Dodaj do ulubionych

O tym jak Pan Wyszkowski Walese (bolka)prawdy uczy

26.02.13, 00:06
Obserwuje od dluzszego juz czasu heroiczna walke Pana Krzysztofa Wyszkowskiego z Walesa.Walesa ktory ma za za soba (no sami wiecie kogo) oraz prawie nieograniczone srodki chcial zadac miazdzacy ostatni i ostateczny cios Panu Wyszkowskiemu.
I juz juz widzialem zamglonymi z rozpaczy oczami jak bolek zwycieza jak smiemieje sie plytkim urywanym smiechem.
Ale stal sie bez mala cud ktos odszukal komunistycznego satrape w stopniu generala niejakiego Ciastonia ktory pojechal do owczesnej Czechoslowacji uspokoic komunistow tegoz panstwa .............. mowiac im ze Walesa tw bolek pracuje na ich uslugach (SB).Ci skrupulatnie zanotowali owa wypowiedz ktora byc moze raz na zawsze pogodzi Pana Wyszkowskiego z Walesa i pozwoli temu bardzo przyzwoitemu prawemu czlowiekowi spokojnie zyc.
Przypomne niektorym z Was ze Pan Wyszkowski ujawnil takich tw SB jak Malgorzata Niezabitowska czy Krzysztof Skubiszewski.

To napisalem ja estonski policjant ktoremu pewien Polak ze Szczecina
zaproponowal 1000$ za mozliwosc patrolowania ulic Tallina w dniach
przeniesienia na cmentarz "Brazowego Zolnierza"
;-))
Edytor zaawansowany
  • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 27.02.13, 22:58

podbijam w sumie dla tego aby lemingom uzmyslowic ze obecni ich idole ktorzy zawlaszczyli Polske sa podobni do bolka.I tyle

;-))
  • Gość: Vlad.H. IP: *.cm-3-3c.dynamic.ziggo.nl 27.02.13, 23:51
    Chcialbys zebys sie nie mylil - Walesa przyznal sie do wspolpracy w depeszy PAP a reszta to juz tylko sciema dla "narodu"
  • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 01.03.13, 22:35
    ale na Pana Wyszkowskiego to uwzial sie bolek niesamowicie

;-))
  • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 17.12.13, 00:30

odnalazlem taki zapis

Chodzi o dokument z archiwum Służb Bezpieczeństwa Republiki Czeskiej pozyskany pod koniec maja 2012 r. przez historyka Sławomira Cenckiewicza. Jest to notatka z marca 1981 z rozmów przeprowadzonych przez funkcjonariuszy czechosłowackiej bezpieki z dyrektorem departamentu III "A" MSW gen. bryg. Władysławem Ciastoniem.

W dokumencie sporządzonym przez czechosłowacką SB padają sformułowania: "Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976, gdy odszedł na inne stanowisko pracy".

;-))
  • Gość: ul.Polanki IP: *.adsl.inetia.pl 17.12.13, 08:29
    WAŁĘSA- CZŁOWIEK Z TECZKI i tyle w temacie
  • Gość: X IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.13, 09:22
    A kto to jest Wyszkowski - jakiś menel spod dworca?
  • tadeusz.4 17.12.13, 11:53
    Podobno ten cały Wyszewski czy jak mu tam, to kuzyn Huberta:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3145575.html

--
    "Wy, w imię naszych zasad, domagacie się dla siebie takich praw, jakich - w imię waszych zasad - nam odmawiacie"
    (Blaise Pascal do jezuitów, w sporze jansenistów z jezuitami)
  • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 19.12.13, 21:07
    pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Wyszkowski
    taka prawda

;-))
  • piotr33k2 19.12.13, 22:24
    tylko nie ma tam że ten znany pieniacz wszystkie sprawy przed sadem lustracyjnym przegrał z walesa jak i z niezabitowską ,a teraz podobno na niego teczki tez jakieś i trzesie oszołom dupą , ha ha .
  • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 20.12.13, 19:35
    "31 sierpnia 2010 Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że od czasu wydania oświadczenia lustracyjnego przez IPN wiele się w tej sprawie zmieniło, odnaleziono nowe dokumenty, a Krzysztof Wyszkowski zachował należytą staranność w wykazaniu, że Wałęsa mógł być tajnym współpracownikiem. Ponadto nie rozstrzygając tego, czy Wałęsa tajnym współpracownikiem był, czy nim nie był, sąd zaznaczył, że jako osoba publiczna i historyczna były prezydent musi liczyć się z różnymi opiniami i badaniami historyków na swój temat. Lech Wałęsa został obciążony kosztami procesu w wysokości 2900 zł i sąd oddalił jego pozew"

tylko po co ja to cytuje skoro ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem...

O tym ze Walesa podpisal zobowizanie do wspolpracy z SB napisal sam Walesa w depszy do PAP "W komunikacie PAP Wałęsa oświadczał: "W grudniu 1970 r. podpisałem trzy albo cztery dokumenty". Po kilku godzinach depesza została z serwisu PAP wycofana." cala reszta jest wtorna i jest zwyczajnym kreceniem koguta...
  • piotr33k2 20.12.13, 22:13
    wyszkowski przegrał wszystko w sądach lustarcyjnych to co mówił o walesie jako niby agencie sb . wyszkowski to sfrustrowany przegrany i skonczony facet ,kierowała nim podobne jak tobą zwykła ludzka zazdrość i prostacka koltunska zawiść , że jak to taki niewykształcony facet który nawet stylistycznie nie potrafi sie wyslowić zrobił taka kariere ? był najodwazniejszym z odważnych w walce z komuna i porwał za soba miliony ? został prezydentem ? a ja co? gorszy jestem ?, a no ty i wyszkowski jesteście gorsi ,jesteście nikim i niczym w porównaniu z wałesą , kumasz kiepie ? , he he.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.13, 23:06
    nie tylko wyszkowski, ale też gwiazda i inni nie za bardzo lecha lubili, który był dość specyficzny jak był młody... czy ja go lubiłem? nie.. uważałem, że jest cymbałem.. ale jako postać historyczna, to czuję szacunek do niego, a wzgardę do ludzi nazywających go kapusiem itd... to raczej ci co albo w prlu nie zyli, albo wówczas nie dziłali.

nie ma większego znaczenia co podpisal czy nie podpisal walesa... wielu ludzi podpisywalo różne kwity i nic z tego nie wynikało.. najlepiej było podpisać po czym wszystkim o tym powiedzieć. w ten sposób tygrys tracił pazury...

natomiast domorośli politycy i historycy dzisiaj, którzy czasami dość chetnie korzystali z fantów poprzedniego systemu później stali się nagle zaciekłymi antykomunistami... oczywiscie jak komuna była już umarła :)))... nagle stali się odważni, prawicowi i wierzący.. to budzi dość wymiotny odruch.. no ale cóż tzw. polactwo zawsze miało to do siebie że chętnie się qrwiło...
    czy to za okupacji czy za komuny...

natomiast naprawdę odważnych do wejścia w opozycję z komuną było niewielu.. oczywiście dużo zmieniło się po '80 roku, ale to inna zupełnie historia.
  • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 22.12.13, 13:07
    en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_absurdum
    klasyczna metoda salonu - tylko styropianowcy maja prawo oceniac historie, zwlaszcza ci ktorzy wolni sa od uczucia zemsty i wybaczyli oprawcom calego narodu nawet wbrew woli oprawcow ktorzy wielokrotnie mowili ze oni nic zlego nie robili nawet wtedy kiedy lamali prawo PRL to i tak robili dobrze bo chodzilo o wieksza sprawe.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.12.13, 15:38
    Spór o przeszłość można prowadzić jak ktoś ma rzetelną wiedzę a nie sieczkę ideologiczną... bo w niczym nie różni się to od propagandy komunistów robiących dokładnie tak samo przed 89, w latach 60tych, 70tych i w całym okresie prlu, jak chcieli kogos wykończyć czy zdyskredytować. dla mnie to raczej obrzydliwe, brzydziło mnie wówczas i brzydzi tak samo, albo jeszcze bardziej dzisiaj. Bo wówczas robił to system by się bronić przed opozycją dzisiaj robią to ludzie pokazując swój prawdziwy charakter i jest on raczej obrzydliwy.
    Nastawieni do Wałęsy agresywnie i prowadzący z nim boje czy to w sądach czy na forach są godni pożałowania, bo właściwie o co im chodzi? Chcą dyskredytacji Wałęsy? no niech sobie dyskredytują, faktów historycznych nie da się zmienić...

Wiara w to że 1 Michnik zdecydował o lustracji lub jej braku jest nie naiwna ale po prostu niedorzeczna.. jeśli tak miałoby być to Michnik decydowałby o wielu innych sprawach jak ipn czy cba lub bóg wi co... a najbardziej kretyńskie pomysły przechodziły przez legislacje i kosztują nas setki milionów złotych rocznie i nikt z tym nic nie robi. Dlatego wiara w 1 Michnika itp. są godne pożałowania. jeśli nie było takiej lustracji jak w nrd czy cz-rl to tylko dlatego, że taka była wola większości decydentów.
    historię każdy może sobie oceniać, nie tylko styropian.. zresztą styropian okazał się raczej styropianem w dosłownym sensie i zawiódł raczej na całej linii.

Ogólnie wydaje mi się, że ren kraj jest pełen szkodników zarówno z prawej jak i z lewej strony czy centrum , którzy obrzydzą każdą rzecz i każdego człowieka.. Polacy są w tym mistrzami.. o czym min. dobrze wiedział Piłsudzki nie pozostawiający a tym nieszczęsnym narodzie suchej nitki..

Obojętnie co robił Wałęsa w roku 70tym czy 76 to jednak stał się przywódcą najważniejszego ruchu i najlepiej zorganizowanego po 45 roku w Polsce i osiągnął bardzo wiele na scenie politycznej do 89 roku... trzeba było mieć odwagę by działać tak jak on, o co nie podejrzewam większości z jego dzisiejszych krytyków. Poza tym był jedynym liczącym się polskim politykiem na arenie międzynarodowej od Waszyngtonu po Londyn, z którego opiniami i zdaniem się liczono... Moskwa tez mu ostatecznie ulagła wycofując znacznie szybciej wojska rosyjskie z Polski. Po Wałęśie jeszcze nie mieliśmy takiego polityka, z którym tak bardzo by się liczono.

Jednocześnie nie jestem zwolennikiem Lecha ani nie byłem w 80 roku.. wydał mi się wówczas bufonem, a spotkanie w Parku Kasprowicza w roku 81, było dla mnie niesmaczne i szczególnie populistyczne. Po prostu głupie. Jednak mimo braku sympatii dla osoby, doceniam jego wkład w historię Polski z czasów komuny. Obecne szczekanie o podpisywaniu kwitów etc. jakie to ma znaczenie??? Wielu podpisywało i co z tego? to była metoda tamtej władzy i jej służb... brak podpisu był zagrożony nie tylko pobiciem delikwenta ale obietnicą tego co służby zrobią dzieciom żonie etc.
    Dzisiejsi adwersarze Wałęsy i innych po prostu by się zesrali już po pierwszym dołku i przesłuchaniu sb... i rura by im zmiękłą jakby ich tak traktowano jak opozycjonistów w więzieniach, łącznie z gwałtami i znęcaniem się.. salon, to dla mnie dzisiejsi krytykanci, którym łatwo jest osądzać ludzi, ale sami nigdy nie mieli takich doświadczeń jak opozycjoniści.
    Podpisanie kwitów przez Juczyka czy Wałęsę jakoś nie zatrzymało ich w działalności 'antypaństwowej' , za co do ery Gierka groziło karą śmierci.. sb łamiąca ludzi w 70 roku miała cały aparat ucisku, który był w stanie zabijać ludzi.. nawet za afery gospodarcze towarzysze dyrektorzy dostawali ks-kę... spokój i bezpieczniej to się zrobiło dopiero po 74 roku i podpisaniu umów w Helsinkach... wtedy nagle za ulotki antyrządowe dostawało się 3 miesiące, z paragrafu o zaśmiecaniu miasta...

Nie dziwi mnie że Jurczyk mógł podpisać cokolwiek sbecji, w końcu w 70 roku pobito go we własnym domu przy żonie i małym dziecku... każdy chciałby raczej chronić rodzinę za wszelką cenę, ci ludzie nie mieli żadnej pomocy z zewnątrz, byli totalnie osamotnieni w walce z systemem, który raczej jak miał zabić to zabił..

Ale skoro Jurczyk Wałęsa i inni podjęli walkę z komuną ponownie, no to trzeba być raczej zwykłym cootasem, żeby nie poczuć szacunku po tym kiedy otarli się wcześniej o takie zagrożenia... dzisiaj policja pobije kogoś i narobi sieniaków a już robi się rwetes... czasami chciałbym, żeby wróciły czasy sb, najlepiej te sprzed 70 roku i z grudnia 70go... i wtedy chciałbym zobaczyć twarze dzisiejszych krzykaczy.. to po prostu dla mnie zwykłe tchórzostwo. Szczekanie na Wałęsę.
    Wyszkowski może ma swoje pretensje do Wałęsy.. ale jeśli dzisiaj wytacza procesy Lechowi uważam to za bardzo małostkowe i takim człowiekiem się raczej okazał. To że zakładał WZZ etc. nie oznacza, że ma tzw. historyczną rację, bo ta jawi się mocno inaczej. Raczej wyłazi z niego polactwo i taka raczej zawiść połączona z niechęcią. smutne to jeśli ktoś uważał się za tak ważnego i wielkiego opozycjonistę... niestety nazwisko Wierzchowskiego prawie jest niezauważalne i nikt by nie wiedział kto to jest póki nie byłoby procesów. a na arenie międzynarodowej żadnych też pan Wierzchowski zasług był nie poniósł o ile mi wiadomo. Historycznie, to kudy mu do Wałęsy?!
    Dodam jeszcze że Wyszkowski podjał działalność opozycyjną w 77 roku, kiedy już w Polsce wrzało na uczelniach, odbywały się niezależne zajęcia, a kor działał na dobre i był słynny również dzięki rwe, itd. etc. to był a w miarę 'bezpieczna' działalność.. niepokorność czy odwaga młodego Wałęsy czy Jurczyka w roku 70tym jest niekwestionowana dla mnie, bo za to groziła śmierć i szykanowanie rodziny... a nie internowanie czy kara kolegium...
    Nie neguję zasług Wyszkowskiego i jego wkład w kor czy wzz, ale bez przesady.. wydaje się raczej pchany dość podłymi pobudkami dzisiaj.
  • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 24.12.13, 21:48
    Bedac w podstawowce (nie pamietam ktora klasa - czy 5 czy 6) mialem stemepl z drewna na ktory naklejony byl szablon z linoleum - przyciete kartki papieru i tusz do poduszek do pieczatki i trzaskalem ulotki ktore potem rozrzucalem - czy to czyni mnie kombatantem styropianu? - raczej nie ale zaczyna byc to wazny argument dla takich jak ty co to mowia ze prawo do oceniania PRL maja tylko bojownicy opozycji - robilem z kolega (bosmy razem zmajstrowali ten stempel i razem drukowali te ulotki) taka 2 osobowa opozycje na tyle na ile 5 czy 6 klasista podstawowki mogl byc opozycja w PRL i tyle w temacie prawa zabierania glosu.

Teraz co do Walesy i lustracji (pomine Michnika milczeniem bo to czlowiek ktory nie rozumie czym jest demokracja mimo ze sam uwaza sie za demokrate) - w calym sporze o Bolka chodzi nie tak naprawde o negowanie dokonan Walesy ktory byl niekwestionowanym symbolem Solidarnosci ale o to jak wiele zasobow zostalo zuzytych na budowanie pewnego wizerunku Walesy niezlomengo i tego ajki szkody byly z tym zwiazane (zreszta walka z lustracja to wlasnie obrona roznych "niezlomnych" wizerunkow) - czym innym byloby przyznanie sie Walesy tak jak zrobil to w wycofanej depeszy PAP ze podpisal papiery ale wspolprace z SB zakonczyl np w 1976 i od tego czasu walczyl z PRL - roznie sie ludziom ukladaja losy ale trzeba miec cywilna odwage umiec powiedziec o tym co jest powodem do wstydu a nie zaklamywac rzeczywistosc - powiedziano to juz wiele razy - nikt nie mialby pretnesji do Walesy ktory jako mlody czlowiek bylby zastraszony przez SB i zgodzil sie na wspolprace ale pozniej wspolprace zrywajacy niz mowienie o tym ze nigdy nie wspolpracowal i nigdy nic nie podpisal i tylko o to chodzilo...

Masz podstawowy problem z percepcja demokracji - podobny co wspomniany Michnik - mam prawo wyrazac opinie i poddawac wiarygodnosc Walesy w watpliwosc w obliczu pewnych dokumentow, oswiadczen jego wspolpracownikow i samych wyjasnien Walesy - i tyle.
    Odmawiajac mi tego prawo przyznajesz jedynie ze nie rozumiesz czym jest demokracja.
    Walesa przyznawal sie kilkkrotnie do wspolpracy, konskwetnie twierdzil tez ze zerwal wspolprace w okolicach 1976 roku co zreszta potwierdzaja papiery SB i tyle - to sa fakty historyczne a reszta to juz sciema. Zreszta sam Michnik oksarzal Walese o wszystko co najgorsze w pierwszej polowie lat 90 kiedy to Walesa dla salonu z Czerskiej byl wrogiem publicznym numer 1.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.12.13, 00:09
    tobie coś się ciągle pieprzy najwyraźniej.. napisałem że rzetelne oceny można stawiać jak się ma rzetelną wiedzę a nie sieczkę ideologiczną i to nie ma nic wspólnego z tym kto i co robił i czy w ogóle żył w tym czasie czy dopiero miał się urodzić..
    Akurat zajmuję się średniowieczem i niezideologizowani historycy, potrafiący w rozsądny sposób korzystać ze źródeł, potrafią napisać całkiem dobre prace, które sprawdzają się w historii porównawczej... w Polsce panuje dyktat historyków ipn, którzy piszą czasami takie głupoty, i tak zideologizowane, że trudno nazwać to pracami historycznymi, a raczej propagandówkami czy gadzinówkami, które mają dość konkretny cel polityczny.
    5-6 klasa powiadasz? szkoda że w przedszkolu nie zacząłeś rozrzucać ulotek, i to na jaki temat? Kubusia Puchatka?

Co do Wałeśy to raczej problem właśnie negowania dokonań jego jako opozycjonisty i polityka polskiego, w czasie kiedy takie zasługi poniósł... to namolne wciskanie Bolka i opluwanie Wałęsy że był kapusiem etc. daj sobie spokój... a coż takiego złego zrobiłw czasie bycia na smyczy sb? ilu ludzi wsadził do kicia? ilu straciło życie? a ilu pracę?
    co do mojej percepcji to po prostu widzę jak coraz bardziej idioci decydują o historii kraju coraz bardziej fałszując i zaciemniając obraz tego co było. Dla ciebie pozornie ważnym jest ten cały Bolek ale nie jesteś łaskaw zauważyć co za tym stoi... negacja i oczernianie i to w dość podłym stylu.. trudno się zgodzić bo to jest podstawowa wada ludzi w tym kraju.. opluć i tyle. to się robi z Wałęsą przy pomocy Bolka...

mnie nie interesuje współpraca Walęsy z sb, bo wielu ludzi podpisało kwity pod presją... i podpisywanie czegokolwiek w roku 70 to było coś zupełnie innego niż w roku 80 czy po 81... to już wyjaśniałem... ale nie dziwię się Wałęsie jeśli nie chciał mówić otwarcie o tym epizodzie.. i mylisz się mówiąc, że nikt do Wałęsy nie miałby pretensji. Wyszkowski reprezentuje tę dość liczną i krzykliwą grupę w kraju, która takimi metodami próbuje dyskredytować cokolwiek... ta tępa nienawiść do ludzi jest po prostu szkodliwa ale dość charakterystyczna tutaj...
  • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 25.12.13, 20:16
    > tobie coś się ciągle pieprzy najwyraźniej.. napisałem że rzetelne oceny można s
    > tawiać jak się ma rzetelną wiedzę a nie sieczkę ideologiczną i to nie ma nic ws
    > pólnego z tym kto i co robił i czy w ogóle żył w tym czasie czy dopiero miał si
    > ę urodzić..

Po pierwsze nikt z zyjacych nie byl uczestnikiem wydarzen w sredniowieczu a wielu zyjacych bylo uczestnikami wydarzen w PRL - jesli jestes historykiem to zapewne rozumiesz jak duza wartosc ma mozliwosc interakcji ze zrodlami to elementarz warsztatu badawczego historyka.

Co do twoich kolegow historykow - skoro ich nie krytykujesz naukowo - nie pokazujesz ze sie myla to jak rozumiem nie dysponujesz kontrargumentami ktore poddaly by w watpliosc ich twierdzenia...

> 5-6 klasa powiadasz? szkoda że w przedszkolu nie zacząłeś rozrzucać ulotek, i t
    > o na jaki temat? Kubusia Puchatka?

przeciez sugerowales ze jak sie nie jest uczestnikiem aktywnym wydarzen to sie nie ma prawa glosu - co teraz wymyslisz?

> Co do Wałeśy to raczej problem właśnie negowania dokonań jego jako opozycjonist
    > y i polityka polskiego, w czasie kiedy takie zasługi poniósł... to namolne wcis
    > kanie Bolka i opluwanie Wałęsy że był kapusiem etc. daj sobie spokój... a coż t
    > akiego złego zrobiłw czasie bycia na smyczy sb? ilu ludzi wsadził do kicia? il
    > u straciło życie? a ilu pracę?

Pogadaj z Michnikiem - jako historyk zapewne nie bedziesz mial klopotow z odnalezieniem tekstow Gazety Wyborczej w ktorej Michnik z cynglami robia z Walesy naziste i dyktatora.

> mnie nie interesuje współpraca Walęsy z sb, bo wielu ludzi podpisało kwity pod
    > presją...

A mnie interesuje bo ja niczego nie podpisalem i pamietam ze oczekiwano ode mnie mlodosci roznych zachowan i grozono roznymi sankcjami za niewpisywanie sie na okreslone listy...
    Ja pamietam nazwiska i pamietam swinstwa ktore te nazwiska robily i mam nadzieje ze kiedys moze sprawiedliwosc zwyciezy.
    Jedni mowia ze zbrodniarzy trzeba osadzac w szerszym kontekscie, inni ze kazdy podpisywal i kazdy donosil wiec o co wielkie halo a ja wiem ze nie kazdy donosil, nie kazdy podpisywal - ze tak, trzeba bylo miec odwage by nie podpisac i ze mozna bylo zostac czlowiekiem a nie sku...c sie.
  • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 22.12.13, 12:59
    zalosny rechot prostaka w gumofilcach co to ma aspiracje na bycie wyksztalconym i z duzego miasta (mlody to juz nie jestes) ty nie smiejesz sie ze nie czy z Wyszkowskiego ale z siebie, z tego ze musisz powtarzac jakies dete klamstwa bo inaczej to co dotad robiles i to co mowiles straci racje bytu - i ja cie rozumiem tak samo jak rozumiem Walese i to dlaczego podpisal papiery dla SB i obu wam wspolczuje bo to straszna meka zyc w klamstwie

Jeszcze raz napisze - wyroki Walesy bazuja na oswiadczeniu sadu lustracyjnego i sad lustracyjny podobnie jak w wypadku Jurczyka wydal wyrok o braku wspolpracy nawet jesli podpisano dokumenty o wspolpracy - nie mnie dociekac dlaczego sad lustracyjny wydal takie decyzje - wiem ze Walesai Jurczyk podpisali papiery o wspolpracy i tyle - nie zmieni tego nikt, zaden skrzeczaco rechoczacy zaklinacz rzeczywistosci
  • aysy.1 24.12.13, 04:25
    piotr33k2 napisał:

>kiero
    > wała nim podobne jak tobą zwykła ludzka zazdrość i prostacka koltunska zawiść
    > , że jak to taki niewykształcony facet który nawet stylistycznie nie potrafi s
    > ie wyslowić zrobił taka kariere ? był najodwazniejszym z odważnych w walce z ko
    > muna i porwał za soba miliony ?
    tobie też można zarzucić , że kierujesz się zawiścią i zazdrością. to demagogia i forumowa sofistyka.
    wyszkowski też był wybitnie odważny o czym zapominasz.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.12.13, 00:14
    nie wiem czy Wyszkowski był wybitnie odważny.. odwagi nabrał dopiero przy Kuroniu i korze.. w czasach gdy niewiele już groziło za działalność antypaństwową, bo Polska w 1974-75 podpisała umowy międzynarodowe i zobowiązała się do tolerowania opozycji politycznej i nie karania za działalność opozycyjną.
    Natomiast z pewnością pan Wyszkowski jest wybitnie mściwy, bo to widać po tym co teraz robi. zawsze to coś, inaczej nikt by już o nim nie wiedział i wpadłby do lamusa, gdzie siedzi wielu takich wyszkowskich...
  • piotr33k2 25.12.13, 16:57
    wyszkowski walentynowicz i taki np. macierewicz to klasyczny przykład polskiej patologi osobowościowej , ludzie z wyjatkowo rozbuchanym ego nie mogący pojąc i przyjac do wiadomosci tego że to nie oni staneli ostatecznie na czele, że to nie oni byli na ustach milinów i że to nie o nich mówił i znał cały świat.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.12.13, 19:14
    Macierewicza nie wspomnę, bo sam publicznie na własne życzenie się kompromituje i będzie miał szczęście jak przygoda z WSI nie skończy się dla niego źle... na pewno naraził nas, obywateli na płacenie za swoje paranoje - patrz: niekończące się pozwy do sądów przez byłych oficerów wsi, które wygrywają w butach.. wspomnę tylko, że niezwykle prawdopodobnym jest, iż Macierewicz naraził życie ludzi pracujących dla polskiego wywiadu... pomijam rację stanu, ale w ordynarny sposób i przez jego własną paranoję być może ci ludzie zostali zabici...

Panią Walentynowicz bardzo szanowałem i nie wiem nawet z jakiego powodu, ale ta kobieta była naprawdę odważna.. jej wystąpienia przeciw Wałęsie i te osobiste anse, no cóż na to spuszczam zasłonę milczenia... moją sympatie miała za życia i po tragicznej śmierci, ale to nie znaczy iż wierzę, że była doskonała... choć podziw mój budzi do dzisiaj i jej zachowanie wobec polskiego państwa po 89 również.. życie ze skromnej renty etc. to przykrywa jej słabości w 100%... reszta styropianu i kombatantów nie miała litości dla budżetu państwa i pobierała sowite odszkodowania za okres.. PRL-u :))))) qrwa ich yebana maciora...
    Walentynowicz chociaż nie zniżyła się do tego rynsztoku...

Natomiast pan Wyszkowski.. no cóż dzisiaj jest pełno tego pana na YT i uważam, że normalny to on raczej nie jest. Sympatyczny, wygadany i opowiada niestworzone pierdoły z czego sobie widać spokojnie żyje... żyje z opluwania ludzi jak ta całą jego prawica.. opluwa byłych kolegów, Tuska z którym był razem w KLD, obecnego premiera Polski przedstawia jak chłystka, chłopaka z podwórka i takiego tam sobie gó...arza, który okradał skarb państwa, kradnąc zakłady pracy i fabryczki [to dosłowny cytat z Wyszkowskiego na YT] i obrzucając podobnymi oskarżeniami i błotem byłych partyjnych kolegów... pomijam sposób wypowiedzi, ale Wyszkowski popełnia za jednym zamachem kilka wykroczeń..
    najważniejsze wykroczenie to wiedza o przestępstwie, i to poważnym gospodarczym przestępstwie a nie zgłoszenie tego do UOP-u w owym czasie, o którym opowiada lub policji czy prokuraturze.. dla niego są to anegdotki.. takie tam opowiastki dla gawiedzi na jego poziomie intelektualnym, którzy słuchają go jak świnia grzmotu z rozdziawioną gębą... więc jeśli to prawda, to czy Wyszkowski nie wie że za takie działanie grozi pudło? Wie o ciężkim przestępstwie i go nie zgłasza?

Człowiek żyjący z sensacji i opluwania innych nie różni się od hieny... sorry to ostre słowa ale nic innego do głowy nie przychodzi.. i obrzydliwe jest to do bólu. Jak całe jego środowisko.
    Teraz co do prawdy historycznej.. cenckiewicz i jego koledzy przedstawiają się jako rzetelni historycy. czyżby? rzetelni, a na ile? po pierwsze dyskredytuje polityczne zacięcie i chęć zemsty na Wałęsie, czego nie ukrywają, no i ich przynależność do politycznej formacji która jako skrajna prawica próbuje wszystko w tym kraju dyskredytować, nie tylko Wałęsę ale wiele innych rzeczy.

Wałęsę chcieliby ukarać i skazać - to słowa Cenckiewicza - ale wygląda to na rzecz niemożliwą nad czym historyk Cenckiewicz szczerze ubolewa, pokazując swą raczej prokuratorską naturę.... wspierając się wielce na takich kreaturach działa Wyszkowski, o którym powyżej.
    Dla mnie to jest patologia... natomiast co do pani Walentynowicz, to wciąż ją podziwiam, ona mogła nie cierpieć Wałęsy, ale nie byłą hieną, czy taką frustratką jak ta cała reszta... miała swoją opinię ale też dumę i nie właziła do szamba.. takich ludzi nie było ani po lewej ani po prawej stronie. Niestety.
  • Gość: Pan na Arkonie IP: *.ias.bredband.telia.com 25.12.13, 21:08
    Miśku, ty to musisz być resortowym histerykiem...
    Donosicielstwo Wałęsy jest znane z wielu źródeł, m. in. z NRDowskich i czeskich a wynika z nich że nie był zwykłym kapusiem, jak w latach 70-76, a "agentem wpływu", co wymagało od bezpieki innego podejścia aby skłonić go powrotu do "Firmy". Nadmienię tylko że profil psychologiczny robił mu Reykowski.
    pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Reykowski
  • piotr33k2 25.12.13, 23:51
    tak tak a te żródla sa w twojej wyobrazni i tak samo( jezeli w ogóle sa )wiarygodne jak brednie wyszkowskiego czy macierewicza ,jakos sąd lustracyjny nigdy nie podzielił tej opini a ma dostep do wszystkich mozliwych zródeł , równie dobrze mozna by sadzic że taki hitler był agentem stalina i na odwrót . idzcie sie leczyc misie kochane , he he.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.12.13, 00:46
    hmmm.. to dość ciekawe wszystko.. jakoś prawica jest dość wybiórcza w swoich etycznych ocenach.. np. jedenz prominentnych polityków prawicy i wierny żołnierz kurdupla ma na swoim koncie pobicia, kradzieże etc. w młodości, a traktowany jest jak poważny polityk. i jakoś go nikt nie gani ani nikt nie ściga choć on sam się odgrazał tym co ujawnili jego przeszłość.

Wałesa budzi zarówno kontrowersje jak i emocje jego ex środowiska, które pozostało dość przaśne i nie za bardzo się liczy w polityce.. ci ludzie z Walęsy zrobią szmatę tylko po to by udowodnić swoje kompleksy, mimo ewidentnych zasług tego człowieka... eh Polska, szkoda gadać.
  • Gość: Pan na Arkonie IP: *.ias.bredband.telia.com 26.12.13, 08:58
    Misku, nie odpisuj mi, mowiac co robi "prawica" w Polsce. Moje krolestwo nie jest z katolskiej bajki. Podejrzewam, ze co jest prawica, a co nie - nie wie nikt. W tym kraju wszystko jest plynne, ulotne, zeby nie powiedziec sezonowe, dlatego, bron boze, nie porownuj mnie do kogokolwiek w Polsce. Ja mam zasady i stac mnie na wlasny swiatopoglad.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.12.13, 13:02
    Wystarczy posłuchać, tego materiału jest od groma... żeby zobaczyć, że tym ludziom odbiło już i to nie na żarty. Teorie smoleńskie maciory to przy tym pikuś...

Najciekawsze kawałki to żę w 1970 roku Wałęsa (!) wyprowadził robotników pod lufy wojska i milicji.. tak by Jaruzel, który się z nim dogadał mógł zmienić ekipę partyjno-rządową... tiaaa.. tak działał Wałęsa 43 lata temu już.. taki był z niego Bolek..

Następnie sam Wyszkowski twierdzi na YT, że Wałęsa w 78 roku znowu był prowokatorem i chciał żeby Wyszkowski zaatakował posterunek milicji (!).. pewnie z panią Walentynowicz i Gwiazdą... i to są te baty na Bolka vel Wałęsę... no nie dziwię się, że qrwica Lecha ogarniała czasami na maxa...

Ciekawe tylko w jakim stanie umysłu żyją ci co tak tego Wyszkowskiego i jego ekipę chętnie wspierają, bo chyba minimum muszą mieć podobną paranoję o ile nie jeszcze większą...
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.13, 10:29
    to kgb wszystko uknuła.. i obaliła komunę w Polsce na złość PRL-owi... pomagał w tym wałesa jako sb, i wszyscy jego współpracownicy.. jedyni czyści to gwiazda, wyrzkowski etc. oni przejrzeli prawdę ale nie mogli już polski i prlu uratować...

to wszystko to wredna gra bolka, PZPR, zsrr, sb i kgb... specjalnie to zrobili a później udawali że w rosji też się komuna skończyła, a tak naprawdę to się dobrze ukryli i jeszcze lepiej rzondzom...

żaryn jeszcze na to nie wpadł ani cenckiewicz? no i estonskiagent też nie ???

• Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 20.12.13, 19:36
    niestety ale Adam Michnik zadecydowal ze Polacy nie moga dowiedziec sie prawdy - dlatego mamy to co mamy...
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.13, 22:51
    totototoooo to aa..aa..aa..da.ś jejejeje..st jajajak buu..uuu..uuk z tego wywywynika :)
    1 człowiek i taka waaadzaaa :)))
  • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 22.12.13, 13:04
    niiiic poza tym ze w kolko mamy zwracanie rzeki kijem i dosc dziwne decyzje np w ekonomi tego kraju - o ile spor polityczny o przeszlosc nie jest tak wazny o tyle decyzje ktore podejmuja ludzie na ktorych rozne inne frakcje maja tzw kwity juz tak.

I Niemcy (tacy wielcy europejczycy) i Czesi lustracje zrobili i maja spokoj - w Polsce 1 jakala rozdzierajac koszule powiedzial zenie - ze lustracji nie bedzie - dlaczego? bo nie i juz... i tak sie stalo - po latach ten jakala stwierdzil ze tak, lustracja jest otrzebna bo trzeba wiedziec kto byl kim i tyle - po kilkunastu latach nawet ten jakala stwierdzil ze trzeba wedziec kto byl swiania a ko nie.
  • estonskipolicjant 10.10.14, 22:20
    OD chwili, gdy Sąd Okręgowy w Gdańsku poinformował mnie, że proces wytoczony mi przez Lecha Wałęsę w 2005 r. ostatecznie zakończył się oddaleniem tego powództwa, z całego świata otrzymuję gratulacje, pozdrowienia, a nawet podziękowania za ujawnienie prawdy o agenturalności t.w. ?Bolka?. Nie mogąc indywidualnie odpowiedzieć na wszystkie wiadomości tą drogą przekazuję moje serdeczne podziękowania! Po dziewięciu latach zmagań z przeciwnikiem tak możnym, potężnym, bogatym i mającym jednoznaczne poparcie wielu instytucji państwowych, z wdzięcznością przyjmuję pozdrowienia od tych, których prawda o najnowszej historii Polski cieszy osobiście.
    Tym bardziej serdecznie i gorąco wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy czynnie, jako adwokaci, radcowie prawni i nieformalni pomocnicy udzielali mi bezcennej pomocy, bez której kłamstwo bez wątpienia zwyciężyłoby nad prawdą, ponieważ siły postkomunistycznego układu nadal posiadają w wymiarze sprawiedliwości wielkie wpływy. Pamiętając o sędziach, którzy odmawiali mi prawa do obrony, nie zgadzali się na przybranie adwokata, odrzucali postępowanie dowodowe, krzyczeli na mnie i nie dopuszczali do głosu, krótko mówiąc zachowywali się jak funkcjonariusze wypełniający polecenia - jak to określił jeden z nich ?mojego zwierzchnika premiera Donalda Tuska? - mam obowiązek przypomnieć dziś, że sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku Barbara Malak już 31 sierpnia 2010 r. miała odwagę przeciwstawić się tej atmosferze i orzec o oddaleniu pozwu Wałęsy oraz stwierdzić, że dokonałem należytej staranności w badaniu sprawy jego agenturalności.
    Poza prawnikami wyrazy szczególnej wdzięczności kieruję w stronę historyków, szczególnie wobec Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, którzy pracując pod auspicjami Janusza Kurtyki sporządzili najpełniejsze w dostępnych ówcześnie warunkach kompendium wiedzy o agenturalności Lecha Wałęsy.
    Jestem przekonany, że poważny wpływ na ostateczne zwycięstwo miała również postawa opinii publicznej, ponieważ nawet sędziowie-?funkcjonariusze? musieli w swych krętactwach dbać przynajmniej o pozory praworządności, które jednak stawały się skutecznym punktem zaczepienia dla prawników prowadzących moją obronę.
    Dlatego, choć zmęczony tym i innymi procesami wytaczanymi mi w III RP za ujawnianie agentury komunistycznych służb specjalnych, z głębi serca dziękuję wszystkim rodakom podzielającym moje przeświadczenie, że odsunięcie od władzy na Polską obcej agentury jest warunkiem naszej wolności, demokracji i niepodległości.

PRAWDA ZAWSZE ZWYCIEZY !!!

;-))
  • piotr33k2 10.10.14, 23:12
    nie bredż, wyszkowski nie wygrał żadnego procesu który by mówił ze wałesa to agent bolek ,to wałesa został oczyszczony z zarzutów przed sadem lustracyjnym i to kilka razy ,wyszkowski wygrał tylko proces o odszkodowanie jaki mu wytoczył wałesa ,a konkretnie oddalił pozew o zwrot kosztów płatnych ogłoszen w gazecie jakie wykupił wałesa i żadał od wyszkowskiego zwrotu tych kosztów . łżesz jak pies jak całe to prawicowe oszolomstwo które z zawisci nie może przyjąc do wiadomosci że walesa to był i jest wielki polak który przeszedł do histori ,a oni tchórze w tamtym czasie byli sa i beda zawsze nikim , he he.
  • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 11.10.14, 01:04
    lzesz gorzej niz bura suka piszac ze "prawicowe" (Michnik?) "oszolomstwo które z zawisci nie może przyjąc do wiadomosci że walesa to był i jest wielki polak który przeszedł do histori ,a oni tchórze w tamtym czasie byli sa i beda zawsze nikim , he he."

Jak taki wielki to czemu z mala litera ? he he

a tak poza tym to nie pamietasz jak GW i Michnik (prawicowe oszolomy i tchorze wg ciebie) pisali o Walesie.
    www.rodaknet.com/rp_art_3998_lustracja_bolek.htm
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,80026821,80026821,Hipokryzja_Michnika_O_Walesie.html
    Wlasciwie moge sie z toba zgodzic cale to srodowisko wokol Michnika to tchorze i oszolomy (a poza tym hipokryci/bigoci i oportunisci/konformisci) ...
  • aysy.1 11.10.14, 06:45
    Wyszkowski to dzielny i waleczny człowiek. Owszem.
    Jednak PiS zatrudniał takich jak Kryże i ..gdzie wtedy był Wyszkowski i jego odwaga ?
  • piotr33k2 11.10.14, 18:03
    takich jak wyszkowski było setki jak nie tysiace ,takich jak wałesa jeden .film wajdy oddaje cała prawde o wałesie, z plusami dodatnimi i plusami ujemnymi , he he.
  • estonskipolicjant 01.11.14, 23:18

A Wałesa bolek powtarzał siodma klase i mial nieslubnego syna to tez w/g lemingow prawda czy fałsz?

;-))
  • aysy.1 02.11.14, 05:49
    zniszczył część własnych akt bezprawnie wyniesionych z akt msw. oszukał na podatkach na wielkie kwoty. włos z głowy mu nie spadł . to przestępstwa. w usa ten symbol by siedział i uciekał stamtąd jak Polański.
  • aysy.1 02.11.14, 05:47
    kto ci wmówił, że takich jak wałęsa był jeden. ten symbol łamał wielokrotnie prawo z matką boską w klapie jako zasłoną dymną. bufon, klasyczny polski katol, homofob itd. itp.
    stał się symbolem. niestety. owszem, film wajdy, kiepski i najgorszy chyba film wajdy.
    moim zdaniem zasługi dla wolnej polski większe niż wałęsa miało kilku ludzi opozycji . szczególnie Jacek kuroń i w ogóle kor, który jest symbolem dla mnie i nie upodlił się tak jak to z solidarnością uczynił wałęsa i jego ekipa. mam swoje opinie , swoje ideały. ty masz takie jaki ukształtowała w tobie gazeta, tvn itd. itp. :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka