Dodaj do ulubionych

Bliżej mostu na Gryfię. W czwartek podpisanie l...

20.03.13, 17:44
Ja am może i się nie znam ale czy a stalowa konstrukcja na moście nie będzie ograniczała produkcji wielkogabarytowych, przecież te stopy od fundamentów mają ze 30m średnicy może i więcej ...
Edytor zaawansowany
  • ajpitoajpi12 20.03.13, 18:27
    Też się nie znam, ae ten zielony mosteczek może się Gdańszczanom spodobać, w końcu też mają rzeczkę i tunelik pod nią może nie wyjść, a tak to jedno z dwóch może się udać.
  • zed.1 20.03.13, 21:31
    ja tez moze sie nie znam ale niech mi ktos wyjasni dlaczego przy ogromie pustych i dostepnych terenow stoczniowych wybrano akurat ten zlokalizowany na wyspie do ktorego trzeba wydac 32mln na sam dojazd?
    trzeba bylo wlozyc 10% wartosci calej prywatnej inwestycji by ja pozyskac? wydaje mi sie, ze bylo wiele tanszych rozwiazan.
    --
    - Bylejakość jest symbolem Szczecina -
  • bambaramba 20.03.13, 19:01
    co sie takiego stało, że przez powiedzmy 60 lat po II wojnie swiatowej ktoś wpadł na "genialny" pomysł skomunikować SSR Gryfia. Co się takiego działo przez te 60 lat, że nie próbowano wybudować mostku??
  • wwlkb 20.03.13, 20:34
    próbowali w latach 60 komuniści.
    noge podstawili im komuniści ,bo w zespole b.jaszczuka - sekretarza ekonomicznego pzpr- wymyślono ekonomiczne bodżce materialnego zainteresowania,zgodnie z ktorymi mast na gryfie mial wejsc w majątek stoczni ,nie np miejski.
    skutkowało to poważnym obciązeniem budżetu oraz majątku stoczni podatkami co prowadzilo do zamknięcia droi do podwyzek wynagrodzeń.
    był rok 1970.
    i zaprotestowal komitet zakładowy. min sekretarz pm-1 frankowski
    i z mostu zrezygnowano..
  • exman 20.03.13, 19:05
    Oooożesz, odezwał się forumowy kwiat, ten most nie koliduje z drogą transportu wodnego. Poniali ?
    Niech ta fabryczka zacznie zatrudniac szczecinian, szybko zmienicie melodię.
    --
    Kiss me, Hardy.
  • Gość: nowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.13, 20:42
    czy ten most jest na etapie listu intencyjnego i obrazka czy konkretnego projektu budowlanego z pozwoleniem na budowę?
  • Gość: ajpitoajpi12 IP: *.dynamic.chello.pl 20.03.13, 20:52
    obrazek, ale modlić się można wzorem owego dziada
  • Gość: Spostrzegawczy IP: *.szczecin.mm.pl 20.03.13, 22:30
    Przecież taki mostek zakorkuje całe śródmieście i do tego żeglugę na Odrze! Widać na pierwszy rzut oka, że jest to wizualka 3d jakiegoś oszołoma z SENSu i do tego na zleconko z urzędu.
  • levy 21.03.13, 10:34
    k-100 napisał:
    > Ja am może i się nie znam ale czy a stalowa konstrukcja na moście nie będzie
    > ograniczała produkcji wielkogabarytowych, przecież te stopy od fundamentów mają ze 30m
    > średnicy może i więcej ...

Po pierwsze: średnicy czy długości? :) Ciężko mi sobie wyobrazić wiatrak, którego podstawa ma średnicę jak wysokość kilkupiętrowego bloku. Nawet filary platform wiertniczych tyle nie mają.

Po drugie: myślisz, że te stopy będą wywozić tirami skoro i tak są przeznaczone do morskich elektrowni a pod wyspę może podpłynąć odpowiedni statek?

--
    Największy błąd w życiu Jarosława Kaczyńskiego - nie poleciał 10 kwietnia do Smoleńska.
    Najlepsza rzecz jaką zrobił - nie spłodził dzieci.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.13, 11:11
    radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=98705
    Posłowie z regionu proszą premiera o objęcie kolejnych terenów w Szczecinie strefą ekonomiczną. Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny wysyła list do Donalda Tuska.
    Czytamy w nim, że jeśli strefy nie będą poszerzone z miasta mogą wycofać się poważni inwestorzy. To spółka z branży stalowej - KSO, która chce budować fabrykę na terenie wyspy Gryfia. Drugą jest Teleskop, czyli firma zajmująca się przemysłem maszynowym. Obie od roku czekają na decyzję o ustanowieniu strefy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka