Dodaj do ulubionych

Radni zdecydowali: Sedina nie powstanie z żywicy

12.01.11, 08:18
Na nic nie ma już w naszym kraju pieniędzy. Likwiduje sie szkoły, służbę zdrowia, organicza emerytury itp. itd.
Ale na SZKOPSKI POMNIK pieniądze są.
Edytor zaawansowany
  • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.11, 08:20
    Jest nadzieja ze w związku z tym w ogóle nie powstanie. I dobrze.
  • Gość: kamil IP: 213.155.168.* 12.01.11, 08:45
    Nie ma pieniędzy na szkoły i posiłki dla potrzebujących, a dotuje się muzea, galerie etc.
    Hańba!

Pl. tobrucki powinien być zaorany, zasypany torfem, a na jego terenie powinny powstać socjalne ogrody działkowe z grządkami!

• Gość: @&@ IP: 195.47.201.* 12.01.11, 12:15
    Jak radni chcą budować, proszę bardzo! Ale za swoje prywatne pieniądze. Są ważniejsze sprawy do finansowania z publicznych pieniędzy.
  • yamato.1 12.01.11, 13:10
    Kwietniki też nie powinny powstawać, parki mogą zarosnąć krzaczorami, zrezygnować z filharmonii, ozdób świątecznych, koszenia trawników, malowania słupów latarń itd itp BO SĄ WAŻNIEJSZE CELE, NA KTÓRE MOŻNA I NALEŻY WYDAWAĆ PIENIĄDZE!!! Precz z dbaniem o estetykę miasta, gdy tylu ludziom nie starcza do pierwszego!
  • sobiepan1 12.01.11, 08:47
    Dobrze że radni przerwali ten pat i pomnik powstanie do 2050, bo już zwątpiłem.

Sobiepan
    ...jestem sobie panem; wójtem, plebanem...
    Nigdy nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...
  • prestidigitator70 12.01.11, 10:18
    "To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

... tak jakoś mi się skojarzyło :P

www.youtube.com/watch?v=CsdK5CsfJog&feature=related
  • prestidigitator70 12.01.11, 10:20
    o tutaj :) :

www.youtube.com/watch?v=RPCIgFZIjlQ&feature=related
  • Gość: czy-telniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.11, 12:51
    :)))) adres z sąsiedztwa"- może było lub czy będzie ?
    Bo 1290 osób tak chce lub prawie podobnie :)))
  • Gość: czy-telniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.11, 12:53
    :)))) adres z sąsiedztwa"- może było lub czy będzie ?
    www.youtube.com/watch?v=_RbjotEe4TM&feature=related
    Bo 1290 osób tak chce lub prawie podobnie :) a na zabudowanym i dawnym placu.
  • Gość: czy-telniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.11, 12:26
    Art. cyt:
    "Sedina powstała jako rzeźba plenerowa. Wątpliwości nie pozostawiają też przedwojenne niemieckie przewodniki po Stettinie, w których pomnik określany jest jako "wielkie, wspaniałe arcydzieło, odlane w brązie".

Cytowane słowa : czy to nie jest czas przeszły dokonany ?
    Nie mogę zrozumieć - dlaczego w procesie tworzenia robi kroki robi się do tyłu ?
    Może warto poznać historię tego miejsca przed Sediną - ziemia/świat ma więcej lat.
  • Gość: sedinie mowimy nie IP: unknown 12.01.11, 12:45
    czytelniczko a wiec pomoge Ci zrozumiec. po prostu ta cala sedina to pomysl paru przyglupow milujacych nie szczecin ale jak to oni sami okreslaja stettin, i calujacych po dupsku wujka helmuta. szczerze mowiac smiesza mnie ludzie ogladajacy stare pocztoweczki i podniecajacy sie nimi jak grupa starych panien ktorych tramwaj definitywnie odjechal. ich tramwaj tez chyba odjechal i zamiast zajac sie czyms konstruktywnym wala te wlasnie androny ze swojego portalu ku uciesze glupiutkiej gawiedzi ktora narzeka na wszystko co obecne, chwalac bezmyslnie to co szwabskie. taki debil jeden z drugim nie rozumie ze w czasach swietnosci "stettina" poszli by raz dwa kominem w atmosfere badz z lugerem przy pustym lbie kopali by rowy w niewoli ich kochanych wujaszkow z kolorowych pocztowek
  • Gość: idiotom mówimy nie IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.11, 13:12
    No faktycznie, mamy co w Szczecinie chwalić w tej chwili:
    - zasrane chodniki
    - zdemolowane wiaty
    - odnowione kamiennice pomalowane (przepraszam - pobazgrane bo nie są żadne malunki)sprayem
    - śmieci na ulicach
    - nowo powstałe budynki o bryle

Fakt, durnie rozczulają się nad starymi pocztówkami gdzie widać architekturę przykuwjąca oko i nie straszącą, ale przecież to niemiecka. Mam propozycję zburzcie wszystkie budynki poniemieckie, zaorajcie ten Szczecin i bedzie spokój, bo ludzie którzy kierują sie animozjami powinni sie leczyć.
  • Gość: czy-telniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.11, 14:26
    Myślę, że dla ludzi urodzonych wychowanych itd w Szczecinie to jest polskie miasto.
    Architektura, zabudowa i jej współczesne połączenia są też urokiem i historią w tle.
    Uważam, że warte zachowania i potrzebne budynki określone budynki należy dbać.
    Dla kogo przyjemnym jest oglądanie budynku komunalnego i zaniedbanego.
    Polityka regionu i miasta tu odbija się jego obrazem - to też odpowiedzialność RM
  • Gość: czy-telniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.11, 13:14
    Ja pamiętam 5-6 klasa podstawówki to 1-sza lekcja historii i przekaz nauczyciela
    o praktykach germanizacyjnych itp. itd. i zachowań niektórych ludzi.

Pamietam wtedy swoje myśli, jak zachowałabym się wtedy - to mi wystarczyło.
    Lata 90 -te i otwarta granica - to możliwość pracy dla ...? i poświecenie od...?
    porzucenie kogo...?
    Moja też niechęć na propozycję współpracy z polsko/niemiecko/socjalistycznym nawykiem w biznesie - wolę z biedy chleb ze smalcem i siły tracić - nawet bezinteresownie, ale najpierw zawsze dla swego kraju.
    Koleżanki i z dalszej rodziny wybrały tam prace może dlatego, że nie czują związku z krajem, w którym urodziły się, wychowały wykształciły - lub nie wiem ?

Wiem jedno, że nie mogłabym być szczęśliwa w otoczeniu obcego kraju słuchać
    tylko obcego języka lub muzyki itd. - nie krytykuje innych za wybór - to prawo
    i zobowiązania, ale pewne reguły zostały ustalone za lata wojny i tu kropka.
    Ktoś bardzo chce mieć kopię Sediny ?!

Można kupić kawałek gruntu i chyba zafundować sobie wybraną prawem rzeżbę ?!
  • yamato.1 12.01.11, 13:07
    Dziwne, że jeszcze nie wyemigrowałeś ze SZKOPSKIEGO miasta. Pewnie chodzisz tylko po pięknych (bo polskich) Pomorzanach, nigdy nie zaglądając np. na ohydne (bo SZKOPSKIE) Wały Chrobrego...
  • Gość: 44 IP: 188.33.111.* 12.01.11, 14:12
    Szczecin lepiej oddać niemcom. I tak w maju Niemcy otworzą rynek pracy .Szczecinianie będą tam jechać na roboty.Niemcy tu w Szczecinie odbuduja Sedinę i piękną architekturę i przemysł, kulturę i sztukę, służbę zdrowia, kościoły protestanckie itp., a wy będziecie ich psom tyłki podcierać i będziecie mieć w końcu blisko do pracy.
  • yamato.1 12.01.11, 14:17
    Folksdojcz dał głos... Dawaj Niemcom co tylko chcesz, ale tylko wtedy, gdy jest to TWOJĄ PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ.
  • Gość: 44 IP: 188.33.111.* 12.01.11, 15:09
    Sedina była prywatną własnością przemysłowców niemieckich. Szczecin był niemiecki. Skoro było tak pięknie i dobrze to dlaczego przetopili Sedinę na armaty? Czy przypadkiem nie po to aby strzelać do polskich lotników w angielskich samolotach bombardujących niemiecki Szczecin.
    Zastanów się yamamoto- kmiocie szczeciński i kup sobie okulary może coś zobaczysz poza pięknem Wałów Chrobrego.
  • Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 12.01.11, 22:31
    napisal ci zes glupi skoro liczysz na to ze Niemcy ktorzy sami nie daja sobei rady z bylym GDR nagle zrobia jeszcze porzadek w Szczecinie... Pomijam tu juz to ze Niemcy powinni najpierw zaplacic ciezka kase za zniszczenia IIWS a wtedy przypuszczalnie ty bys nie chcial byc w biednych Niemczech.
  • Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 12.01.11, 22:28
    to mozemy zaczac rozmawiac o wykupieniu Szczecina przez Niemcow.
  • Gość: 44 IP: 46.112.4.* 12.01.11, 22:53
    Idź do Królowej Elżbiety po reperacje wojenne, tylko pamiętaj to polscy lotnicy RAF-u zbombardowali niemiecki Szczecin. Sedina była niemców to ja sobie przetopili i niby poco teraz Polacy mają to odbudowywać?
  • androsak 12.01.11, 23:05
    legendarny pomnik tak to prawda ale jaka legenda - Bismark, Hanza, Wielka Rzesza. mam drobną satysfakcje, że na tych radnych nie głosowałem
  • taivarg 21.01.11, 13:03
    Czytając Wasze propozycje co do oddania Szczecina( Stettin) byłym właścicielom(prawowitym)
    wnioskuję że to miasto musi byc na krawędzi kompletnego upadku.Należy tylko uściślic
    znaczenie słowa "ODDAC",bo można coś oddac do kapitalnego remontu.Tych na tym forum
    którzy mają wątpliwości co do zdolności przywrócenia dawnej świetności temu miastu przez
    Niemców(prawowitych właścicieli),zapewniam że i z tego obowiązku w stosunku do swoich
    posiadłości wywiążą sie znakomicie. Vide - GDR!
  • Gość: czy-telniczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.11, 14:32
    taivarg napisał:
    >...
    Może należy zadać pytanie dlaczego? - kraj, który wywołał II wojnę światową
    na gruncie innego kraju i ją przegrał, nadal nie należy do ubogich materialnie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka