Dodaj do ulubionych

Kwartał Kultury wokół Pałacu pod Globusem. Fajn...

26.03.13, 10:11
Nie widzę w tym kultury. Widzę nieruchomości.

Jeśli chodzi o "kwartał" to jaką spójną całość ma tworzyć coś tak odległego od siebie? To raczej dwa miejsca. I o co chodzi z dostepnością tego kwartału bo poza nazwaniem go ładnie widzę tylko obiekty dla uczelni i tyle. Zmieni się nazwa obiektów i farba na nich i to wszystko?

Wszystkie kolejno uczelnie robią projekty nowych obiektów pod szumnymi nazwami. Niestety nic z tych nazw nie wynika. Obojętnie czy to centra nanotechnologii czy kwartały kultury.

Czy tunel jest uczelni (większość z tych nieruchmości tutaj wspomnianych nie jest AS więc miasto będzie to wszystko do nich wnosić)?
Gdzie wychodzi? Będzie zostawiamy na noc sam sobie? Dużo jest planów architektonicznych ale zupełnie zero na tematy organizacyjne.

Zacznijcie od organizacyjnych i wtedy dopiero mówcie nam jak to ma wyglądać i ile kosztować milionów bo inaczej odbieram to tylko jako kolejne pompowanie majątku uczelni w nieruchomości sponsorowane unijnie.
--
- Bylejakość jest symbolem Szczecina -
Edytor zaawansowany
 • zed.1 26.03.13, 10:13
  I dlaczego mam wrażenie, że idą miliony, idą nieruchomości, etaty, a potem cała kultura sprowadza się do powieszenia kilku plakatów na sztalugach w korytarzu?
  Tylko na tyle jest stać kreatywnie? Przerost formy nad treścią.
  --
  - Bylejakość jest symbolem Szczecina -
 • Gość: Janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.13, 10:34
  Każdą inicjatywę można krytykować i należy to robić. Jednak celem (bo krytyka powinna mieć cel) nie powinno być potępianie wszystkiego w czambuł, ale szukanie dobrych rozwiązań; podsuwanie lepszych koncepcji, udoskonaleń, oraz - co jasne - wskazywanie na słabe strony projektów po to, by je poprawić, wzmocnić. W moim odczuciu każde, powtarzam każde pieniądze wydane na inwestycje w sferze kultury w Szczecinie zwrócą się z nawiązką. I to niezależnie od tego, czy zasilą (pustawe) kieszenie muzyków, plastyków, aktorów czy tancerzy. Bo to są inwestycje na dziesiątki lat, na pokolenia. Ci, którzy w tej chwili budzą odrazę krytykujących - odejdą. Przyjdą następni. Ci następni dodadzą swoje do tego, co dzisiaj stworzymy. Tak rozwijały się przez lata społeczeństwa Zachodu - przez dodawanie. Przestańmy, proszę odejmować od tego, czego nawet nie ma. Przestańmy się cofać.
 • zed.1 26.03.13, 10:52
  Tu się mylisz bo pieniądz marnować można bardzo łatwo. To nie jest tak, że im więcej się marnuje tym więcej się jednak uzyska. Nieskuteczność tylko wzrasta.

  Kultura przyjmie każdą ilośc pieniądza jaka zostanie w nią skierowana. Każdą! To nie jest inwestycja jak nie ma zwrotu, nie ma kryteriów zwrotu a jedynie optymistyczne założenia, że jakoś to wszystko kiedyś się przyda.

  Przecież po takim napompowaniu AS nieruchomościami jej koszty wzrosną co roku o kilka milionów koniecznych na utrzymanie. Czy uczelnia ma jakiś plan jak te koszty będą się pokrywać z wpływów? Może się okazać, że poza posiadaniem na organizacje czegokolwiek kulturalnego i otwartego nie będzie już kasy i skończy się na wystawach typu "plakat w korytarzu".

  Co mi po tym, że akademia postawi sobie scenę za milion skoro będzie jej używać jedynie do przemówień na koniec roku? To jest dobry wydatek? Pieniądz trzeba wydawać z głową.

  Ta uczelnia nie powstała po to by być nieskuteczną przechowalnią do wchłaniania kasy.

  Poza tym uczelnia porywa się ja kwoty ogromne nie mając zupełnie doświadczenia w organizacji czegokolwiek. A już tym bardziej całych kwartałów. Po ilości detali, a raczej ich braku, wnoszę też, że nie ma nawet pomysłu poza samą nazwą podłapaną z zachodu.

  Rozumiem, że trzeba łykać kasę jak jest dostępna z unii, ale to jest krótkowzroczne. AS niech lepiej podzieli swoje ambicje na małe etapy i razem ze zdobywaniem doświadczenia sięga po więcej. Inaczej jest tylko kolejnym podmiotem mamiącym ludzi "megaprojektami makrodeveloperskimi" i wizualizacjami 3d.
  --
  - Bylejakość jest symbolem Szczecina -
 • zed.1 26.03.13, 10:59
  Jeszcze jedno, inwestycja "na pokolenia i dziesiątki lat" też musi być jasno policzona i rozliczona.
  Weź kredyt hipoteczny na 30 lat, zapewniam cię, że w skali mikro - własnego domu będziesz szybko miał kryteria oceny takiego ruchu i opłacalności.
  Dlaczego w czymś 100x większym i droższym miałoby tego nie być? Bo to "kultura"? To nie jest wyjaśnienie.
  Więcej jak widzisz takie podejście na wariata, podejście gdzie nie dba się o detale jest właśnie bylejakością.
  Nie ma tu nic wspólnego z malkontenctwem a jak ktoś stara się unikać rozmów o szczegółach zarzucając jedynie malkontenctwo to niech od razu zniknie z dyskusji.
  --
  - Bylejakość jest symbolem Szczecina -
 • Gość: Janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.13, 11:38
  Żeby nie ciągnąć tego tematu. Zed1 - do Senatu, albo Rady Kultury - poważnie! Wiesz, co mówisz, to działaj Chłopie. Przyda się jednak dużo więcej optymizmu :) Pozdrowienia. J.
 • Gość: jan IP: *.CNet2.Gawex.PL 26.03.13, 12:05
  no proszę, to konserwator zabytków jednak istnieje ?

  a gdzie był jak budowano barbarę, pseudo-stare miasto, galaxy itd ? pewnie u Golemy na obiedzie
 • Gość: jan IP: *.CNet2.Gawex.PL 26.03.13, 12:19
  a co do pomysłów: fajne, ale NIE NIE NIE !

  skończmy już kuźwa z tą pier.doloną kulturą, za przeproszeniem, bo całą kasę z Unii w to ładujemy, a do tego w alejki i fontanny

  mówcie co chcecie, nazywajcie mnie prymitywem, ale Szczecina rozwija się najwolniej w kraju, a bezrobocie jest trzy razy wyższe niż w miastach, z którymi się porównujemy. jedyne miejsca pracy jakie tworzy miasto to kolejne w kolejnych instytucjach kulturalnych, muzeach itd dla znajomków i pociotków

  TYLKO GOSPODARKA ! kolejna perspektywa budżetowa UE 2014-20 to mają być tylko inwestycję poprawiające gospodarkę i rynek pracy. jak znowu wper.dolicie wszystko w kulturę to doprowadzicie miasto do ruiny
 • zed.1 26.03.13, 13:25
  Przeczytaj raz jeszcze co napisałem bo zrozumiałeś zero.
  --
  - Bylejakość jest symbolem Szczecina -
 • Gość: jan IP: *.CNet2.Gawex.PL 26.03.13, 15:31
  ale ja w ogóle tego nie czytałem i nie zamierzam
 • hiszpan25 26.03.13, 12:29
  zdjecie 5 chyba najlepiej oddaje czego sie spodziewac po zmianach za grube pieniadze... wsadzenie perly czy nawet biamentu w psie G nie sprawi ze stanie sie ono klejnotem...
 • Gość: zdzisław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.13, 13:13
  Proponuję nazwać ten kwartał Floating Culture Quarter by Fyfek. Taka nazwa bez wątpienia podniesie prestiż miejsca i przyciągnie zagranicznych inwestorów oraz turystów. Ułatwi ponadto dostęp do środków unijnych, które popłyną szerokim strumieniem.
 • hiszpan25 26.03.13, 14:20

  swoja droga czy tylko ja mam wrazenie ze za kase z UE Szczecin namietnie kupuje ryby zamiast wedek i sieci?
 • zed.1 26.03.13, 15:55
  Nie tylko ty.
  --
  - Bylejakość jest symbolem Szczecina -
 • gan-ganowicz 27.03.13, 00:13
  A na tym drugim zdjęciu te cipy to co to jest? Sztuka dla leminga? Myślenie dupą?
 • ppd_i_ur_gryf 27.03.13, 06:55
  AS koniecznie chce posiadać więcej a jak więcej to potrzebna bedzie większa kasa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka