• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Opinie o szkołach podstawowych

• 23.03.12, 16:52
    Witajcie - wielkimi krokami zbliża się dla nas moment wyboru szkoły podstawowej dla córki.
    Pod uwagę bierzemy m.in. 42, dlatego byłabym wdzięczna za wasze opinie na jej temat - chodzi o poziom nauczania i wszystkie inne kwestia, które możecie uznać za istotne.

Oczywiście będę też wdzięczna za opinie dotyczące innych podstawówek - powymieniajmy się doświadczeniami.

ozdrawiam!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: der IP: *.szczecin.mm.pl 23.03.12, 19:04
      tu są jakieś opinie:)
      ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=229&Itemid=
    • Gość: der IP: *.szczecin.mm.pl 23.03.12, 19:04
      INFORMATOR DLA RODZICÓW 5 i 6LATKÓW
      www.ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=146&Itemid=80
      • 23.03.12, 21:16
        Powiem tak zbierałam od bardzo dawna informacje o tej szkole bo mieszkamy w pobliżu już kilka lat i po porównaniu z innymi szkołami w pobliżu Zelechowa (SP 18 na Komuny, SP koło szpitala na Golęcinie chyba 14) czy dalsze typu 35 czy 10 wybieramy 42. Widać jak bardzo ta szkoła zmieniła się przez ostanie lata- patrzyłam na wyniki egz. po 6 klasie, rozmawiałam z rodzicami dzieci które chodzą do tej szkoły. Wiem że w porównaniu ze szkołą na Warszewie budynek wygląda biednie, ale ważne jest to że są tylko klasy A i B-czyli szkoła mała, znam kilkoro dzieci które pójdą do 1 klasy, obok szkoły jest nowy Orlik na którym ćwiczą dzieci -nie jest tylko do ozdoby, biblioteka pełna nowości. Po co mamy wozić syna daleko skoro 10 minut na piechotę od nas jest taka szkoła? Pzdr
        • Gość: p IP: *.globalconnect.pl 23.03.12, 21:32
          etam zanim zdążycie wybrać to już zdążą zamknąć w ramach reformy, reformy

upsssssssssss W Y G A S Z Ą
        • 24.03.12, 01:34
          Bardzo dziękuję i za linki i za opinię. 42 pamiętam jako szkołę z naprawdę porządnym poziomem nauczania, ale "za moich czasów" panowała tam straszliwa łobuzeria i wśród dzieci panowało "prawo silniejszego". Ciekawa jestem czy i na ile zmienił się ten klimat?
    • Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 23.03.12, 23:20
      tam gdzie nasze slonce, nasz el-dente-presidente sie wykluwal
      • 24.03.12, 12:33
        Wracając do 42- trudno mi mowić coś na temat "prawa pięści" w tej szkole ALE dzielnica bardzo zmieniła sie przez ostatnie lata a więc zmieniły sie rodziny które posyłają tam swoje dzieci. Wyburzono stare kamienice, część rodzin z walących się kamienic przesiedlono do TBSów na prawobrzeże. Na miejscach tych kamienic lub na wolnych terenach zbudowano nowe osiedla. Kiedy byliśmy zwiedzić szkołę w dniu otwartym dyr. mówiła ze składając podanie można dołączyć kartkę z prośbą żeby twoje dziecko było w klasie z innym dzieckiem. Może ktoś z twoich znajomych ma dziecko 7 latka i zapiszecie razem do jednej klasy? Myślę że problem agresji może pojawić się w każdej klasie. Naszym dzieciom może też być ciężko w szkole w otoczeniu dzieci które toną w "dobrach materialnych" i nie szanują tych które mają mniej. Tak jak pisałam o SP 42 dużo wypytywałam, o inne szkoły też ale teraz wraz z kilkoma innymi rodzicami zapiszemy na Zabią. Pzdr
        • 24.03.12, 12:36
          Tu jeszcze dyskusja z innego forum dla rodziców ze Szczecina o agresji w SP51
          forum.gazeta.pl/forum/w,610,121111597,,agresja_w_szkole_prosze_o_porade.html?v=2
          • 11.04.12, 17:35
            Bardzo dziękuję za uwagi i podzielenie się opinią, to dla mnie naprawdę cenne. Chyba jednak zdecydujemy się na 42. Pani Runowicz była jeszcze moim wychowawcą, mam miłe wspomnienia z nią związane :-) Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy.
            • Gość: absolwentka2015 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.15, 00:21
              Cześć, troszkę spóźnione, ale może ktoś kiedyś odkopie, więc piszę.
              Dziś skończyłam szkołę nr. 42, jestem jej absolwentką. :)
              Szkołę wspominam najlepiej na świecie <3
              Płakałam za klasą i nauczycielami, to już koniec... :(
              Kocham moją szkołę. Znajdzie się ktoś z patologii, ale na całą szkołę są góra 3 takie osoby.
              W dodatku osoby te właściwie nikogo się nie czepiają, mają swoją grupkę i nie mieszają się w sprawy innych. Prześladowania młodszych nie ma w najmniejszym stopniu. Jest sztama, że tak to ujmę. Starsi pomagają młodszym, a nawet i odwrotnie. Każdy trzyma z każdym, nawet jak ktoś kogoś nie lubi nie ma mowy o wyśmiewaniu, obgadywaniu. Raz jeden tak się zdarzyło, ale teraz obgadywana dziewczynka zaprzyjaźniła się z resztą klasy i jest ok. Kocham moją szkołę, naprawdę warto wybrać 42! Pisze absolwentka, 13 latka. Będę ją wspominała z uśmiechem na twarzy, chociaż moje siostry starsze o ok. 13 lat mają gorsze doświadczenia, ale jak widać szkoła się zmieniła. Jest wspaniała. :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.