Dodaj do ulubionych

Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania MOPR

11.08.11, 07:16
To już bezczelność żeby namawiać do niedawania pieniędzy biednym! Pewnie lepiej je przeznaczyć na MOPR? Nie można zmuszać kogokolwiek do czegokolwiek.
"Giezek uważa, że uliczne żebractwo to sposób na życie wielu osób, które nie chcą korzystać z oficjalnej pomocy społecznej. Nie chcą, bo musiałyby aktywnie współpracować: szukać pracy, walczyć z nałogami."
Gizek sobie może uważać - nie chcą to nie chcą - i trzeba to zrozumieć i zaakceptować. Nie dorabiać swoją ideologię .
Obserwuj wątek
    • almet46 Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M 11.08.11, 07:42
      W pełni się zgadzam.Wolny człowiek w wolnym kraju,a w takim żyjemy ma prawo wyboru i jeśli nie łamie prawa nie można mu nic zabraniać czy narzucać.Chcącemu nie dzieje się krzywda.
      Pozatym pomoc MOPR-u też najczęściej idzie na używki.Bony na posiłki są odsprzedawane za grosze i bardzo często kupują osoby wydające te posiłki.A żywność? W dniach wydawania na każdym targowisku można spotkać ludzi oferujących za grosze żtwność z napisem "POMOC UE produkt nie jest przeznaczoby do sprzedaży"Na tej całej pomocy to najlepiej wychodzą ci co ją organizują.Dlatego przeszkadza niektórym dawanie pieniędzy żebrakom.
    • mrarm Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M 11.08.11, 11:07
      Ojojoj, nie chcą pracować? I trzeba im na to pozwolić? Nio, to niech umierają, jeżeli taka jest ich wola, ja na jedzenie i dom muszę zarobić. Ani grosza tym darmozjadom nigdy nie dawałem (już jak byłem dzieckiem, to jasne dla mnie było, na co idą pieniądze, że wyzyskiwane i zmuszane do żebrania przez swoich oprawców są całe rodziny.. wiedziałem, ile wpisał do zeznania podatkowego pierwszy żebrak RP).. Zwykle kupowałem jedzenie, do momentu, kiedy pani której kupiłem zupę i ziemniaki wzgardziła tak słabą potrawą.. Poczytałem trochę i teraz wiem, że osoba indywidualna nie ma szansy żeby się dowiedzieć o rzeczywistej sytuacji takich ofiar losu - za to specjalne instytucje mają taką możliwość. Dlatego jeżeli już chcemy pomóc, pomagajmy organizacjom!
    • jiddu Uważam, że sam lepiej pomogę 11.08.11, 11:34
      a po drodze nie zniknie ani grosz. Puszczając kasę przez różnego rodzaju urzędników i fundacje nawet nie mogę być pewnym, czy w ogóle cokolwiek trafi do celu.

Poza tym naiwnością jest sądzić, że ktoś przestanie pić, bo nie dostanie kasy na ulicy - prędzej zacznie kraść. Byłem też parę razy świadkiem ingerencji urzędników państwowych w życie rodzin, które praktycznie je niszczyło. Nie ma o czym mówić, kasa wędruje najkrótszą możliwą drogą, czyli wprost ode mnie dla tego, kogo uznam za potrzebującego.
    • xnonorx Alkohol to jak morfina dla nieuleczalnie chorych 11.08.11, 11:35
      nie dawać bo przeznaczy na używki?! widocznie ma dosyć posranego życia i ma ochotę na znieczulenie.
      A na co ma przeznaczyć wyżebrana kasą?! Domek sobie wybuduje?! Studia opłaci?! Samochód kupi?!
      Może ma do pracy pójść na 8 godzin za wypłatę mniejszą niż wystarczy na jedzenie?! To by dopiero było głupie, skoro bez tego ma na swoje potrzeby.
    • swarozyc My tu gadu-gadu, a tu.. 11.08.11, 11:38
      Caritas Polska SA. zbiera na glodujacych w Somalii..

--
      "To któż moich groszy złodzij, czy Żyd jucha, cy xionc dobrodzij?"
      "Oświećcie głupków, a znikną oszuści" (Jean Eugène Robert-Houdin, magik)
      "Znaczna część społeczeństwa przestała być narodem. Pełna świadomość narodowa jest dzisiaj udziałem może jednej trzeciej Polaków" Jan Olszewski
      • turn1 Re: My tu gadu-gadu, a tu.. 11.08.11, 11:53
        Byłeś w Somalii?
        Wiesz co się dzieje z pomocą międzynarodową typu ONZ czy Caristas Polska?
        Nie wygaduj głupot że Caritas zbiera na głodujących w Somalii.

Oficjalny ich cel jest właśnie taki ale pieniądze, żywność, artykuły higieniczne, leki, woda trafiają do karteli które panują w tym kraju. Już na lotnisku jest to rozsądzane.

Poczytaj troszkę prawdy: np.Pałkiewicza, on zna Somalię od Środka, troszkę blogów globtroterów a dowiesz się że świat jest troszkę inny od tego prezentowanego w TV.
        • Gość: gość Re: My tu gadu-gadu, a tu.. IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.11, 21:22
          turn1 napisał:

> Byłeś w Somalii?
          > Wiesz co się dzieje z pomocą międzynarodową typu ONZ czy Caristas Polska?
          > Nie wygaduj głupot że Caritas zbiera na głodujących w Somalii.
          >

Critas zbiera pieniądze na caritas.. w somalii też, w końcu ci z somalisjkiego caritasu muszą jakoś żyć.. a jak to xionc s Polski pracuje w caritasie somalijskim to i furę musi mieć i jakąś somalijską gosposię.. plazmę, plebaniem i inne ubogie dobra.. a jak ta gosposia zaciąży z nadmiaru dewocji to xionc musi tesz uczymać dzieciątko... oj cienszkie ma życie ten karitas...
          • Gość: gość Przestańmy płacić MOPR IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.11, 21:25
            Żebrak na ulicy ile dostanie? 1 zł? 2 zł? Tani w utrzymaniu.. a teraz spójrzmy jak się żebrak przeobraża... przeobraża i przeobraża... i na koniec zostaje pracownikiem MOPRu.. ile nas wtedy kosztuje? Jakie są pensje w MOPRze? Ile zarabia debilka od kretyńskiej kampanii?

Wolę dać żebrakowi na ulicy niżcw...owi z MOPRu... to jest dopiero popyerdolona instytucja...
            • Gość: gość Nie dawaj pieniędzy caritasom... IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.11, 21:30
              Ci dopiero to żyją.. wystarczy popatrzyć na siedziby caritasu, na samochody jakie majom te ksienża, no i jak oni w ogule żyjom... płacenie na caritas to utrzymywanie niezłej checy..

Żebrak na ulicy szczery człek, wygląda jak żebrak, pachnie jak żebrak i zbiera otwarcie na siebie, nikogo nie oszukuje jak te niby charytatywne hieny.. zbiera tylko na siebie.. caritasy zbierają niby na innych a z czego biorą forsę na siebie? szczyt hipokryzji.. a ta głupolka to trafi do jakiejś ksiengi rekorduf idiotyzmu.. to pewne.
      • xnonorx Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M 11.08.11, 11:58
        > Wczoraj przyszedł do mojego domu pewien pan około 40. Prosił abym mu dał 20zł b
        > o on nie ma co jeść. Powiedziałem mu nie ma problemu. Dam Ci te 20zł i coś do j
        > edzenia. Skoś mi trawę (zajmuje to około 45min). Facet zrezygnował. Oto cała pr
        > awda o żebrakach.

Może wyczuł w Tobie chęć pokazania: "i kto tu jest panem"?
        • turn1 Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M 11.08.11, 12:07
          xnonorx napisał:
          > Może wyczuł w Tobie chęć pokazania: "i kto tu jest panem"?

Czyli wychodzi na to że powinienem się zwolnić z pracy bo mój szef pokazuje mi że "jest Panem". W ogóle jak on śmie mi oferować pracę. Powinien mi za darmo płacić!

Tak w ogóle to powinienem go przeprosić że za skoszenie trawy chce mu zapłacić 20zł. Generalnie powinienem mu konto założyć i co miesiąc przelewać pensje bo Panisko rączek sobie nie może brudzić. Przecież on jest biednym żebrakiem a żebrakowi nie wypada proponować pracy, wszak żebractwo to poważany zawód.
          Następnym razem nakarmię go, zamelduję u siebie i do końca życia go będe utrzymywał, nawet na jego potrzeby kredyt na siebie wezmę.
          Ach ta utopijna lewacka refleksyjność.

• xnonorx Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M 11.08.11, 12:25
            > Czyli wychodzi na to że powinienem się zwolnić z pracy bo mój szef pokazuje mi
            > że "jest Panem". W ogóle jak on śmie mi oferować pracę. Powinien mi za darmo pł
            > acić!

:) a widzisz - ten żebrak już do tego dorósł i to zrozumiał

> Tak w ogóle to powinienem go przeprosić że za skoszenie trawy chce mu zapłacić
            > 20zł. Generalnie powinienem mu konto założyć i co miesiąc przelewać pensje bo P
            > anisko rączek sobie nie może brudzić.
            > Następnym razem nakarmię go, zamelduję u siebie i do końca życia go będe utrzym
            > ywał, nawet na jego potrzeby kredyt na siebie wezmę.

Gościu zapytał nie o to czy może Tobie skosić trawę albo się zameldować tylko czy dasz mu 20 zł :)

> Ach ta utopijna lewacka refleksyjność.

iitam, przesadziłeś, to cynizm.
            • turn1 Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M 11.08.11, 12:40
              xnonorx napisał:
              > Gościu zapytał nie o to czy może Tobie skosić trawę albo się zameldować tylko c
              > zy dasz mu 20 zł :)

Nie dam ci 20zł, bo nie nazwyam sie Matka Teresa i nie pochodzę z Kalkuty, nie prowadzę działalności charytatywnej, ani nie jestem Świętym Mikołajem. Mam szacunek do Ciebie jako człowieka i do siebie dlatego nie dam ci tych 20zł. Dam Ci jednak zarobić jeśli zechcesz. Skoś mi trawnik (45minut pracy) a zapłacę Ci 20zł i jeszcze obiad dostaniesz na wynos.
              Facet odbełknął: nie da rady
              Nie popłakałem się z tego powodu, uśmiechnąłem się do niego. Nie dziwie mu się że odmówił skoro dwa domy dalej uzbiera za nicnierobienie 60zł. Na kolejnej ulicy uzbiera kolejne 60zł za nic. Następnie pójdzie do opieki socjalnej i z moich i waszych podatków zapłacą mu za nicnierobienie 600zł itd. Facet kieruje się logiką i słusznie.
              To ludzie i system tworzy patologie. Facet jest normalny i po prostu żeruje na frajerach. Miesięcznie po zsumowaniu ma zapewne około 1200zł za nicnierobienie.
              • Gość: asfasdfasd 1200 zł to mało IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.11, 14:05
                1200 zł miesięcznie.... żartujesz... za tyle to by mu się nie chciało żebrać...

Znam zawodowego żebraka który kosi średnio ponad 200 zł dziennie... np. w weekendy w marketach odstawia np. wózki (wydaje się: co tam to 1 lub 2 zł ... ale pomnóżcie razy 150-200 wózków dziennie), a w dni powszednie zebrze na ulicy.

Ale to profesjonalista w kwestii socjotechnik ;)

Razem z pomocą społeczną, rodzinnym itp. miesięcznie ma grubo ponad 7000 zł na rękę ;) Do tego bony, kupony, dofinansowania... żona nie żebrze ale przywozi rożne towary na handel i też 2000-3000 jej wpada.

Ja mam firmę jednoosobową i raz 7000 na czysto za miesiąc wyciągnąłem.

A ty ile zarabiasz?

• malizna74 Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M 11.08.11, 12:16
          xnonorx napisał:

> turn1 napisał:

> > Wczoraj przyszedł do mojego domu pewien pan około 40. Prosił abym mu dał
          > > 20zł bo on nie ma co jeść.
          > > Powiedziałem mu nie ma problemu. Dam Ci te 20zł i coś do jedzenia.
          > > Skoś mi trawę (zajmuje to około 45min). Facet zrezygnował.
          > > Oto cała prawda o żebrakach.

> Może wyczuł w Tobie chęć pokazania: "i kto tu jest panem"?

xnonorx, Twoja psychoanaliza jest wprost "GIENIALNA".
          Wysyłam Ci na priv numer mojego konta. Przelej mi 1000zł. Albo lepiej 10 tys. Tak po prostu. Za nic... i żebyś mi nie chciał pokazać "i kto tu jest panem?"
          • xnonorx Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M 11.08.11, 12:29
            > xnonorx, Twoja psychoanaliza jest wprost "GIENIALNA".
            > Wysyłam Ci na priv numer mojego konta. Przelej mi 1000zł. Albo lepiej 10 tys. T
            > ak po prostu. Za nic... i żebyś mi nie chciał pokazać "i kto tu jest panem?"

Moja genialna psychoanaliza wyczuwa, że chcesz mnie naciągnąć (a przez to pokazać mi, ze to ty jesteś tym lepszym cwaniakiem). Mowa była o 20 zł a Ty nagle chcesz 1000?! Idź precz naciągaczu :))
    • mister_g a kim ty w ogóle jesteś Marto Giezek, 11.08.11, 12:17
      by oceniać jakie życie jest normalne a jakie nie?! dla ciebie normalnym jest, żeby już od młodości zap...dalać jak osioł tylko po to żeby polityczne hieny miały za co balować? czy ty naprawde jesteś aż tak ŚLEPA że nie widzisz dlaczego 99% bezdomnych i żebrających w ogóle żebra?!? dlaczego wybrali życie na ulicy zamiast "super szczęśliwego" życia w chorym systemie, w średniowiecznym stylu którego uczymy się z telewizji?!? czy naprawdę normalnym jest dla Ciebie to, że harujesz jak osioł 40 godzin tygodniowo za 1500-2000zł (jeśli dobrze trafiłaś), bo połowa tego co zarobisz to podatki, pseudoemerytalny system grabieżny, czy inne formy haraczu, zaprojektowane żeby nic nie robiące i darmożrące hieny medialne (takie jak tusk, kaczyński, i inne łachy z wiejskiej, które oprócz przedwyborczych obiecanek i zarabiania grubych tysięcy miesięcznie nie robią zupełnie NIC - dla mnie poprostu kradną, bo biorą pieniądze za darmo) mogły się z ciebie śmiać, prosto Ci w oczy. widziałaś kiedyś debilne uśmieszki polityków występujących w telewizji? oni się nie uśmiechają, oni się śmieją z takich jak ty; zaprogramowanych i bezmózgich obywateli wierzących w system. życzę powodzenia w dalszym, superhumanitarnym i szczęśliwym programowo życiu pani Marto Giezek. zanim następnym razem wymyśli lub poprze pani jakiś super ratujący społeczeństwo patent, proszę wynurzyć swoje biurowe ciało na zewnątrz i porozmawiać z ludźmi dotkniętymi pani super patentem co oni myślą o tym czy o tamtym. niemcy z hitlerem na czele też myśleli że czynią dobro...
    • una_1 Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. 11.08.11, 12:19
      Mnie wyleczyła z dawania jedna kobieta, jak na propozyjcę konserw i słoików z przetworami, zrobiła pod drzwiami awanturę że ona ma przepuklinę i nie może dźwigać.
      Dałam jej wtedy ostatnie 2 zł co miałam na chleb i obiecałam sobie że nigdy więcej nie dam się tak perfidnie wykorzytać.
      Autor poprzedniego postu ma rację jak chcę wpłacić jakieś pieniadze na biednych, daję organizacjom.
      NIGDY więcej żaden żebrak nie dostanie grosza, kto nie chce pracować niech nie je.
    • g.r.a.f.z.e.r.o Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania MOPR 11.08.11, 12:26
      Żebractwo OD ZAWSZE było całkiem intratnym sposobem na zarabianie. Nie bez powodu w wielu miejscach i w wielu czasach zajmowały się nim mafie czy inne zorganizowane grupy przestępcze. Tym bardziej że żebrząc można wyciągnąć więcej kasy niż niejeden uczciwie pracujący.
      Dawanie pieniędzy żebrzącym nie poprawia ich sytuacji i nie jest niezbędne - z głodu naprawdę nie da się umrzeć.

Dodatkowo powiem że im gorsze wrażenie robi żebrzący, tym większa szansa że jest uczciwy. Kompletnie zapity facet zbierający na wino nie kłamie, w przeciwieństwie do matki zbierającej na operację dla dziecka itp.

--
      --
      www.youtube.com/watch?v=BOByH_iOn88
    • andreas.007 Jednemu brakuje na bułke, a innemu na przyjemnosci 11.08.11, 16:16
      Daje niektórym ludziom choc wiem, ze byc moze wydadza te pieniadze na nałog,
      który sprawia im przyjemność... moze któregos raza i mnie zabraknie powiedzmy
      na godzinke w agencji i wtedy wolałbym datek niz szklanke zimnego mleka i bułke.

--
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44789

Z krytyki trzeba wyciągać wnioski,
      a nie konsekwencje wobec krytykujących.
    • Gość: rmk Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 11.08.11, 21:38
      Zamotałeś się kolego. Najpierw piszesz, że nie można zmuszać kogokolwiek do czegokolwiek a następnie piszesz, że trzeba tych ludzi zrozumieć i zaakceptować. A ja ich rozumiem ale nie akceptuję. Owszem, oni mają prawo żyć jak chcą, ale ich też obowiązują jakieś normy, bo nie żyją w próżni tylko w społeczeństwie. Np. takie, że śmierdząc nie powinni w ogóle wchodzić do autobusu czy tramwaju. A oni wchodzą i to im nie wystarcza, śmierdziel musi sobie usiąść bo ma głęboko w d, że później na to siedzenie usiądzie ktoś w czystym ubraniu . Kiedyś zlitowałem się nad takim gościem i pozwoliłem mu zimą zostać na swojej klatce, na półpiętrze. Nazajutrz znalazłem tam masę zapałek i jakieś inne śmieci. Akceptacja takich zachowań prowadzi donikąd, do totalnego syfu. Poza tym oni zwyczajnie oszukują. Facet pod marketem wciska ci bajkę, że chce na jedzenie a jakiś czas potem widzisz go jak kupuje nalewkę na stanowisku alkoholowym albo pali potwornie przecież drogie papierosy, chociaż za koszt jednej paczki mógłby się obeżreć do syta. Raz zostawiłem na chwilę wózek w Kauflandzie, odwracam się, wózka nie ma. Po chwili go znalazłem - jeden z tych żebraków zmierzał z nim w kierunku wyjścia, by go odstawić i wypiąć moją złotówkę. Jak sobie chcesz, to im dawaj swoje pieniądze ale nie nakazuj innym osobom aby akceptowały zachowania i zwyczaje takich wykolejeńców.
    • swarozyc A swiete Pismo nie mowi zeby... 13.08.11, 09:08
      jalomuzne dawac a biednych ukoic?
      Wszystkiego przeciez nie mozna oddac xiendzu i cesarzowi?!

--
      "Znaczna część społeczeństwa przestała być narodem. Pełna świadomość narodowa jest dzisiaj udziałem może jednej trzeciej Polaków" Jan Olszewski
      • swarozyc Re: Popieram kampanie MOPR 14.08.11, 15:02
        My mamy kolektywne zorganizowane wyludzanie pieniedzy, vide KK i Jerzy Owsiak, a twoja uwage zaptrzataja indywidualne przypadki..
        Znaj proporcje...Toute proportion gardée ..
        --
    • Gość: XX4Ever Re: Nie dawaj pieniędzy żebrakom. Nowa kampania M IP: *.globalconnect.pl 15.08.11, 13:23
      Rozumiem, że te miłe panie Dziunie i Marzenki potrzebuja kaski, żeby podwyżka była. Bo jak sie da bezposrednio potrzebującym, to ich racja bytu mocno zaczyna się chwiać.
      Nie wiem, co te śliczne paniusie z ulotkami robią za pieniądze podatników, ale żebraków jest więcej, wylkuczonych więcej, nędzy więcej. Przecietny śmietnik w śródmieściu odwiedza 4 do 6 osób na godzinę od 7.00 rano do 23.00 wieczorem.
      na pewno dam żebrakowi a nie Dziuni i Marzence. One moga zcząć uczciwie pracować zamiast wypełniać nikomu niepotrzebne tabelki czy drukować nikomu niepotrzebne ulotki.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka