Dodaj do ulubionych

Burza wokół Biłasa za ocenę historii Ukrainy

19.03.10, 05:25

A od kiedy to PiS nie lubi banderowcow ?
Czy Lesiu nie latal na Majdan popierac banderowski ... Pryszczatego ?

Prawde powiedziawszy to caly Etos wchodzil banderowcom w d... przez lata az
Polacy sie wkur... to ci cichcem w UE upichcili uchwale ze oni juz nie lubia
Bandery.
Obserwuj wątek
      • Gość: szerszeń_stepowy Re: nastepny ukrainiec zarzadzajacy polska... IP: *.chello.pl 19.03.10, 09:20
        Jeśli na tym forum jest tyle durniów, to nie można mieć pretensji,
        że czasem i w innych krajach (w tym na Ukrainie) trafi się ktoś,
        kto ma nie po kolei z głową.

P. Biłas się skompromitował, to fakt. Zamiast polepszać stosunki
        polsko-ukraińskie, zaczął prowokować. Na historii zna się jak kura
        na pieprzu - zresztą podobnie jak wielu polskich, grzmiących
        patriotycznie narodowym patosem i nienawiścią do wszystkich innych,
        zwłaszcza do Żydów, Ukraińców, Niemców, Unii Europejskiej, gejów i
        lesbijek itp.

Natomiast wywody durnia o tym, że trzeba "polskich Polaków" do
        rządzenia nie wiem o czym świadczą - czy że polskim Ukraińcom i ich
        potomkom chciałby ograniczyć prawa obywatelskie, bo nie spodobała
        mu się wypowiedź Biłasa? Metoda jakby troszkę zalatująca Mein Kampf.
        Ale z głupkami się nie dyskutuje, więc dam sobie spokój. Dodam
        tylko, że jak ktoś chce się uważać, za "prawdziwego Polaka" i nie
        wie, że w języku polskim słowo "Polska" i "Polak" pisze się z
        wielkiej litery oraz że używa się znaków diakrytycznych (ą, ę, ó)-
        to mu po prostu nie wierzę.
    • mracek Burza wokół Biłasa za ocenę historii Ukrainy 19.03.10, 08:01
      Zdaje się, że tym razem PiS nie będzie znajdował dziadka z Wehrmachtu, ale
      będzie przekonywał, że kandydat PO na prezydenta miał dziadka banderowca.
      Obojętne, kto zostanie kandydatem, jego dziadkiem był sam Bandera. Gdy PiS
      mówi o historii, zawsze robi to w brudny sposób, historia im służy tylko do
      oczerniania, insynuacji, walki z politycznym przeciwnikiem, do zdobycia i
      utrzymania władzy.
    • j0tj0t87 Burza wokół Biłasa za ocenę historii Ukrainy 19.03.10, 10:56
      Kolejny człowiek z Koszalina rządzi w Szczecinie :)

PiSowi gratulujemy refleksu - ów wywiad pojawił się... miesiąc temu
      forum.koszalin24.info/index.php?topic=12450.msg107487 Jak widać, na
      forum nie wywołał żadnego odzewu - czyli sprawa nie interesuje szarych ludzi,
      a jedynie wyalienowanych polityków. Tydzień później pojawiły się emocje
      forum.koszalin24.info/index.php?topic=12521 to i forumowicze
      przystąpili do dyskusji ;)

--
      KoszaliNeo - Koszalin FTW!
    • Gość: stolicasyfu Re: Bibas IP: *.chello.pl 19.03.10, 20:09
      i taki łoś ma promować kulturę ? może tak podręcznik (najlepiej ze szkoły
      podstawowej) z historii zabrałby czasem do kibla, albo lepiej niech wraca do
      koszalina dodrukować plakaty wyborcze PO dzięki którym przyjechał na
      dyrektorskie stanowisko w Szczecinie. wspaniałymi ludźmi obsadza nas platforma,
      wspaniałymi.
    • swarozyc Głupie Lachy... 21.03.10, 10:49
      Skandaliczna wypowiedź wysokiego urzędnika polskiej administracji kulturalnej
      powinna spotkać się z natychmiastową ripostą, tak jego zwierzchników, jak i
      szerokiej opinii publicznej.
      Wypowiedź ta zawiera tak bezczelne kłamstwa i pomówienia, że nie tylko nie
      zasługuje na polemikę, ale kwalifikuje się do okarżenia Biłasa o
      bezczeszczenie pamięci gen Sikorskiego, porównywanego do mordercy i skazanego
      na karę śmierci przez niezawisły sąd II RP, Stephana Bandery.
      Wzywam was Forumowicze do wykorzystania wszelkich dostępnych środków
      legalnych, jak listy, telefony, maile i inne, do instytucji której
      pracownikiem jest Biłas, do radnych miejskich i sejmiku wojewódzkiego o
      odwołanie Biłasa z zajmowanego stanowiska.
      To będzie próba waszej dojrzałości obywatelskiej i probierzem waszego honoru.
      www.warsztatyidei.pl/kresy/kulinska-bandera-a-honor-polakow.html
      --
      Bad sound kills good music!
      Możliwość zalogowania się została zablokowana. Powód: antysemityzm. Wniosek o
      zniesienie blokady prosimy kierować na adres: abuse@gazeta.pl.
      • Gość: X Fakt: głupie i obłudne IP: *.chello.pl 21.03.10, 15:31
        > bezczeszczenie pamięci gen Sikorskiego, porównywanego do mordercy
        i skazanego
        > na karę śmierci przez niezawisły sąd II RP, Stephana Bandery.

Stepana Banderę - terrorystę, skazanego za morderstwo urzędnika
        państwowego - można porównać do Stefana Okrzei, Józefa Montwiłła-
        Mireckiego, Henryka Barona. Maja oni w Polsce pomniki, tablice
        pamiątkowe, ulice noszą ich imiona. Byli terrorystami walczącymi o
        Polskę z rosyjskim zaborcą - tak jak Bandera, współorganizujący
        zamach na polskiego ministra spraw wewnętrznych. Polska moralność =
        moralność Kalego?...
        • Gość: Vlad.H. Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.cable.quicknet.nl 21.03.10, 17:03
          nazywaj to jak sobie chcesz - dla mnie Bandera to zdrajca i morderca - jesl ci
          to nie pasuje to zawsze mozesz wyjechac tam gdzie bedzie ci lepiej.

Popatrz na statystki a potem zabieraj glos w ktorym wyczuwam ze zostales urazony.

Napisz ze Polska i Polacy dokonywali czystek etnicznych - ze zbrodnie na
          Ukraincach mialy charakter mordow etnicznych ktorych celem bylo oczyszczenie
          terenow z Ukraincow - bo to bylo celem zbrodni Ukraincow - mordowano nie tylko
          Polakow ale tez i inne grupy etniczne - napisz ze to ciemiezeni Ukraincy
          mordowali okupantow narodowsci Ukrainskiej, Zydowskiej czy np Ormianskiej...
          • Gość: X Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.chello.pl 21.03.10, 17:41
            Gość portalu: Vlad.H. napisał(a):

> nazywaj to jak sobie chcesz - dla mnie Bandera to zdrajca i
            morderca

Nie, ja nie nazywam tego "jak ja chcę" - ja opieram się na faktach.
            Ty natomiast nazywasz rzeczy pojęciami, których nie rozumiesz. Dla
            ciebie Bandera, organizujący zamach na Pierackiego to morderca, a
            Okrzeja, robiący dokładnie to samo w stosunku do rosyjskich
            urzędników i policjantów - to bohater narodowy. Zero logiki.

> Napisz ze Polska i Polacy dokonywali czystek etnicznyc

Nikt tu nie pisze o polskich czystkach etnicznych, tylko o
            przypisywaniu ich Banderze, co jest głupie i kłamliwe, bo to nie on
            je organizował.

jesl ci
            > to nie pasuje to zawsze mozesz wyjechac tam gdzie bedzie ci lepiej.

A wiesz, jak TO się nazywa? Durny szowinizm ciemnego chłopa -
            dokładnie to samo proponowali upowcy Polakom, a potem - gdy ci nie
            chcieli wyjechać - mordowali ich bez pardonu. To co, jak nie wyjadę
            i dalej coś mi nie będzie pasowało w Polsce - poderżniesz mi
            gardziołko, rezunie?
            • Gość: Vlad.H. Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.cable.quicknet.nl 22.03.10, 00:06
              > Nie, ja nie nazywam tego "jak ja chcę" - ja opieram się na faktach.
              > Ty natomiast nazywasz rzeczy pojęciami, których nie rozumiesz. Dla
              > ciebie Bandera, organizujący zamach na Pierackiego to morderca, a
              > Okrzeja, robiący dokładnie to samo w stosunku do rosyjskich
              > urzędników i policjantów - to bohater narodowy. Zero logiki.

O ile Rosja przesunela sie na zachod o tyle RP nie przesuwala sie na wschod -
              manipulujesz faktami ,przmilczasz statystyki - ja nie ukrywam swojej
              stronniczosci ty zas stroisz sie w pozorna bezstronnosci niby obiektywizm.

> Nikt tu nie pisze o polskich czystkach etnicznych, tylko o
              > przypisywaniu ich Banderze, co jest głupie i kłamliwe, bo to nie on
              > je organizował.

mowimy o tym ze OUN i UPA stosowaly bestialskie mordy by siac terror a celem
              tych mordow byla eksterminacja mneisjzosci na terenach ktore Bandera i jego
              sojusznicy uwazal za rdzennie Ukrainskie - zapytalem sie czy mozesz wskazac ze
              Polacy stosowali podobne metody - tj systemowe i wsparte ideologicznie czystki
              etniczne rugujac z tych terenow Ukraincow. - Mieszasz dzialania odwetowe i
              samoobrone z czystkami etnicznymi ktore stanowily elemnt swiadomiej polityki
              terroru uprawianego rowniez przez Bandere.

> A wiesz, jak TO się nazywa? Durny szowinizm ciemnego chłopa

Nie to sie sie nazywa pragmatyzm - skoro nei bedziesz mogl wybudowac pomnika
              Banderze, gloryfikowac ukrainskich czystek etnicznych to jedz tam gdzie bedziesz
              mogl to robic. Jesli do szczescia brakuje ci wlasnie tego to nei ma co narzekac
              i kwekac po katach - to sie w Polsce nigdy nei stanie wiec moja propozycja to
              wyalcznie zwrocenie ci uwagi ze cie nikt nie zwiazal, nie przybil do plota, ze
              nei wyciaga ci wnetrznosci wokol krzakow agrestu - mozesz wyjechac tam gdzie
              bedzie ci lepiej. To wszystko - dlaczego mam ci podrzynac gardlo? za poglady?
              nie badz smieszny i nie rob z siebie placzki.
              • Gość: X Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.chello.pl 22.03.10, 00:43
                > O ile Rosja przesunela sie na zachod o tyle RP nie przesuwala sie
                na wschod -

To polscy nacjonaliści tak twierdzą. Litwini, Białorusini i Ukraińcy
                mają na ten temat inne zdanie. A i Rosjanie na początku XX wieku nie
                uznawali "Priwislinskiego Kraju" za coś innego niż "iskonno russkaja
                ziemla", więc uważaj z takimi porównaniami - bo ten kij ma dwa końce
                i możesz nastąpić na grabie, a to się boleśnie kończy ciosem w nos,
                zadanym samemu sobie... Panujący nad innym narodem z reguły uważa,
                że to jego ziemia (zapytaj Hiszpana i Baska, Anglika i Irlandczyka z
                Ulsteru itd.).

Mieszasz dzialania odwetowe i
                > samoobrone z czystkami etnicznymi ktore stanowily elemnt
                swiadomiej polityki
                > terroru uprawianego rowniez przez Bandere.

Nie - ja tylko piszę, co zrobił sam Bandera. A sam Bandera był
                odpowiedzialny za śmierć mniejszej ilości osób niż np. Okrzeja czy
                Walery Sławek albo Aleksander Prystor.

> Nie to sie sie nazywa pragmatyzm - skoro nei bedziesz mogl
                wybudowac pomnika
                > Banderze, gloryfikowac ukrainskich czystek etnicznych to jedz tam
                gdzie bedzies
                > z
                > mogl to robic.

Czy ja gdzieś piszę o mojej chęci stawiania pomnika Banderze?!
                Ocipiałeś?! Mnie chodzi tylko o to, że terrorysta może być bohaterem
                w innym kraju i mieć tam pomniki. Tak już ten świat jest zbudowany.
                Jak tobie przeszkadzają pomniki Bandery na Ukrainie - to tam
                wyjeżdżaj i burz. I jeszcze jedno - dlaczego robisz ze mnie
                Ukraińca? Zapewniam cię, że oprócz Polaków-szowinistów w twoim
                stylu, są jeszcze na świcie Polacy-nieszowiniści, tacy jak ja,
                którzy nie wypędzają ludzi o odmiennych poglądach z ich domów...
                • Gość: Vlad.H. Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.cable.quicknet.nl 23.03.10, 08:31
                  > To polscy nacjonaliści tak twierdzą. Litwini, Białorusini i Ukraińcy
                  > mają na ten temat inne zdanie. A i Rosjanie na początku XX wieku nie
                  > uznawali "Priwislinskiego Kraju" za coś innego niż "iskonno russkaja
                  > ziemla", więc uważaj z takimi porównaniami - bo ten kij ma dwa końce

O ile Litwa, Bialorus, Ukraina moze tak uwazac to juz Rosja nie - jak mowie -
                  ciesze sie ze Ukraina, Litwa czy Bialorus maja wlasna panstwowosc a Polska
                  pozbyla sie problemu narodowsciowego - to chyba najwieksza zaleta tego co stalo
                  sie dzieki Hilterowi i Stalinowi.
                  Polska stala sie krajem jednorodnym etnicznie, z mniejszosciami zasymilowanymi i
                  stanowiacymi jak mi sie wydaje jednorodna czesc kraju.

A rzeczywista przynalzenosc wyznacza np nieuzywanie w Polsce cyrylicy,
                  odmiennosc religijna i pare innych rzeczy - stad jak juz sie domyslasz twoje
                  porownanie jest lekko kuriozalne.

> Nie - ja tylko piszę, co zrobił sam Bandera. A sam Bandera był
                  > odpowiedzialny za śmierć mniejszej ilości osób niż np. Okrzeja czy
                  > Walery Sławek albo Aleksander Prystor.

Sam Bandera jest odpowiedzialny za otoczke polityczna wokol mordow dokonanych na
                  mniejszosciach etniczych na terenach obecnej Ukrainy.
                • Gość: Vlad.H. dodam IP: *.cable.quicknet.nl 23.03.10, 08:55
                  ze mam podobne zdanie - pomniki goloryfikujace OUN, UPA, Bandere na Ukrainie a
                  prosze bardzo - nic mi do suwerennych decyzji suwerennego panstwa - natomiast
                  jako Polska mamy prawo wewnatrznie uwazac to za cos niewlasciwego i mozemy
                  wykonywac rozne kontrdzialania nie uwzgledniajace wrazliwosci Ukrainy i
                  Ukraincow bo jestesmy u siebie. Jap isze ogoloryfikowaniu Bandery na terenie Polski.

A co do wypedzania z domow... prosze cie nie histeryzuj... nie wypedzam cie z
                  domu - mowie ze jesli ktos potrzebuje do szczescia pomnika Bandery to nie bedzie
                  szczesliwy w Polsce i lepiej bedzie jesli pojedzie tam gdzie ten niezbedny do
                  szczescia element bedzie mozliwy do realizacji. Co od szowinimzu... powinies
                  spotkac prawdziwych syjonostow - wtedy przekonalbys sie co to szowinizm... no
                  ale rozumiem ze nie miales dotad okazji i to Polacy robia za szowinistow.
        • swarozyc Re: Fakt: głupie i obłudne 21.03.10, 19:25
          Gość portalu: X napisał(a):
          Stepana Banderę - terrorystę, skazanego za morderstwo urzędnika
          państwowego - można porównać do Stefana Okrzei, Józefa Montwiłła-
          Mireckiego, Henryka Barona. Maja oni w Polsce pomniki, tablice
          > pamiątkowe, ulice noszą ich imiona. Byli terrorystami walczącymi o
          > Polskę z rosyjskim zaborcą - tak jak Bandera, współorganizujący
          > zamach na polskiego ministra spraw wewnętrznych. Polska moralność =
          > moralność Kalego?...
          '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
          Niech zgadne: jestes "niezaleznym" polskim historykiem spod znaku Michnika,
          brzydzacego sie polskim nacjonalizmem, albo przedstawicielem tych 19% Ukraincow
          zamieszkujacych Szczecin...
          PS Ladnie z twojej strony ze jeszcze nie przypomniales terrorystycznej
          dzialalnosci Jozka Pilsudskiego...

--
          • Gość: X Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.chello.pl 21.03.10, 19:52
            > Niech zgadne: jestes "niezaleznym" polskim historykiem spod znaku
            Michnika,
            > brzydzacego sie polskim nacjonalizmem, albo przedstawicielem tych
            19% Ukraincow
            > zamieszkujacych Szczecin...

Nie, jestem tylko człowiekiem myślącym logicznie - zgodnie z
            brytyjskim punktem widzenia Michael Collins to terrorysta, a dla
            Irlandczyków - bohater narodowej sprawy. Różnica pomiędzy Brytolami
            a nami jest jedna: my, jak ci idioci, upieramy się, aby Ukraińcy nie
            czcili swoich bohaterów, których my uznajemy za terrorystów, a
            Brytolom zwisa, czy w Republice Irlandii stoi 5, 10 czy 500 pomników
            Michaela Collinsa. A co do 19% Ukraińców w Szczecinie - mylisz się.
            Jest ich co najmniej 89% ;-)))
            • swarozyc Re: Fakt: głupie i obłudne 21.03.10, 19:56
              mi tez zwisa co ukraincy robia u siebie na ukrainie..
              ..ale nie co mowi polski urzednik...
              czegos takiego nie powiedzialby twoj urzednik brytyjski...
              ..nawet wbrew faktom...
              ale najpierw nalezaloby wychodowac sobie warstwe urzednicza warta nazwy..
              a to trwa 300 lat...
              --
              • Gość: X Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.chello.pl 21.03.10, 20:01
                Królowa Elżbieta II nadała Liamowi Neesonowi Order Imperium
                Brytyjskiego trzy lata po tym, jak zagrał Michaela Collinsa. Gdyby w
                Polsce ktokolwiek chciał nadać wysokie polskie odznaczenie
                ukraińskiemu aktorowi grającemu Banderę, zostałby rozszarpany na
                sztuki przez media wiadomej proweniencji (Rydzyk, J.R. Nowak & Co.).
                • swarozyc Re: Fakt: głupie i obłudne 21.03.10, 20:04
                  nie histeryzuj facet...
                  polski aktor gral w pas<zkwilu rosyjskim(1612) i nikt go nie zjadl..
                  --
                      • Gość: X Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.chello.pl 22.03.10, 00:59

> hehe jestes zalosny - na sile probujesz dorobic fakty do tego co
                        wymyslasz

Masz ewidentne problemy z rozumieniem używanych przez siebie słów.
                        Otóż ja nie WYMYŚLAM ani nie DORABIAM faktów - ja je PODAJĘ. A co do
                        nagród - jak Ukrainiec, który zagra Banderę w ukraińskim filmie, a
                        potem wystąpi w jakimś polskim, dostanie nagrodę od Kaczora, to
                        pogadamy. Na razie na osłodę pozostaje ci brytyjski przykład -
                        filmowy terrorysta (twórca IRA!), a w cywilu irlandzki patriota
                        (odsłaniał tablicę ku czci Collinsa) otrzymuje order z rąk królowej
                        brytyjskiej.
                        • Gość: so Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.10, 08:44
                          Wywiad Biłasa dla MM Szczecin. A co robi Biłas w Szczecinie?

– Co zmieniłby pan w Szczecinie?
                          – Z pewnością wymaga zmiany nastawienie mieszkańców Szczecina. Skłonność do
                          krytycyzmu, zbędnych dyskusji powinni wymienić na pozytywną energię, energię do
                          działania i współdziałania. Pesymizm przenosi się na każdą sferę życia. Sami
                          mieszkańcy są złymi adwokatami tego miasta mówiąc wszem i wobec – szczególnie
                          wśród przyjezdnych i turystów – że nic się nie dzieje, nic się nie robi,
                          wszędzie układy, układziki, złodzieje etc... Zauważalny jest też brak kultury
                          pracy oraz współpracy między ludźmi i instytucjami. Może to takie typowe nie
                          tylko dla Szczecina. Ale z całą pewnością należałoby to zmienić.
                        • Gość: do X Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.chello.pl 22.03.10, 12:57
                          O co tobie chodzi ? Ty chcesz pomniki Banderze stawiać - to już ci wskazano
                          gdzie jest ich miejsce.Co do królowej to ona może robić co się jej podoba -
                          wielkie imperia stać na takie gesty, nic nie znaczące dla GB a Polacy nie muszą
                          jej małpio naśladować.I co myślisz, że tym gestem problem zniknął? Nie zniknął
                          tylko w imię poprawności został zamieciony pod dywan i za jakiś czas wyjdzie.
                          Odpowiedz mi dlaczego, skoro wg ciebie Bandera nie miał nic wspólnego z mordami
                          na Polakach gdyż siedział w tym czasie w KL, skąd się wzięła nazwa banderowcy
                          dla tych co mordowali Polaków ?
                        • Gość: Vlad.H. Re: Fakt: głupie i obłudne IP: *.cable.quicknet.nl 23.03.10, 08:35
                          podaje bez zachowania faktow... podajesz date mordu ktory Polacy dokonali na
                          Ukraincach w 1945 pomijajac mordy ktorych Ukraincy dokonywali na Polakach przez
                          poprzedzajace 4 czy 5 lat.

Ja moge odczytac danie orderu imperium jak przyklad zwierzchnictwa krolowej nad
                          Irlandia - to delikatna kwestia - przyjecie tego orderu przez irlandzkiego
                          patriote moze swiadczyc o tym ze akceptuje on supremacje korony brytyjskiej -
                          kwestia interpatycyjna.
        • Gość: Vlad.H. Re: Bandera to zwykly morderca i tyle w temacie IP: *.cable.quicknet.nl 21.03.10, 16:43
          Podaj wiecej szczegolow bo to co wiem wskazuje raczej na dzialania wtorne od
          dzialan ukrainskich - no i raczej nie gloryfikowano jakos specjalnie ludzi
          ktorzy mordowali Ukraincow.

Nigdzie nie napisalem ze Polacy sa bez winy - napisalem ze w ujeciu
          statystycznym ilosc pomordowanych Polakow wielokrotnie przekracza ilosc
          pomordowanych Ukraincow a sposob w jaki mordowona Polakow w dzuej czesci ukazuje
          niewspomerne okrucienstwo i sadyzm mordercow identyfikujacych sie z Ukraina.

Kazdy narod zapewne bedzie mial troche odmienna wersje i icena tych samych
          faktow historycznych i nei oczekuje zadnego zrozumienia - na Ukrainie mozecie
          sobie mowic ze Bandera to bohater narodowy - dla Polakow to zdrajca i morderca
          ktory powinien byc sadzony za zbrodnie przeciw ludzkosci. Jesli uwazasz ze taki
          wariant oceny Bandery w Polsce ci nie pasuje zawsze mozesz wrocic na Ukraine (i
          nie, nie wyrzucam Ci - jedynie mowie ze jesli ci zle w Polsce to jedz tam gdzie
          bedzie ci lepiej).
      • Gość: X Re: Bandera to zwykly morderca i tyle w temacie IP: *.chello.pl 21.03.10, 15:34

> Ciesze sie ze Ukraina jest wolna ale Bandera to mordeca podobny do
        tych z
        > einsatzgruppen -

Nie, niepodobny - w odróżnieniu od członków Einsatzgruppen Stepan
        Bandera nie zabił nikogo osobiście, ani tym bardziej nie brał
        udziału w egzekucjach masowych jako członek plutonu
        rozstrzeliwującego. Nie był również odpowiedzialny za mordowanie
        Polaków w latach 1943-1944, ponieważ w tym czasie przebywał w KL
        Sachsenhausen w pobliżu Berlina i nie miał wpływu na powstanie i
        działalność UPA. Uałbym więc z tymi porównaniami, jeśli się nie ma
        odpowiedniej wiedzy historycznej.
        • Gość: Dr humbolt Re: Bandera to zwykly morderca i tyle w temacie IP: *.chello.pl 21.03.10, 15:59
          Idąc tokiem rozumowania Xsa można powiedzieć ,że Heinrich Himmler to poczciwy
          człowiek , siedział koło Berlina i nie miał pojęcia o bestialstwach .
          Jak można o człowieku powiedzieć zbrodniarz, kiedy patrząc na jego twarz, toż to
          safanduła, księgowy i nieudacznik. W obozach walczył z bulimia i anoreksja.
          Tylko czemu ci ukraincy pastwili się na dzieciach i kobietach w ciąży
          to był ich największy wróg.
          Daj buzi X himlerkowi:
          4.bp.blogspot.com/_t6ikLJ4YVos/RzwC_yvGe_I/AAAAAAAAA5w/cS8iTT8VW5o/s1600/himmler.gif
          A kogo winić za akcje Wisła , tego nikt nie porusza, Winny jest Sikorski i te
          dzieci.
          • Gość: X Do humboldta IP: *.chello.pl 21.03.10, 17:32
            Nie zgrywaj idioty, bo tylko sie osmieszasz. Takie są FAKTY
            historyczne:
            Heinrich Himmler jako Reichsfuehrer SS miał pod swoja komendą
            wszystkie jednostki policyjne na terenie Rzzeszy Niemieckiej, więc
            miał pojęcie o bestialstwach, które były dokonywane z jego rozkazu.
            Odwiedzał nawet obozy koncentracyjne i obozy zagłady.
            Stepan Bandera nie mógł być twórcą UPA, bowiem został osadzony w
            Sachsenhausen latem 1941, a UPA powstała na przełomie 1942/1943.
            Mordowanie Polaków to lato 1943-jesień 1944, gdy Bandera nadal
            siedzi w obozie.

> Daj buzi X himlerkowi:

Jesteś skończonym idiotą, niemającym pojęcia o faktach historycznych.
            • Gość: Vlad.H. Re: Do humboldta IP: *.cable.quicknet.nl 22.03.10, 00:17
              byl tworca OUN? a wlascwie frakcji OUN ktora brala aktywny udzial w mordach na
              mniejszosciach etnicznych a glownie na Polakach? byl czy nie?

O ile mi iwadomo UPA wielokrotnie przechodzila rozne transformacje - zdaje sie
              ze Bandera po odzyskaniu wolnosci podjal wspolpreace z Niemcami i zdaje sie
              kierowna UPA brala udzial w mordach mniejszosci etniczych na Ukrainie.

Wiec tak nie 4 a 2 maja i nie o 12 w poludnie ale o 15 po poludniu - to mniej
              wiecej roznice do ktorych sie tak przywiazales.

Nie zmienia to w zaden sposob oceny dzialan Bandery... czepiasz sie szczegolow
              kosmetycznych ktore nie maja wplywu na to czego dokonal Bandera i jego pomocnicy.
              • Gość: X Re: Do humboldta IP: *.chello.pl 22.03.10, 00:55

> byl tworca OUN? a wlascwie frakcji OUN ktora brala aktywny udzial
                w mordach na
                > mniejszosciach etnicznych a glownie na Polakach? byl czy nie?

OUN powstała w 1929, kiedy Bandera był zaledwie 20-letnim smarkaczem
                z którym mało kto się liczył. Frakcja banderowska powstała na
                początku 1940 roku - i nie miała wtedy za wiele możliwości
                mordowania Polaków. Rzezie Polaków na większą skalę zaczęły się
                dopiero w pierwszej połowie 1943, kiedy Bandera był już w
                Sachsenhausen. Natomiast, owszem, pozostaje do ustalenia stopień
                jego odpowiedzialności za pogrom we Lwowie w lipcu 1941, chociaż
                prawdopodobnie tutaj decydował w większym stopniu Szuchewycz,
                później mordujący Polaków jako dowódca UPA. Bandera zajmował się
                kwestiami politycznej organizacji swojego rządu i uzyskania
                niepodległości z rąk Niemców oraz poparcia elit galicyjskich dla
                swoich działań.

Dygresja a propos: pogromów ludności żydowskiej w Galicji Wschodniej
                i w Częstochowie w 1919 dokonywali "hallerczycy", a sam Józef Haller
                był endekiem i antysemitą - a jednak miałbym duże wątpliwości, aby
                obarczyć go osobistą odpowiedzialnością za to, czego dokonywali
                żołnierze formacji nazwanej jego imieniem.

zdaje sie
                > ze Bandera po odzyskaniu wolnosci podjal wspolpreace z Niemcami i
                zdaje sie
                > kierowna UPA brala udzial w mordach mniejszosci etniczych na
                Ukrainie.

Bandera wyszedł w końcu 1944, gdy na Ukrainie była już Armia
                Czerwona i NKWD, więc rozgrywającym był kto inny.

nie maja wplywu na to czego dokonal Bandera i jego pomocnic
                > y.

Na razie nie przedstawiłeś faktów historycznych, dotyczących tego,
                czego dokonał Bandera. Uproszczenia i stereotypy - to jedno, a
                fakty - to drugie.
                • Gość: adi Re: Do humboldta IP: *.gorzow.mm.pl 22.03.10, 21:55
                  pajacu X,
                  trzeba być skończonym debilem , by nie widzieć odpowiedzialności
                  bandery i doncowa za to co się stało. Z prawnego punktu widzenia jest
                  on tak samo winny jak ten co pociągał za spust, ty neobanderowcu
                  pieprznięty.
                  Wracaj do syfu z którego przyszedłeś!
                • Gość: Vlad.H. Re: Do humboldta IP: *.cable.quicknet.nl 23.03.10, 08:45
                  Napisalem ze tworca frakcji, frakcja ta brala czynny udzial w mordowaniu Polakow
                  - - jest tu gdzies cos nieprawdziwego?

Adolf Hitler tez nie mordowal osobiscie - co najwyzej podpisywal wyroki smierci
                  tam gdzie wyroki smierci byly - w ogolnej liczbie zamordowanych przez Niemcow te
                  wyroki to promil. Czy byl ideoologiem? A moze nie on byl odpowiedzialny za
                  sformulowanie konkretnego programu, moze to Goebbels a moze Heydrich a moze Himmler?

Podobnie jest z Bandera - symbolizuje on pewne dzialania roznych organizacji
                  ukrainskich - dla Polakow jest on jedna z osob scisle odpowiedzialnych za mordy
                  Polakow na Ukrainie.
                  Uproszczenie, stereotyp - nazywaj to jak chcesz - dla wielu ludzi z tamtego
                  obszaru jest gorszy niz Hitler a w Malopolsce Ukraincy sa uwazani za gorszych od
                  nazistow.

Forum tego typu nei jest meisjcem przedstawiania faktow historycznych i
                  pddawaniu tego naukowej analizie - tak samo srodowiska ukrainskie gloryfikujace
                  Bandere nie sa zainteresowane wbikliwymi badaniami i debata historyczna.
                  Zwyczajnie przyjmij to do wiedzy, sterootypy, uproszczenia - pewnie tak.

Czy Polska i Polacy maja na sueminiu zbrodnie - nie mam co do tego watpliwosci
                  ale rozmawiamy o gloryfikacji Bandery nie na Ukrainie ale w Polsce.
        • Gość: Vlad.H. Re: Bandera to zwykly morderca i tyle w temacie IP: *.cable.quicknet.nl 21.03.10, 16:46
          Ale ja sie nie boje nawet jesli porownanie jest niezbyt fortunne bo Twoim
          zdaniem Bandera to raczej ideolog ruchu niz typowy morderca - w ogolnym ujeciu
          nei zmneisjza to jego odpowiedzialnosci a jedynie zwieksza - bo czlonkioem
          EinsatzGruppen mozna przypisac konkretne zbrodnie to ideoologow nazizmu oskarza
          sie o calosc i w tym kontekscie uzylem lagodniejszego (moim zdaniem porownania).

O tym ze staracil brata w niemieckiem KL wiem, ze sam byl wiezniem wiem, nie
          zmienia to faktu ze technicznie biorac byl zdrajca i morderca a ze nie zabijal
          osobiscie to nie ma juz wiekszego znaczenia.
          • Gość: X Re: Bandera to zwykly morderca i tyle w temacie IP: *.chello.pl 21.03.10, 17:36
            nie
            > zmienia to faktu ze technicznie biorac byl zdrajca i morderca a ze
            nie zabijal
            > osobiscie to nie ma juz wiekszego znaczenia.

Jeśli się osobiście nie zabija i nie wydaje się rozkazów mordowania -
            to jak można być mordercą? Rónie dobrze za chwile ktoś ciebie
            nazwie mordercą, mimo że osobiście nikogo nie zabiłeś i nie
            wydawałeś rozkazu masowych rzezi. Myśl logicznie.

>Bandera to raczej ideolog ruchu niz typowy morderca

Bandera nie był ideologiem ruchu - nie pisał prac teoretycznych, nie
            był myślicielem politycznym. Mylisz go z Leninem albo Hitlerem.
            • Gość: ,,, Re: Bandera to zwykly morderca i tyle w temacie IP: *.vspace.pl 21.03.10, 18:31
              Czy to prawda, że Ukraińcy byli najlepszymi i najgorliwej
              wypełniającymi polecenia swoich panów strażnikami w "polskich
              obozach koncentracyjnych" ?
              Czy to prawda, że Ukraińcy mieli najlepszą wprawę w szybkim
              zapełnianiu pieców krematoryjnych ciałami Lachów i Żydów ?
              Czy to prawda, z były ukraińskie dywizje "SS" ?
              Czy ten Demianiuk i jego kumple, których teraz sądzą w Niemczech to
              faceci z Haiti, czy z Ukrainy naszej kochanej i pomarańczowej ?
              • Gość: kmicic Re: Bandera to zwykly morderca i tyle w temacie IP: *.chello.pl 21.03.10, 18:45
                > Czy to prawda, że Ukraińcy mieli najlepszą wprawę w szybkim
                > zapełnianiu pieców krematoryjnych ciałami Lachów i Żydów ?

Yhm, to prawda. Szczególnie tu zasłużył się przy tym twój tatuś.

> Czy to prawda, z były ukraińskie dywizje "SS" ?

Tak, około 20 czy 30. Szlak bojowy zaczęły od wkroczenia do Polski
                już 31 sierpnia 1939, bo tak im się spieszyło...

> Czy ten Demianiuk i jego kumple, których teraz sądzą w Niemczech
                to
                > faceci z Haiti, czy z Ukrainy naszej kochanej i pomarańczowej ?

Tak - to oni występowali na Majdanie, ściskali się z polskimi
                obserwatorami i szykowali do wybicia całego narodu polskiego.
                    • Gość: ,,, Re: Bandera to zwykly morderca i tyle w temacie IP: *.vspace.pl 22.03.10, 10:56
                      po pierwsze primo;
                      jak już się trzymasz terminologii z trylogii to;
                      - jesteś nie kmicic, tylko rezun bohun (jak tam twoja horpynka?),
                      po drugie primo;
                      jak chcesz swojego stiopkę banderę całować w pośladku to rób to "na
                      kochanej ukrainie", nie w Polsce - ojczyźnie znienawidzonych Lachów.
                      po trzecie primo;
                      jak pragniesz całować banderowców - swoich współbraci, po kiszce
                      stolcowej i robić z nimi lody - rób to też "na ukrainie"
                      i po czwarte;
                      twojego stiopkę wykończyly twoje serdeczne druhy - przyjaciele
                      moskale - sięgając aż do monachium.
                      stiopka był zwykłym bandytą i mordercą skazanym w procesie na czapkę
                      za zabójstwo, od czapy uratowała go wojna, którą z przyjaciółmi
                      urządziliście europie a Lachom w szczególności. jeżeli były później
                      jakieś rozrachunki z jego braćmi (może były) to była sprawa "między
                      facetami" - bandytami.
                      nikt z twoich "ulubionych" Lachów nie sięgał do dzieci, kobiet i
                      starców w takich sprawach.
                      zrozumiesz to w końcu pachołku, czy nie ?
    • Gość: K.K. Jeszcze wątek z wywiadu z Biłasem IP: *.chello.pl 21.03.10, 21:35
      "Ukraińcy w Polsce od 10989 r. wspierają partie centrowe. Wynika to z
      prostych przekonań, bowiem mniejszość ukraińska liczy, że w programie i
      działaniu partii politycznych znajdzie się duch tolerancji, poszanowania,
      mniejszości narodowych, wsparcie działalności organizacji społeczno -
      kulturalnych etc. I dlatego też wspierali "Solidarność", Unię Demokratyczną, a
      potem Unię Wolności, bo właśnie te partie z niezłomnym Jackiem Kuroniem,
      podnosiły kwestię tolerancji i zrozumienia dla mniejszości narodowych. Dziś jest
      to Platforma Obywatelska, gdzie jest liczne grono dawnych działaczy UD i
      UW(...)"
        • Gość: dziki Re: Burza wokół Biłasa za ocenę historii Ukrainy IP: *.chello.pl 31.03.10, 13:03
          Takie pytanie trzeba zadać od szefa platformy w Zach.pomorskim , miasta , ,
          jak również do marszałka i jego zastępcy . Platforma miała sie do tego
          ustosunkować ale jakoś ciężko jej to idzie.
          Pytanie trzeba zadać do premiera D.Tuska bezpośrednio , czy również on zgadza
          się ze stwierdzeniem ,że Bandera to bohater i trzeba mu postawić pomnik i czy
          zgadza się z tym ,że bandytę można postawić na równi z generałem Sikorskim ( tu
          wypada zauważyć ,że nie chodzi o Radka Sikorskiego). Bo trudno mi jest
          przyprowadzać na Zamek swoje dziecko , którym zarządza piewca zbrodniarza ,
          który jest spadkobiercą odpowiedzialności setek , tysięcy pomordowanych
          niewinnych dzieci.
            • Gość: dziki Re: Burza wokół Biłasa za ocenę historii Ukrainy IP: *.chello.pl 01.04.10, 12:16
              Biłas pucuje sie w Kurierze . Pewnie w Warszawie , go nie chcą , a tu w Zamku
              zaczyna się przebudowa i LÓD zaczął się kręcić .
              Ponawiam apel do ludzi kompetentnych i odpowiedzialnych o zadanie oficjalnego
              pytania Gawłowskiemu, Karpiniukowi i Tuskowi ? Ktoś musi ponosic
              odpowiedzialność za swoich ludzi . Takiej wypowiedzi przez tyle lat nikt nie
              ośmielił się powiedzieć. Gloryfikacja faszyzmu i nacjonalizmu jest karalna
              • Gość: % Re: Burza wokół Biłasa za ocenę historii Ukrainy IP: *.chello.pl 01.04.10, 14:26

Roman Biłas odpowiada (ogłoszenie płatne)

W związku z ukazaniem się artykułu w Gazecie Wyborczej w dniu 19 marca 2010 roku
                pod tytułem „Burza za wywiad o historii Ukrainy” i odmową zamieszczenia
                sprostowania przez Gazetę Wyborczą zmuszony jestem sprostować kilka informacji
                oraz odnieść się do podnoszonych zarzutów:

W pierwszej kolejności należy zauważyć, że w artykule łączy się w nieuzasadniony
                sposób ocenę mojej pracy zawodowej z odpowiedzią udzieloną na pytanie
                dziennikarza zadane w kontekście uhonorowania Stepana Bandery przez Prezydenta
                Ukrainy tytułem „Bohatera Ukrainy”. Na końcu artykuł zawiera opis działań, które
                miały owocować zaproponowaniem mi posady wicedyrektora Zamku Książąt Pomorskich
                w Szczecinie. Dziennikarz, powołując się na wniosek dyrektor Zamku Książąt
                Pomorskich o odwołanie z funkcji dwóch zastępców dyrektora, zarzuca mi „oględnie
                mówiąc” brak doświadczenia, a następnie przechodzi do mojej wypowiedzi na temat
                oceny postaci historycznych i stosunków polsko – ukraińskich w XX wieku.

Taka konstrukcja artykułu prowadzi czytelników do wniosku, że obywatele polscy
                niepolskiego pochodzenia nie powinni pełnić funkcji publicznych. Takie bowiem,
                przepełnione nienawiścią na tle narodowościowym, religijnym i etnicznym
                komentarze internautów przeważają w forum zamieszczonym pod artykułem, co
                pokazuje jak artykuł ten został publicznie odebrany. Działanie to jest
                zatrważające i przypomina najgorsze praktyki PRL. Tymczasem mieszkańcy
                południowo – wschodniej Polski, rozproszeni po 1947 roku w ramach Akcji Wisła na
                terenach sięgających od Warmii i Mazur, aż po Wrocław, zawsze byli obywatelami
                Rzeczypospolitej Polskiej. Mieli swoich przedstawicieli w Sejmie
                Rzeczypospolitej Polskiej, walczyli z zaborcami o niepodległość Polski, służyli
                w polskim wojsku i Polsce płacili publiczne daniny, wypełniając obywatelskie
                obowiązki.

Nie jest prawdą, że posiadam małe doświadczenie w zakresie „kierowania ludźmi i
                prowadzeniu prac administracyjnych”. Wskazuję, iż pracując na kierowniczych
                stanowiskach m.in. szefując działowi marketingu w Radio PLUS, kierując działem
                obsługi klienta w Spółdzielni UNIA zatrudniającej 900 osób czy zarządzając swoją
                firmą odnosiłem niemałe sukcesy, w tym również o charakterze finansowym. Nie
                wiem zresztą jakim miernikiem było określone „małe doświadczenie”.

Nie o stosunki polsko – ukraińskie tu jednak chodzi. Chodzi o personalny atak na
                moją osobę związany z pełnieniem funkcji wicedyrektora Zamku Książąt Pomorskich.
                Udzielona odpowiedź na zadane pytanie dziennikarza stała się tylko okazją do
                takiego właśnie ataku, który przeprowadzają osoby publiczne, które przy okazji
                napiętnowania wyrażenia poglądów, których nie akceptują chcą zyskać uznanie w
                określonych kręgach społecznych. Czy autor artykułu powinien z tak dużą
                łatwością stawać po jednej ze stron i poprzez kontekst artykułu wpisywać się w
                działania o charakterze politycznym? Użyte sformułowania, takie jak: „zaufany
                człowiek Platformy Obywatelskiej”, „dostał propozycję objęcia posady”, itp.,
                mają na celu wywołanie określonego wrażenia na odbiorcy, ale nie mają nic
                wspólnego z opisem faktów. Nie jestem bowiem „zaufanym człowiekiem Platformy
                Obywatelskiej”. Nikt nie składał mi propozycji objęcia jakiejkolwiek posady, ale
                przystąpiłem do jawnej procedury naboru na stanowisko pracy i uzyskałem
                zatrudnienie. Odnośnie prowadzenia działalności gospodarczej – każdy
                przedsiębiorca w ramach prowadzonej działalności ma prawo przyjmować
                jakiekolwiek zlecenia za stawki, które ustali samodzielnie. Nie ma w tym niczego
                nadzwyczajnego.

Zapewne, gdyby nie działania wymierzone personalnie przeciwko mojej osobie,
                sprawa zamieszczonej ponad miesiąc temu w Dzienniku Miasto odpowiedzi na temat
                oceny uhonorowania Stepana Bandery przez Prezydenta Ukrainy tytułem „Bohatera
                Ukrainy” pozostałaby bez większego odzewu. Nie ulega bowiem wątpliwości, że
                artykuł zawierał wyrwane z kontekstu cytaty i osobiście był przeze mnie
                kilkukrotnie prostowany w tym samym dzienniku w następnych dniach i w wydaniu
                weekendowym. Tego faktu jednak nie dostrzeżono.

Z wyrazami szacunku

Roman Biłas
          • teodor_jeske_choinski_1 Najnowsze wiesci o Ukrainie... 01.08.14, 20:23
            O take Ukraine walczymy?

wolna-polska.pl/wiadomosci/zyd-chlop-2014-05
            --
            "Polacy są gotowi w każdej chwili krzywdzić Polskę z obawy, aby nie skrzywdzić kogoś innego" prof Feliks Koneczny.
            "Gdybym miał 150 mln rubli miałbym w dupie Watykan"
            Roman Dmowski w rozmowie z Melchiorem Wańkowiczem.
          • teodor_jeske_choinski_1 Re: Najnowsze wiesci o Ukrainie... 02.08.14, 15:39
            Gość portalu: X napisał(a):

> Pier.dolisz jak potłuczony, zasmradzając forum nieświeżymi wyziewami sprzed 100
            > lat - idź się przewietrzyć, bo ci ta grochówka do głowy uderza z odbytu przez
            > nozdrza...
            -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
            Sluchaj Jewhenie z Trzebiatowa; siedzisz juz 3 pokolenia na zachod od Sanu, a dalej jestes rezunem, hajdamakiem i trepem neobanderowskim jak wiekszosc na wschod od Peltwi.

--
            "Polacy są gotowi w każdej chwili krzywdzić Polskę z obawy, aby nie skrzywdzić kogoś innego" prof Feliks Koneczny.
            "Gdybym miał 150 mln rubli miałbym w dupie Watykan"
            Roman Dmowski w rozmowie z Melchiorem Wańkowiczem.