Poszukiwany DOBRY zarządca nieruchomości Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • przeglądałam wątki, ale są stare. Czy ktoś może polecić jakieś biuro? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
    • Gość: mssa IP: 80.50.149.* 18.03.13, 13:18
      Bo to dużaaaa róznica
    • Gość: Imi IP: *.183.167.218.dsl.dynamic.t-mobile.pl 24.03.13, 00:40
      I teraz pytanie ile w odpowiedziach będzie autoreklamy? Ile nieuczciwej konkurencji (jeden zarządca "opisze" drugiego)? Jeżeli wybierzecie dobry Zarząd, który będzie sprawdzał zarządcę a nie wchodził z nim w układy powinno być w miarę ok.
    • dlatego interesują mnie opinie lokatorów. Jak są załatwiane proste sprawy: czy jest czysto, czy szybko likwidowane są wszelkie usterki, jaki jest kontakt z zarządcą, jaka jest procedura postępowania przy remontach (jak są wyłaniani wykonawcy, jak z nadzorem itp). Czy zarządca ma dużo wspólnot czy mało.
      Konkrety:)
      • Gość: Joanna IP: *.szczecin.mm.pl 24.03.13, 11:14
        1978dorotas napisał(a):

> dlatego interesują mnie opinie lokatorów. Jak są załatwiane proste sprawy: czy > jest czysto, czy szybko likwidowane są wszelkie usterki, jaki jest kontakt z za
        > rządcą, jaka jest procedura postępowania przy remontach (jak są wyłaniani wykon
        > awcy, jak z nadzorem itp). Czy zarządca ma dużo wspólnot czy mało.
        > Konkrety:)

Ale tego nie dowie się Pani od mieszkańców. Każda wspólnota jest inna. A zarządca może tyle na ile pozwolą mu mieszkańcy. Podam prosty przykład. Jeżeli mieszkańcy zgodzą się płacić za mycie klatek raz na 2 tygodnie, a równocześnie nawet nie otupują nóg na wycieraczkach, to trudno obwiniać zarządcę o brak czystości na klatce.
        Tak samo trudno porównać stan techniczny np. 2 kamienic, gdzie w jednej fundusz remontowy mieszkańcy ustalili na 2 zł, a drugiej na 20 groszy.

Dobry zarządca realizuje wnioski mieszkańców przy zachowaniu obowiązujących przepisów. Pracuje na zlecenie wspólnoty. Jak wspólnota wie czego chce, to ta wspólnota przebiega w miarę sprawnie, gorzej, jak przy co drugiej uchwale mieszkańcy nie mogą dojść do porozumienia. Tego wszystkiego nie dowie się Pani z rozmów z mieszkańcami budynku X. CO z tego, ze ja Pani napiszę, że u mnie jest dobry zarządca. Oprócz tego, ze zarządca jest dobry, to mieszkańcy są zgodni i od wielu lat realizują plan odbudowy kamienicy. Ale i tak się zdarza, że ktoś na świeżowyremontowanej klatce wniesie panele rysując ściany, albo sąsiadka w obłoconych butach wejdzie na 4 piętro. Pytanie tylko co mieszkańcy mogą powiedzieć o pracy tego zarządcy na innych nieruchomościach? Raczej nic.
        Zarządca musi być też dopasowany do wspólnoty - zarządowi musi się dobrze z zarządcą współpracować.

Nie dowie się Pani tego wszystkiego z forum. Naprawdę warto podzwonić. Porozmawiać parę minut. Poprosić o ofertę. Jak jakiś zarządca będzie Pani pasować, obejrzy sobie Pani inne nieruchomości tego zarządcy. A nawet jak znajdzie Pani już wg siebie najlepszego, to i tak kiedyś Pani usłyszy, że komuś tam nie pasuje. To taki zawód. Jak się obsługuje na 1 nieruchomości kilkudziesięciu mieszkańców, to choćby Pani robiła nie wiadomo co, to i tak zawsze ktoś będzie niezadowolony :)
        • Moja wspólnota właśnie rozwiązała umowę z zarządcą i szukamy nowego. Mam kilka ofert, wygląda to bardzo obiecująco, kontakt też ok, ale na etapie składania ofert wszystko wygląda obiecująco. Nie zgodzę się, że od lokatorów niczego się nie dowiem, ja mogłabym godzinami opowiadać o poprzednim zarządcy.. ważne nie to co ktoś obiecuje, tylko jak to potem realizuje. Nasza wspólnota wiedziała czego chce, ale potem plan nie był realizowany, pojawiły się dziwne domysły czyja to wina, sąsiedzi się pokłócili. Można było tego uniknąć, gdyby zarządca robił co do niego należy. My ze sobą żyjemy drzwi w drzwi i nie chcę potem świecić oczami. Więc ponieważ podjęłam się znalezienia dobrego zarządcy szukam opinii gdzie mogę.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.