Wymiana dowodu - jak długo to trwa? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak długo trwa w tej chwili proces wymiany dowodu osobistego - od złożenia
    wniosku do momentu jego odbioru?
    Mam na myśli to, jak to się odbywa w praktyce, bo w teorii termin oczekiwania
    wynosi ponad 2 miesiące.
    • Gość: Kay IP: 213.155.180.* 22.04.06, 08:12
      Czy naprawdę nikt ostatnio nie wymieniał dowodu osobistego? To dla mnie
      naprawdę ważne. Jak długo czeka się teraz na odbiór nowego dokumentu? Cztery
      tygodnie? Pięć? Dwa miesiące?
        • z 2 miechy - ale można sparawdzać po 2 tygodniach

RADA:
          zajmij sobie kolejkę przez inetrnet bo na miejscu spedzisz ze 3 h
          • Gość: Kay IP: 213.155.180.* 22.04.06, 09:23
            do żony pijaka:
            Gdybym odpowiedź znalazł w Google, to nie zadawałbym pytania tutaj.

Wniosek już złożyłem jakiś czas temu i teraz czekam już na odbiór. W urzędzie
            podali mi termin 20 czerwca. Chcę się tylko dowiedzieć, jak to wygląda W
            PRAKTYCE, a nie w urzędniczej teorii. Potrzebuję mieć gotowy dowód najpóźniej
            do ostatniej dekady maja, a nawet w UM nie są w stanie mi powiedzieć, czy mam
            szansę go otrzymać.

Czy naprawdę nikt z tutaj obecnych w ostatnim czasie nie wymieniał dowodu
            osobistego?

• Kay, faktycznie proces produkcji trwa tak długo czyli nawet 6-8 tygodni ale i
              zdarza się, że Centrum Personalizacji Dokumentów w Warszawie szybciej
              przygotowuje dowody.
              Proponuję wejść na stronę BIPu
              bip.um.szczecin.pl/showpage?chapter=11113
              po wpisaniu nr PESEL otrzymasz informację na jakim etapie jest Twoja sprawa,
              tj. czy jest w trakcie produkcji czy już dokument jest do odbioru.
              Wyżej jeden z forumowiczów podpowiedział, że lepiej się umówić na wizytę w
              Urzędzie przez internet i ja również to polecam. Można to zrobić pod adresem:
              rezerwacja.um.szczecin.pl/qmatic/
              Gdyby zaszła taka potrzeba to proszę się ze mną skontaktować i podać numer
              PESEL to sprawdzę głębiej w systemach na jakim etapie jest ta sprawa.
              Pozdrawiam
              Agnieszka Marciniak
              Dyrektor Biura Obsługi Interesantów
              Urzędu Miasta Szczecin
              • Gość: Kay IP: 213.155.180.* 22.04.06, 12:21
                agnieszka_marciniak napisała:

> Kay, faktycznie proces produkcji trwa tak długo czyli nawet 6-8 tygodni ale i
                > zdarza się, że Centrum Personalizacji Dokumentów w Warszawie szybciej
                > przygotowuje dowody.
                > Proponuję wejść na stronę BIPu
                > bip.um.szczecin.pl/showpage?chapter=11113
                > po wpisaniu nr PESEL otrzymasz informację na jakim etapie jest Twoja sprawa,
                > tj. czy jest w trakcie produkcji czy już dokument jest do odbioru.
                > Wyżej jeden z forumowiczów podpowiedział, że lepiej się umówić na wizytę w
                > Urzędzie przez internet i ja również to polecam. Można to zrobić pod adresem:
                > rezerwacja.um.szczecin.pl/qmatic/
                > Gdyby zaszła taka potrzeba to proszę się ze mną skontaktować i podać numer
                > PESEL to sprawdzę głębiej w systemach na jakim etapie jest ta sprawa.
                > Pozdrawiam
                > Agnieszka Marciniak
                > Dyrektor Biura Obsługi Interesantów
                > Urzędu Miasta Szczecin

Dziękuję bardzo za informację.
                Tak się składa że byłem wczoraj w Urzędzie Miejskim i rozmawiałem w tej sprawie
                z jedną z pań w BOI, która zanotowała moje dane i kazała się dowiadywać za
                około 3 tygodnie. Oczywiście będę na bieżąco sprawdzał informację na stronie
                BIP'u, jednak za jakiś czas chciałbym jednak dokładniej dowiedzieć się, na
                jakim etapie produkcji jest mój dowód. Z pewnością więc skontaktuję się z Panią
                w tej sprawie, ponieważ jest to dla mnie naprawdę ważne (szczegółów nie będę
                publicznie zdradzał na forum).
                Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam
                • Zapraszam i jednocześnie chciłabym przypomnieć o ustawowej wymianie wszystkich
                  kartonikowych praw jazdy. Ostateczny termin mija z końcem czerwca. Proponuję
                  nie czekać i już złożyć wniosek aby na wakacje nie bylo problemu z wyjazdem
                  samochodem.
                  Miłego weekendu.
                  Agnieszka Marciniak

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.