Dodaj do ulubionych

[AKCJA] Dzień Dziecka dla DSMiD w Policach

17.05.07, 20:24
Szanowni Forumowicze,
większość z Was zapewne pamięta nasze akcje pomocy Domowi Samotnej Matki i Dziecka w Policach
prowadzonemu przez Markot. W ciągu kilku ostatnio przeprowadzonych zbiórek dostarczyliśmy do
Domu niezliczone ilości łakoci, soków i innych frykasów dla dzieci. Przed Świętami Bożego
Narodzenia oprócz słodyczy zawieźliśmy też produkty spożywcze, o które poprosił nas kierownik
Domu, Pan Jacek Szczepkowski. Wreszcie, przed rozpoczęciem roku szkolnego 2006/2007
wyposażyliśmy w nowe książki do szkoły wszystkie dzieci, które w owym czasie mieszkały w Domu
w Policach. Dzięki naszej Drogiej Koleżance spełniło się marzenie niewidomej Sandry - dziewczynka
razem z mamą pojechała do delfinarium do Holandii.
Wszystkie nasze akcje są spontaniczne. Nie jesteśmy żadną organizacją charytatywną. Po prostu od
czasu do czasu pomagamy zaprzyjaźnionemu Domowi. Wyniki wszystkich dotychczasowych zbiórek
można łatwo odszukać na forum.
Tym razem Pan Jacek Szczepkowski sam do mnie zadzwonił. Było mi wstyd, bo przez pół roku nic
nie zrobiłem dla Domu. Nie mam czasu - dużo pracuje, ale to żadna wymówka. Przynajmniej w tej
konkretnej sytuacji. Okazuje się, że Dom jakoś sobie radzi ze zdobywaniem żywności,
funkcjonowaniem, etc. Ale nie ma już pieniędzy, żeby zorganizować dzieciom Dzień Dziecka.
W Domu przebywa obecnie rekordowa bodaj liczba osób: samych dzieci jest 28 dzieci!!!

Oto ile dzieci i w jakim wieku mieszka w Domu:
1-3 m-ce   5 dzieci
1-2 lata     4 dzieci
2-3 lata     6 dzieci
3-4 lata     3 dzieci
4-5 lat      5 dzieci
5-6 lat      2 dzieci
11 lat       1 dziecko
12 lat       1 dziecko
13 lat       1 dziecko

Proszę Was o pomoc. Pomóżmy im zorganizować ten Dzień Dziecka! Wiem, że czasu jest mało.
Wszyscy jesteśmy zajęci. Ale może i tym razem się uda. Z założenia nie zbieraliśmy pieniędzy tylko
podarunki, ale może teraz właśnie tak będzie wygodniej? Jutro wkleje tu na wszelki wypadek numer
konta Domu.
Tymczasem liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam serdecznie. Proszę wpisujcie się z ofertami. W ten
sposób nie będziemy się dublować. Zresztą znacie dobrze te procedury:)
Milseog

PS. Tych, z którymi miałem się skontaktować dawno temu a nie zrobiłem tego - przepraszam. Przez
ostatnie 1,5 tak jakby w ogóle mnie nie było. Wybaczcie.
Obserwuj wątek
    • milseog Numer konta bankowego Domu 21.05.07, 10:50
      Witam serdecznie,
      dziekuje wszystkim,którzy się zgłosili i zaoferowali podarunki. Bardzo prosze
      piszcie na moj email czy chcecie sami podrzucic prezenty, czy tez mam
      organizowac zbiorke, etc.

dodatkowo ponizej wklejam numer konta bankowego domu. mozna na nie wplacac
      pieniadze, ale dobrze jest napisac w tytule przekazu "Dzien Dziecka", zeby bylo
      wiadomo na co to jest.

50 1020 4795 0000 9202 0102 2268 Dom samotnych Matek z Dziecmi w Policach.

Dzisiaj jestem umowiony z jedna osoba, ktora przekaze mi osobiscie jakies
      pieniadze. Jutro dam znac ile juz mamy. Razem na pewno cos sie uzbiera i
      bedziemy mogli zorganizowac tym dzieciakom porzadny Dzien Dziecka.

Na wszelki wypadek podaje tez numer komorki kierownika Domu, pana Jacka
      Szczepkowskiego 504 047 567. Nie wszyscy chca sie ujawniac a w ten sposob sami
      beda mogli latwo sie skontaktowac z p. Jackiem.

Mam nadzieje, ze akcja uda sie i tym razem. Wszystkim chetnym do pomocy bardzo
      dziekuje.
      Pozdrawiam,
      m.

--
      "Trzeba szanować wiarę drugiego człowieka, ale tylko w takim samym sensie i
      stopniu, w jakim szanujemy jego teorię, że jego żona jest piękna, a dzieci
      inteligentne". H. L. Mencken
    • Gość: milseog Mamy już 500 zł! IP: 217.153.159.* 22.05.07, 08:51
      Witam wszystkie/wszystkich Szanowne/ych,
      wczoraj przez umyslnego poslanca zainkasowalem 400 zl na poczet organizacji
      Dnia Dziecka w Domu Samotnej Matki i Dziecka w Policach! Sam doloze ile moge i
      uwazam, ze na dzisiaj moge juz wplacic na konto Domu okragle 500 zł.
      Osoby, ktore deklarowaly sie z konkretnymi darami prosze o kontakt - nie wiem
      czy same/sami to zawieziecie czy potrzebny jest transport. czasu zostalo juz
      niewiele.
      Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje darczyncom,
      Milseog
    • beatrix13 propozycja 22.05.07, 23:07
      może zabawa w którymś z domów zabaw ,o ile są wolne terminy ,bo na Dzień
      Dziecka to raczej w marcu/kwietniu rezerwację się czyni (tak robia szkoły i
      przedszkola)

--
      PYTANIA SĄ TENDENCYJNE
      • Gość: milseog Re: propozycja IP: 217.153.159.* 23.05.07, 11:41
        Bea, sama pytasz i sobie odpowiadasz?:) To moze podzwon jak mozesz i popytaj:)
        Pamietam jednak, ze kiedys chcielismy zrobic cos takiego, ale do tego potrzebny
        jest jeszcze autobus, jakies ubezpieczenie dla dzieci, etc. To juz grubsza
        akcja, wiec trzeba sie do niej przygotowac. Teraz nie mamy juz chyba na to
        czasu.
        Gdyby jednak okazalo sie inaczej - dlaczego nie? ja niestety nie mam kiedy
        dzwonic po miejscach zabaw, dlatego nie podejmuje sie sprawdzania.
        pozdr,
        mils
        • beatrix13 Re: propozycja 23.05.07, 14:15
          skoro masz kontakt z dyr. tego domu mogłeś zrobić rozeznanie jaka forma zabawy
          byłaby dla dzieci tam przebywajacych najodpowiedniejsza,jeden telefon nie
          zająłby ci dużo czasu,
          watpię czy dzieci uciesza kolejne paczki ,skoro sytuacja materialna w tymże
          Domu Samotnej Matki dzięki obrotności dyr. niezła jest

--
          PYTANIA SĄ TENDENCYJNE
          • Gość: milseog Re: propozycja IP: 217.153.159.* 23.05.07, 14:30
            P. Jacek miedzy wierszami dal do zrozumienia, ze o ile maja na jedzenie o tyle
            na ekstra rzeczy juz im nie starcza i poprosil nas o pomoc. To nie jest
            czlowiek, ktory bedzie stawial zadania czy kierowal do nas jakies sugestie.
            Pobyt tylu dzieci w domu zabaw, transport i tak dalej (napoje, ciastka,
            cokolwiek) to nie jest wydatek, na ktory nas chyba stac.
            wiesz, jeden telefon rzeczywiscie roznicy nie robi, ale ja juz swoje
            wydzwonilem - wierz mi. Zatem jesli chcesz pomoc to prosze o konstruktywne
            wsparcie i alternatywy a nie jalowe uwagi i komentarze. Z tego na pewno zadne
            dziecko nie bedzie sie cieszyc.
            pozdrawiam,
            m.
            • kakq Re: propozycja 23.05.07, 14:38
              Mils
              wydaje mi sie ze dałam cI bardzo konstruktywne
              > wsparcie i alternatywe
              dzieciaki dostały by paczke słodyczy a bracia mniejsi- pełne miski
              większa czesc sumu przekazał bys na rece pana dyrektora ktory
              wie jakie sa pierwsze potzeby domu ktorym zarzadza
              i tyle
              pzdr

• milseog :) 23.05.07, 15:09
                Dziewczyny,
                oczywiscie, ze propozycja Beatrix jest fajna, etc. i nawet konstruktywna, ale
                rzucona komus innemu do ogrodu sama sie nie zrobi. czy to tak trudno zrozumiec?
                Zostawilem na forum adres, telefon i numer konta Domu. wyobrazam to sobie tak:
                chce pomoc to nie rzucam jakiejs tam propozycji (piszac na dodatek, ze pewnie
                juz jest niemozliwa do zrealizowania) tylko dzwonie do tych miejsc i wrzucam
                konkretna informacje: jest tak i tak. tu jest tyle miejsc, to kosztuje tyle i
                tyle, a nie: "zadzwon". wybacz, Bea, ale ja juz wiecej sam nie jestem w stanie
                udzwignac i gdyby nie telefon od pana Jacka pewnie bym ten Dzien Dziecka
                przegapil. Dlatego zamiast sie unosic i stroic fochy postaraj sie moze
                zrozumiec tez moje racje. Pamietaj, ze jesli chcesz pomoc nie potrzebujesz
                mojego "bez komentarza" posrednictwa.

Kakq: rozmawialem z Panem Jackiem (jak sie zreszta z Toba umawialem) i sprawa
                wyglada tak, ze mamy robia dzieciom Dzien Dziecka same na podworku Domu. I na
                to potrzebuja pieniadze, zeby kupic wszystko co potrzeba. GOTOWKE. Jak dotad
                mam 400 zl od jednej osoby i przelew na 100 od drugiej = 500 zl. Sam dokladam
                100 zl i przelewam na konto Domu, bo o to prosil mnie Pan Jacek. Twoja
                propozycja jest mila i fajna, ale:
                1. nie chce zeby mi ktos pozniej zarzucal, ze kupilem cos za pieniadze, ktore
                mialy isc na dom na organizacje Dnia Dziecka;
                2. nie wiem czy ta oferta jest az tak atrakcyjna a nie mam czasu po prostu
                sprawdzic tych cen;
                3. od zawsze prosilem o pomoc na konkretny Dom - los psow obchodzi mnie, ale
                nigdy nie bylo o tym mowy i nie chce zmieniac regul gry w trakcie meczu. ludzie
                mi zaufali, wplacaja mi pieniadze na prywatne konto i nie chce ich zawiezc
                dajac im chocia milimetr miejsca na domylsy, etc. boje sie podejrzen, ze
                zalatwiam jakies wlasne interesy. jakkolwiek szczytny cel by to nie byl. mysle,
                ze to sie miesci w granicach rozsadku. Tam gdzie pojawiaja sie pieniadze
                wszystko musi byc przejrzyste. Zawsze bede tego pilnowal.

i 4. NAJWAZNIEJSZE: pan Jacek prosi tym razem o gotowke. i to dla mnie jest
                wyrocznia. Osoby, ktore przekazaly mi pieniadze uznaly, ze wydam je tak jak
                bedzie najlepiej. Uwazam, ze tak wlasnie bedzie najlepiej.

i na koniec jeszcze taka uwaga: do tej pory robilismy to wspolnie i w
                konkretnym celu. widze, ze teraz jednak, nie wiedziec dlaczego, pojawiaja sie
                komentarze, ktore jako takie niewiele wnosza a wywoluja niepotrzebne napiecie.
                nie podoba mi sie to i nie potrzebuje tego. dlatego jesli ktos (bez wycieczek w
                kierunku kogokolwiek konkretnie) uwaza, ze zrobi to lepiej - prosze bardzo. ja
                mu bede chetnie pomagal. konstruktywnie:)
                pozdrawiam serdecznie,
                mils
                    • hanka41 Re: Mils kochany ! 23.05.07, 19:14
                      No i o co sie tak denerwowac ? Sam wiesz , ze wszyscy Ci bezgranicznie ufamy
                      i szanujemy Twoja inicjatywe , bez ktorej nie bylo by wielu akcji dla tych
                      dzieciakow. Ciesze sie, ze tym razem tez ( pomimo zaharowania ) podjales sie
                      zbiorki i z cala pewnoscia te skromne fundusze zostana dobrze wykorzystane i
                      przyczynia sie do sprawienia radosci i usmiechu maluchom i wiekszym.Skoro mamy
                      organizuja to wiedza najlepiej jak uraczyc dzieciaki.
                      Wiadomo, ze wszyscy chca dobrze ale chciec a zalatwic to dwie rozne rzeczy.
                      No to jak mawiala Pawlakowa, " ty nie nerwujsia, u mnie w kieszeni jeszcze dwie
                      granaty jest'i "
                      Pozdrawiam serdecznie
                      --
                      Hanka41
                      • Gość: Milseog Droga Haniu! IP: 80.55.145.* 23.05.07, 21:53
                        Dziekuje Tobie za dobre slowo i wiesz za co jeszcze. Przepraszam Cie tez, ze od poniedzialku nie mialem
                        czasu do Ciebie napisac. Po prostu nie daje rady czasowo. Zrobie to w najblizszych dniach. Wybacz.
                        Fakt, troche sie unioslem, nie wytrzymalem cisnienia. napisalem to, co mysle i uwazam, ze nie ma co do
                        sprawy wracac. Jestesmy dorosli i szkoda czasu na fochy, zwlaszcza, kiedy chodzi o dzieci.
                        Pozdrawiam Ciebie rowniez bardzo cieplo i obiecuje napisac,
                        Milseog
    • milseog Kolejne pieniądze na konto Domu! 24.05.07, 09:16
      Witam,
      Dostałem maila od osoby, która przelała na konto Domu kolejne 200 zł. Tym samym
      z tym, co mamy gotowka i co przelewam na konto jest tego już 800 zł.
      Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
      mils
    • Gość: jolek36 Re: Dzień Dziecka dla DSMiD w Policach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.07, 21:45
      nie bardzo jestem w temacie ,ale jeżeli chodzi o zorganizowanie dzieciom dnia
      dziecka w takiej rozpietości wiekowej to może ktos kto zajmuje sie tym wszystkim
      spróbuje skontaktowac się z pogotowiem teatralnym,które robi przedstawienia dla
      dzieci w szpitalach,ale wystepuja też na prywatnych imprezach ,myślę ,ze nie są
      drodzy bo to co robia, robia dla dzieci z miłości.A przedstawienia maja dla
      każdego dziecka bez względu na wiek.pozdrawiam
      • Gość: milseog Pieniądze przelane! IP: 217.153.159.* 28.05.07, 12:13
        Szanowni Akcjonariusze,
        właśnie przelałem na konto Domu 600 zł, które udało nam się zebrać fizycznie:)
        Wiem tez o jednej wpłacie w wysokości 200 zł. Razem daje to 800 zł na
        organizację Dnia Dziecka w Domu w Policach. Jestem pewien, że to powinno
        wystarczyć.
        Co do reszty darów - osoby, które oferowały jakieś słodycze itd. proszę o
        kontakt, bo nie wiem czy dostarczą te rzeczy same czy potrzebują transportu. Ja
        najprawdopodobniej bede sluzbowo poza miastem od srody i musialbym to
        zorganizowac wcześniej.
        Ex: Twoja oferta transportu jest aktualna? Pan Jacek nie może się doczekać tej
        herbaty, o której pisałeś:)

Wszystkim bardzo dziękuję! Po raz kolejny udało nam się!
        Pozdrawiam,
        Milseog
    • kakq uprzejmie donosze,że 31.05.07, 08:09
      w dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych zawiezione zostały przez kolegę
      Exmana ciuszki, słodycze, reklamówka herbaty granulowanej i dodatkowo została
      wręczona 100:)
      pzdr
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka