    się ich życie a pieniądze są potrzebne gdy zabraknie rodziców a nie dzieci. A
    poza tym zbieranie systematyczne "na przyszłość" w jakiejkolwiek formie zawsze
    ma sens :)
  • basiapron 16.04.10, 11:33
    ostatnio natknęłam się na ofertę ingsmart, dotyczy całej rodziny, myślę że warto
    czegoś w tym stylu szukać
  • andrzej_szczecin234 06.02.11, 22:04
    Polisa dla dziecka to jak najbardziej dobry pomysł, sam korzystam. Tylko trzeba dobrać taki produkt żeby 100% wpłacanej składki było odkładane. Można przeczytać o tym np. w tym artykule na stronie polisa dla dziecka
  • magdziula_r 14.02.11, 21:34
    i systematycznie wpłacać jakieś kwoty na przyszłość dziecka w zależności od obecnych możliwości możesz wpłacać 50, 100 i więcej miesięcznie :-)
    ja akurat mam Pewny Start Dziecka w BZWBK, ale są i inne możliwości
    w razie pytań zapraszam na priv gazetowy
  • sweetdeal 30.06.11, 19:42
    My rónież korzystamy z planu oszczędzania w BPH, jesteśmy zadowoleni i polecamy. Założyliśmy plany dla dwójki dzieci, wszystko jest bezpieczne i fajnie rośnie. Także pomysł fajny, bo jak widać w naszym kraju jest coraz gorzej, a nie coraz lepiej - więc jakoś maluchom trzeba pomóc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.