Dodaj do ulubionych

zarządcy nieruchomości - czarna lista

01.01.11, 22:10
wpisujemy zarządców nieruchomosci (firmy) wykonujących nieżetelnie swoje podstawowe obowiązki
Edytor zaawansowany
 • Gość: Roert IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 01.01.11, 22:42
  bede pierszy ;)
  1. dom best
 • Gość: damian75 IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 01.01.11, 22:43
  BOM-7 SP. O.O. (ZB)
 • Gość: kiera IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 01.01.11, 22:45
  M. Olczyk
 • Gość: zarządca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.11, 22:55
  katarzynka alias reszta tych durnych nicków spod tego samego ip - idźcie spać
 • Gość: Ryszard IP: *.dynamic.chello.pl 02.01.11, 10:24
  Z całą pewnością Zarządzanie Nieruchomościami M. Olczyk, ul. Witkiewicza. Toczą sie dwa dochodzenia w Prokuraturze w sprawie M.Olczyk
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.11, 23:00
  Kowalczyk - właśnie rezygnujemy z ich usług. Radzę omijać tą PRL-owską szajkę szerokim łukiem
 • 1przeciwnik_glupoty 19.04.11, 23:16
  No dobra, a który zarządzający jest DOBRY?
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.11, 23:24
  my rozpatrujemy w tej chwili 3 oferty, bazujemy na opiniach mieszkancow i stanie budynkow ktore maja w swoim zarzadzie, dzisiaj przejechalam sie po miescie i "ocenilam". jesli w danej klatce widze ze sa wymienione okna w mieszkaniach i wyglada na to e mieszkancy dbaja - przynajmniej wiekszosc, a klatka schodowa jest brudna, drzwi zdewastowane (a w okolicy mozna znalesc porzadne" elewacja niezadbana, brak sladow bierzacych napraw to patrze jka jest naklejka zarzadcy pod numerem i wpisuje go aa czarna liste. jesli buynek jest zadbany - nie musi byc piekny ale jesst czysty i widac slay napraw i remontow (niekonieczniekapitalnych) spisuje nazwe zarzadcy. po calodziennej wycieczce po miescie zebralam 3 firmy do wyslania zapytania ofertowego: Brell2, Horn i Nowy dom. zobaczymy jakie oferty nam przysla - jutro sie do niech wybieram. po przedstawieniu ofert zamierzam przejsc sie po wybranych nieruchomosciach ktore maja pod swoim zarzadem i porozmawiac z mieszkancamijak wyglada komunikcja z zarzadca, czy reaguje na telefony, jak reaguje itp
 • 1przeciwnik_glupoty 19.04.11, 23:32
  Daj znać, jak sprawdzisz, tylko zwróć uwagę, czy ceny, jakie Ci zaproponują są netto czy brutto. Bo znam zarządzających, co te same ceny proponują, ale potem się okazje, że Vatem się różnią ;-)

 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.11, 23:53
  no i czy beda doliczac kazda pie... zwiazana z zarzadzaniem, chocby glupie znaczki pocztowe, czy wynajem sali na zebranie czlonkow wspolnoty, jakby nie mozna bylo takiego zebania urzadzic na podwurku - przynajmniej byloby wiecej osob.... bo oczzywiscie naasz obecny zarzadca nie dysponuje takim pomieszczeniem, a jesli nawet to kaze sobie placic za jego wynejem na 1 godzine....
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.11, 23:54
  ... a jak cos idzie nie po jego mysli to nas wyrzuca... po prostu smiech na sali - czulam sie jak w jakims king sajzie, albo w seksmisji, z ta roznica ze pamietam ze takie czasy juz kiedys byly i nazywano je PRL-em
 • Gość: as IP: *.globalconnect.pl 20.04.11, 07:49
  aga zbadała jedną strone zarządcy . Jak wygladają klatki?Szkoda że aga nie zapytała lokatorów ile płacą funduszu remontowego .A to częśc prawdy.Jest pozycja w kosztach koszty zarzadcy przeważnie to od 0,50 zł /m.kw. Reszta to koszty stałe czyli opłaty za media bez wpływu zarzadcy na ceny.Problemem jest jak ustalić fundusz remontowy mozna wysoko np 4 zł za m/kw i wyzej i mieć ładne klatki , ocieplenie itd ale mozna i oszczednie np 0,50 zł i wtedy na nic nie starczy pieniędzy.Duże znaczenie ma jaki to jest budynek czy stary czy nowy i jak wykonany.zarzut że zarzadca nie ma własnego pomieszczenia i musi wynajmować to nieznajomośc tematu.Jakby miał pomieszczenie to i tak musiałby na was obciazyć kosztami jego utrzymania ale widocznie wynajem jest tańszy.Zebranie na podwórku czy gdzieś są takie przykłady ciekawie co w zimie.Jaki adres wpisać do protokołu a podwórka są przeważnie terenami miasta czyli miasto mogłoby sobie policzyć opłatę.Jak wyglądają klatki zależy od właścicieli czyli was czy nie dewastujecie i czy jesteście skłonni płacić dużo na fundusz remontowy.
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.11, 14:29
  oglądłam tylko stare budynki, poniewż w takiej kamienicy mieszkamy, jesli mieszkania sa zadbane, to rozumiem ze ludzi stac na fundusz remontory (my mamy 2 zl) a sprzatanie i drobne naprawy nawet przy 50 groszach powinny byc zyms normalnym. Jakosc zarzadcystaram sie oceniac na podstawie stanu czesci wspolnych, przy zalozeniiu ze czesci wlasnosci sa zadbane.
 • 1przeciwnik_glupoty 20.04.11, 23:26
  To nie jest takie proste - jak gmina ma wiele lokatorskich mieszkań, to często nie nadąża się z remontowaniem mieszkań.

  Czasem remont to efekt potężnego zadłużenia wspólnoty, albo sprzedaży strychów...
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 21.04.11, 12:15
  zgadzam się, my mielismy w 2007 roku propozycje od zarzadcy remontu elewacji, przy zerowym wkladzie wklasnym. Uwazam ze taka propozycja byla absurdalna, biorac pod uwage ze skladka na fundusz remontoey byla mniejsza niz skladka na zarzadce. Udalo mi sie namowic wspolnote do podniesienia skladki funduszu remontowego i obnizeie skladki na zarzadce. Oczywiscie to ja jestem winna ze nie bylo remontu, ale nikt nie pomyslal ze banki daja inne warunki jesli ma sie wklad wlasny - wtedy mielismy miec podniesiona stawke funduszu do prawie 6 zl - jak mozna sie domyslec niewielu byloby stac na placenie czynszu w takiej wysokosci, po 4 latach udalo sie odlozyc wystarczajac kwote aby rozmowa z bankiem wygladala zupelnie inaczej, banki sa w stanie udzielic nam kredytu bez podnoszenia kwoty jaka odprowdzamy na fundusz zremontowy.
 • Gość: as IP: *.globalconnect.pl 21.04.11, 14:22
  mozecie pomysleć nad sprzedażą części wspólnych np strychów na adopcję ,2 zł to średni fundusz remontowy wystarczy na bieżące utrzymanie i odłożenie na coś więcej w dalekiej przyszłości.Mozna zaciągnąc kredyt by mieć to wcześniej i bez podwyzszania funduszu remontowego spłacać go dłuższy czas albo z podwyżką krócej.
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 13:04
  tak tez wlasnie zamierzamy zrobic :)
 • Gość: słownik IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 23.11.11, 21:27
  Czy tu ważne są tajniki ortografii? Ludzie piszą pod wpływem emocji (ktoś ich oszukał). Informują nas o ludzkiej tragedii, złych doświadczeniach. Należy z tego wyciągnąć wnioski a nie się czepiać. Co za brak taktu i zrozumienia.
 • Gość: horn IP: *.szczecin.mm.pl 20.04.11, 08:18
  Zebranie na podwórzu oczywiście można zrobić, tylko ciekawe jak takie zebranie oceniliby mieszkańcy. Koszty wynajmu sali pojawiają się dlatego, ze zarządca - nawet jak dysponuje salą - stara się zorganizować zebranie jak najbliżej nieruchomości. Tak by przyszło więcej osób.

  Jeżeli chodzi o znaczki.... są sposoby na ograniczenie kosztów wysyłki. Z drugiej jednak strony mieszkańcy nie odbierają wysyłanej poczty. W efekcie zarządca za każdy wysłany list płaci podwójnie (za wysyłkę i za zwrot). Ten problem dotyczy zwłaszcza osób zalegających. Czy nie jest słuszne, by za wezwanie do zapłąty płacił dłużnik?

 • Gość: horn IP: *.szczecin.mm.pl 20.04.11, 08:30
  zarządzanie budynkiem mieszkalnym jest zwolnione z VAT
 • 1przeciwnik_glupoty 20.04.11, 23:24
  Zarządzanie nie - ale sprzątanie i wszelkie pozostałe pozycje już są...
 • Gość: Police IP: *.internet.szczecin.pl 27.07.11, 07:54
  Pani Renato to od kiedy to jest zwolnione z vat ? Jakie zarządzanie taka wiedza niech Pani się wreszcie weźmie za robotę a nie wypisywanie i wprowadzanie ludzi w błąd .
 • Gość: horn IP: *.szczecin.mm.pl 27.07.11, 08:14
  może warto najpierw sprawdziś zanim komuś zarzuci się bład?

  Zgodnie z treścią art. 41 ust. 1. ustawy o VAT, stawka podatku wynosi 22%, z zastrzeżeniem ust. 2-12c, art. 83, art. 119 ust. 7, art. 120 ust. 2 i 3, art. 122 i art. 129 ust. 1.

  Oznacza to, że wymienioną wyżej stawkę należy stosować, jeżeli brak jest przepisu szczególnego określającego obniżoną stawkę podatku lub zwolnienie od podatku, przy czym przepisy takie zawiera zarówno ustawa, jak też rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2009r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 224, poz. 1799).

  Jednym z przepisów szczególnych jest § 12 ust. 1 pkt 6 powołanego rozporządzenia, zgodnie z którym zwalnia się od podatku usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi, świadczone na zlecenie, z wyłączeniem wyceny nieruchomości mieszkalnych (PKWiU ex 70.32.11).

  Mając na uwadze treść powołanych przepisów należy stwierdzić, że usługa w zakresie zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi (sklasyfikowana w PKWiU pod symbolem ex 70.32.11 – z wyłączeniem wyceny nieruchomości) korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, natomiast usługi zarządzania nieruchomościami niemieszkalnymi jako umieszczone w grupowaniu PKWiU 70.32.12 podlegają opodatkowaniu stawką podatku VAT w wysokości 22%.

  Innymi słowy dla czynności mieszczących się w grupowaniu PKWiU ex 70.32.11 ustawodawca przewidział zwolnienie z podatku od towarów i usług.

  Oczywiście obecnie stawki mamy podwyższone, ale zwolnienia nadal obowiązują.
  pozdrawiam
 • Gość: niedźwiedź IP: *.146.87.149.nat.umts.dynamic.eranet.pl 30.05.11, 14:04
  tylko nie horn, kobieta nie ma pojecia, i chyba czasami zapomina jak sie nazwa, mało bierze ale nic nie robi niczego nie dopilnuje, lipa straszna
 • Gość: as IP: *.globalconnect.pl 20.04.11, 08:35
  na takich pieniaczy jak aga zarządca powinien przygotować 2 ,3 warianty funduszu remontowego wysokość skladki i zakres remontów. Niech większość wybiera .Póżniej aga nachodzi i sie mówi że wygrała koncepcja oszczędna dlatego klatka jest nie remontowana.
 • Gość: horn IP: *.szczecin.mm.pl 20.04.11, 08:53
  Gość portalu: as napisał(a):

  > na takich pieniaczy jak aga zarządca powinien przygotować 2 ,3 warianty fundusz
  > u remontowego wysokość skladki i zakres remontów. Niech większość wybiera .Póżn
  > iej aga nachodzi i sie mówi że wygrała koncepcja oszczędna dlatego klatka jest
  > nie remontowana.

  To nie tak. Przeważanie wystarczy wytłumaczyć. W wieszości przypadków udaje się znaleźć zdrowy kompromis.
 • Gość: as IP: *.globalconnect.pl 20.04.11, 10:47
  dla większości wystarczy ale nie dla ludzi typu aga.i dklatego wtedy wyciągasz protokół głosowań z wiekszościa że nie chciała np odnowienia klatki
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.11, 14:42
  moze dla ciebie to pieniactwo, ale to ja staram sie przekonywac ludzi o ponoszeniu skladki na fundusz remontowy i na szczescie sie udaje, ludzie zrozumieli ze jak sami nie odloza na wklad wlasny, to potem zaplaca wielokrotnie wiecej. Moze dla ciebie to pieniactwo, ale ja tez dorzzucaam sie do wspolnej kasy i oczekuje rzetelnej pracy ze strony osoby zarzadzzajacej naszym mieniem, jesli samodzielnie jestem w stanie znalesc korzystniejsze oferty niz te przedstawione przez zarzadce ktory nie daje nam wyboru - to zachodzi conajmniej podejrzenie ze nie wykonuje swoich podstawowych obowiazkow - czyli nie dba o dobro wspolnoty, a interes firm ktorym zleca wykonanie robut, lub interes "banku" w tym rzypadku kolezanki z banku ktora zajmuje sie kredytami (kolezanka miala byc zapewnieniem tego ze ta oferta jest najlepsza) co bylo zwyklym klamstwem. Jesli uwazasz moje zachowanie za pieniatwo to gratuluje.... dla mnie jest to nic innego jak dbanie o wlasne interesy, skoro inni nie potrafia tego zrobic a jedynie narzekaja ze sa niezadowoleni, ale jak trzeba zaczacdzialac zamiast narzekac to juz nie ma odwaznych. Panie od Zarzadcy dostaly szanse, miesiac czasu na przygotowanie dodatkowych opcji, znalezienie innych firm i sprwdzenie innych kredytow... przez miesiac nie zrobily nic, upierajac sie ze sie nie da - łgały w żywe oczy... upierajac sie przy niekorzystnych dla nas ofertch, a oferta kredytowa miala najgorsze warunki z posrod innych ofert ktore udalo sie nam znalesc, nie mowic o uldz remontowej do 20% inwestycji, ktora nam ponoc nie przysluguje, a inne banki twierdzaze jednak przysluguje - wiec jak mozna zareagowac na takie zachowanie jak nie zmiana zarzadcy? mozna tylko podejrzewaz ze te 20% trafiloby do czyjejs kieszeni, skoro w banku pracuje kolezanka, a firma ktor miala wykonac roboty tez znajoma, wiec raczka, raczke myje...
 • Gość: as IP: *.globalconnect.pl 20.04.11, 15:01
  skoro podnosicie stawki i jest do tego gotowośc ludzi to lepiej poczekac z remontem i olać banki.Będzie moze trochę dłużej trwało ale o wiele taniej i ilu podejrzeń się pozbedziesz i ty możesz szukać wykonawców i zasugerowac to zarządcy że masz tańszego .
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.11, 15:15
  znalezlismy tanszych, znalezlismy korzystniejsze oferty bankowe... tylko powiedz mi czemu zarzadca na kazdym kroku robi problemy, nie udziela informacji, tak naprawde nie chce konkurencyjnych ofert do tych ktore przedstawil. jak mamy mu ufac i powierzac swoj majatek skoro ma takie podejscie, zarzadca to aka sama firm jak kazda inna, to nie urzad skarbowy na ktory jestes skazany i przypisany, jesli zarzadca sie nie sprawdza - szukamy nowego - dlamnie to proste. zarzadca powinien doradzac i pomagac a nie traktowac klienta jak petenta ktoremu moze cokolwiek narzucac - a to usiluje sie robic
 • Gość: Zygmunt IP: *.play-internet.pl 20.04.11, 18:09
  Ostrzegamy przed zarządcą M. Olczyk z Witkiewicza. Jest to była żona Kowalczyka. Zastanawia nas tylko kto kogo nauczył "rzetelnego " zarządzania.
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.11, 18:05
  wracając do kwestii Zarządców, w poniedziałek wypowiadamy umowę Panu Kowalczykowi. Bardzo fajne oferty dostaliśmy z firmy Horn i Brell II, z uwagi na koszta wybieramy Brell II. Oferta przygotowana była bardzo profesjonalnie, zawierała też polecenia od innych wspólnot. nie było problemu z ich weryfikacją, mieszkańcy rzeczywiście są zadowoleni z obsługi. Po stanie budynków widzać że są remontowane, czyste klatki i z tego co twierdzą mieszkańcy wszelkiego rodzaju problemy są załatwiane od ręki i bez problemów.
 • 1przeciwnik_glupoty 07.05.11, 19:14
  No to bardzo ciekaw będę opinii po pierwszym roku... przeczytaj dokładnie tę wymuskaną ofertę ;-)
 • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.11, 19:56
  przeczytałam dokładnie. Jakiegoś zarządce musimy wybrać, jeśli masz lepsze propozycje to posze - podaj je.
 • Gość: vega IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.11, 00:17
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: gosc IP: *.play-internet.pl 31.05.11, 08:01
  Na czarną listę typujemy Zarzadcę p. Małgorzatę Olczyk, bije wszelkie rekordy w niewłaściwym zarządzaniu!!!!!!!!!!
 • Gość: wspólnota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.11, 21:50
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: piter IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 18.10.11, 23:41
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: Kiler IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 23.11.11, 21:22
  MAAGDOM SC przy ul. Parkowej 6 w Szczecinie
  znalazłem to:
  www.zarzadca.eu/discussion/3143/administrowanie-nieruchomosciami-maagdom-sc/#Comment_44201
  potwierdzam opinie tych osób.
  dodaje, że zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami nie mając licencji oraz wiedzy.
  Byłem uczestnikiem zebrania które prowadziła pracując w AGBILU. Zapamiętałem odpowiedź na zadane pytanie. Czym różni się roczny a pięcioletni przegląd budynku?
  Odp. była poruszająca tj.
  Pięcioletni jest duży a roczny mały.
  Oceńcie sami
  Porwała się z motyką na słońce.
 • Gość: Zaczarowany Ołówek IP: *.play-internet.pl 23.11.11, 21:46
  fino - rozliczenia polroczne z poslizgiem przekraczajacym kolejne odczyty, plus totalna paranoaj w dziale technicznym. nie polecam
 • anika31 02.12.11, 13:45
  Magnus zarządza nieruchomością w której posiadam mieszkanie, jestem wyjątkowo zadowolona z tego zarządcy, właśnie robimy elwacje budynku, jesteśmy po remoncie dachu, klatek schodowych, pionów itd, wcale nie płacimy wysokiego funduszu remontowego, wspólnota nie zaciąga kredytów większość mieszkańców to osoby w starszym wieku, które boja się takich długów. Ja akurat p. mogę szczerze poleci ta firmę. Faktem jest że mieliśmy próbę zmiany zarządzającego przez chyba pięciu lokatorów, nie powiem na kogo aczkolwiek jest na liście, nowy zarządca bez uchwały zaczął od przelania naszych środków na swoje konto i zaproponował zaciągnięcie przez wspólnotę kredytu na remont ......wiec natychmiast wspólnota wróciła do starego zarządcy ....
 • Gość: ewkaaa IP: *.play-internet.pl 09.04.13, 13:08
  Oczywiście dużo remontów zostało wykonanych, ale za jaką cenę!!! Dach i tak już przecieka;) Fundusz remontowy wcale do małych nie należy- 3PLN/m2/m-c. Na szczęście coraz więcej wspólnot ucieka od tego pseudozarządcy- ucieczka dobre słowo, umowy są tak zawarte, że ciężko się uwolnić. Wszystko jest Ok do momentu kiedy ma się jakiś problem lub chcę się zobaczyć jakieś dokumenty. ZDECYDOWANIE po własnych doświadczeniach NIE POLECAM!
 • Gość: Jola IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.14, 20:04
  Oszuści i krętacze!
 • lamia_archeo 30.11.11, 19:31
  DOM-DOR tam pracuje tak nie przyjemna baba,że odechciewa sie czegokolwiek .Może to jest sposób na petenta.Planuję to zgłosić do urzędu miasta zobaczymy....
 • Gość: Jan IP: *.play-internet.pl 02.12.11, 09:09
  co ma do zarządcy Urząd Miasta, licencje wydaje Ministerstwo Infrastruktury. Tam natomiast jak zgłosisz nadużycia dokonane przez licencjonowanego zarządce przez 1,5 roku nie mamy rozstrzygniętej sprawy. To jest właśnie nasz Karaj!!!!!!
 • Gość: Teresa IP: 80.94.20.* 19.12.11, 08:50
  Potwierdzam beznadziejną i mało profesjonalną obsługę firmy DOM-DOR .
 • Gość: mikołaj IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 28.12.11, 18:32
  potwiedzam DOM-DOR chamstwo i brak kultury oraz wiedzy. W dodatku zlecają inwentaryzaje swojej matce, teścowej
 • Gość: lilka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.11, 20:48
  MARON- fatalny zarządca, był już o nim nawet osobny wątek na forum-omijać z daleka.
 • kioto2000 28.06.14, 07:33
  dom-door:
  sugeruję z daleka od pani dyrektor i pani ds. technicznych - kredyty na koszt wspólnoty zaciagają, ale remontów nie nadzorują, a z boków piekne domy sobie budują...
  dachy po remoncie przeciekają, dachówki odpadają, a kominy...ups, zapomniały o kominach
 • Gość: Robert IP: *.play-internet.pl 17.04.13, 10:17
  Czytając to pseudo wiarygodne źródło myślę , że na założenie tego forum wpadł jakiś zarządca , który oczerniając innych reklamuje siebie. To szyte grubymi nićmi i chyba na taki tani chwyt nikt nie dał się nabrać
 • Gość: Sąsiadka IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.17, 15:23
  MAAGDOM Agnieszka Pietrzak

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.