Dodaj do ulubionych

Przedszkole na Świerszczowej

15.03.10, 15:05
Bardzo mało opinii jest o tym przedszkolu, więc chciałam prosić
mamy, które mają tam dzieci o ogólną aktualną opinię.
I jeszcze pytanko - ile w tej chwili wynosi czesne?

--
Natalia & Tatiana & Liliana
Obserwuj wątek
    • mea8 Re: Przedszkole na Świerszczowej 16.03.10, 08:56
      Moj synek chodzi do tego przedszkola. Generalnie jestem zadowolona,
      choc nie jest to przedszkole o standardzie "prywatnym". Prywatna
      jest tylko cena:) Ale jedzenie pyszne, duze sale, dzieci czesto na
      podworku (choc ostatnie pare dni "moja" grupa przesiedziala w sali
      nie wiem dlaczego). Głowny minus to duze grupy. Cena na chwile
      obecna 720zl.
      --
      Bocianom już dziękuję :)
      • nat_tat Re: Przedszkole na Świerszczowej 16.03.10, 11:48
        Dzięki wielkie za odpowiedź, chyba sobie w takim razie odpuszczę.
        Tania w tej chwili chodzi do Integracyjnego Przedszkola Zdrowia i ja
        jestem bardzo zadowolona, chociaż cena wysoka: 800zł. Z dodatkowymi
        zajęciami, na które ją zapisałam (Magia Sztuki) płacę co miesiąc
        850zł. Mimo wszystko uważam, że warto, młoda uwielbia to przedszkole.
        Mieszkamy teraz na Kaliny, i mam 3-miesięczną Lilę, łatwiej by mi
        było z przedszkolem pod nosem.

--
        Natalia & Tatiana & Liliana
    • kadunia2010 Re: Przedszkole na Świerszczowej 01.09.10, 22:53
      Faktycznie mało jest opinii na temat tego przedszkola. Jestem bardzo zadowoloną
      mamą już 3 letniego synka, który wczoraj musiał rozstać się ze swoimi paniami,
      ponieważ przeszedł do grupy obok. Wielkie podziękowania dla pań z grupy 2
      latków. Pani Kasia i Pani Dorota...cudowne kobiety, które troszczą się o dzieci
      każdego dnia. Pani Kasia zawsze uśmiechnięta i z poczuciem humoru. Sala mimo, że
      nie była za duża, zawsze czysta i przyjazna dla dziecka. Dużo pracy
      indywidualnej z dziećmi. Panie starały się z całych sił. Żal opuszczać tak dobre
      osoby. Będziemy bardzo miło wspominać panie z grupy maluszków. pozdrawiam i
      polecam panią Kasię i Dorotę.
      • najlepszy_maja80 Re: Przedszkole na Świerszczowej 03.06.11, 18:38
        To fakt...Panie z maluszków rewelacja, jeśli chodzi o krasnale. Podpisuje się pod wypowiedzią poprzedniczki, Pani Kasia to naprawdę dobry nauczyciel, wychowawca itp.
        Szkoda, że dzieci nie mogą iść dalej z takimi osobami. Praca w maluszkach jest bardzo ciężka. Jako rodzic zdaje sobie z tego sprawę, niestety chyba mało kto to docenia. Mam córeczkę w gr pani Kasi i Doroty i naprawdę nie możemy niczego żałować, bo te kobiety każdego dnia dbają o wszystkie dzieci, poświęcają im bardzo dużo uwagi, często są robione prace plastyczne, córcia opowiada jak to miło spędziła czas w przedszkolu. Szkoda mi będzie się rozstawać, ale nie wyobrażam już sobie mojego dziecka w gr 3-latków....mam pewne zastrzeżenia co do personelu tam pracujacego, sposobu opieki nad dziećmi np, na świeżym powietrzu. pozdrawiam serdecznie wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w krasnalach....
    • viola_j Re: Przedszkole na Świerszczowej 06.06.11, 18:09
      Moja córka chodziła do tego przedszkola przez 3 miesiące - potwierdzam Pani Kasia SUPER, co do reszty to nieporozumienie. Na pewno nie jest to przedszkole o standardzie prywatnym, beznadziejna organizacja przy tak wsyokim czesnym zakup materiałów edukacyjnych i chusteczek to kpina. Dodatkowo przeludnione grupy, 33 dzieci w grupie trylatków w której miała byc moja córka, a oprócz Pani Kasi reszta personelu tez pozostawia wiele do zyczenia.
      • agata.szczecin Re: Przedszkole na Świerszczowej 19.06.11, 19:54
        Rozumiem moją poprzedniczkę. Miałam również tam dziecko, ale cieszę się niezmiernie, że dostało się do przedszkola publicznego i powiem szczerze o wiele bardziej lepszego niż to na świerszczowej. Niestety ciągłe choroby córki spowodowane były przede wszystkim, nie trzymaniem odpowiedniej czystości w sali....brudne wykładziny....to najbardziej pamiętam gdy wchodziłam do sal i oczywiście masa dzieci w grupie. Moja córka chodziła do 3 latków, panie niby ok, ale jedna kompletnie bez podejścia. A proszę mi uwierzyć, że od takiego trzy latka można się już wiele dowiedzieć. Przekupowanie dzieci cukierkami nie jest najlepszym sposobem....pozostawianie ich samych sobie również.
        Najgorsze jest to, że moja córcia nie doczekała się pań z cztero latków zachwalanych przez znajomych, którzy mają tam dzieci.
        pozdrawiam wszystkich rodziców, którzy mają tam dzieci, i chyba tak do końca nie mają pojęcia co tam czasami się dzieje.
        • lula2011 Re: Przedszkole na Świerszczowej 27.06.11, 15:03
          też mialam dziecko w tym przedzkolu. przeniosłam do publicznego. ze względu na persoel, mówiąc ogólnie. rzeczywiście większość rodziców nie wie, co tam się dzieje. pani dyrektor zapewne też. nieodpowiadały mi metody stosowane przez wychowawców np. wspomniane wyżej przekupywanie dzieci żelkami, żeby posprzątały zabawki czy publiczne wyśmiewanie dzieci z powodu np. korzystania jeszcze z pieluch w grupie 2 latków, czego byłam świadkiem. zdaję sobie sprawę, że to trudna praca, ale właśnie dlatego nie powinny tam pracować osoby wypalone, a takie zauważyłam. moje dziecko zaczęło przynosić do domu słowa i zdania typu: milcz, jesteście niezdary, jecie jak świnki. prowokowałam dziecko do zwierzeń odgrywając z nim scenki w domu. ja byłam przedszkolakiem, a ono panią no i wtedy to sie nasłuchałam. podpisuję sie pod poprzedniczką, że dodatkowe obciązanie rodziców zakupem materiałów plastycznych czy chusteczek przy takim czesnym (720) i wpisowym (1000) to kpina, jakich mało. w przedszkolu, mimo oficjalnych deklaracji, nie przestrzegane są diety np. alergików. wielokrotnie moje dziecko dostało zakazany produkt, co mogło miec przecież poważne konsekwencje zdrowotne. panie przyznawały się, że nie dały rady upilnować. o zamiennikach nie ma nawet mowy, czyli jesli dziecko nie może ryżu to nikt mu w zamian kaszy czy makaronu nie da, po prostu nie zje. ponadto dzieci regularnie tuczone są slodyczami, karmione są wręcz jak pieski czekoladkami, lizakami - porażka w dzisiejszych czasach. do plusów przedszkola należą bogaty program artystyczny - tam na prawdę sporo sie działo, zwłaszcza w miesiące jesienne i zimowe. sale też są lepiej wyposazone i czystsze niż w innych publicznych przedszkolach (porównałam z 3 publicznymi). dodam, że moja opinia dotyczy obydwu grup dzieci dwuletnich.
          • lula2011 Re: Przedszkole na Świerszczowej 27.06.11, 15:18
            przypomniał mi się jeszcze jeden tekst pani do dziecka: "jak nie zjesz zupki to mama po ciebie nie przyjdzie". no więc sami rozumiecie - odbieranie czegoś, co przedszkole powinno dzieciom zapewnić, czyli poczucie bezpieczeństwa. ja musiałam dziecku codzennie jak mantrę powtarzać, ze niezaleznie czy zjesz czy nie, czy bedziesz miała dobry czy zły humor, czy coś popsujesz, czy nabrudzisz, mama zawsze po ciebie przyjdzie.
            a tak ode mnie jeszcze trochę przemyśleń to pewne zachowania stymulują też rodzice, wywierając presję na paniach, aby dziecko za wszelką cenę zjadło. obserwując rodziców odbierających dzieci można b często uslyszeć, że najbardziech ich to interesuje, czy dziecko wlaśnie zjadło, a nie czy sie dobrze bawiło, jak się zachowywało, czy miało jakieś troski.....
            • kadunia2010 Re: Przedszkole na Świerszczowej 30.06.11, 17:29
              Wiem, że panie w przedszkolu mają przede wszystkim presje ze strony dyrekcji, która chciałaby żeby wszystko było idealnie. Poza tym te dziewczyny pracują tam po 8 godzin nie jak w publicznym po 5 i zmiana, to zapewne też wpływa na ich może czasami już niemoc....a nie wypalenie. Mój synek nie dostawał żelków...bardziej kolorowe naklejki, pieczątki itp. Wiem, że lizaki były notorycznie na nagrody, ale na to już panie myślę, że nie miały wpływu....(oszczędności)ze strony chyba wiadomo kogo) . Wiadomo, każdy by chciał, aby jego dziecko było pielęgnowane w przedszkolu jak najlepiej. To chyba normalne, każda z nas, która ma dziecko w przedszkolu jest mamą, dla której dziecko jest najważniejsze.
              Mój synek po wakacjach idzie do grupy biedronek (4latki)....pewnie będę już spokojniejsza.
              • izabella.80 Re: Przedszkole na Świerszczowej 30.09.11, 21:16
                Czasami się zastanawiam czemu tak mało osób piszę na tym forum na temat tego przedszkola. Jeśli są rodzice, którzy naprawdę chcą wiedzieć do jakiego przedszkola dziecka nie posłać to na pewno będzie to przedszkole na Świerszczowej 14. Mieszkam na Zawadzkiego dlatego też trzy lata temu jak urodziłam synka chciałam zasięgnąć wiedzy na temat tego przedszkola. Zapisałam dziecko, poszłam na dni adaptacyjne, porażka masakryczna, panie zmęczone z pewnością po całym dniu muszą jeszcze wymyślać zajęcia dla nowych maluszków, sale nie były nawet odpowiednio wietrzone i przygotowane na rodziców w sumie rodzice nawet nie byli mile widziani w środku....może to ma jakiś sens ale na pewno nie pierwszego dnia kiedy człowiek jako rodzic tłumaczy dziecku, że pójdzie do przedszkola, że będzie się bawiło, że będzie mama lub taka na niego patrzeć, ale nie, że pani będzie musiała dziecko zabrać "a mama niech sobie posiedzi na korytarzu, albo na ławce przed przedszkolem". Jednak mój trzy latek pomału starał się w to wszystko wdrożyć.
                Ogólnie nie byłam zadowolona z przedszkola, panie kompletnie nie wiedziały co działo się w ciągu dnia w ich grupie. Dobrze jakaś moja poprzedniczka napisała, że dzieci zostawały pozostawione same sobie, robiły co chciały, jak widziałam kiedyś jak wyglądają zabawy w ogrodzie to się przeraziłam,,,pani z 3l pilnie rozmawiała przez telefon a dzieci co chciały to robiły, nawet nie zwróciła szczególnej uwagi, że przyprowadziłam syna. To był dla mnie koszmar. Nie wiem, czemu, ale dyrekcja uważa, że jest wszystko w porządku...to jeśli ona tak twierdzi to super, tylko szkoda, że dzieci muszą przejść to co przechodzą....acha i jeszcze jedno, mogę jedynie wypowiedzieć się na temat sali 3 latków czyli Pszczółek, nie wiem co dzieje się w innych salach...jestem zadowoloną już mamą bo mój synek chodzi do przedszkola, fakt publicznego ale kadra jest naprawdę dobierana według wykształcenia i kwalfikacji. pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka