Prawo i Sprawiedliwosc przed Peło - sondaz Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W/g przeprowadzonych przeze mnie badan na miarodajnej grupie osob Prawo i Sprawiedliwosc uzyskalo miazdzaca przewage nad innymi ugrupowaniami politycznymi.
    Co ciekawe o politykach innych parti respondenci wypowiadali sie badz to slowami wulgarnymi badz lekcewazaco humorystycznymi.
    Najciekawsze jednak jest to ze "lemingi" (mlodzi wyksztalceni z duzych miast) ktore to do niedawna wypowiadaly sie po stronie peło - machaja tylko rekoma i mowia .... mieliscie racje,
    szkoda straconego czasu, szkoda Polski i na koniec dodawaly co robic, co robic, co robic a ich male rozbiegane wytrzeszczone bezmyslne oczka pokrywaja sie mgla rozpaczy.

To napisalem ja estonski policjant ktoremu pewien Polak ze Szczecina
    zaproponowal 1000$ za mozliwosc patrolowania ulic Tallina w dniach
    przeniesienia na cmentarz "Brazowego Zolnierza"
    ;-))
    • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.13, 07:51
      czyli syf wyprzedził kiłę? i co z tego??? jedno warte drugiego....
    • A jakie zalety ma niby PiS? Przecież to w większości ludzie którym szanujący się człowiek nie poda ręki.
      --
      - Bylejakość jest symbolem Szczecina -
    • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 07.12.13, 13:30
      Ja nie widze wiekszej roznicy miedzy PiS i PO - obie partie sa antypolskie i prowadza anypolska i antynarodowa polityke tak spoleczna jak i ekonomiczna.
      • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.13, 14:40
        a kto wg ciebie prowadzi narodową politykę? jakie ugrupowanie?
        • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 07.12.13, 17:24
          ? a co ty? z sb jestes? to ze jestem przeciw PiS i PO nie oznacza ze jestem za kims - chetnie bylbym za kims kto zauwazy ze np OFE mogly zainwestowac kase w autostrady bo obnizyloby to koszty kredytow i byloby stalym zrodlem dochodow - zamiast nabijac kabze roznej masci cwaniakom i spekulantom.

• Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.12.13, 13:24
            No cóż jeśli uważasz że to sb pyta się, kto reprezentuje wg ciebie politykę pro-polską i pro-narodową to szczerze współczuję... musisz mieć niezłego zayoba, bojąc się wciąż nieistniejącego sb, i mieszkając w Holandii...
            • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 10.12.13, 19:32
              1 Sbecy zyja i maja sie dobrze - lepiej niz ich ofiary
              2 a co ma do tego ze mysle o Polsce fakt mieszkania w Holandi?
              W moim zawodzie pracy w Szczecinie nie ma a wybacz - wole wyjechac i mieszkac w nL niz wyjechac i mieszkac np w Warszawie... i zupelnie nie rozumiem tej argumentacji ze warunkiem niezbednym do tego by wypowiadac sie co jest dobre a co zle jest zamieszkiwanie np w Szczecinie - ja nie zrywam wiezi ani z krajem ani z miastem, dalej place podatki w Polsce i nie wystepuje o obywatelstwo innego panstwa...
              • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.13, 22:37
                1. nie będę wchodził z tobą w argumentacje co do sb, bo to żenujące.. sb skończyło się prawie 25 lat temu.. równie dobrze można obawiać się stalinowców. to żę jacyś jeszcze żyją niczego nie oznacza, oprócz tego, że skrajna prawica sprytnie wykorzytywała to jako straszak do celów politycznych czyli idiotycznych...

2. wcale nie miałem pretensji, że mieszkasz w nl. tylko smiac mi się zachciałao, jak pomyslalem że boisz się nieboszczki sb w nl.. tylko tyle i nic więcej.. sam jestem emigrantem z 30 latami poza prl i rp... w Polsce dopiero od paru lat, a na dobre od 2 lat.

3. zaciekawiło mnie jedynie jaką partię uważasz za pro-polską, i nic więcej, a że kojarzyłeś to z sb, no to już nie mój problem...
                • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 12.12.13, 19:48
                  > 1. nie będę wchodził z tobą w argumentacje co do sb, bo to żenujące.. sb skończ
                  > yło się prawie 25 lat temu.. równie dobrze można obawiać się stalinowców. to żę
                  > jacyś jeszcze żyją niczego nie oznacza, oprócz tego, że skrajna prawica sprytn
                  > ie wykorzytywała to jako straszak do celów politycznych czyli idiotycznych...

nie wchodz - zbrodnia nie ukarana demoralizuje...

> 2. wcale nie miałem pretensji, że mieszkasz w nl. tylko smiac mi się zachciałao
                  > , jak pomyslalem że boisz się nieboszczki sb w nl.. tylko tyle i nic więcej.. s
                  > am jestem emigrantem z 30 latami poza prl i rp... w Polsce dopiero od paru lat,
                  > a na dobre od 2 lat.

ja sie sb nie boje - skad ten pomysl ze sie boje - skad przypisywanie tym ktorzy nie lubia homoseksualistow homofobi, tym ktorzy uwazaja ze sb powinno byc ukarane strachu przed sb - zadalem ci pytanie o sb wylacznie z jednego powodu - co to ma do rzeczy - to o co pytasz.

> 3. zaciekawiło mnie jedynie jaką partię uważasz za pro-polską, i nic więcej, a
                  > że kojarzyłeś to z sb, no to już nie mój problem...

ja zas uwazam ze twierdzenie o anytpolskosci dzialan parti nie implikuje faktu ze istnieje partia(partie) dbajace o interes narodowy.
                  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.12.13, 02:23
                    > > 3. zaciekawiło mnie jedynie jaką partię uważasz za pro-polską, i nic więc
                    > ej, a
                    > > że kojarzyłeś to z sb, no to już nie mój problem...
                    >
                    > ja zas uwazam ze twierdzenie o anytpolskosci dzialan parti nie implikuje faktu
                    > ze istnieje partia(partie) dbajace o interes narodowy.

no widzisz vlad, ja się tylko o to pytałem.. a ty wyskoczyłęś ni stąd ni zowont o sb - sam zacząłeś, zresztą ku mojemu kompletnemu osłupieniu :))) a cd. to tylko twoja reakcja, zupełnie nieadekwatna do prostego pytania... na które dopiero teraz rzeczowo odpowiedziałeś, za co zresztą dziękuję :)
                    • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 13.12.13, 19:56
                      > no widzisz vlad, ja się tylko o to pytałem.. a ty wyskoczyłęś ni stąd ni zowont
                      > o sb - sam zacząłeś, zresztą ku mojemu kompletnemu osłupieniu :))) a cd. to ty
                      > lko twoja reakcja, zupełnie nieadekwatna do prostego pytania... na które dopier
                      > o teraz rzeczowo odpowiedziałeś, za co zresztą dziękuję :)

Poniewaz sa obszary w ktorych pytanie bez osadzenia w okreslonym kontekscie moze budzic takie a nie inne skojarzenia - tak, nie ukrywam ze irytuja mnie pytania w ktorych jest zawarty podtekst (mniejsza o to celowy czy mimowolny) ze nie mam prawa krytykowac jesli nie wskaze alternatywy, ze nie mam prawa narzekac jesli nie chodze na wybory, ze nie mam prawa wypowiadac sie o interesie narodowym mieszkajac poza granicami Polski - mam prawo krytykowac zlo i nie mam obowiazku wyszukiwac pozytywnych rozwiazan alternatywnych, nie musze chodzic na wybory by wybierac mniejszy roznymi stopniami zla - place podatki i to decyduje o tym ze mam prawo jako obywatel krytykowac, nie mieszkajacw Polsce dalej jestem Polakiem tak sie czuje i tak jestem postrzegany - to daje mi prawo caly czas wypowiadac sie w kwesti patriotyzmu i interesu narodowego.
                      • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.13, 00:46
                        No i obyś nie stał się ofiarą własnych domysłów.. sam nie chodze na wybory a w Polsce mieszkam dopiero na dobre od 2 lat, choć pisywałem tu często... mi to nie przeszkadza, że ktoś się wypowiada nie mieszkając tutaj czy nie chodząc na wybory.

ponieważ nie chce mi się wałkować tak naprawdę nie mojego tematu to już nie będę do tego wracał jak wcześniej napisałem, po prostu po swojemu odczytałeś to co napisałem nawet bez mimowolnej sugestii czegokolwiek, o czym ty pisałeś.. sorry ale to nie moja bajka była :)
                        tak czy owak w końcu odpowiedziałeś i git.. to się liczy, a nie to co pomiędzy.

Krótka dygresja: z tym "zabranianiem" krytykowania jak ktoś np. nie chodzi na wybory to oczywisty idiotyzm dla mnie. po pierwsze każdy ma prawo krytykować kto jest obywatelem tego kraju lub jakoś jest z nim związany.. nie krytykuję np. Botswany bo nie tylko że nie mam bladego pojęcia o tym kraju, ale nawet nie wiem co tam można skrytykować.. w Polsce natomiast wiem, bo to mój kraj.. i tyle.

Z kolei jeśli jakiś polityk pcha się do władzy czyli chce wziąć najwyższą odpowiedzialność za nas wszystkich i za nasze życie, pracę etc. to niemożność krytykowania jej/jego poczynań bo się nie poszło na wybory może wyartykułować tylko idiota lub pieniacz i to mocno psychiczny... to raczej polityków nikt nie zmusza do startowania w wyborach i brania odpowiedzialności za resztę ludzi... ale taka świadomość w Polsce jak widać niestety nie istnieje i raczej nie zaistnieje...
    • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 07.12.13, 17:13
      i jego dokonania

przypomnijmy tylko najważniejsze „osiągnięcia” polskiej elity politycznej z lat 2007-2013:

- Decyzja o podwyższeniu podatku VAT do 23%
      - Wzrost zadłużenia Polski (z 530 do 937 mld zł)
      - Rozrost armii urzędników (o 100 tys.)
      - Długoterminowy kontrakt z Gazpromem (do 2037 r.)
      - Przyjęcie Pakietu Klimatycznego
      - Kilkukrotne podwyżki akcyzy na paliwa, alkohol i papierosy
      - Podwyżka składki rentowej (z 6 do 8 proc.)
      - Podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia
      - Wzrost bezrobocia (z 11,3% w 2008 do 14,4% w 2013)
      - Afery (hazardowa, drogowa, przetargowa, info-afera, stadionowa, zegarkowa)
      - Drenaż funduszu rezerwy demograficznej (-16,9 mld zł)
      - Likwidacja (wywłaszczenie) OFE
      - Nepotyzm, kupczenie stanowiskami, kolesiostwo, korupcja
      - Opodatkowanie tzw. podatkiem Belki lokat 1-dniowych
      - Zlikwidowanie ulgi internetowej
      - Zlikwidowanie ulgi budowlanej
      - Obniżenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
      - Zamrożenie kwotowych progów podatkowych (coraz biedniejsi ludzie muszą płacić coraz większe podatki)
      - Zwiększenie maksymalnych stawek na podatki lokalne
      - Podwyżka VAT na ubranka dziecięce (z 8 do 23 proc.)
      - Opodatkowanie imprez pracowniczych oraz dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych fundowanych przez pracodawcę
      - Wprowadzenie opłat Via-Toll za przejazdy drogami krajowymi
      - Wprowadzenie wysokich opłat za przejazdy prywatnymi autostradami
      - Zmielenie miliona podpisów w sprawie J.O.W.
      - Nieuwzględnienie 2 mln podpisów w sprawie referendum dot. podwyższenia wieku emerytalnego oraz 1 mln podpisów w sprawie referendum dot. 6-latków
      - Ograniczenie dostępu do informacji publicznej (nowelizacja ustawy)
      - Ograniczenie swobody demonstracji (nowelizacja ustawy)
      • Najlepiej wyrwac wszystko z kontekstu a potem rzucic, ze kazdy dostanie milion zlotych od pis i niech zyje wolska.

Jeszcze nie slyszalem jak pis chce zlikwidowac deficyt.
        --
        • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.13, 09:18
          a faktami nie umiesz się zmierzyć. co jest wyrwane z kontekstu podwyższenie wieku , likwidacja OFE,cy kupczenie stanowiskami.
          • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 08.12.13, 10:53
            za zlikwidowanie OFE to ty akurat Tuskowi podziekuj... OFE to bylo bandyctwo sankcjonowane ustawa napisana na zamowienie bankow (zagranicznych). Teraz bedzie chociaz szczatkowy wybor.

Zapamietaj chlopie na stare lata: “Let op! Geld lenen kost geld” czyli "Uwaga! Pożyczanie pieniędzy kosztuje" www.afm.nl/nl/professionals/regelgeving/informatieverstrekking/kredietwaarschuwing.aspx
            • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.13, 16:01
              OFE wprowadził buzek czyli ekipa poprzedzająca PO, złodziejstwem buzka było to że wprowadził prowizje dla fudnuszy w wysokości do 10% za kazdą wpłatę i 0,05 prowizji za zarządzanie,bez powiązania z ich wynikami , sankcjonowane złodziejstwo.Po kradzieży prowizji to już były twoje pieniądze .Teraz wróciliśmy do punktu wyjscia.Wyobrażasz sobie teraz zostać w OFE gdy większość Polaków oleje wybór gdzie z automatu przejdzie do zus co spowoduje potężny spadek akcji na giełdzie a co za tym idzie spadek twoich odłożonych pieniędzy w ofe.
              • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 09.12.13, 00:53
                chlopie nie opoiwiadaj mi pie...- w tej chwili wartosc udzialow ktore mam w OFE to 1/3 tego co wplacil w OFE ZUS. Co to za biznes dla nas by pozyczac sobie pienaidze na procent? albo kupowac akcje agory czy tvn ktore leca na morde?

kto jest gwarantem wkladow w OFE? panstwo, to samo panstwo ktore gwarantuje w ZUS.
                zreszta duzo by pisac...
                • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.13, 01:50
                  OFE to zwykły, dość prostacki przekręt.. ale PPP to już nie był przekręt ale zwykły kryminał.. dzieło min. Bieleckiego i .. Tuska, jeszcze za czasów KLD.
                  W Polsce nigdy nie przeprowadzono żadnego poważnego śledztwa w tej sprawie mimo iż ludzie ginęli, dochodziło do morderstw z tym związanych... i co? i nic.. mimo iż takimi sprawami powinien zająć się Sejm. Co więcej panuje idealna cisza wokół tego tematu.. cisza medialna.
                  • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 09.12.13, 15:50
                    w 3 RP Lewandowski zamiast ponieść karę za NFI i słynne 500 przedsiębiorstw ktorych już nie ma (patrz Polmo) a napasł fundusze.W PO dostał kopa w górę na komisarza. karą dla Lewandowskiego powinno być odtrącenie od koryta państwowego a tutaj na odwrót , dzięki PO dostał awans.A przecież to szkodnik gospodarczy Polski .
                    • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.13, 16:12
                      tak naprawdę 650 przedsiębiorstw z wysokim zatrudnieniem...

trudno się słucha tych obietnic, żę nowe technologie etc. np. Niemcy mają głównie nadwyżkę wysok. prawie biliona euro w handlu i eksporcie dzięki przemysłowi.. w Szczecinie zlikwidowano najważniejsze zakłady produkcyjne i tym samym wysokokwalifikowanych inżynierów etc. stąd się pozbyto...
                      nie ma co pisać o czczych obietnicach ile to miejsc pracy się znajdzie po nowych inwestycjach. w sumie nie wiem czy znaleziono kilkaset na sumę kilkunastu czy kilkudziesięciu ludzi, którzy utracili pracę.. do tego w Szczecinie bezrobocie należy do najwyższych w dużych miastach wojewódzkich - ponad 10%...
                      • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.13, 16:22
                        zlikwidował w Polsce te 650 zakładów...
                        to była decyzja polityczna, która zapadła za zamkniętymi drzwiami. tak naprawdę zlikwidowano dużą część przemyslu nie dając nic w zamian, pozostawiając rynek pracy dla pracy w sumie najemnej, i bardzo niepewnej, jednocześnie pozbawiając nas możliwości sensownego rozwoju przemysłu...

Staliśmy się jedynie rynkiem taniej siły roboczej dla różnych form, które tutaj ściągnęły, ale w ciągu 1 dnia mogą się zwinąć. i tyle ich tu będzie widać. nieliczne japońskie firmy mogą być wyjątkiem ale do czasu.. tak jak w firmie b., gdzie kadrę menedżerską i szefostwo zmienia się z czasem na polaków czy innych zachodnich spceów a ci już dają popalić później w tych firmach zaczynają się jaja i nie wiadomo czy będą w stanie to wszystko utrzymać na dłuższą metę...

powrócę do Lewandowskiego... to nie 1 człowiek zdecydował o całości.. 1 może dostał główny stołęk do rozpieprzenia tego wszystkiego co było, ale to znacznie szersze gremium było za to odpowiedzialne... połowa sceny politycznej siedziałaby w pierdlu gdyby prawda miałą kiedyś szansę ujrzeć światło dzienne... ale to się nie stanie, o to jestem spokojny...
          • No właśnie to jest wyrwane, że mówisz podwyższenie wieku a nie mówisz dlaczego to podwyższenie nastąpiło. Proste pisiorku.
            --
            • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.13, 20:33
              podwyższenie wieku jest tak durnowate jak tusk jest mądry.POmuniści gdyby mieli troche przyzwoitości zaproponowaliby wydłuzenie wieku ale ujeli by staż okresy składkowe.Np ktoś kto odkładał 40 lat gdyby chciał mógłby przejśc na emeryturę.Wydłużenie wieku c zy likwidacja OFE ma poprawić zapis ksiegowy budżetu i był zrobiony dla rynków zagranicznych bo POmuniści zadłużyli przez wcześniejsze lata swoich wspaniałych rządów Polskę, że gierek to mały pikuś.Inna rzecz że POmunisci zlikwidowali miejsca pracy w których to już i tak nie ma pracy dla dzisiejszych ludzi w wieku 20-60.Nie ma kto płacić PIt-ów i składek zusowskich.
    • rządzić to trzeba zdobyć ponad połowę miejsc w Sejmie .
      PiS może dostać najwięcej głosów ale jeśli będzie miał mniej niż 231 posłów ,to prezydent może wyznaczyć Tuska do tworzenia rządu . A Tusk sobie weźmie PSL i SLD do koalicji i może będą mieli ponad 50 % głosów i nadal będą rządzić .
      • i dobrze bo póki co lepszych nie ma i długo nie bedzie ,czy to sie komus podoba czy nie.
        • Gość: a ku ku! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.13, 23:58
          w sumie to bez znaczenie, bo nie ma ani lepszych a nie wiadomo czy są gorsi.. np. J. Kaczyński uzbierał bilion złotych na inwestycje :)
          Pewnie trzyma wszystko w domu bo jak wiem to konta bankowego chyba nie ma, zresztą po co mu to, ma przecież konto pis...
          • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.13, 17:25
            dla których interes prywatny przede wszystkim.Z tym że skala tego zjawiska w PO jest najwyższa i z każdymi wygranymi wyborami postępuje w sposób geometryczny.Zresztą nie ma czemu się dziwić bo co ma pomyśleć POwiec który mimo wielu afer jest nagradzany w wyborach.Póki społeczeństwo się nie opamięta i dalej będzie nagradzać PO to oni dalej będą uczestniczyć w aferach.
            • nie bredz tu o aferach pisowski neptyku ,najwieksza afera to jest macior z jarkiem obojga płci , powinni psycholi zamknąc do konca zycia w pierdlu za szkodzenie interesom kraju ,a rydzyka oszusta i złodzieja za malwersacje finansowe .
              • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.13, 19:28
                ZGŁOŚ TO DO PROKURAtury jak masz rację to go zamkną.Szkody jakie tusk uczynił w gospodarce są nie odrobienia przez najbliższe pokolenia.gierek to był mały pikuś przy tusku.tuska rządy bankrutują finansowo tak jak komunizm zbankrutował.
                • tuska i rostowskiego to powinieneś po nogach calować za to ze przeprowadził bez żadnego zalamania gospodarki, bez zadnego bankructwa banku kraj przez kilka lat światowego kryzysu . wszystkie świadczenie panstwowe czyli renty emerytury były wyplacane i rewaloryzowane na czas i zgodnie z zapisami . w innych krajach (mówie tu o krajch nowych w uni jak polska) tak dobrze juz nie było . nikt mimo wszystko tyle nie wybudowa nowych dróg w histori polski co rzad tuska itd itp. gdyby rzadził pis nawet jednej by tego nie było co teraz ,kraj sie ciagle modernizuje i rozwija ze stałym wzrostem gospodarczym i wzrostem pkb czy sie to komus podoba czy nie . a np.wiek emerytalny 67 lat w niemczech jest juz od dawna a to taki bogaty kraj , he he.
                  • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 11.12.13, 16:17
                    W niemczech pracują nad obniżką wieku emerytalnego bo więdzą że są bez sensu,a kto ci powiedział że kryzysu w Polsce nie ma?tusk zadłużył Polskę w 6 lat z 500 mld do 900 mld zł.Tusk odłożył zoobowiazania a mimo to wiecznie budżet jest i tak z nadmiernym defictem.Wzrost gospodarczy z małego pułapu jak Polski jest łatwiejszy do uzyskania niż w krajach wysokorozwinietych.1.5% Polski to tyle samo co 1% spadku w Niemczech.Zresztą wzrost zapewnia polska złotówka, która się dewaluje jak jest kryzys. gdyby jej by nie było polska nie miałaby wzrostu.Kilometr autostrady w polsce jest droższy niż wszędzie indziej bo wszedł podatek korupcyjny oczywiście ibnteligentnie ukrytya przy tym i tak wiele firm polskich zbankrutowało i to mimo środków europejskich.Premier żadnego kraju jak Polski nie prascuje tak krótko czyli od poniedziałku wieczorem do piątku.No i dlaczego tak długo polaków z tak dobrej gospodarki jak Polska spieprza do tych złych słabych krajów . Dlaczego Polki rodzą dzieci ale w UK a nie w Polsce.
                    • co ty chłopie znowu bredzisz ? tusk zadluzył ? to te pieprzone fundusze emerytalne powodowały stałe powiekszanie długu wewnetrznego od wielu lat ,dlugu zreszta który ma kazdy wysoko rozwiniety kraj nawet duzo wieksze niz nasz, a mity o najdrozszych km wybudowanych autostrad w polsce mozesz wsadzić miedzy bajki bo zwykłe propagandowe klamstwo ,km autostrady w polsce to srednio 9 mln a np na wegrzech az 12 mln ,srednia unijna to 10 mln .Polska na zewnatrz sie nie zadluza od dawna a jej stare zobowiazana systematyczne i ciągle maleja, a niektore kraje trzeciego swiata i nawet europy sa nam winne .słuzba zdrowia to faktycznie problem i nie tylko tego rzadu ,tu najwiekszy szkodnik to rzad millera i jego mnister zdrowia niejaki łapinski który zlikwidował dobrze zapowiadajace się regionalne kasy chorych .dziwie sie ze potem nikt żaden rzad do tego nie wrócił .
                      • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.13, 18:26
                        1. po pierwsze prawdą jest że w Polsce, co podkreślam gdyż to ważne, w każdej partii są zwykłe szuje i karierowicze, zresztą jak w każdej polskiej instytucji obok zupełnie normalnych ludzi, jak i ludzi wyjątkowo uczciwych -nielicznych..

2. zadłużenie Polski jest sprawą złożoną i nie tylko jest za to odpowiedzialny rząd Tuska.. ogólnie gospodarka światowa jest właśnie nastawiona na wysokie zadłużenia rządów, patrząc na poziom zadłużenia to jest po prostu fakt, któremu trudno zaprzeczyć.

3. Polityka budżetowa i fiskalna jest jedną z trudniejszych sztuk w ekonomii i nie ma tu zbyt wielu mądrych i to dotyczy wszystkich krajów świata. Szczególnie dzisiaj kiedy cała gospodarka światowa jest ze sobą sprzężona, że nie ma już gospodarek krajowych w klasycznym sensie, jest to jeszcze bardziej skomplikowane. A Polska ma za słabą politycznie i ekonomicznie pozycję by mieć zdolność i chęć na inną wersję... żadna partia nie ma takiej siły w Polsce.

4. sytuacja społeczna Polski jest opłakana, ale poziom życia bezsprzecznie wzrósł, pytanie tylko za jaką cenę i ile nam jeszcze przyjdzie za to zapłacić. tego nie wie nikt...

5. ogólnie żyjemy daleko na wyrost, konsumujemy to czego jeszcze nie wypracowaliśmy, samochody, domy, energia etc. to są miraże za które przyjdzie zapłacić. nikt nie wie jak, ile, kiedy i w jaki sposób.
                        • sytuacja makroekonomiczna polski jest dobra ,to mówia wszystkie powazne instytucje i kazdy liczacy sie ekomonista na świecie . sytuacja spoleczna i wewnetrzna polski jest średnia głównie z powodu destrukcyjnej i wyjatkowo wrogiej dla całego kraju działalnosci jarosława kaczynskiego i jego psychopatycznych zwolenników .,nawet ostatnio pojechał do kijowa tylko po to zeba zaraz zaatakowac polskiego ministra spraw zagranicznych ,wyjatkowa perfidna i amoralna gnida z tego kaczynskiego ,smiec brata i katastrofe smolenska wykorzystuje cyniczne od paru lat żeby zniszczyc polskie legalne wladze podważa niepodleglośc itd itp , no kanalia kanalia normalna ktora dzieli naród ,przy nim jaruzelski kiszczak itd to naprawde ludzie honoru .
                          • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.13, 01:49
                            nie wiem czy sytuacja Polski jest aż tak super.. tzw. makroekonomiczna to tak, ale w ocenie tego samego systemu, który topi w długach wiele państw..
                            zasadniczo ekonomia światowa jest chora i oparta na mocno niezdrowych zasadach.. potężne krachy w usa i gdzie indziej zniszczyły dość stabilny rynek pracy...
                            to są niebezpieczne gry które prowadzą potężne banki, fed i inne globalne instytucje finansowe, ale za to ludzie muszą płacić w ostatecznym rachunku.. zachłystywanie się zewnętrzną obiektywną oceną nie jest mądre biorąc pod uwagę cały system globalnego finansowego idiotyzmu, oparcie na walucie której de facto nie ma, etc. etc. etc.

Polska jest już w tym światowym i globalnym systemie... kiedyś byliśmy w RWPG i też nie było dobrze, ekonomia znacznie mniejsza, a system walutowy oparcie na rublu też wzięte z sufitu...

nie tylko Kaczynski jest odpowiedzialny za złą sytuację społęczną.. można go nienawidzić co mnie wcale nie dziwi, ale to jest bardziej złożony proces społeczny, który zmienił kierunek po 89.. wcześniej gdze indziej były frustracje a dzisiaj są gdzie indziej.. potworne bezrobocie, olbrzymia emigracja, bardzo duży margines społeczny ekonomicznych frustratów plus narastające skrajne ruchy.. Kaczynski jest za mały na stworzenie tego społecznego syfu jaki dzisiaj jest w Polsce.. to raczej z jednej strony słabość i nieudolność władzy a z drugiej potworny wręcz egoizm anonimowych i nie anonimowych decydentów...

oczywiście ze z tego punktu można oceniac dobrze Jaruzelskiego etc. plus cały przeszły system, ale nie tylko nie był doskonały, ale był też przykładem świadomej głupoty...

w sumie wtedy było źle a też dobrze nie jest... ta makroekonomia nie przekłada się na człowieka, ma odzwierciedlenie jedynie w pieniądzach i opinii banków, ale te są niezwiązane z sytuacja społeczną i ekonomiczną pojedynczych obywateli, którzy nie są kulczykami czy innymi milionerami.

naprawdę rzadko można spotkać kraj z takimi zaniedbaniami jak Polska... i nie jest to wyłącznie tusk, kaczynski czy inny partyjny xyz.. to jest po prostu cecha tego kraju chyba od wieków. komuna sobie wzięła za honor żeby się tym zająć.. częściowo się to udało, ale tylko częściowo, później nie starczyło ani wyobraźni ani mądrości.
                            • Gość: Pan na Arkonie IP: *.ias.bredband.telia.com 12.12.13, 10:34
                              gier które opisujesz:

"Niższość tętna życiowego Polski jest czymś prawidłowym, jeśli się uwzględni totalne władztwo światopoglądu katolickiego w duszy narodu."

Jan Stachniuk
                              • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 12.12.13, 20:07
                                to możecie dać ogłoszenie o pracę z płacą 2000 zł , zobaczycie po ilości zgłoszeń.Liczba zajęć komorniczych mieszkań w 2012 200 w 2013 400..Polak mimo najwiecej przepracowanych godzin nie licząc lenia tuska zarabia mniej niż pracownik krajów południa oraz byłych demoludów.
                                • Gość: Pan na Arkonie IP: *.ias.bredband.telia.com 12.12.13, 20:12
                                  Glosujcie dalej na "uchodzcow palestynskich", ktorzy gremialnie obsadzili polityczne ciala przedstawicielskie, a na pewno nie bedzie lepiej.

PS. no i xionc, tez przybierzyl do was z Palestyny..
        • piotr33k2 napisał:

> i dobrze bo póki co lepszych nie ma i długo nie bedzie ,czy to sie komus podo
          > ba czy nie.
          lepszych w czym ?
          w reformowaniu finansów, w pobudzaniu gospodarki, w pracowitym i terminowym wprowadzaniu ustaw, w przestrzeganiu prawa unijnego (jesteśmy na końcu), lepszych w czym ?
          • Gość: Zygmunt IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.12.13, 16:45
            Dobre pytanie
            • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 14.12.13, 18:25
              ale sobie ferajne wczoraj (zjazd PO) dobral - same kocury!

;-))
              • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 14.12.13, 19:59
                Gras -sekretarzem

;-))
          • na koncu ? bo ty tak powiedziałes, bo ty tak chciałbyś? węz się neptyku nie kompromituj.
            • Gość: as IP: *.adsl.inetia.pl 15.12.13, 21:01
              • przewodniczacy parti PO oraz premier.Wszystkie jego błedy jako premiera rzadu oraz ostatnio jako przewodniczacy parti PO sie skomulowały i jest wiecej jak pewne ze juz nie bedzie premierem rzadu po przegranych wyborach .Rowniez zgrylowanie Schetyny nie przyniesie mu chwały w partii nawet wodzowskiej.Wbrew pozorom partia PO nie jest monolitem i dalej beda trwały walki o wpływy .miejscca na listach wyborczych i arogancje do swoich wiernych żołnierzy.
                • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 26.01.14, 18:27
                  ostatnie wskazania 31% Prawo i Sprawiedliwosc
                  21% peło

;-))
    • Gość: współczujący IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.14, 22:27
      pewno ten głupawy sondaż dowiódł, że o innych partyjniakach niż pis mówiono - pisiaki, kartofle, bigoty, mohery a dalej to już nie cenzuralne
      • przy wszystkich wadach tuska to i tak jawi sie on jako mąż stanu przy tym "homoniewiadomo"
        popaprańcu z pis-u , he he.
        • Gość: Vlad.H. IP: *.FTTH.ispfabriek.nl 29.01.14, 19:39
          Tak bardzo boisz sie homoseksualistow ze masz takie niekontrolowane napady homofobi jak stereotypowy wyborca PiS?

Zawsze bawi mnie sytuacja w ktorej tacy postepowi europejczycy popierajacy PO czy SLD opowiadaja sobie kawaly o pedalach...
          • kto mieczem wojuje ten od miecza ginie
            • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 11.04.14, 20:24
              TVN warjuje z rozpaczy nad przewaga PiS w sondazach

;-))
              • Gość: estonskipolicjant IP: *.nitka.net.pl 13.04.14, 21:20
                portale takie jak interia wp czy nawet GW maja system oceniania artykulu i wszedzie tam gdzie mowi sie o przewadze PO na PiS ludzie oceniaja negatywniw w stosunku np 75% do 25% czyli kros klamie albo manipuluje.Strach przd totalnym zwyciestwem PiS nad innymi partiami niszczy mozgi oszalalym z przerazenia konsumentom obecnie przy wladzy bedacym.

;-))
                • Gość portalu: estonskipolicjant napisał(a).Strach przd totalnym zwyci
                  > estwem PiS nad innymi partiami niszczy mozgi oszalalym z przerazenia konsumento
                  > m obecnie przy wladzy bedacym.
                  > i dodac tylko" w krawatach wystepujoncym" ja p....... tekst pisuara rodem z barei , he he!
                  >
                  >
                  > ;-))
              • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.14, 08:45
                czyżby tvn zwariowała? nie sądzę... chyba teraz wahadło wychyla się w drugą stronę w kierunku po.. podejrzewam, że te wachania po prostu będą cykliczne a i tak wszystko wyjaśnią wybory... dla mnie to bez większego znaczenia czy wygra po czy pis... czy w ogóle ktokolwiek..
    • Nigdy nie głosowałem na PO bo uwazałem ze ta partia nie ma sensownego programu dla rozwoju naszego kraju.Teraz stwierdzam ze sie nie pomyliłem bo wiekszosc obietnictej partii to było pustosłowie .
      • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.14, 15:58
        szczerze mówiąc, to obietnice każdej partii to pustosłowie... dlaczego? bo i tak wszystkie będę mniej więcej robiły to samo, z niewielkimi różnicami. dlaczego? po pierwsze ze względów budżetowych.. polityka rządu to przede wszystkim finanse i tyle. a finanse zależą w dużej mierze od systemu opartego na ustawach.. póki utrzymuje się istniejący system to obojętnie jaki rząd będzie to każdy spotka się z tą samą rzeczywistością gospodarczą i budżetową... nawet jeśli jakiś coś tam zmieni, to zmiany są niewielkie. pare mld zł do przodu lub do tylu i na tym koniec..

reszta zmian nie ma znaczenia lub ma znaczenie niewielkie, np. ideologiczne... dla życia narodu te nie mają większego znaczenia.. znaczenie ma gospodarka, praca i pieniądze.. póki co żaden rząd nie zmienił struktury gospodarczej, finansowej i systemowej w Polsce... więc co za różnica kto rządzi, po pis, sld czy tr??? żadna... jedyne różnice są ideolo.. Zbysio nie lubi po pysio nie lubi pis-u.. ot takie igrzyska dla idiotów... a realia gospodarcze nie znoszą idiotów.
    • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.05.14, 10:37
      estonskipolicjant napisał:

> W/g przeprowadzonych przeze mnie badan na miarodajnej grupie osob Prawo i Spraw
      > iedliwosc uzyskalo miazdzaca przewage

estońskipolicjancie.. zanim cie putin wywiezie na Sybir, albo na kamczatke, to napisz nam kim była ta 'miarodajna grupa osób'? na zebraniu RM czy może było po mszy? a może dzowniles na chybil trafil? ciekaw jestem tej miarodajnej grupy...
      miazdzaca przewaga musiałaby mieć daleko ponad 50%, a w sondażach jakoś nie widać żeby pis chciał przebic się przez 30%... nie życzę źle pisowi, nie se wygra czemu nie, ale te ogłoszenia o 'miażdżącej przewadze', sa co najmniej zastanawiające...

i weź ciepłe ciuchy ze sobą.. na Syberii/Kamczatce zimno jak cholera a w tym roku były rekordowo niskie temp. poniżej -70 Celsjusz :)))
      • a po co pis ma wygrać? juz wygrali, mieli miażdząca przewage w koalicji i co? i tak naprawde sami oddali władze bo sie przestraszyli odpowiedzialnosci wiedzac po dwóch latach rzadow jak sa nieudolni ,pokrzyczeli, potworzyli sami sobie bardziej lub mniej wiarygodne afery a w ekonomi, gospodarce, polityce zagranicznej nie wiedzieli co i z czym sie je , albo nic nie robili co jeszcze było najlepsze z tego wszystkiego albo jak robili to same wtopy- patrz polityka zagraniczna , he he. pis a własciwie kaczynski tak naprawde nie chce władzy bo ta go całkowicie i ostatecznie juz skompromituje ,kaczynski chce byc mozliwie najsilniejsza ale opozycja ,tak żeby zawsze być na topie i na tym sie wieżsć ,nawet jak wygrają to nigdy nie stworzy rzadu koalicyjnego ,natomiast chciałby byc napewno prezydentem , he he.
        • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.05.14, 02:01
          być może tak jest, że w tym dążeniu pis do władzy jest drugie dno.. społecznie byli rzeczywiście nieudolni i co chwilę były jakieś jaja, jak z pielęgniarkami w namiotach... ale mi to w sumie wisi, jak chcą władzy to tak jak piszesz dostaną razem z odpowiedzialnością i wówczas kończą się schody, a zaczyna dość twarda rzeczywistość.. jak chcą to proszę bardzo :)))

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.