Dodaj do ulubionych

Most Gryfino - Mescherin otwarty

03.09.12, 14:46
To w końcu co to jest: "inwestycja", czy remont?
i chyba tego mostu nie otwarto w stanie jak na zdjęciu?

--
"Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie." (Na plebanię)
Edytor zaawansowany
  • evergreen111 03.09.12, 15:27
    Pieniądze wydane ne remont to także inwestycja. Zdanie "Zainwestowaliśmy pieniądze w remont mostu" jest jak najbardziej poprawne. Tak samo można np. "zainwestować w edukację swoich dzieci" itd itp. Inwestycja to nie tylko zbudowanie fabryki, to wydatek, który może się zwracać na wiele różnych sposobów - nie tylko wprost materialnych.
  • evergreen111 03.09.12, 15:42
    Uzupełnienie:
    Słownik wyrazów obcych
    inwestycja - (łac. investire ‘ubierać; okrywać’) działanie nakładowe, które w założeniu ma po pewnym czasie przynieść określone korzyści.

• parseq 03.09.12, 15:54
    Czego mi brakuje w artykule do porządnej jakości dziennikarskiej:
    - aktualnego zdjęcia (nie takiego z archiwum, z czasu głębokiego remontu),
    - mapki ze schematem połączeń przez most między sąsiednimi/kluczowymi miejscowościami.

Czy to aż tak wiele?????
  • evergreen111 03.09.12, 16:00
    1. Aktualne zdjęcie przydałoby się, rzecz jasna, ale tak naprawdę nie jest ono nikomu potrzebne. A pojechać tam i z powrotem dla jednej tylko fotki to - moim zdaniem- zbyteczny ekspens. Pewnie tak samo pomysleli w redakcji.
    2. Gazeta to nie mapa drogowa. Wejdź w Google maps i zobaczysz sieć połączeń.
  • Gość: fifi IP: *.pr1-nat.espol.com.pl 03.09.12, 18:00
    Chyba sobie jaja robisz. Brak aktualnej fotki z otwarcia mostu (!) i zastąpienie jej jakimś archiwalnym pstrykiem to czysta kompromitacja dla redakcji. Ale wiadomo, że reporterzy Wyborczej Szczecin dalej niż 200 m od budynku swej siedziby niechętnie wychodzą. Stąd tyle artykułów np. o Deptaku Bogusława czy samochodach parkujących w pobliżu.
  • evergreen111 03.09.12, 19:27
    To ty sobie jaja robisz, tkwiąc mentalnie w PRL. Bez fotoreportażu z przecinania wstęgi, bez cytowania przemówień otwarcie mostu tekst w gazecie nieważny? Most to most, opisano dokładnie, co na nim zrobiono.
  • Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 03.09.12, 19:51
    to po jaki h... dawac nieaktualne zdjecie ? - wystarczylaby krotka notka na ostatniej stronie najlepiej w okolicach anonsow towarzyskich - po to jest jebana lokalna gazety zeby pojechac i zrobic zdjecie bo to wazne dla regionu - tylko ze prawda jest ze GW to gowno nie gazeta i tyle w temacie. Nikomu sie nie chcialo jechac i tyle.
  • evergreen111 03.09.12, 20:18
    Jesteś dla mnie zagadką. Raz piszesz rzeczowo, że aż miło Cię czytać, ale zaraz siejesz prymitywne bluzgi że i swarozyc lepiej nie potrafi. Czyżbyś jedynie udawał intelektualistę? Zdecydowanie lepiej Ci do twarzy w tej pierwszej wersji.
    A co info o moście na ostatniej stronie - można ją dać na ostatnią stronę dla czytelnika za granicą, bo jemu i tak to wisi. Natomiast dla ludzi z regionu, korzystających z tego mostu niepotrzebne są fotki - najważniejsza jest informacja że most gotowy i co na nim zrobiono. Sami zobaczą ten asfalt zamiast kostki. I dla nich - a nie dla daleko mieszkających - jest to informacja na pierwszą stronę. Bez okolicznościowej fotki nformacja o remoncie mostu nieważna? Nie bądź śmieszny.
  • Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 03.09.12, 20:43
    > Jesteś dla mnie zagadką.

To dobrze, Ty zato dla mnie zagadka nie ejstes - bezrefleksyjne lemingowanie.

Poziom artykulu wyraza (lub nie) szacunek dla czytelnika - tym sie rozni rzetelne i uczciwe dziennikarstwo ze nawet z z tego ze kot wlazl na drzewo i trzeba bylo go zdjac zrobi perle.
    GW wiele razy robila artykuly o tym moscie - teraz gdy most jest otwarty a zakres prac byl naprawde spory warto byloby zestawic fotki przed i po by pokazac po prostu poza tym moze sie okazac ze w skrajnie niekorzystnej dla miasta sytuacji bedzie to wazna przeprawa z lwej naprawa strone.

Bluzgam bo GW promuje bzdety typu SENS czy glamrury a kompletnie ignoruje tego typu inwestycje ktore w rzeczywisty sposob wplywaja na jakosc zycia ludzie w regionie.

Zapytalem sie jesli aktualnej fotki nie ma to po co dawac nieaktualna ?

I skoro tak zajmujesz sie prywatnie moja osoba to pozowl ze ja sie zrewanzuje - zaakceptuj to (ja wiem ze niezwykle trudno) ze w demkratycznym kraju ludzie maja prawo wyrazac swoja opinie, nawet bardzo krytyczna - oczekiwanie ze beda sie zachwycac, pietnowanie prawa do krytyki swiadczy wyraznie o klopotach z akceptowaniem tego ze ludzie maja prawo by narzekac jesli cos nie jest OK.
  • Gość: Jan Pan IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.09.12, 03:20
    Evergreeen to po prostu tzw leming. Wierzyć sie nie chce , że to prawdopodobnie dziennikarz.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.12, 06:46
    Gość portalu: Jan Pan napisał(a):

> Evergreeen to po prostu tzw leming. Wierzyć sie nie chce , że to prawdopodobni
    > e dziennikarz.

Jaki tam dziennikarz - zwykły forumowy głupek, oszołom ze skyscraperforum, dupowlaz i wazelina. Udaje gościa w wieku emerytalnym, a to zwykły szczyl co to w dupie był i g­ówno widział. Pewnie jest z jakiegoś "sens-u" albo innego oszołomskiego ugrupowania. Takie internetowe "zaplecze intelektualne" fifka.
  • aysy.1 04.09.12, 06:58
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Takie internetowe "zaplecze intelektualne" fifka.
    czyli chodzi o ludzi duklanowskiego jr i napieralskiego z wijasem ?
  • evergreen111 04.09.12, 12:09
    Ech dzieciaku dzieciaku, jeśli ktoś tu jest szczylem to najwyżej ty. Mama i tata nie potrafili ciebie wychowac kulturalnie, to korzystając z tchórzliwej anonimowości bluzgasz na starszych i mądrzejszych od siebie. Bluzgasz, to w twoim maleńkim móżdżku nic się poza zapasami wyzwisk już nie zmieściło. Pobluzgaj sobie dzieciaczku pobluzgaj, bo tylko to potrafisz robić.
    P.S. Od samego początku roku szkolnego wagarujesz, zamiast siedzieć wśród kolegów z podstawówki. Wstyd!
  • evergreen111 04.09.12, 12:11
    Baaardzo cię zmartwię, zadając cios twojej chybionej przenikliwości. NIE JESTEM DZIENNIKARZEWM, NIE PRACUJĘ W URZĘDZIE MIEJSKIM. Mało tego: NIE ZNAM RÓWNIEŻ KRZYSTKA!
  • evergreen111 04.09.12, 11:07
    "Bezrefleksyjne lemingowanie"? A skąd jestes taki pewny, że moje wypowiedzi nie są poprzedzane refleksją? Jasnowidzem jesteś? Poza tym to TY bezrefleksyjnie powtarzasz wymyślone przez PISowców określenie na ich przeciwników politycznych. Nie potrafisz czegoś wymyślić sam?

Co do prawa do wyrażania swojej opinii - JASNE, ZE KAŻDY MA TAKIE PRAWO! Ale nie powinno sie to wiązać z prawem do obrażania i wyzywania innych. Bo to już nie jest wolność słowa, tylko zwykłe chamstwo. A ty jesteś zbyt inteligentny, żebyś nie potrafił napisać czegokolwiek bez bluzgania. Spróbuj, to nie boli :-)
  • Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 05.09.12, 21:37
    > Jasnowidzem jesteś?

Prawie, zawsze prosze znajomego jasnowidza o profil rozmowcy - napisial mi krotko po przeczytaniu twoich wypowiedzi "bezrefleksyjny leming"

>Poza tym to TY bezrefleksyjnie p
    > owtarzasz wymyślone przez PISowców określenie na ich przeciwników politycznych.
    > Nie potrafisz czegoś wymyślić sam?

A po co wymyslac cos co dobrze opisuje stan rzeczy? Nie powiesz mi ze kazda chwile strawiasz nad tym jak tu wymyslec bardziej okragle kolo?

> Co do prawa do wyrażania swojej opinii - JASNE, ZE KAŻDY MA TAKIE PRAWO! Ale ni
    > e powinno sie to wiązać z prawem do obrażania i wyzywania innych.

Chyba nie rozumiesz ze ta zasada obowiazuje obiestrony - jesli jedna ze stron zaczyna obrazac lub wyzywac innych to nie moze spodziewac sie ze druga strona powstrzyma sie od stosowania podobnych zabiegow.

>Bo to już nie
    > jest wolność słowa, tylko zwykłe chamstwo.

No coz ja czytam wypowiedzi "elity" (lub ludzi kreowanych na te elite) - dawno juz granice tego co w moim rozumieniu jest chamskie zostaly przekroczone, pogodzilem sie z tym ze niestety trzeba byc chamem by operowac w dyskursie publicznym bo takie sa wlasnie "elity" i co sie na nich wzoruja.

>A ty jesteś zbyt inteligentny, żeby
    > ś nie potrafił napisać czegokolwiek bez bluzgania. Spróbuj, to nie boli :-)

Przeceniasz moje mozliwosci intelektualne zatem... pewnie z tego samego powodu dla ktorego ja przecenilem rzetelnosc dziennikarska pismakow z lokalnego dodatku do gazetki.
  • evergreen111 06.09.12, 12:40
    1. Pytasz jasnowidza? No no, człowiek XXI wieku zabrał głos... No i dlaczego akurat leming? Bo myślisz - podobnie jak liczne zresztą nieuki - iż jest prawdą, iż lemingi okresowo masowo podążają ku zagładzie? HA HA HA!

2. Gdzie ja ciebie obraziłem, że uzurpujesz sobie takie prawo w stosunku do mnie? Poprzeglądaj różne swoje starsze wpisy - nie tylko do mnie - ty prostu nader często nie możesz się powstrzymać przed używaniem wyzwisk. Ale wiadomo - jak brak argumentów, najlepiej kogoś pozywywać. I "zgnoi" się interlokutora i siebie przy okazji dowartościuje...

3. Skoro jakieś tam nieokreślone "elity" chamsko się odzywają, TO I TY MOŻESZ BYĆ CHAMEM? Bez głupich usprawiedliwień, proszę! Skoro inni mordują to - będąc konsekwentny - ty też pewnie możesz? Skoro inni biją swoje żony, to ty też dasz swojej lekcję boksu? No to jak, będziesz konsekwentny w swej dziwnej logice?

4. Rzeczywiście mocno przeceniłem twoje zdolności intelektualne (if any!).

Szkoda tylko, że rzeczowa dyskusja na konkretny temat, została przez ciebie skierowana na wycieczki osobiste, z elementami wyzwisk. Tak tak, wiem, wielu jest chamów wokół, to i tobie wolno. Ciekawostka. No cóż, jaki intelekt, taka logika.

• Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 06.09.12, 19:53
    1. A co w tym zlego? mozna budowac wiatraki tam gdzie nie wieje i baterie sloneczne gdzie nie ma slonca to mozna pytac sie jasnowidza - a co do okreslenia ciebie tak a nie inaczej - nie chodzilo mi Tribe Lemmini ale o specyficzne zachowanie - to tak jak np z okresleniem "lze jak pies"

2. Ja ciebie nie obrazilem a mimo to czujesz sie obrazony - dziwne...

3. Nie inni gdzies tam, ale ty w dyskusji siegasz po rozne zabiegi stylistyczne, gdy ktos ich uzyje w odniesieniu do ciebie nagle czujesz sie obrazony

4. No widzisz, napisz jeszcze ze jestem kiepski w lozku i ze jestem homofobem, antysemita i nazistofaszysta

> Szkoda tylko, że rzeczowa dyskusja na konkretny temat, została przez ciebie ski
    > erowana na wycieczki osobiste, z elementami wyzwisk. Tak tak, wiem, wielu jest
    > chamów wokół, to i tobie wolno. Ciekawostka. No cóż, jaki intelekt, taka logika

pusciles baka to miej pretensje do samego siebie ze smierdzi
  • tajemnicapanstwowa 06.09.12, 00:32
    nie martw sie.

chodza sluchy, ze GW Szczecin, Opole i Rzeszow ida do likwidacji jako dodatki od nowego roku tak jak zlikwidowano GW Olsztyn.

tylko pod jakimi newsami wtedy bedziecie sie tak wyklocac o glupie zdjecie?
  • Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 06.09.12, 08:22
    pal licho glupie zdjecie ale co bedzie z artykulami na kogo glosowac?
    Co myslec? Co czuc? Kogo kochac?

Jak zyc?
  • Gość: czytacz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.12, 22:24
    to jakaś seria bzdurnych fotek -popatrzcie na to szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,12406688,Podziel_sie_ksiazka_na_Jasnych_Bloniach.html
  • Gość: JanPan IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.09.12, 03:16
    > 1. Aktualne zdjęcie przydałoby się, rzecz jasna, ale tak naprawdę nie jest ono
    > nikomu potrzebne. A pojechać tam i z powrotem dla jednej tylko fotki to - moim
    > zdaniem- zbyteczny ekspens. Pewnie tak samo pomysleli w redakcji.
    To rewolucyjny na rynku prasowym pogląd !
    > 2. Gazeta to nie mapa drogowa. Wejdź w Google maps i zobaczysz sieć połączeń.
    W znakomitej wiekszości informacji podawanych w Gazecie, można wejść w google i odnalež taką informację. Chociażby o otwarciu tego mostu. Po co więc było wogóle pisać o tym ?
  • evergreen111 04.09.12, 13:29
    Przebudowano MOST, a nie okoliczny SYSTEM DRÓG, po co więc mapka z okolicznymi drogami? Gdyby zbudowano nowy układ drogowy to wtedy tak, wypadałoby taką poglądową mapkę zamieścić. Ale co ma wyremontowany most do niezmienionej sieci okolicznych dróg? NIC.
  • hecht 03.09.12, 18:58
    Krótsza droga do Szczeina?????? Google pokazuje przez Daleszewo, Podjuchy, Gdańską - 26,5 km, przez Daleszewo, Autostradę A6 i Przecław - 30,5 km, natomiast przez Mescherin 31,5 km - dlatego nędzne redaktorzyny najpierw coś sprawdzcie, a potem piszcie .... :DDD
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.12, 19:21
    hecht napisał:

> Krótsza droga do Szczeina?????? Google pokazuje przez Daleszewo, Podjuchy, Gdań
    > ską - 26,5 km, przez Daleszewo, Autostradę A6 i Przecław - 30,5 km, natomiast p
    > rzez Mescherin 31,5 km - dlatego nędzne redaktorzyny najpierw coś sprawdzcie, a
    > potem piszcie .... :DDD

Pewnie chodziło im że "szybsza", ale co to ma za znaczenie? W GW nic nie ma znaczenia...
  • tajemnicapanstwowa 06.09.12, 00:36
    szybsza moze w weekendy, gdy tabuny spragnionych pluskania sie w wodzie jada na Gryfino. inaczej ten most wcale nie jest taki "szybszy" zwlaszcza, ze ogolnie rzecz ujmujac jakoscia zawieszenia polskie samochody nie grzesza, a dojazd do mostu po niemieckiej stronie to bruk ;)
  • evergreen111 06.09.12, 12:44
    "położono nowe chodniki i dojazdy zarówno od strony polskiej, jak i niemieckiej".

• Gość: Andrzej Kraśnicki IP: *.agora.pl 06.09.12, 17:01
    Po stronie niemieckiej szosa na odcinku od Granicy do Mescherin została w wakacje wyremontowana, nie ma też już wspomnianego bruku. Jest piękny, równy asfalt.
    Przejazd przez Niemcy z lewobrzeżnego Szczecina do Gryfina jest zdecydowanie szybszy i bezpieczniejszy. Po polskiej stronie jedzie się przez ciąg miejscowości z ograniczeniem prędkości do 40 na godzinę. Po niemieckiej stronie tylko w jednym miejscu jest ograniczenie do 70.

Zresztą wystarczy spytać pierwszego lepszego mieszkańca Gryfina, który dojeżdża do Szczecina autem jaką drogę wybiera.
  • Gość: Blandyna Migdalska IP: *.szczecin.mm.pl 06.09.12, 20:56
    Droga przez Międzyodrze to ekologiczna zbrodnia
  • svibovich 04.09.12, 07:41
    znowu zaczna sie korki w Przeclawiu........
  • aysy.1 04.09.12, 08:05
    svibovich napisał:

> znowu zaczna sie korki w Przeclawiu........
    a co dopiero niemcy mają powiedzieć ..ci z tych małych i spokojnych wiosek po drodze ?
    zresztą auta z rejestracją zgr jeżdzą dosyć specyficznie delikatnie to określając.
  • Gość: zgr IP: *.szczecin.mm.pl 04.09.12, 16:42
    Wyskoczysz na solówkę paziu? Od mojej beemki z dala! No....
  • Gość: zpl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.12, 16:45
    aysy.1 napisał:
    > zresztą auta z rejestracją zgr jeżdzą dosyć specyficznie delikatnie to określając.

Jak na dłoni widać że te wieśniaki dostają prawo jazdy za pół świniaka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka