Dodaj do ulubionych

Karać za Sedinę! Komentarz po interpelacji Dukl...

11.03.11, 08:01
Ciekawe jak długo temat Sediny będzie tematem zastępczym w Szczecinie. Wygląda to, na pojedynek Kraśnicki Duklanowski. Może tak sanowni panowie umówią się na małe co nieco dadzą sobie po razie i zaprzestaną zawracać tyłek swoimi osobami. Swoją drogą, to pan redaktorze robi się monotematyczny. Niedługo jak tak pójdzie to Sedina po rekonstrukcji będzie miała twarz juniora.
Edytor zaawansowany
 • mrrrwrrr 11.03.11, 08:04
  Niech Szanowny Redaktor nie zapomina o czynnym współudziale światłych towarzyszy z SLD w zwalczaniu Sediny.
  Nie tylko PIS, tu była ścisła współpraca.
 • Gość: retor IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.11, 08:19
  Uspokój się z tym wskrzeszaniem germańskich demonów! sedina sobie była, została przetopiona przez Niemców na amunicję i tyle! Zająłbyś się na przykład sprawą odbudowy mostu Kłodnego, to byłaby piękna pamiątka po byłych gospodarzach tego miasta.
 • Gość: malinowy IP: *.szczecin.mm.pl 11.03.11, 16:48
  Łasztownia jest martwa więc po co most. Most raczej nie ożywi Łasztowni, a to przynajmniej ładnie wyglądało:
  sedina.pl/index.php/2004/11/28/szczeciskie-przemiany-pomnik-sediny-manzelbrunnen/
 • tatemen 11.03.11, 08:23
  Duklanowski to śmieszny pionek, za rezygnację z Sediny i z 2,6 mln zł jest odpowiedzialny TYLKO Krzystek. W budżecie pieniądze są na inwestycje i nie muszą być znaczone na jakie konkretne więc jest to po prostu zabawa w oszukiwanie mieszkańców.
  A panu jako pracownikowi GW która poparła Krzystka i koalicję PIS z SLD nie wypada teraz tego napisać?
 • a.malin 11.03.11, 08:27
  Jestem na tyle stary, że pamiętam początki Gazety, tej ogólnopolskiej (pamiętam też, że istniał dodatek Gazeta na Pomorzu, obejmujący swym zasięgiem całe polskie Pomorze, - aż po Słupsk). Wiem skąd się wzięło „wyborcza” w nazwie. Chciałbym abyście wrócili do tradycji wspierania rozwoju demokracji, również na lokalnych poziomach. Przed ostatnimi wyborami do władz samorządowych bardzo brakowało mi obiektywnych informacji o kandydatach. Sądzę, że ten sam problem - ze świadomym wyborem - mieli prawie wszyscy wyborcy. Oczekiwałbym od gazety takich informacji. W szczególności proponowałbym, aby tworzyć zestawienie, mówiące o tym, jak głosowali radni w najbardziej obchodzących społeczności - znaczna część kandydatów na radnych to kandydujący powtórnie. Takie kompendium wiedzy o kandydatach pozwoliłoby znacznie zmniejszyć niebezpieczeństwo takiego nieszczęścia, że w przyszłości ktoś nieświadomie odda głos na jakiegoś Duklanowskiego.
 • ppd_i_ur_gryf 11.03.11, 08:55
  Pomysł dobry tylko czy stać obecnych redaktorów na coś takiego. Łatwiej jest pisać o pierdołach bez większego znaczenia. Pisanie o tym jak kto głosował i z kim się dogadał to już polityka i można podpaść jakiemuś miejscowemu kacykowi.
 • 1przeciwnik_glupoty 11.03.11, 15:31
  Cóż, jakie stać, skoro Jachim wiedząc, jak Krzystek z żoną załatwiają od podatników 200 tys. za remont nieswojego mieszkanka wypisywał przed wyborami dupowłażące Arcybiskupowi peany...

  ... Nie pierwszy raz Jachim zamiast kontrolować literówki dziennikarzy ośmiesza się włażąc w dupe koniunkturze - nie oczekujmy, że przeskoczy koleś swój potencjał.
 • Gość: dalmor IP: *.158.217.51.pat.umts.dynamic.eranet.pl 11.03.11, 14:07

  a.malin - Technika wyborow w Szczecinie jest taka. W pewnym, jasno okreslonym osrodku decyzyjnym /nazwijmy je Wolfschanze/ przygotowuje sie wybory dla mieszkancow miasta. Kandydaci maja spelniac okreslone warunki. Powinni byc niesamodzielni zawodowo, niesamodzielni psychicznie, o mozgach absolutnie zaleznych od orodka decyzyjnego,Musza to byc kandydaci o okreslonym swiatopogladzie, i zadnych dokonaniach zyciowych.Wskazana mala kultura osobista, brak tolerancji na inne poglady, bezczelnosc, dyplom ukonczenia jakiejkolwiek wyzszej uczelni,/najlepiej teologia, politologia, markietyng i zarzadzanie, europeistyka, lub historia/brak wyobrazni, bezgraniczna nienawisc do krytykujacych . Wysoka niechec do elektoratu. Pazernosc na stanowiska i gratyfikacje. Wskazane powielenie tych cech w rodzinie.
  Tak ustalani kandydacj przekazywani sa do centrum lokalnego partii politycznych do przyjecia do wiadamosci a nastepnie do wystawienia tzw kandydatow do glosowania. Ustalona tradycja glosowan daje 100% pewnosc, ze taki kandydat bedzie reprezentowal interesy Wolfschance. w kazdym wymiarze nawet gdyby bylo to wbrew intereom wyborcow.
 • hkastorp 11.03.11, 08:31
  Nie tylko Sedina jest wspaniałym tematem zastępczym. A tytaniczne wysiłki, żeby nasze miasto znalazło się na planszy gry w chińczyka, czy innej gry? To po prostu budzi ZAŻENOWANIE. Nie wyszło z Europejską Stolicą, niech Szczecin ma swoje miejsce na planszy...
  A co do Sediny - niechże w tym miejscu stanie się po prostu normalnie, ładnie. Następne pokolenia postawią tam na pewno coś wspaniałego, pomnik ich czasów.
 • ppd_i_ur_gryf 11.03.11, 08:47
  Dość już redaktorze marudzenia o Sedinie. Jak ma pan co do p.Duklanowskiego to omówcie to panowie poza ogólnym forum i ustalcie kolejność dziobania.
 • Gość: Ja IP: *.szczecin.vectranet.pl 11.03.11, 09:09
  "Zabytkiem jest tylko cokół, którego nie tknęliśmy."

  Redaktorze (z bożej łaski) "Kraśnianiewicki", żeś pan się zachował jak zwykły wandal i poszedłeś młoteczkiem odłupać kawałek czegoś co nie jest twoje, a chociaż poprosiliście konserwatora zbytków o zgodę na pobranie próbki materiału?
  Nie jest tak że cokół jest zabytkiem, z wystające z niego elementy już zabytkiem nie są. Równie dobrze mógłbym urwać lusterko w pańskim samochodzie i potem się tłumaczyć, że owszem, samochód jest pańską własnością, ale lusterko samochodem nie jest więc je sobie wziąłem ...bo lubię popatrzeć jaki piękny jestem :-)
 • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 09:33
  Gość portalu: Ja napisał(a):

  > "Zabytkiem jest tylko cokół, którego nie tknęliśmy."
  >
  > Redaktorze (z bożej łaski) "Kraśnianiewicki", żeś pan się zachował jak zwykły w
  > andal i poszedłeś młoteczkiem odłupać kawałek czegoś co nie jest twoje, a choci
  > aż poprosiliście konserwatora zbytków o zgodę na pobranie próbki materiału?
  > Nie jest tak że cokół jest zabytkiem, z wystające z niego elementy już zabytkie
  > m nie są. Równie dobrze mógłbym urwać lusterko w pańskim samochodzie i potem si
  > ę tłumaczyć, że owszem, samochód jest pańską własnością, ale lusterko samochode
  > m nie jest więc je sobie wziąłem ...bo lubię popatrzeć jaki piękny jestem :-)

  Znakomicie to ująłeś!
  :-)))
 • Gość: ilicz IP: *.szczecin.mm.pl 11.03.11, 15:07
  porównać lusterko samochodowe (często znaczone) a odpryski z utylizowanej pannicy? Coś ci się gościu popaprało w głowie.
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 15:16
  Kraśnicki bezprawnie pobrał próbkę to jedno, drugie - naruszył stan faktyczny zabytku (bo czy blacha sobie lewitowała nad cokołem?), trzecie - zachował się jak pospolity złomiarz, wyciął kawałek metalu i zawłaszczył go.

  Jutro idę i ja sobie uciąć kawałek jakiegoś zabytku - liczę na traktowanie ulgowe z jakiego korzysta Kraśnicki. A może na takie traktowanie sobie trzeba zapracować jako redaktor GW?
 • Gość: ilicz IP: *.szczecin.mm.pl 11.03.11, 15:31
  lazaret to też przytułek, a to był odprysk
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 15:34
  Odprysk to sobie mógł leżeć na ziemi. Kraśnicki pisze jak wół "wycięliśmy". Co byłeś tam i patrzyłeś na ich akcję?
 • Gość: ilicz IP: *.szczecin.mm.pl 11.03.11, 15:42
  duklan a znasz Felixa Bracquemonda a poza tym jest to ubytek gamoniu
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 16:04
  Ot świńska inteligencja pokazała kulturę...
 • Gość: ilicz IP: *.szczecin.mm.pl 11.03.11, 16:19
  pisz, pisz co ci świnia na język przyniesie a może dostaniesz netbook za milionowego posta na forum. Obserwuję kto prowadzi wzmożoną aktywność i wyszło kto pazerny.
 • cbaabc 11.03.11, 11:29
  zabytkiem jest cokół, a nieistniejąca Sedina nie została wpisana na listę zabytków co tak bardzo podkreślali jej przeciwnicy ze strony ross :).

  Twoje porównanie do lusterka jest wręcz śmieszne. Jak ubezpieczasz auto to lusterko masz w osobnym pakiecie? A jeżeli masz auto i przyczepkę, a ubezpieczysz tylko samochód, to co wtedy? przyczepka jest samochodem, bo są połączone sprzęgiem?
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 14:02
  Faktycznie - zabytkiem jest cokół. Sediny nie ma więc nie może być zabytkiem. A z czego to pan redaktor wyciął metal? Z nieistniejącej Sediny czy z cokołu?
 • Gość: Ja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 15:01
  Hej, a może wcale nie musimy odbudowywać sediny - przecież ona nadal jest przymocowana do cokołu ...mocno zminiaturyzowana, ale przecież te kawałki metalu to sedina :-D
 • haritka 11.03.11, 09:22
  Pis i Krzystek powinni się wstydzić odbieraniu Szczecinowi prawdziwej historii miasta
 • Gość: retor IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.11, 09:39
  haritka napisała:

  > Pis i Krzystek powinni się wstydzić odbieraniu Szczecinowi prawdziwej historii
  > miasta

  Historią miasta jest także honorowe obywatelstwo Adolfa H. Czy tą historię też należy pielęgnować? Historia jest historią i niech nią zostanie. Należy się skupić na rozwoju i przyszłości a nie ciągle żyć skorupami.
 • Gość: ilicz IP: *.szczecin.mm.pl 11.03.11, 15:26
  Platforma Obywatelska porównuje metody PiS-u do metod hitlerowskich, natomiast PiS stara się za wszelką cenę udowodnić, że dziadek Donalda chodził z Hitlerem na piwo.

  Obywatelstwa honorowe nadawały politykom nazistowskim chyba wszystkie miasta niemieckie.
 • Gość: dydek IP: *.static.espol.com.pl 11.03.11, 10:02
  Już ktoś to napisał - Sedina i Monopoly to tematy zastępcze. Szczeciński oddział Gazety jest mierny to i szuka sobie tematów miernych. Zajmijcie się dziennikarstwem śledczym albo problemami, które ludzi naprawdę interesują.
  Nigdy nie popierałem PIS ale to, że utrącili odbudowę Sediny popieram. Zróbmy tam po prostu ładny plac, na którym ludzie chętnie będą przebywać. Mamy już Colleoniego, który nie miał nic wspólnego ze Szczecinem i psuje estetykę placu Lotników. A można było tam zrobić jakiś nowoczesny pomnik poświęcony polskim lotnikom poległym na frontach II WŚ.
  Tak samo na palcu Tobruckim można oddać hołd żołnierzom, którzy zginęli pod Tobrukiem.
  Mamy swoją historię, po co odgrzewać demony przeszłości, pseudo boginię handlu wymyśloną przez germańskich nacjonalistów.
  Jeśli panowie chcecie Sediny to ją ufundujcie, tak jak zrobili to kupcy szczecińscy w XIX wieku. Tylko, że nasi kupcy nie kwapią się do wydawania pieniędzy... Zresztą kupcy to dużo powiedziane. Handlarze brzmi odpowiednio.
  Patrzcie politykom na ręce a nie na to co w tej ręce dla was mają...
 • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 13:55
  Mamy już Coll
  > eoniego, który nie miał nic wspólnego ze Szczecinem A można było tam zrobić jakiś nowoczesny pomnik poświęcony polskim lotnik
  > om poległym na frontach II WŚ.

  A co mieli wspólnego ze Szczecinem polscy lotnicy polegli na frontach II WŚ? Aaa, już wiem. Zawdzięczamy im m.in. obecny wygląd miasta - koniecznie trzeba go utrzymać i niczego nie odbudowywać, a lotnikom postawić 10-metrowy pomnik.
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 14:03
  Ot mądry się znalazł :) Gdyby nie owi lotnicy to kto wie czy ty byś dzisiaj tutaj mieszkał :)
 • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 20:55
  Gość portalu: Lazar napisał(a):

  > Ot mądry się znalazł :) Gdyby nie owi lotnicy to kto wie czy ty byś dzisiaj tut
  > aj mieszkał :)

  Ale co mieli ci lotnicy wspólnego ze Szczecinem? A co do mieszkania - na pewno moje mieszkanie nie istniałoby, gdyby nie rozwój miasta na przełomie XIX i XX wieku, symbolizowany m.in. przez fontannę Manzla...
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.11, 08:25
  Nie, no pięknie. Co za myśl: chcę Sediny bo symbolizuje rozwój Szczecina z XIX, bez którego nie byłoby twojego domu. W ramach dziękczynienia radzę ci składaj kwiaty pod nieistniejącym pomnikiem Fryderyka bo bez niego Szczecin nie byłby pruski, nie rozwinął by się, Sedina nie mogłaby tego rozwoju symbolizować.

  A dzięki lotnikom i im podobnym Polska w ogóle otrzymała Szczecin. Chociaż może jako folksdojcz mógłbyś tu mieszkać...
 • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.11, 09:29
  > A dzięki lotnikom i im podobnym Polska w ogóle otrzymała Szczecin.

  Nie dzięki lotnikom, tylko dzięki Stalinowi - lotnicy nie mieli tu nic do gadania. Stalin chciał zabrać Wilno i Lwów, więc musiał dokądś przesiedlić stamtąd Polaków - dlatego wymusił na Churchillu (niechętnym do takich zmian granic) przyznanie Szczecina Polsce. Nie chodziłeś do szkoły, czy jak?
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.11, 11:23
  Bezpośrednio, owszem Stalin. Jednak wpływ na decyzję i ugodowość aliantów miał udział i duch bojowy Polaków na wszystkich frontach. Poza tym jak się okazało Szczecin miał być miastem podzielonym na część polską i niemiecką - wzdłuż Odry. To, ze cały przypadł Polsce to jeszcze insza inszość...

  Decyzja o przyznaniu Polsce Szczecina była bardziej złożona niż to uczą w szkole. Bazuj dalej na tym czego cię tam uczą to zajdziesz daleko... w trampkach.
 • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.11, 12:54
  Jednak wpływ na decyzję i ugodowość aliantów miał
  > udział i duch bojowy Polaków na wszystkich frontach.

  Tę ugodowość pod wpływem polskiego bojowego ducha było widać zwłaszcza wtedy, gdy po 8 maja 1945 Brytyjczycy kazali Polakom zapłacić za samoloty, na których latali w czasie Bitwy o Anglię...

  > Decyzja o przyznaniu Polsce Szczecina była bardziej złożona niż to uczą w szkol
  > e.

  Udział polskich lotników na Zachodzie nie miał najmniejszego znaczenia dla kwestii przyznania bądź nieprzyznania Szczecina Polsce. Równie dobrze można uznać za wpływ na to rozstrzygnięcie wybuch wojny - a więc gdyby nie Hitler i jego agresja na Polskę, to Szczecin nie byłby dzisiaj polski. Postaw pomnik Hitlerowi - gdyby nie on, twoi rodzice pewnie by się nie poznali i byś się nie urodził.
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 10:44
  Hmmm, racja... Przywróćmy pomnik Fryderyka, przywróćmy obywatelstwo miasta Hitlerowi... O, i ta fajna mównica w kształcie swastyki ze zjazdu NSDAP w Szczecinie. Nie należy odbierać prawdziwej historii Szczecinowi.
 • Gość: citter IP: *.pools.arcor-ip.net 11.03.11, 10:23
  a przynajmniej tak sie zachowuje. O ile byl mi ten pomnik totalnie obojetny i do tej pory uwazalem ze pieniadze lepiej zainwestowac w poprawe estetyki glownych ulic albo np. Pl. Orla Bialego. Jednak od kiedy sie dowiedzialem ze miasto glosami kilku oszolomow machnalo reka na 2,6 mln dotacji z Unii na to, zaczyna mnie bardzo niepokoic co sie wyprawia w UM i kto decyduje o wydatkach albo o stratach.
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 10:48
  Kraśnicki się w piórka męczennika stroi. ten człowiek wygłupił się. Już nie jest od dawna obiektywny. I do tego łże! Struga głupiego - ani razu nie przyznał, że złamał prawo. Widocznie inne jest dla redaktorów Gazety a inne dla reszty motłochu (czyli nas). Kraśnicki naruszył stan zabytku o którego wpisanie na listę zabytków sam się starał.

  Czy Kraśnicki ze Staniakiem przyjdą kiedyś pod mój dom i odłupią kawałek by stwierdzić z czego jest?

  Więc Kraśnicki nie strugaj idioty. Mandat za bezprawne działanie ci się należy i nagana za działania wbrew etyce dziennikarskiej.
 • Gość: Pyzdra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.11, 12:06
  Daj spokój Lazar czy tam Duklan zniszczyliście piękną inicjatywę społeczną .
  Co by ci ten pomnik przeszkadzał ?
  Ty byś pewnie wolał tam Dmowskiego tylko nic nie zrobiłeś w tym kierunku.
 • Gość: . IP: *.ip.netia.com.pl 11.03.11, 13:36
  Nie będzie niczego! Lazar to Kononowicz, tylko troszke mniej sprawny intelektualnie
 • Gość: ilicz IP: *.szczecin.mm.pl 11.03.11, 15:34
  10 na 10. i sie uchachałem
 • g.r.a.f.z.e.r.o 11.03.11, 13:44
  Gość portalu: Pyzdra napisał(a):

  > Daj spokój Lazar czy tam Duklan zniszczyliście piękną inicjatywę społeczną .
  > Co by ci ten pomnik przeszkadzał ?
  > Ty byś pewnie wolał tam Dmowskiego tylko nic nie zrobiłeś w tym kierunku.

  Jaką znowu społeczną.
  Chcesz się przekonać czy Szczecinianie popierają Sedinę? Ogłoś publiczną zbiórkę na odbudowę. Od razu będzie widać prawdziwe poparcie.


  --
  [img]http://grafzero.net/lubisz.gif[/img]
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 14:04
  Zbiórka już była. Nie starczyło na gipsowy odlew :)
 • Gość: . IP: *.ip.netia.com.pl 11.03.11, 16:13
  95 procent woli Papieża na Błoniach.
 • czarujacy_czarek 11.03.11, 11:07
  Duklanowski na prezydenta!!!
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 14:05
  Kraśnicki na pomnik!
 • Gość: . IP: *.ip.netia.com.pl 11.03.11, 14:45
  PiSior, do budy!
 • Gość: hahaha Lazar IP: *.bredband.comhem.se 14.03.11, 22:54
  Lepiej nie bo wszyscy co go znaja wyjada z miasta
 • 1przeciwnik_glupoty 11.03.11, 15:16
  Panowie zamiast pie...ć głodne kawałki i okładać się jak dzieci łopatkami po łbach wzięliby się do roboty: dziennikarzyna podawał na nazwiska złodziei u koryta a polityk zrobił ku... coś konkretnego!
 • lojalista 11.03.11, 16:25
  nie można stawiać znaku równości między istniejącymi pozostałościami po rzeźbie manzla (ktore poza wartością zabytkową mają też wartość poznawczą i edukacyjną) a nieistniejącą sediną...

  zabytkiem nie jest tylko cokół - jak pisze p. kraśnicki - tylko cały obiekt który istnieje...

  pracownik gazety nie ma prawa decydować o tym co ma wartość zabytkową, a co nie, nawet jak myśli, że coś wie o konserwacji zabytków - co w tym przypadku oczywiście nie ma miejsca...
 • serenita123 11.03.11, 17:00
  jakoś nikt (a przynajmniej - niewielu) nie próbował dotychczas dociec

  skąd pochodzi kotwica na Pl. Tobruckim

  i dlaczego tak przeszkadza ona progermanom???

  patrzę na zdjęcia tej dziwoi (Sediny) i jako żywo widzę Niemrę rodem z wagnerowskiej Walhalli stojącej na tle monumetalnych budowli A.Speera
  to wyraża "Uber Alles"

  zresztą takie progermańskie inicjatywy, jak ta sedinowa, dziwnym trafem przewalają się w ostatnich miesiącach i tygodniach przez całe Pomorze
  czyli dawne ziemie pruskie, niemieckie

  w takim Elblągu, to mają jeszcze większe jaja!
  chcą tam odbudować klik->pomnik mistrza Krzyżaków!

  nota bene - też jak Sedina przetopionego na kulki dla Hitlera

  zobaczycie, że jeszcze chwila, a Niemcy-Hitlersyny zostaną uznani za ofiary II. wojny światowej, i Sedina wystrzelana z hitlerowskich luf - też jest ofiarą

  takie inicjatywy nie służą walorom estetycznym lub artstycznym
  są to po prostu akcje i obiekty polityczne
  kolejna edycja Kulturkampf
  ale toczona już na innych płaszczyznach niż dawniej
  Steinbach i inni miłośnicy Wielkich Niemiec usiłują zasiać przekonanie, że wielkoniemiecka kultura jest kulturą ogólnoeuropejską,
  co za tym idzie ten ich Mutterland naznaczony jest niemieckością i im przynależy

  --
  **
  hasło do krzyżówki: "łże jak pies", na 9 liter...?
  BULTERIER
  ***
 • Gość: . IP: *.ip.netia.com.pl 11.03.11, 17:05
  takie cepy jak Ty żądały zburzenia Pałacu Kultury. To prawdziwy symbol totalitaryzmu, Sedina takim nie jest.
 • Gość: kiełbaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 18:42

  Dewastator, ale i ignorant Kraśnicki napisał: Żeby ustalić, z czego była rzeźba, młotkiem i przecinakiem oddzieliliśmy próbkę - końcówkę poszarpanej krawędzi materiału. Kawałek o powierzchni pudełka zapałek i grubości 2 mm. • Gość: kiełbaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.11, 18:45
  Na czym polega prawna ochrona zabytku?
 • lojalista 11.03.11, 20:02
  tu masz odpowiedz:
  Zasada ścigania z urzędu (zasada oficjalności) jest normą ogólną,
  zgodnie z którą wszczęcie i kontynuowanie postępowania karnego w sprawie
  o przestępstwo jest wyrazem realizacji interesu ogólnospołecznego (państwowego)
  i nie wymaga ani inicjatywy, ani współdziałania ze strony osób
  pokrzywdzonych. Przestępstwa są ścigane z urzędu przez wyspecjalizowane
  organy państwowe, w szczególności przez prokuraturę i policję.


  zobacz też Czyny ścigane z oskarżenia publicznego – na wniosek
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.11, 08:28
  A dowód, że nie jest? Białecki udowodnił skąd nazwa się wzięła. Masz inne dowody na obalenie jego argumentacji?

  A kotwica nie wiadomo skąd jest. MKZ też nie wie.

 • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.11, 20:52
  > patrzę na zdjęcia tej dziwoi (Sediny) i jako żywo widzę Niemrę rodem z wagnerow
  > skiej Walhalli stojącej na tle monumetalnych budowli A.Speera

  Jesteś tak głupi czy tylko prowokujesz? Gdy stawiano fontannę Manzla, Albert Speer ...jeszcze się nie urodził.
 • zalpi 11.03.11, 22:01
  sam/a jesteś głupi/a jeśli nie czaisz alegorii

  Speer, Mazel i wielu wielu innych germańskich, pruskich i niemieckich tfu!rców tworzyło monumentalne dzieła mające ZAŚWIADCZAĆ O POTĘDZE GERMANÓW

  szczyt niemieckiej megalomanii był za Hitlera:
  RASA ARYJSKA (NIEMIECKA) = Übermensch = RASA PANÓW • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 01:01
  Ale fontanna Manzla nie stoi na tle budowli Speera, a była alegorią handlu morskiego i zamożności kupieckiego miasta, więc dlaczego ma nie być odbudowana?
 • Gość: gość IP: *.globalconnect.pl 12.03.11, 10:57
  Co było a nie jest nie pisze się w rejestr-mówi stare porzekadło. • Gość: kiełbaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 11:04
  Gość portalu: . napisał(a):

  a była alegorią handlu morskiego i zamożności kupieckiego miasta, więc dlaczego ma nie być odbudowana?

  najpierw musi być "handlu morskiego i zamożności kupieckiego miasta"
 • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.11, 17:09
  Gość portalu: kiełbaska napisał(a):

  > Gość portalu: . napisał(a):
  >
  > a była alegorią handlu morskiego i zamożności kupieckiego miasta, więc dlaczego
  > ma nie być odbudowana?
  >
  > najpierw musi być "handlu morskiego i zamożności kupieckiego miasta"


  We Wrocławiu, jednym z centrów kultury niemieckiej (renesansowa i barokowa literatura oraz muzyka niemiecka powstawała głównie na Dolnym Śląsku) postawiono pomnik Fr. Schillera. Zniszczony i nieodbudowany przez komunę, został ponownie ustawiony po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Czy Wrocław jest nadal jednym z centrów kultury niemieckiej? A jednak Schiller we Wrocku stoi...
 • Gość: kiełbaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.11, 17:55
  Ale ja mówię, że najpierw siły i sukces a potem świętowanie. Bo niby czemu stawiać dzisiaj "Na chwałę!"?
 • 5555andrzej 12.03.11, 23:32
  Pan Duklanowski postępowanie kraśnickiego określił prawidłowo. Dodałbym jeszcze do tego takie określenia jak bezczelność i wyjątkowe chamstwo, powstałe w wyniku poczucia bezkarności. Mam nadzieję, że szczecińskie organa ścigania za naruszenie obowiązującego prawa podejmą stosowne kroki i nie będą się zasłaniały małą szkodliwością społeczną czynu.
  A co do nieszczęsnego już pomnika polecam felieton pani Bony Skarul w wydaniu głosu szczecińskiego z 11 marca 2011. Nie wydaje się publicznych pieniędzy na zabawki, które chce mniejszość
 • Gość: troll IP: *.szczecin.mm.pl 12.03.11, 23:40
  Kraśnicki ośmieszył polityczka i zagrał na nosie innym twierdzącym, że nie można sediny zbudować bo nie wiadomo z czego była zbudowana. Więc ujadacie zajadle z pianą w pyskach
 • Gość: 555andrzej IP: *.play-internet.pl 12.03.11, 23:49
  trollu kraśnicki albo jest tak głupi, że nie rozumie co zrobił, albo tak bezczelny, że nie liczy się z niczym i znikim. Tak czy inaczej to go dyskwalifikuje, żeby być dziennikarzem, a przynajmniej dobrym dziennikarzem. Okazał się żałosną miernotą.
 • Gość: troll IP: *.szczecin.mm.pl 13.03.11, 00:08
  Psy ujadają karawana jedzie dalej. Ośmieszył was i wasz argument o nieznajomości i braku możliwości zbadania z jakiego materiału była zbudowana pannica. A ze przy okazji spowodował waszą nerwice maniakalną. Zagarał wam na nosie i tyle
 • Gość: Lazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.11, 08:37
  Kraśnicki po pierwsze złamał prawo - działał bez upoważnienia MZK. Wystąpił z roli dziennikarza i zajął stanowisko w sprawie. Wykorzystuje swoje stanowisko by wspierać ideę odbudowy - działa wbrew etyce dziennikarskiej. Niczego nie udowodnił bo wyników nie ma. Dowody na to z czego był pomnik znalazł MZK i sami zwolennicy odbudowy vide pan Karwowski.

  Zwyczajnie wykazał się pozoranctwem zrodzonym z poczucia bezkarności. Zwłaszcza dlatego powinien zostać przykładnie ukarany.

  Na gulu to może nam zagrał nie pobieraniem ale zignorowaniem prawa w sprawie Sediny. Postawił się wyżej niż MKZ.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka