• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Tiffany Flowers - nowe fajne miejsce Dodaj do ulubionych

• 18.11.10, 23:48
    Niedawno wybrałem się do Tiffany Flowers, bardzo fajne miejsce na randkę, lunch, czy po prostu wypicie kawy. Oby coraz więcej takich oryginalnych miejsc w naszym mieście.

Tak przy okazji: ponownie otworzyli Boba Snack Bar :) Cieszy to :)
    --
    --> Szczecin Blog - Uśmiechnij się, jesteś w Szczecinie
    Edytor zaawansowany
    • Gość: portier IP: *.chello.pl 18.11.10, 23:53
      A w którym to jest miejscu ? W tej kamienicy co kiedyś był Duet?
      • Gość: orzeszek IP: *.chello.pl 19.11.10, 00:26
        Przy wejściu na deptak bogusława od strony jagiellońskiej. swieci sie nie sposob nie zauwazyc.
        • 19.11.10, 07:31
          Pomijając urodziwość miejsca, bo pewnie pięknym jest, pytam się dlaczego to kolejny lokal z angielską nazwą ? Niedługo znienawidzę język Lennona. Czy właściciele nie mają na tyle wyobraźni by wymyslić polską nazwę czy celują w buraczaną klientelę ?
          --
          I can't get no science fiction.
          • 19.11.10, 12:30
            exman napisał:

> Pomijając urodziwość miejsca, bo pewnie pięknym jest, pytam się dlaczego to kol
            > ejny lokal z angielską nazwą ? Niedługo znienawidzę język Lennona. Czy właścici
            > ele nie mają na tyle wyobraźni by wymyslić polską nazwę czy celują w buraczaną
            > klientelę ?

Masz rację. (Tylko dlaczego masz sygnaturkę po angielsku?) Dla mnie jest to raczej przede wszystkim język Szekspira, ale - jak kto woli. Ale już nabrałem niechęci do tego prymitywnego języka i niemal przymusowej anglicyzacji, która idzie w parze z komercjalizacją życia. Teraz jest język hipermarketów i MacDonaldsów. Słowem, język hamburgerowo-czipsowy. A nazwy kawiarenek (czy innych lokalów) w języku angielskim, moim zdaniem uzasadnione tylko wtedy, jeśli serwuje się tam coś typowego dla kuchni anglosaskiej.

• 19.11.10, 18:35
            exman napisał:

> Pomijając urodziwość miejsca, bo pewnie pięknym jest, pytam się dlaczego to kol
            > ejny lokal z angielską nazwą ? Niedługo znienawidzę język Lennona. Czy właścici
            > ele nie mają na tyle wyobraźni by wymyslić polską nazwę czy celują w buraczaną
            > klientelę ?

..........................
            wolałbyś " U Świtezianki"?

--
            Partie polityczne zasadniczo niczym nie różnią się. No, chyba,że nazwą.:):)
        • Gość: portier IP: *.chello.pl 19.11.10, 12:39
          Pytam się w której to kamienicy, bo z powodu ode mnie nie zależnych nie poruszam się po mieście. Z Jagiellońskiej do Bogusława na przedzie są dwie kamienice, ta gdzie był kiedyś Duet i ta gdzie jest SCR. Ja osobiście nie odwiedzę tego miejsca, ale chętnie zaproponuję innym, którzy częściej w tym rejonie miasta przebywają.
          • Gość: b IP: *.chello.pl 19.11.10, 12:42
            Gość portalu: portier napisał(a):

> Pytam się w której to kamienicy, bo z powodu ode mnie nie zależnych nie porusza
            > m się po mieście. Z Jagiellońskiej do Bogusława na przedzie są dwie kamienice,
            > ta gdzie był kiedyś Duet i ta gdzie jest SCR. Ja osobiście nie odwiedzę tego mi
            > ejsca, ale chętnie zaproponuję innym, którzy częściej w tym rejonie miasta prze
            > bywają.

Pod redakcją GW, wejście od Jagiellońskiej.
    • 19.11.10, 01:37
      a to ciekawe, myslalem, ze to bedzie tylko kwiaciarnia. trzeba sie wybrac sprawdzic.

--
      ∫t∫ε't∫in 2050
      • Gość: awe cezar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.10, 12:04
        caly czas nazywaja po angielsku. co z tym Szczecinem?
    • 19.11.10, 12:11
      Powinni jeszcze biżuterię mieć... To by pasowało do nazwy.
      --
      Zabierz rzeko moje serce...
      • Gość: tvp1 IP: *.chello.pl 19.11.10, 18:13

w jaki sposob mialoby pasowac?
        • 19.11.10, 19:00
          ano jak kwiatek do kożucha.
          --
          I can't get no science fiction.
        • 20.11.10, 20:46
          Gość portalu: tvp1 napisał(a):

>
          > w jaki sposob mialoby pasowac?

no a z czym się kojarzy nazwa Tiffany jak nie z biżuterią?!
          --
          Przychodzisz zawsze do mnie gdy zapada zmrok,
          Zapalasz rzekę tęczy i przerywasz noc...
          • Gość: gość IP: 150.254.108.* 21.11.10, 14:12
            Tiffany to tez imie zenskie :)
            Teofania – imię żeńskie pochodzenia greckiego. Anglojęzyczna wersja tego imienia, Tiffany jest dość popularna wśród osób urodzonych w latach 80. XX wieku;
            • Gość: robert IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.10, 10:39
              super miejsce --- bylem w weekend. moja narzeczona zachwycona
              • Gość: tymianek21 IP: *.chello.pl 22.11.10, 11:21
                W sobotnim wydaniu Wyborczej jest wywiad z właścicielką tej kwiaciarnio-kawiarni. Jest rodowitą szczecinianką, ale jej ojciec jest Brytyjczykiem i Tiffany to jej drugie imię (Agnieszka Tiffany Jaworska). Poza tym odcokrajowcom chyba latwiej wymowić Tiffany niż Agnieszka.
                • Gość: robert IP: *.chello.pl 22.11.10, 16:46
                  i tajemnica sie wyjasnila haha :)
                • 26.11.10, 22:36
                  tylko obłożenie 100% klientami odbiera kameralności i zbyt mocne żarówki
                  na pewno wrócę:)

--
                  Partie polityczne zasadniczo niczym nie różnią się. No, chyba,że nazwą.:):)
                  • Gość: robak IP: 89.75.52.* 27.11.10, 00:22
                    az takie tloki tam sa teraz?
                    • Gość: gosc1973 IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.10, 19:57
                      pewnie, ze maja full. To najlepszy lokal w Szczecinie! lepiej zanim sie tam wybierzecie, zadzwoncie i zrobcie rezerwacje. Oni tam maja takie sympatyczne Panie, ktore niczym recepcjonistki odbieraja telefony i przyjmuja rezerwacje. Wczoraj byłam tam na (zarezerwowanej) kolacji, jakie oni robią dekoracje z kwiatów na stoły!!! niczym kwiatowe torty! jedzenie fenomenalne, europejski standard, ale co tam - swiatowy nawet! maja oryginalna szynke (udziec!!!) dojrzewającą, oryginalny makaron (pytałam, podaja De Checco!) i oryginalne ciasta (sernik gotowany jest the best!), ze o winach nie wspomne...wczoraj pękły trzy butelki Ribera del Duero...boskie (zadna z butelek nie kosztuje wiecej niz 100zł! pyszne ceny!). Pan tylko jedno pytanie do wlascicielki: dlaczego tak dlugo kazala nam czekac na taki lokal!? Absolutnie DOSKONAŁY.
                      • Gość: . IP: 87.207.1.* 27.11.10, 23:14
                        tylko jedno pytanie do wlascicielki: dlaczego tak dlugo kazala nam czeka
                        > c na taki lokal!? Absolutnie DOSKONAŁY.

Golema też szczytuje z radości?
                      • Gość: sandra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.10, 14:14
                        pierwsze wrazenie super, ale drugie i trzecie juz mniej.... z karty wszystko pojadłam, wino takie sobie, wybór niespecjalny a i jakość ich daje wiele do życzenia.... czwarty raz tam nie pójdę - chyba ze na kawę - bo dobra:-) ale polecam, polecam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.