Dodaj do ulubionych

Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy'

17.08.03, 21:06
Ponizej jest fragment artykulu z "GW" przed II tura wyborow Runowicz-Jurczyk.
(Na samym dole)

Marian Jurczyk powinien byc bardzo wdzieczny paniom radnym Od Nowy. Moga sie
Panie Lubinska i Jacyna-Witt czuc po czesci matkami sukcesu tego
krotochilnego bufona i facecjonisty jakim jest Marian.

Runowicz nie jest idealny, ale na Boga, czyta gazety i wie co sie na swiecie
dzieje.

Tym sie rozni moi drodzy forumowicze (sorry za protekcjonizm) maz stanu od
politykiera, ze ten pierwszy potrafi sie wzbic ponad swoj indywidualny
interes, a ten drugi boi sie, by sie swojemu elektoratowi nie narazic.

Stawiajac znak rownosci miedzy kandydatami panie pokazaly swoje prawdziwe
oblicze. Nawet wojujacy feminizm, ktory daje wam spory poklask u
szczecinskich dziennikarek wam juz niewiele pomoze. Wyborcy predzej czy
pozniej sie na was poznaja.

Teresa Lubinska - najpierw dzialaczka UW, gdy PO dala jej propozycje startu
od razu trzasnela legitymacja unijna i pobiegla pod skrzydla trzech tenorow.

Gdy oni sie rozmyslili sila rozpedu oglosila sie kandydatka bezpartyjna i
poszla z haslem "politykom dziekujemy" - niezly numer. Wkrotce dolaczyla do
niej miss szczecinskich chirurgow plastycznych Jacyna-Witt.

pomijam pozniejsze wyczyny pan radnych - ostatnio nawet komisji Wysokiej Rady
im sie zachcialo, by badac cudze przekrety. Stopyra - jeszcze wiekszy
piaskowy dziadek niz Jurczyk, spytal wtedy, kto ma ochote na "te kurwiki".
Pomylil sie biedak, bo panie reprezentuja pozim nie Begerowej (tak nisko nie
upadly), ale raczej poslanki Blochowiak.

Nie poparly Runowicza, bo be, Jurczyk w miedzyczasie bawil na zjazdach
emerytowanych skinow, prowadzil antyunijna propagande.

Nasze radne jakby nigdy nic walnely sobie w Szczecinie billboardy "jestem
Europejka".
cech, które prezentują obaj kandydaci" - oświadczyła Lubińska.

Obserwuj wątek
    • absztyfikant Re: Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy' 17.08.03, 21:22
      Opisane przeze mnie powyzej zachowania okresla sie krotko: POPULIZM. I nawet
      jesli uwaza sie, ze dziala sie w slusznej sprawie. Paniom radnym marzy sie
      krajowa polityka, ja nie mowie nie, Lubinska jest specjalista od finansow
      publicznych, Jacyna bylaby wiarygodna w sprawach obyczajowych. Zreszta obie sa
      zadziorne, pewne siebie i zaradne. Bylyby dobrymi parlamentarzystami.

Tylko zanim to nastapi nalezaloby posypac glowy popiolem i przyznac sie do
      bledow lub przynajmniej sie poprawic rezygnujac z populizmu a'la Lepper.

Macie szanse - prof. Aldona Kamela-Sowinska szuka ludzi na listy do Parlamentu
      Europejskiego. Tylko na Boga jak sie wam uda uwazajcie, bo posadza was obok Le
      Pena.
      • Gość: zibi Delikatna polemika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.03, 22:20
        Mówiąc delikatnie: nie masz racji. Jeżeli populizmem nazwiesz zdecydowane
        przeciwstawienie się, z jednej strony układom kolesiów, a z drugiej strony
        zwyczajnej głupocie, to w takim razie łatwo i powierzchownie oceniasz innych.
        Nie można wziąć na siebie odpowiedzialności za kogoś reprezentującego zupełnie
        inną politykę, jeżeli jesteś przekonany o słuszności swojego działania. Nie ma
        pojęcia "mniejszego zła". A wybór w tym wypadku pozostawiasz innym. Dlaczego
        Runowicz, wraz z całą partią, nie zrezygnował przed pierwszą turą, widząc co
        się święci? Dlaczego nie zrobił tego POPiS i AWS/UW? Jest to wina Polityków,
        którzy robili wszystko, żeby Lubińska nie wygrała. Bali się przerwania sieci
        powiązań i układów. I osiągnęli sukces. Tak naprawdę w tym mieście nikomu nie
        dzieje się krzywda. Działacze SLD, PO, UW, PSL zajmują intratne stanowiska -
        Marian (z grupą sterującą) umiejętnie zatyka pyski wszystkim. Płytkie oceny,
        wyrywanie zdarzeń z kontekstu, manipulowanie faktami, szpilki personalne
        dotyczące wyglądu czy sposobu mówienia - chłopie, o co ci chodzi! W tym mieście
        jest naprawdę z kim walczyć. Tabun konformistów, nieudaczników, poukładanych
        kolesi - zabierz im się do tyłka. Jeżeli masz konkretne zarzuty w stosunku do L
        i J typu korupcja, wchodzenie w układy, załatwianie spraw pod stołem - to wal.
        A nie czepiaj się pierdół, bo robisz się śmieszny i mało wiarygodny.
        Acha, i nie pytaj już o zdrowie Rycha, Zuzi czu Loli. Wszyscy mają się O.K.
        • absztyfikant Re: Delikatna polemika 17.08.03, 22:36
          Ja wypowiadam sie w swoim imieniu i tylko w swoim. Jak od ludzi klamiacych
          (vide: wywiad z Ewa Milewicz) czy ogarnietych zadza wladzy oraz zdobywaniu
          poklasku biednych, zapracowanych ludzi nie znajacych realiow polityki w
          szczecinskim wydaniu mam wymagac potem szczerosci i uczciwosci ? Od osob, ktore
          w imie autokreacji dposcily do wyboru Mariana Jurczyka ?

Po wlasnie takich "bzdurach" poznaje sie prawdziwy charakter ludzi, a nie ten
          deklarowany np. kocham dzieci, pieski i zielen.

Polityka, jak demokracja polega na konkurencji. Dlaczego inni mieli Lubinskiej
          pomagac? Dlaczego odmawiasz Runowiczowi startu w wyborach? Jesli masz na niego
          dowody to idz do prokuratury. A metne wypowiedzi w rodzaju "pajeczyna
          kolesiow" - sorry, nie kupuje tego.

Szpilki dotyczace wygladu - przyznaje, nie sa merytoryczne. Ale to forum, w
          przciwienstwie do wystapien publicznych pozwala na szersza forme ekspresji. A
          jesli ktos chodzi do chirurga plastycznego czy fryzjera to jego problem -
          chyba nie robi tego po to, by w pustelni cieszyc sie swoim wygladem.

KOnformistow, nieudacznikow jest pelno - zgoda. Ale oni w przeciwienistwie do
          pan radnych nie kreuja sie na obroncow ucisnionych. Poza tym dziwi mnie
          retoryka antypartyjna u osob, ktore w partiach funkcjonowaly i niemale profity
          lege artis z nich wyciagac potrafily.

• Gość: zibi Re: Delikatna polemika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.03, 22:47
            Nie mam zamiaru dalej dyskutować. Twoja zaciekłość jest żałosna. Podobny w tym
            jesteś do Leppera: A Balcerowicz musi odejść! Gdzieś czytałem o jakichś
            kompleksach? Stary, wyluzuj się. Idź do fryzjera, obetnij paznokcie, oddaj
            pośmierdujący garnitur do czyszczenia, wyczyść buty, zapisz się na studia
            podyplomowe i możesz spojrzeć do lustra. Nie jesteś taki ostatni. A, że żona
            cię nawala.. Cóż, widocznie zasłużyłeś.
            • absztyfikant Re: Delikatna polemika 17.08.03, 22:52
              Moim zdaniem Balcerowicz jest doskonalym szefem NBP. Lepper powinien trafic do
              wiezienia. Mam przyzwoita fryzure, paznokcie obciete, garnitury jakis czas temu
              temu odebralem z pralni, buty staram sie miec czyste, choc czasem bloto na
              ulicach to utrudnia. Za pozdrowienia dla zony dziekuje. Skonczylem dwa
              fakultety.

Pozdrawiam. Znizylem sie do Twego pozimu, to nie takie trudne. Teraz Ty wzbij
              sie na wyzyny swgo intelektu i odpowiedz merytorycznie. To co sie z Ciebie
              wylalo pachnie wlasnie Lepperem, zeby nie powiedziec gorzej.

> Nie mam zamiaru dalej dyskutować. Twoja zaciekłość jest żałosna. Podobny w
              tym
              > jesteś do Leppera: A Balcerowicz musi odejść! Gdzieś czytałem o jakichś
              > kompleksach? Stary, wyluzuj się. Idź do fryzjera, obetnij paznokcie, oddaj
              > pośmierdujący garnitur do czyszczenia, wyczyść buty, zapisz się na studia
              > podyplomowe i możesz spojrzeć do lustra. Nie jesteś taki ostatni. A, że żona
              > cię nawala.. Cóż, widocznie zasłużyłeś.
      • absztyfikant Re: Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy' 17.08.03, 22:08
        Spodziewalem sie takiej nerwowej reakcji, wszak nic nie boli tak jak prawda.
        Arumenty moze jakies pikadorze Ci do glowy przychodza.

Ja gram w prawde i falsz. Taki system zero-jedynkowy, przez niektorych
        okreslany kodeksem etycznym czy moralnoscia.

Najwyrazniej Ty nie z tych "pikadorow" (Lechon, Slonimski, Tuwim).
        • Gość: pikador Re: Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy' IP: 217.153.168.* 17.08.03, 22:23
          w abszytyfikanckim mniemaniu, każdy obywatel tegoż miasteczka
          uciemiężony jest kretynizmem lokatorów przy armii krajowej

śpieszę z wyjaśnieniem, że tak nie jest ze szczególnym uwzględnieniem
          drastycznych przypadków posiadania tychże w dolnym odcinku jelita grubego

dlatego chłopino, nie nudź a dynamiczny lud szczecińskiej krainy
          lepiej przebrnie przez kłody rzucane przez koleżków i niekoleżków
          twoich.

absztyfikantów odsyłam do getta "kto nami rządzi"
    • longplay Absztyfikant. Populizm ? 18.08.03, 08:09
      Nie dziwię się oświadczeniu Od Nowa przed decydującą II turą wyborów czyli, że
      nie popiera żadnego z kandydatów. Było to oświadczenie uczciwe wobec wyborców
      Od Nowa. Ugrupowanie to walczyło o Prezydenta i Radę hasłem m.in "Politykom
      dziękujemy". Jak mogli poprzec Runowicza będącego symbolem gabinetowych układów
      i paranoicznych koalicji SLD, UW ale i koalicji SLD i Jurczyka z Runowiczem w
      składzie władzy. W większości tych koalicji był Runowicz. Jurczyka nie poparli
      z powodów co do których chyba się zgadzamy.
      Jak oczytany (:-) Runowicz mógł uczestniczyć w pracach w zarządzie miasta (jako
      sekretarz) z populistą Jurczkiem. Odpowiedz.
      Ponadto w stosowanych w dyskusji słowach i sformułowaniach winieneś chyba sie
      opanować.
      • absztyfikant Przeczytaj to dokladnie, nie pozalujesz 18.08.03, 11:33
        Wiesz, do marnosci naszego politycznego swiatka nie musisz mnie przekownywac.
        Kiedy jednak stoisz przed alternatywa: grypa (Runowicz) czy EBOLA (Jurczyk), to
        wybiera sie grype - zasiskajac zeby. Po tym poznaje sie klase ludzi.

A to, ze druga ture wygra Jurczyk bylo pewne. Lubinska sobie z Jacyna
        wykalkulowaly, ze wygodniej bedzie im jezdzic po Jurczyku jak po burej kobyle,
        niz po Runowiczu. Zreszta nic mu nie udowodniono, a kampania Od Nowy
        antyestablishmentowa byla smieszna. Przebral sie diabel w ornat i ogonem na
        msze dzwoni.

Uklady SLD-UW przywolujesz - slusznie longplayu. Ale to dzieki tym ukladom
        Jacyna-Witt zasiadala w radach nadzorczych (targowiska, Polskie Radio itp.)
        Wtedy bylo OK. Dzieki ukladom z AWS, PiS, PO, SKL, ZChN zostala kandydatem do
        Senatu z "Bloku Senat 2001".

Problem sie zaczal, gdy Lucjan Babolewski (UW) zastal wiceprezydentem, czego
        Jacyna zdzierzyc nie mogla, bo sama chciala te posade.

Tez Lubinska dzieki UW byla gwiazda Uniwerku, bo zapraszala na wyklady Geremka
        czy Balcerowicza i sama dzieki profesorom blyszczala niczym odpustowa laleczka.

Gdy przed Lubinska UW nie chciala sie ukorzyc, to wtedy sie nasza pani profesor
        obrazila i poszla do PO. Gdy i tam nie chciano przyjac jej warunkow (raczej
        dyktatu), to oglosila sie B E Z P A R T Y J N A. Zreszta plotka glosi, ze Tusk
        bardzo za Lubinska plakal, zwlaszcza po wyniku PiS-owej Maslowskiej, ktorej
        wynik byl mowiac delikatnie katastrofa.
        • Gość: lili Re: Przeczytaj to dokladnie, nie pozalujesz IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 18.08.03, 11:50
          Wypisujesz same bzdury i idiotyzmy. Wszystkich próbujesz mierzyć swoją
          miarką.Przypisujesz ludziom działanie, których nie robili i funkcje, których
          nie pełnili.
          Jedyny idiotyzm, na który ci odpowiem, bo na resztą nie warto. Lubińska
          sprowadzała różnych naukowców do Szczecina, będąc dziekanem Wydziału
          Ekonomicznego a nie jako członek UW. Na tym prezykładzie widać jak mataczysz i
          przemieniasz fakty. Ale żeby tak mataczyć, trzeba być "z układu". Boli, że
          ukochana Unia Wolności (a konkretnie grupka poukładanych facetów)straciła
          częściowo wpływy? Oświadczam, że nie jest tak źle: 1. Paweł Bartnik -
          Dyrektor "Pomeranii", Leszek Chwat - wiceprezydent, Jacek Janiak - dyrektor
          SAA, Norbert Obrycki - doradca prezydenta Jurczyka d/s UE itd. Chłopaki nie
          płaczą!
          • absztyfikant Do LILI 18.08.03, 12:24
            Jak widac nie takie bzdury, skoro taka nerwowa reakcja. Nie mierze ludzi swoja
            miara, bo gdybym mierzyl, to juz dawno bym wyemigrowal i dal sobie ze wszystkim
            spokoj. Lubinska zapraszala jako dziekan roznych ludzi, ale akurat Geremek czy
            Balcerowicz maja 1000 propozycji i kalendarze zapisane na kilka lat do przodu,
            wiec trudno mi uwierzyc, ze partyjna afiliacja nie miala tu nic do rzeczy.

Jestem z ukladu? Nie bede udawal, ze nie jestem wielbladem. Faktycznie - malo
            pije i duzo pracuje, wiec wielbladem jestem. I frajerem, bo lepiej sie ustawic
            w ukladzie niz na cos uczciwie samemu zapracowac.

Faktycznie boli mnie, ze UW stracila wplywy. To madra partia - choc tez ma
            swoje duze i male grzechy. Wolalbym, by o losie Polski decydowala UW czy PO,
            PiS czy SLD, a nie hunowie Samoobrony i LPR. Od Nowa przyjmuje styl dzialania
            partii Leppera - to martwi i zle rokuje na przyszlosc.

Ci ustawieni panowie mnie nie interesuja. To inna sprawa, jak cos przeskrobia,
            to sie tez ich bede czepial.
        • longplay Przeczytałem 18.08.03, 12:08
          absztyfikant napisał:

> Wiesz, do marnosci naszego politycznego swiatka nie musisz mnie przekownywac.
          > Kiedy jednak stoisz przed alternatywa: grypa (Runowicz) czy EBOLA (Jurczyk),
          to
          >
          > wybiera sie grype - zasiskajac zeby. Po tym poznaje sie klase ludzi.

Nie zgadzam się. Należy być przede wszystkim lokalnym wobec własnych wyborców.
          Żadnych kompromisów w wyborach jeżeli oferuje się wyborcom zupełną zmianę
          garnituru polityków.
          >
          > A to, ze druga ture wygra Jurczyk bylo pewne. Lubinska sobie z Jacyna
          > wykalkulowaly, ze wygodniej bedzie im jezdzic po Jurczyku jak po burej
          kobyle,
          > niz po Runowiczu. Zreszta nic mu nie udowodniono, a kampania Od Nowy
          > antyestablishmentowa byla smieszna. Przebral sie diabel w ornat i ogonem na
          > msze dzwoni.
          Po Runowiczu łatwiej byłoby "jeżdzić". Jurczyk nie rozumie o co go pytają
          natomiast pastwienie się (o które Ty podejrzewasz p. Jacynę) byłoby dla niej
          ciekawsze na Runowiczu , gdyż ten odpowiada i rozumie odpowiedzi. Jest go tak
          łatwo wpuścić w ślepą uliczkę, że satysfakcja gwarantowana i dla inteligentnej
          osoby jak p. Jacyna byłoby to banalnie proste.

>
          > Uklady SLD-UW przywolujesz - slusznie longplayu. Ale to dzieki tym ukladom
          > Jacyna-Witt zasiadala w radach nadzorczych (targowiska, Polskie Radio itp.)
          > Wtedy bylo OK. Dzieki ukladom z AWS, PiS, PO, SKL, ZChN zostala kandydatem do
          > Senatu z "Bloku Senat 2001".
          Ale nie uczestniczyła we władzy. Porównanie do Runowicza , który w niej
          uczestniczył nie zasadne
          >
          > Problem sie zaczal, gdy Lucjan Babolewski (UW) zastal wiceprezydentem, czego
          > Jacyna zdzierzyc nie mogla, bo sama chciala te posade.
          >
          > Tez Lubinska dzieki UW byla gwiazda Uniwerku, bo zapraszala na wyklady
          Geremka
          > czy Balcerowicza i sama dzieki profesorom blyszczala niczym odpustowa
          laleczka.
          >
          > Gdy przed Lubinska UW nie chciala sie ukorzyc, to wtedy sie nasza pani
          profesor
          >
          > obrazila i poszla do PO. Gdy i tam nie chciano przyjac jej warunkow (raczej
          > dyktatu), to oglosila sie B E Z P A R T Y J N A. Zreszta plotka glosi, ze
          Tusk
          > bardzo za Lubinska plakal, zwlaszcza po wyniku PiS-owej Maslowskiej, ktorej
          > wynik byl mowiac delikatnie katastrofa.
          I tu PO popełniła olbrzymi błąd nie stawiając na Lubińską. Być może byłaby
          Prezydentem z Platformy
          Właściwym jest, że jak się nie może znależć aprobaty w partii to walczy się
          dalej poza nią. A nie cichnie na pół roku i wydeptuje ścieżki do np : Piechoty
          aż spadnie jakiś ochłap z pańskiego stołu. Rezygnacja z UW i PO tych pań to
          raczej dowód odwagi i gotowości utaty korzyści, o których piszesz dla wygrania
          (lub przegrania) swoich racji.
          Podsumowując moją wypowiedż obie panie , jak również klub Od Nowa mają
          olbrzymią szansę (szansę!) wygrać następne wybory włąśnie dlatego, że tym razem
          nie uczestniczyły we władzy , a racja będzie po ich stronie. Nie stracą też
          elektoratu z uwagi na ich lojalność wobec swoich wyborców, co pragnę
          podkreślić.

• absztyfikant To przeczytaj jeszcze raz 18.08.03, 12:30
            Byc moze Platforma popelnila blad, zreszta zadne to odkrycie zwazywszy na wynik
            Lubinskiej i kandydatki POPiS-u. Aprobata w partii polega na zdobywaniu
            demokratycznej legitymacji do startu w wyborach, a nie zdobywaniu swojego droga
            szantazu czy metoda faktow dokonanych.

Utraty korzysci? Przeciez PO i UW ich nie chcialy koniec koncow, wiec to raczej
            syndrom samozachowawczy zadzialal.

Czy kobitki wygraja nastepne wybory? Daj im Boze szczescie. Lepsze to od
            Jurczyka bedzie dla miasta, zreszta nawet kij od szczotki bylby lepszy. Tylko
            zanim zasiada w magistrackich salonach niech posypia glowy popiolem i
            zaprzstana uzywania retoryki Leppera czy Tyminskiego i zaczna uczciwie pracowac
            wskazujac bledy i wypaczenia obecnej ekipy.

Winston Churchill wygral wojne, a przegral wybory - przemysl to.
            • Gość: Mak Absztyfikant ma dużo racji IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 18.08.03, 15:21
              Podaje też fakty, z którymi trudno sie nie zgadzać. Problem tych dwóch kobiet
              polega na zapatrzeniu w cyniczną sztukę socjotechniki.Trzeba być wirtuozem, aby
              z niej robić efektowny użytek. One są jedynie efekciarami.Dajmy im
              spokój.Szkoda naszego czasu.Im właśnie o to chodzi by o nich mówić, źle lub
              dobrze. Problemem jest brak pozytywnej kreacji. U jednych ludzi występuje z
              natury, u innych jako cecha nabyta. Jak zmusić Jurczyka by nie przeszkadzał
              swojemu otoczeniu a otoczenie by podejmowało odważne decyzje. Dzisiaj Ci ludzie
              modlą się już tylko by Marian żył sto lat a oni z nim w błogim letargu.
              Zapewniam Was moi drodzy, że nasze ukochane szczecińskie społeczeństwo ma na
              tyle gombrowiczowskiej fantazji by wybrać Mariana raz jeszcze. Więc nie piszmy
              o Marianie , nie piszmy o Teresie, nie piszmy o Małorzacie .Piszmy o tym co
              robią (tylko czy jest o czym?), co o tym sądzimy.Stawijmy łatwe pytania na
              które szukajmy i wymagajmy trudnych ale prawdziwych odpowiedzi.

Pozdrawiam Wszystkich
              • Gość: Leszek Re: Absztyfikant ma dużo racji, ale Mak ma więcej IP: *.oskarwegner.com.pl 18.08.03, 15:43
                [...]
                >Więc nie piszmy o Marianie , nie piszmy o Teresie, nie piszmy o
                Małorzacie .Piszmy o tym co
                > robią (tylko czy jest o czym?),
                [...]

Więc piszmy o tym czego nie robią, bez inwektyw, krytykanctwa, patosu,
                ogólników. Stwórzmy alternatywę (niekoniecznie nr4 :-) - a może powinienem
                pisać stwórzcie?) Niech ludzie poza "gombrowiczowską fantazją" mają możliwość
                wyboru innego programu, innych pomysłów i w ogóle czegoś innego.

Stwórzmy/stwórzcie (to bez znaczenia) "Forum dla Szczecina" - niech zaistnieje,
                niech znajdą się ludzie, którzy chcą ponosić nieanonimową odpowiedzialność.

>
                > Pozdrawiam Wszystkich

Pozdrawiam
                Leszek
                • absztyfikant Re: Absztyfikant ma dużo racji, ale Mak ma więcej 18.08.03, 16:18
                  Powiedzialem, to co powiedzialem i nie wycofuje sie z zadnej tezy, ktora
                  postawilem. Co kto zrobi z informacjami tu zawartymi - jego sprawa.

A mowienie: zrobmy, zbudujmy etc przypomina mi gierkowskie "pomozecie?
                  pomozemy!".

Niech kazdy robi to co do niego nalezy. I troszczy sie o siebie. Komuna juz sie
                  skonczyla i kolektywy rodem z Alternatyw 4 przeszly do historii.
                  • Gość: Leszek Re: Absztyfikant ma dużo racji, ale Mak ma więcej IP: *.oskarwegner.com.pl 18.08.03, 16:27
                    [...]
                    >
                    > A mowienie: zrobmy, zbudujmy etc przypomina mi gierkowskie "pomozecie?
                    > pomozemy!".

:-) Właśnie chodzi mi o to, żeby wyjść poza puste deklaracje, żeby wyjść
                    poza "bicie piany", aczkolwiek bicie, prowadzące do ubicia tejże, bardzo zacnym
                    zajęciem jest w przypadku wypieku biszkoptów (chyba :-)

> Niech kazdy robi to co do niego nalezy.

Masz rację. Tylko..., co do kogo należy i kto to określa?

> I troszczy sie o siebie.

Więc się nie dziw, że wielu, którzy podobno mają troszczyć się o więcej niż
                    siebie, gubi to więcej.

> Komuna juz sie
                    >
                    > skonczyla i kolektywy rodem z Alternatyw 4 przeszly do historii.

Eeeee, optymista z Ciebie.

Pozdrawiam
                    Leszek
                    • absztyfikant Czcigodny Operatorze ! 18.08.03, 17:22
                      Mowilem w swoim imieniu. Kolektywy Samoobrony? To sa Ci wsciekli prostaczkowie
                      demolujacy urzedy, kpiacy z prawa, zlodzieje czy ludzie, ktorzy jak im
                      przyjdzie ochota to lubia sobie komornika wybatozyc ? To sie nazywa
                      zorganizowana przestepczosc majaca swych przedstawicieli w sejmie. Ale moze sie
                      myle...
                      • Gość: Czcigodny Operator Przewielebny Absztyfikancie ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.03, 17:33
                        absztyfikant napisał:

> Mowilem w swoim imieniu. Kolektywy Samoobrony? To sa Ci wsciekli
                        prostaczkowie
                        > demolujacy urzedy, kpiacy z prawa, zlodzieje czy ludzie, ktorzy jak im
                        > przyjdzie ochota to lubia sobie komornika wybatozyc ? To sie nazywa
                        > zorganizowana przestepczosc majaca swych przedstawicieli w sejmie. Ale moze
                        sie
                        >
                        > myle...
                        Przewielebny Absztyfikancie. Zgoda, co do powyższego, ale z zastrzeżeniem. To
                        są przestępcy-prostaczkowie (jak zresztą piszesz). Ale są również przestępcy-
                        politycy oczytani, w garniturach, z tytułami. Posiadają tabun doradców
                        medialnych,PRowskich, ekonomicznych, prawnych itditd.
                        Tak prawdę powiedziawszy to za mniej niebezpiecznych uważam tych prostaczków
                        gdyż łatwo rozpoznać kim są.
                        Natomiast tych drugich boję sie bardzo. Trudno rozpoznać kim są naprawdę.A
                        szkody przez nich wywołane są wielokrotnie większe niż jest w stanie zrobić
                        milion Lepperów. Przykłady to FOZZ, brak decyzji w czas w NBP i związane z tym
                        ART B
                        itd
                        • absztyfikant Wielce szanowny Operatorze, Teleskopu zreszta 18.08.03, 17:38
                          Ja sie z Toba zgadzam - to swieta prawda. Ale zaczyna sie zwykle tak jak
                          Lubinska na drobnych matactwach (vide: wywiad w Wyborczej Ewy Milewicz), a
                          konczy na FOZZ-ach, Rywinach i innych poslach Jagiellach. Tropmy nieprawosci
                          wszedzie gdzie wystepuja. Bez roznicy czy sa duze czy male.

Ja nie mowie, ze Lubinska jest aferzystka, mowie tylko, ze jest tania efekciara
                          i nierzetelnym politykiem, ktory za kogo innego sie podaje, a kim innym jest w
                          rzeczywistosci.
                          • Gość: zibi Potrzebny psychiatra! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.03, 18:10
                            Jeżeli wywiad Lubińskiej w GW nazywasz matactwem, to jesteś zdrowo walnięty.
                            Gównociek myślowy przedstawiany w twoich wypowiedziach przeraża. Wmawiając
                            komś, że jest wielbłądem, sam wypierasz się tego.
                            O.K. Facet o nicku absztyfikant, to rozchwiany emocjonalnie biseksualista,
                            który swoje zaburzenia psychiczne wyładowuje na forum na dwóch, trzech osobach.
                            Jest deptany i odrzucany przez żonę oraz szykanowany przez osoby wiedzące o
                            jego skłonnościach Jest śmierdzącym tchórzem, bo obrzuca obelgami konkretne
                            osoby ukrywając się pod nickiem. Sfrustrowany członek UW, którego odsunięto od
                            koryta - nie może tego wybaczyć. Jak kania dżdżu wypatruje kreatur podobnych do
                            Runowicza, gdyż wtedy mógłby wrócić na kolejne stanowisko. Jakiekolwiek
                            argumenty zbija stwierdzeniami: ja i tak swoje wiem. Krzykacz, któremu po raz
                            kolejny nic nie wyszło. Najobrzydliwsza kreatura jaka pojawiła się na forum.
                            • absztyfikant Re: Potrzebny psychiatra! 18.08.03, 18:16
                              Wybralem najciekawsze fragmenty:
                              1. jestem bezpartyjny
                              2. nidy nie pracowalem w komunalce ani w zadnym urzedzie, jestem przedsiebiorca
                              3. od Runowicza nic nie chce
                              4. moja orientacja seksualna nie ma nic do rzeczy - ale wyznam ci, ze lubie to
                              robic w bitej smietanie i truskawkach

Pozostale tezy (wyzwiska) mowia cala prawde o Tobie. Szkoda szerzej komentowac.

to rozchwiany emocjonalnie biseksualista,
                              Sfrustrowany członek UW, >
                              > Runowicza, gdyż wtedy mógłby wrócić na kolejne stanowisko.
                              • Gość: zibi Re: Potrzebny psychiatra! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.03, 18:28
                                Nieprawda. Mam rację i wiem co mówię. Taki z ciebie przedsiębiorca jak z koziej
                                d.. trąba. Wszystkie fakty które przytoczyłem są prawdziwe i szczerze
                                współczuję twojej żonie, Hani. Tylko przez wzgląd na nią nie opisuję tutaj
                                twoich ekscesów. Możesz się wypierać, ale nie jesteś w stanie udowodnić, bo
                                wszystko co napisałem to prawda.
                                • absztyfikant Re: Potrzebny psychiatra! 18.08.03, 18:31
                                  Moja zona nie ma na imie Hania, ale dzieki za info, powesze na ten temat.
                                  Wyboraz sobie, ze walke z OD Nowa traktuje jako walke z prostackim traktowaniem
                                  polityki. Nic co tutaj powiedzialem, nie wzialem z kosmosu, ale z wnikliwego
                                  was obserwowania. I wyciagania wnioskow.

No to jak z tym radnym Od Nowy Kobylanskim? Jest w SLD czy nie? I jak to sie
                                  ma do Twojej wiarygodnosci, co? A Kobylanski jest w Ordynackiej czy nie ?
                                  Grajmy w otwarte karty!

Pozdrawiam serdecznie
                          • Gość: Operator Teleskopu Wybór kilku (z wielu) zalet klubu Od Nowa. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.03, 18:15
                            absztyfikant napisał:
                            Szanowny (o!)Wybranku
                            Dodatkowe zalety (plusy) Ugrupowania Od Nowa :

1. Jest to trzecie (zaledwie trzecie) prawie zupełnie obywatelskie
                            ugrupowanie , które dostało się do Rady Miejskiej od roku 1989.Ten fakt należy
                            docenic i spojrzeć na niego obiektywnie. Wystarczy obejrzeć listę kandydatów
                            Od Nowy. Zupełnie ponadpartyjna.
                            2. Niektórzy aktywni obywatele od wielu lat bujali sie po prawicy, po lewicy i
                            nic. A np Obywatel Hawryszuk Wojciech własnie przez Od Nowę został zauważony i
                            dzięki niej wybrany. Jest aktywnym radnym. Jest nim dzięki przede wszystkim Od
                            Nowie
                            3. Od Nowa ma u siebie ( i tu Ci zupełnie podpadnę) tytana pracy, niezwykle
                            błyskotliwą i znającą się na tym co robi w samorządzie Małgorzatę Jacynę Witt
                            4. Od Nowa jest klubem w Radzie, które najczęściej składa projekty i
                            interwencje w sprawach rozwoju miasta. POdkreślam rozwoju , a nie zabaw w
                            ydawanie pieniędzy na nalepki i plakietki tudzież prezentacje. Rozwoju
                            gospodarczego.
                            5. Od Nowa była w zasadzie jedynym klubem , który wstrzymał się od głosu w
                            kwestii podarowania podatku od nieruchomości fabryce "Skolwin" na zasadach
                            zaproponowanych przez Prezesa Sarosieka (już byłego Prezesa) i czas pokaże już
                            niedługo, że mieli rację.

Tych zalet jest wiele. Zgadzam się z Tobą, że pracują efekciarsko. Ale na tym
                            polega PR partii i ugrupowań politycznych. Rozumiem, że tego nie lubisz. O.K.
                            Jednak może nie chcą zostać w takiej sytuacji jak Unia Wolności, która bardzo
                            często miała rację ale nie umiała jej sprzedać i przestała w zasadzie
                            istnieć.Zapomniana partia mędrców. Dzisiaj Bartek może skoczyć na główke do
                            pustego basenu i Unii Wolności nic już nie pomoże. Zresztą jak miał dobrze
                            sprzedać partię właśnie raczej nieefekciarski Puzyna, Geremek, czy Mazowiecki.
                            Póżniej to im nawet narty Małysza i puzon w reklamówce TV nie mogły już pomóc.
                            Na razie dziekuję, gdyż idę spać aby w nocy znów obserwować marsa i perseidy
                            przez lunetę.
                • longplay Leszek 18.08.03, 17:23
                  Gość portalu: Leszek napisał(a):

> [...]
                  > Więc piszmy o tym czego nie robią, bez inwektyw, krytykanctwa, patosu,
                  > ogólników. Stwórzmy alternatywę (niekoniecznie nr4 :-) - a może powinienem
                  > pisać stwórzcie?) Niech ludzie poza "gombrowiczowską fantazją" mają możliwość
                  > wyboru innego programu, innych pomysłów i w ogóle czegoś innego.
                  >
                  > Stwórzmy/stwórzcie (to bez znaczenia) "Forum dla Szczecina" - niech
                  zaistnieje,
                  >
                  > niech znajdą się ludzie, którzy chcą ponosić nieanonimową odpowiedzialność.
                  >
                  > >
                  > > Pozdrawiam Wszystkich
                  >
                  > Pozdrawiam
                  > Leszek

Piszę zarówno lewą jak i prawą ręką. Podpisuję się obydwiema rękami po
                  powyższą, Twoją wypowiedzią
                  • absztyfikant Re: Leszek 18.08.03, 18:09
                    Ty! zbrojne ramie UPR-u i Od Nowy, podpisujesz sie pod "zgnilym kompromisem" ?
                    Jako hunwejbin Od Nowy powinienes powiedziec, ze ja omamy czy urojenia mam
                    jakies. Zmieniasz sie czy to poza nowa, no! longplay vel black.nighcie ?
    • absztyfikant Radny OD NOWY imc Kobylanski (SLD) 18.08.03, 19:30
      Dlaczego Teresa Lubinska krytukujac SLD za wszystko od potopu, gangreny, chorob
      wenerycznych na korupcji skonczywszy toleruje u siebie w klubie radnego, z
      legitymacja SLD, Kobylanskiego ? Bo gosc majetny i siedzi cicho.

Tymczasem to mom zdaniem hipokryzja jest. Ale radne Jacyna-Witt i Lubinska nie
      chca stracic Od Nowy swojej, ktora az 5 radnych liczy...

Statut Miasta Szczecina:
      Kluby Radnych

§ 31

1. Radni mogą tworzyć kluby radnych w celu realizacji wspólnych zamierzeń
      programowych. Radny może być członkiem tylko jednego klubu radnych.
      2. Klub radnych może być utworzony przez co najmniej 5 radnych.
    • Gość: ex-SLD Kobylański Jerzy IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.08.03, 02:07
      Pamiętam jak za Piechotą i Zychowiczem biegał. Zawsze miał kasy jak lodu i
      tylko jego chore ambicje polityczne spać mu nie dawały. Widze, że ładnych
      działaczy Teresa Lubińska sobie przygarnęła. Ile wam dał forsy na kampanię?
      Mogłyście brać 2 razy więcej - stać go. Tylko ostrzegam przed nim, możecie mieć
      z nim kłopoty. Przyznać mu trzeba, że dużo chałup budował, szkoda, że robolom
      nie płacił jak należy i na materiałach oszczędzał. Efekty jego "budowania" na
      Warszewie niedługo się zawalą. Pozdrawiam fanów Od Nowy - jeśli jest tam
      Kobylański to ja bardzo dziękuję. Niech swoje zobowiązania ureguluje.
      • Gość: Gres Re: Kobylański Jerzy-się ukrywa IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 19.08.03, 08:37
        Gość portalu: ex-SLD napisał(a):

> Pamiętam jak za Piechotą i Zychowiczem biegał. Zawsze miał kasy jak lodu i
        > tylko jego chore ambicje polityczne spać mu nie dawały. Widze, że ładnych
        > działaczy Teresa Lubińska sobie przygarnęła. Ile wam dał forsy na kampanię?
        > Mogłyście brać 2 razy więcej - stać go. Tylko ostrzegam przed nim, możecie
        mieć
        >
        > z nim kłopoty. Przyznać mu trzeba, że dużo chałup budował, szkoda, że robolom
        > nie płacił jak należy i na materiałach oszczędzał. Efekty jego "budowania" na
        > Warszewie niedługo się zawalą. Pozdrawiam fanów Od Nowy - jeśli jest tam
        > Kobylański to ja bardzo dziękuję. Niech swoje zobowiązania ureguluje.

od kilku tygodni się ukrywa.Do rady istotnie wszedł by powtórzyć numer ala
        Bryza tym razem ze swoją firmą Polger.Nie pamiętacie jak rok temu latem
        obiecywał jakiś program Mieszkanie dla Absolwenta? To był taki balon
        próbny.Jestem pewien, że gdyby Lubińska została Prezydentem nie takie numery
        pozwalała by wykonywać. Popytajcie ludzi którzy bezinteresownie pracowali w jej
        kampani jak się czuli gdy w sztabie wyborczym widywali Koćmiela ps. Koperta.
    • absztyfikant ZIBI WRACAJ NA FORUM !!!! :) 19.08.03, 13:48
      Opowiedz mi o tym ile Kobylanski (radny Od Nowy - czlonek SLD) dal wam kaski na
      kampanie, opowiedz mi o wywiadzie Ewy Milewicz, opowiedz mi o waszej
      apolitycznosci, opowiedz mi o fasadowym Stowarzyszeniu 100% Szczecin, opowiedz
      mi o tym jak pomoglyscie zostac Jurczykowi prezydentem, opowiedz mi jak
      przegralas wybory na szefowa Unii Wolnosci...

Tylko nie mow mi znowu, ze jestem biseksualista i mam zone Hanie.

Te i inne szczegoly poza pilna lektura prasy mam od Twoich kolegow z Polnocnej
      Izby Gospodarczej. Jesli chodzi Ci czy jestem w UW? Nie jestem. Na poczatku lat
      90 bylem krotko w KLD, potem wyjechalem zagranice. Pozdrawiam.
    • absztyfikant Zibi, a co z DOKTORATEM Jacyny ? 19.08.03, 19:40
      Kiedy bedzie w koncu Dr Wittem ? I na czym polegala pomoc dr. hab prof. US
      Lubińskiej - b. dziekana US. Nie widzisz tu zwiazku? Tylko nie pisz mi, ze
      Jacyna robi doktorat na Cukrowej, a Lubinska byla na Mickiewicza. Znam dosc
      dobrze uniwerytecka sitwe.
    • Gość: =========== Re: Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy' IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 20.08.03, 01:01
      absztyfikant napisał:

> Ponizej jest fragment artykulu z "GW" przed II tura wyborow Runowicz-Jurczyk.
      > (Na samym dole)
      >
      > Marian Jurczyk powinien byc bardzo wdzieczny paniom radnym Od Nowy. Moga sie
      > Panie Lubinska i Jacyna-Witt czuc po czesci matkami sukcesu tego
      > krotochilnego bufona i facecjonisty jakim jest Marian.
      >
      > Runowicz nie jest idealny, ale na Boga, czyta gazety i wie co sie na swiecie
      > dzieje.
      >
      > Tym sie rozni moi drodzy forumowicze (sorry za protekcjonizm) maz stanu od
      > politykiera, ze ten pierwszy potrafi sie wzbic ponad swoj indywidualny
      > interes, a ten drugi boi sie, by sie swojemu elektoratowi nie narazic.
      >
      > Stawiajac znak rownosci miedzy kandydatami panie pokazaly swoje prawdziwe
      > oblicze. Nawet wojujacy feminizm, ktory daje wam spory poklask u
      > szczecinskich dziennikarek wam juz niewiele pomoze. Wyborcy predzej czy
      > pozniej sie na was poznaja.
      >
      > Teresa Lubinska - najpierw dzialaczka UW, gdy PO dala jej propozycje startu
      > od razu trzasnela legitymacja unijna i pobiegla pod skrzydla trzech tenorow.
      >
      > Gdy oni sie rozmyslili sila rozpedu oglosila sie kandydatka bezpartyjna i
      > poszla z haslem "politykom dziekujemy" - niezly numer. Wkrotce dolaczyla do
      > niej miss szczecinskich chirurgow plastycznych Jacyna-Witt.
      >
      > pomijam pozniejsze wyczyny pan radnych - ostatnio nawet komisji Wysokiej Rady
      > im sie zachcialo, by badac cudze przekrety. Stopyra - jeszcze wiekszy
      > piaskowy dziadek niz Jurczyk, spytal wtedy, kto ma ochote na "te kurwiki".
      > Pomylil sie biedak, bo panie reprezentuja pozim nie Begerowej (tak nisko nie
      > upadly), ale raczej poslanki Blochowiak.
      >
      > Nie poparly Runowicza, bo be, Jurczyk w miedzyczasie bawil na zjazdach
      > emerytowanych skinow, prowadzil antyunijna propagande.
      >
      > Nasze radne jakby nigdy nic walnely sobie w Szczecinie billboardy "jestem
      > Europejka".
      > ______________________________________________________________________________
      > gazeta Wyborcza w Szczecinie (fragment):
      > Komitet Teresy Lubińskiej postanowił wczoraj, że żadnemu z kandydatów nie
      > udzieli poparcia. "Nasze wyobrażenie o prezydencie zdecydowanie odbiega od
      > cech, które prezentują obaj kandydaci" - oświadczyła Lubińska.
      >
      • nrs2003 'Od Nowa'=SLD+UW. Marian ma poparcie , Wy nie 21.08.03, 07:58
        Szanowni dyskutanci z Unii Wolności i SLD. Obecna sytuacja przypomina awanturę
        w firmie gdzie przyszedł nowy , uczciwy Dyrektor i zamierza zrobić porządek i
        postawić zadłużone i skorumpowane przedsiębiorstwo na nogi. Nie jest to
        możliwe w 8 miesięcy. To musi trwać dłużej. Skorumpowana i będąca ze sobą w
        rozlicznych związkach załoga firmy robi wszystko aby zniweczyć ten zamiar
        ponieważ od lat żyja i utrzymują się z tych układów. Na bardzo wysokim
        majątkowo poziomie. Marian Jurczyk ale w zasadzie wyborcy odcięli Wam te
        możliwości. Lokaty na kontach bankowych kiedyś się skończą. Panika. Róbcie
        sobie referendum. Przegracie. Marian Jurczyk ma poparcie u wyborców w dalszym
        ciągu. Będąca w zaniku i odcięta od źródeł finansowania Unia Wolności nie
        wzbije się na tym referendum. Rządziliście kilkakrotnie w tym mieście i
        nazwiska Waszych liderów p.p. Koćmiela, Sochańskiego żle się wyborcom kojarzą.
        A poza tym skończy się na gadaniu , prasie, telewizji. Tak jak przez wiele lat
        tak i teraz nie jesteście jesteście stanie nic konkretnego zrobić i odwołać
        Mariana również.
        • longplay 3 droga. Tymiński, Jurczyk itp 21.08.03, 08:17
          nrs2003 napisał:

> Szanowni dyskutanci z Unii Wolności i SLD. Obecna sytuacja przypomina
          awanturę
          > w firmie gdzie przyszedł nowy , uczciwy Dyrektor i zamierza zrobić porządek
          i
          > postawić zadłużone i skorumpowane przedsiębiorstwo na nogi. Nie jest to
          > możliwe w 8 miesięcy. To musi trwać dłużej. Skorumpowana i będąca ze sobą w
          > rozlicznych związkach załoga firmy robi wszystko aby zniweczyć ten zamiar
          > ponieważ od lat żyja i utrzymują się z tych układów. Na bardzo wysokim
          > majątkowo poziomie. Marian Jurczyk ale w zasadzie wyborcy odcięli Wam te
          > możliwości. Lokaty na kontach bankowych kiedyś się skończą. Panika. Róbcie
          > sobie referendum. Przegracie. Marian Jurczyk ma poparcie u wyborców w dalszym
          > ciągu. Będąca w zaniku i odcięta od źródeł finansowania Unia Wolności nie
          > wzbije się na tym referendum. Rządziliście kilkakrotnie w tym mieście i
          > nazwiska Waszych liderów p.p. Koćmiela, Sochańskiego żle się wyborcom
          kojarzą.
          > A poza tym skończy się na gadaniu , prasie, telewizji. Tak jak przez wiele
          lat
          > tak i teraz nie jesteście jesteście stanie nic konkretnego zrobić i odwołać
          > Mariana również.
          Nie mogę TRZECIA DROGO odpowiedzieć jestesmy w stanie odwołac Mariana gdyż nie
          jest z UW czy SLD. Mogę napisać jedynie jesteśmy ale w szerszym , społecznym
          znaczeniu. Jurczyk nie ma już poparcia u wyborców. Ludzie już wiedzą ile
          kosztuje nasz budżet jego nieodpowiedzialne rządzenie. Ta sytuacja nie
          przypomina przedsiębiorstwa gdzie przyszedł nowy , uczciwy Dyrektor. To
          przypomina bardziej przedsiębiorstwo w Kraju Rad w roku np : 1925 gdzie Rada
          Robotnicza wybrała magazyniera na Dyrektora firmy i ta firma zbankrutuje jak
          nie dostanie dotacji bo przecież tylko w Kraju Rad uważano, że każdy robotnik
          może zastąpić Dyrektora. zarządzanie, przecież to takie proste (zdaniem Rady
          Robotniczej)
          • Gość: Mak Re: 3 droga. IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 21.08.03, 11:41
            Marian jaki jest każdy widzi.Jakie jest to miasto też. Kochani forumowicze
            wyborcy Mariana kierują się uczuciami, a nie racjami.Kto czyta ustawy ten wie,
            że gówno wyjdzie z szarpania Mariana akcjami typu Palma lub próba referendum.
            Młode centrum czyli bękarty Puzona ( wszystkie trzy) też to wiedzą, ale próbują
            upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: przypomnieć że istnieją, a także
            zarobić trochę kasy za "robotę" nadaną przez niektórych z SLD. Co do kasy to
            warto przestudiować historię dotacji dla Młodego Centrum.

ps. A co Młode Centrum ma do zaproponowania, jeśli idzie o rozwój miasta? :))
    • mc.org.pl Młode Centrum nie jest bękartem 21.08.03, 15:16
      Nie jestesmy bekartami "Puzona". Jestesmy mlodymi ludzmi dla, ktorych
      najwzniejsza jest wolnosc. Naszymi czlonkami honorowymi sa T. Mazowiecki, B.
      Geremek i Jacek Kuron. Pochlebnie o naszej dzialanosci proeuropejskiej i
      spolecznej wypowiadali sie m. in. abp. Jozef Zycinski, prezydent Lech Walesa,
      prezydent Aleksander Kwansiewski,ks. Adam Boniecki, dziennikarz muzyczny Robert
      Leszczynski, Kuba Sienkiewicz, Krystyna Janda, Jan Kulakowski, Jan Nowak-
      Jezioranski, prof. Danuta Huebner czy prof. Lena Kolarska-Bobinska.

Nie jestesmy agenda rzadowa, wiec nie otrzymujemy zadnych dotacji. Naszymi
      zrodlami finansowania sa fundacje (Amerykanska Fundacja Wolnosci, Fundacja
      Friedricha Naumanna) i skladki czlonkowskie. Nie zyjemy z budzetu panstwa.
    • Gość: nowak Re: Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy' IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 22.08.03, 00:36
      u.w. ma lidera Frasyniuka po technikum .to odnośnie punktu 10 Komitetu .Ma
      Frasyniuk takie samo wykształcenie jak jurczyk i lepper.Prezydent Jurczyk ma
      być uczciwy.A jego zastepcy mają mieć wyższe studia.I mają .Tak mówi
      prawo.Jurczyk jest od nadzoru swojego zarządu miasta i podległych mu
      służb.Towarzysze Geremek,Balcerowicz byli w PZPR i razem z Michnikiem wspierają
      komunę i walczą z jurczykiem od lat.Frasyniuk głosował na Kwasa w 2000 roku w
      wyborach.Żydem jest Kwaśnieski-jego ojciec lekarz-nazwisko Stolzman
      (Jude).Michnik -Kwaśnieski-Jurata 2002 -=Rywingate.Bagno.Jurczyk stanowi
      przeszkodę dla uw,sld,od nowy w kręceniu lodów.młodych z uw wynajęli do tej
      roboty 40-50-60 latkowie - obiecując im stołki po wejściu do UE,które będzie
      dzielił miller.
    • Gość: zibi Re: Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy' IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.03, 10:21
      Teresa Lubińska wraz z kluber radnych Od Nowa ma na swoim koncie następujące
      działania:
      1. wstrzymanie dalszej prywatyzacji SEC, a co za tym idzie oddanie za połowę
      ceny niemieckiej firmie RURRGAS kontroli nad cenami ciepła w Szczecinie;
      Agencja Kontroli jest w stanie wstrzymać nieuzasadnione podwyżki ciepła, ale
      zawsze można zawyżyć koszty i transferować w ten sposób pieniądze.
      2. protest przeciwko wyprowadzaniu nieruchomości miejskich poza kontrolę miasta
      do spółek, w tym przede wszystkim do Funduszu na Rzecz Rozwoju
      Przedsiębiorczości, którym zarządza były wiceprezydent Szczecina; nieruchomości
      te przekazane w postaci aportu miały stanowić zabezpieczenie pod kredyty - w
      tej chwili są wyprzedawane bez zachowania procedury Ustawy o Zamówieniach
      Publicznych i bez kontroli radnych
      3. zdecydowany protest przeciwko umieszczeniu w studium do planów
      zagospodarowania przestrzennego możliwości budowy kolejnych dwóch hipermarketów
      (przy stadionie Pogoni i na ul. Struga).
      4. propozycja umieszczenia w budżecie Miasta rezerwy budżetowej w wysokości 40
      mln zł na rozwój Miasta, w tym na zabezpieczenie śodków dofinansujących
      projekty Unii Europejskiej; znalezienia źródeł pokrycia w budżecie tej kwoty
      5. projekt uchwały powołujący komisję nadzwyczajną, mającą na celu dokładną
      analizę prawną i finansową umowy Miasta z Bekdasem oraz wszelkich następnych
      aneksów oraz innych decyzji; pociągnięcie do odpowiedzialności osób
      odpowiedzialnych;
      6. Zdecydowany protest przeciwko ciągłym oddłużaniom Szpitala Miejskiego;
      wsparcie propozycji przedstawionej przez prof. Domagałę - Rektora AM -
      przejęcia szpitala przez Akademię Medyczną w celu wzmocnienia tej placówki i
      zapewnienia rozwoju tej ważnej dla mieszkańców Szczecina uczelni; Szpital
      Miejski byłby prowadzony i finansowany przez AM;
      8. Naciski na przekazanie przez AMW terenów przy ul. Mickiewicza na Sąd
      Apelacyjny Miastu za darmo, co poskutkowało obniżeniem przez AMW ceny o połowę;
      na sesji Lubińska określiła to "wykazaniem instynktu samozachowawczego" przez
      dyrektora AMW - Kochańskiego.
      7. wiele innych, ważnych i drobnych inicjatyw.
      Teresa Lubińska nie jest w żaden sposób powiązana zależnościami w UM, nie
      potrzebuje pracy dla siebie ani dla swoich protegowanych - bo takich nie ma. Po
      prostu jest sprawnym finansista, menedżerem, i otacza się ludźmi myślącymi a
      nie politykierami, pazernymi na miejsca pracy dla siebie i innych.
      Tak naprawdę, to tylko Od Nowa punktuje prezydenta za jego błędy, brak
      umiejętności podejmowania decyzji, przedstawianie przez niego inicjatyw a
      następnie krytykowanie ich przez siebie samego itd. Tak naprawdę, to tylko
      Teresa Lubińska powiedziała prezydentowi - pan oszukał mieszkańców Szczecina,
      mówiąc, że potrafi zarządzać miastem. To nie jest ich wina, że na pana
      głosowali.
      Radni, to funkcja przede wszystkim kontrolna. Miastem rządzi prezydent. Do tego
      prezydent ma sztab ludzi do pracy, parę tysięcy osób zatrudnonich w Urzędzie.
      Radni ewentualnie mogą prezydentowi sugerować pewne rozwiązania poprzez
      stanowiska czy uchwały komisji, ale nie mają możliwości wyegzekwowania tego od
      prezydenta. Przecież nie mogą go odwołać.
      • Gość: zibi Nie będę polemizował IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.03, 10:29
        Nie będę z nikim polemizował. Po prostu przedstawiłem fakty. Przez kilka dni
        czytałem dyskusję na Forum i poza zaciekłym przeciwnikiem, który rozpoczął ten
        wątek - nikt zbytnio się nie zacietrzewiał, bo tak naprawdę niewiele osób
        śledzi działania Rady Miasta i radnych. Dlatego pozwoliłe sobie przedstawić
        znane mi fakty z działania Teresy Lubińskiej i klubu Od Nowa. Nie ukrywam, że
        śledzę ich działania, gdyż popierałem ten komitet w wyborach. Jak dotąd nie
        zawiodłem się na nich.
      • Gość: Jagoda Re: Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy' IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 22.08.03, 13:15
        Zibi, ale zdajesz sobie sprawę, że zazwyczaj to dęte zasługi? Jeśli nie to
        kilka słów komentarza do każdego punktu.

Gość portalu: zibi napisał(a):

> Teresa Lubińska wraz z kluber radnych Od Nowa ma na swoim koncie następujące
        > działania:
        > 1. wstrzymanie dalszej prywatyzacji SEC, a co za tym idzie oddanie za połowę
        > ceny niemieckiej firmie RURRGAS kontroli nad cenami ciepła w Szczecinie;
        > Agencja Kontroli jest w stanie wstrzymać nieuzasadnione podwyżki ciepła, ale
        > zawsze można zawyżyć koszty i transferować w ten sposób pieniądze.

Taki sam to jej sukces jak i pozostałych radnych, nawet jurczykowcy mielli
        obiekcje, tyle, że nie robili konferencji prasowej.Krowa która dużo ryczy mało
        mleka daje.
        > 2. protest przeciwko wyprowadzaniu nieruchomości miejskich poza kontrolę
        miasta
        >
        > do spółek, w tym przede wszystkim do Funduszu na Rzecz Rozwoju
        > Przedsiębiorczości, którym zarządza były wiceprezydent Szczecina;
        nieruchomości
        >
        > te przekazane w postaci aportu miały stanowić zabezpieczenie pod kredyty - w
        > tej chwili są wyprzedawane bez zachowania procedury Ustawy o Zamówieniach
        > Publicznych i bez kontroli radnych

wielokrotnie to wyjaśniano w mediach,że uzyskana w ten sposób kasa służy
        również na poręczenia, a nie jest przeżerana.Taka ekonomistka chyba wie, że
        aktywa to nie tylko środki trwałe i nieruchomości, ale też środki pieniężne.

> 3. zdecydowany protest przeciwko umieszczeniu w studium do planów
        > zagospodarowania przestrzennego możliwości budowy kolejnych dwóch
        hipermarketów
        >
        > (przy stadionie Pogoni i na ul. Struga).

To też stara śpiewka wszystkich już w tej chwili niemal radnych, a nie tylko
        lubińskiej.Tu mała dygresja : komu z moznych zależy na braku kolejnych
        hipermarketów? Ano tym które już działają :)) A teraz przypomnijcie sobie
        wybryki Lubińskiej i jej klubu przy dyskusji nt.
        Galaxy i Galeri Kaskada.Jak pięknie bronili wtedy Galaxy. Wiem, wiem
        bezinteresownie i przypadkowo.

> 4. propozycja umieszczenia w budżecie Miasta rezerwy budżetowej w wysokości
        40
        > mln zł na rozwój Miasta, w tym na zabezpieczenie śodków dofinansujących
        > projekty Unii Europejskiej; znalezienia źródeł pokrycia w budżecie tej kwoty

Propozycja jak wydać kasę podatnika.Tak to potrafią wszyscy...

> 5. projekt uchwały powołujący komisję nadzwyczajną, mającą na celu dokładną
        > analizę prawną i finansową umowy Miasta z Bekdasem oraz wszelkich następnych
        > aneksów oraz innych decyzji; pociągnięcie do odpowiedzialności osób
        > odpowiedzialnych;

Najlepiej ujął to Stopyra przeodnik Rady Miasta.Co on mówił do Lubińskiej i
        Jacyny? że mają kurwiki w oczach?
        Coś w tym jest.Ciekawe jak Jacyna będzie rozliczała swojego przyjaciela
        Koćmiela?

> 6. Zdecydowany protest przeciwko ciągłym oddłużaniom Szpitala Miejskiego;
        > wsparcie propozycji przedstawionej przez prof. Domagałę - Rektora AM -
        > przejęcia szpitala przez Akademię Medyczną w celu wzmocnienia tej placówki i
        > zapewnienia rozwoju tej ważnej dla mieszkańców Szczecina uczelni; Szpital
        > Miejski byłby prowadzony i finansowany przez AM;

UWAGA: Tu się zgadzam. Nie wierze też w pomówienia pod adresem PAM-u, że to
        niby na klinikę dla pof. Lubińskiego. Może on i dziwak, może i interesowny ale
        coś umie, w przeciwieństwie do małżonki.

> 8. Naciski na przekazanie przez AMW terenów przy ul. Mickiewicza na Sąd
        > Apelacyjny Miastu za darmo, co poskutkowało obniżeniem przez AMW ceny o
        połowę;

?
        >
        > na sesji Lubińska określiła to "wykazaniem instynktu samozachowawczego" przez
        > dyrektora AMW - Kochańskiego.

To chyba żarty. Co ona ma niby z tym wspólnego

> 7. wiele innych, ważnych i drobnych inicjatyw.
        > Teresa Lubińska nie jest w żaden sposób powiązana zależnościami w UM, nie
        > potrzebuje pracy dla siebie ani dla swoich protegowanych - bo takich nie ma.
        >
        > prostu jest sprawnym finansista,
        ha, ha, ha !!!!!

menedżerem

HA, HA, HA !!!

, i otacza się ludźmi myślącymi a
        > nie politykierami, pazernymi na miejsca pracy dla siebie i innych.

Tak, tak bezpartyja Jacyna nie zasiada w Radzie Nadzorczej Polskiego Radia z
        nadania Unii Wolności, nie miała też etatu w spółce komunalnej TiOL za swego
        kolegi Koćmiela.Myle się???????????

Bezpartyjny SLD-owski Kobylański itp

> Tak naprawdę, to tylko Od Nowa punktuje prezydenta za jego błędy, brak
        > umiejętności podejmowania decyzji, przedstawianie przez niego inicjatyw a
        > następnie krytykowanie ich przez siebie samego itd. Tak naprawdę, to tylko
        > Teresa Lubińska powiedziała prezydentowi - pan oszukał mieszkańców Szczecina,
        > mówiąc, że potrafi zarządzać miastem. To nie jest ich wina, że na pana
        > głosowali.
        > Radni, to funkcja przede wszystkim kontrolna. Miastem rządzi prezydent. Do
        tego
        >
        > prezydent ma sztab ludzi do pracy, parę tysięcy osób zatrudnonich w Urzędzie.
        > Radni ewentualnie mogą prezydentowi sugerować pewne rozwiązania poprzez
        > stanowiska czy uchwały komisji, ale nie mają możliwości wyegzekwowania tego
        od
        > prezydenta. Przecież nie mogą go odwołać.

Tajej aktywność ma dwa wytłumaczenia: Klimakterium i napalenie na każde kolejne
        wybory, przy jednoczesnym lenistwie, bo przecież mogłaby pomyśleć, popracować
        koncepcyjnie....
        >
        • Gość: yyeeeess Re: Ujawniam przyczyne awersji do 'Od Nowy' IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 24.08.03, 00:40
          Gość portalu: Jagoda napisał(a):

> Zibi, ale zdajesz sobie sprawę, że zazwyczaj to dęte zasługi? Jeśli nie to
          > kilka słów komentarza do każdego punktu.
          >
          > Gość portalu: zibi napisał(a):
          >
          > > Teresa Lubińska wraz z kluber radnych Od Nowa ma na swoim koncie następują
          > ce
          > > działania:
          > > 1. wstrzymanie dalszej prywatyzacji SEC, a co za tym idzie oddanie za poło
          > wę
          > > ceny niemieckiej firmie RURRGAS kontroli nad cenami ciepła w Szczecinie;
          > > Agencja Kontroli jest w stanie wstrzymać nieuzasadnione podwyżki ciepła, a
          > le
          > > zawsze można zawyżyć koszty i transferować w ten sposób pieniądze.
          >
          > Taki sam to jej sukces jak i pozostałych radnych, nawet jurczykowcy mielli
          > obiekcje, tyle, że nie robili konferencji prasowej.Krowa która dużo ryczy
          mało
          > mleka daje.
          > > 2. protest przeciwko wyprowadzaniu nieruchomości miejskich poza kontrolę
          > miasta
          > >
          > > do spółek, w tym przede wszystkim do Funduszu na Rzecz Rozwoju
          > > Przedsiębiorczości, którym zarządza były wiceprezydent Szczecina;
          > nieruchomości
          > >
          > > te przekazane w postaci aportu miały stanowić zabezpieczenie pod kredyty -
          > w
          > > tej chwili są wyprzedawane bez zachowania procedury Ustawy o Zamówieniach
          > > Publicznych i bez kontroli radnych
          >
          >
          >
          > wielokrotnie to wyjaśniano w mediach,że uzyskana w ten sposób kasa służy
          > również na poręczenia, a nie jest przeżerana.Taka ekonomistka chyba wie, że
          > aktywa to nie tylko środki trwałe i nieruchomości, ale też środki pieniężne.
          >
          >
          > > 3. zdecydowany protest przeciwko umieszczeniu w studium do planów
          > > zagospodarowania przestrzennego możliwości budowy kolejnych dwóch
          > hipermarketów
          > >
          > > (przy stadionie Pogoni i na ul. Struga).
          >
          >
          > To też stara śpiewka wszystkich już w tej chwili niemal radnych, a nie tylko
          > lubińskiej.Tu mała dygresja : komu z moznych zależy na braku kolejnych
          > hipermarketów? Ano tym które już działają :)) A teraz przypomnijcie sobie
          > wybryki Lubińskiej i jej klubu przy dyskusji nt.
          > Galaxy i Galeri Kaskada.Jak pięknie bronili wtedy Galaxy. Wiem, wiem
          > bezinteresownie i przypadkowo.
          >
          > > 4. propozycja umieszczenia w budżecie Miasta rezerwy budżetowej w wysokośc
          > i
          > 40
          > > mln zł na rozwój Miasta, w tym na zabezpieczenie śodków dofinansujących
          > > projekty Unii Europejskiej; znalezienia źródeł pokrycia w budżecie tej kwo
          > ty
          >
          > Propozycja jak wydać kasę podatnika.Tak to potrafią wszyscy...
          >
          > > 5. projekt uchwały powołujący komisję nadzwyczajną, mającą na celu dokładn
          > ą
          > > analizę prawną i finansową umowy Miasta z Bekdasem oraz wszelkich następny
          > ch
          > > aneksów oraz innych decyzji; pociągnięcie do odpowiedzialności osób
          > > odpowiedzialnych;
          >
          > Najlepiej ujął to Stopyra przeodnik Rady Miasta.Co on mówił do Lubińskiej i
          > Jacyny? że mają kurwiki w oczach?
          > Coś w tym jest.Ciekawe jak Jacyna będzie rozliczała swojego przyjaciela
          > Koćmiela?
          >
          > > 6. Zdecydowany protest przeciwko ciągłym oddłużaniom Szpitala Miejskiego;
          > > wsparcie propozycji przedstawionej przez prof. Domagałę - Rektora AM -
          > > przejęcia szpitala przez Akademię Medyczną w celu wzmocnienia tej placówki
          > i
          > > zapewnienia rozwoju tej ważnej dla mieszkańców Szczecina uczelni; Szpital
          > > Miejski byłby prowadzony i finansowany przez AM;
          >
          >
          > UWAGA: Tu się zgadzam. Nie wierze też w pomówienia pod adresem PAM-u, że to
          > niby na klinikę dla pof. Lubińskiego. Może on i dziwak, może i interesowny
          ale
          > coś umie, w przeciwieństwie do małżonki.
          >
          > > 8. Naciski na przekazanie przez AMW terenów przy ul. Mickiewicza na Sąd
          > > Apelacyjny Miastu za darmo, co poskutkowało obniżeniem przez AMW ceny o
          > połowę;
          >
          > ?
          > >
          > > na sesji Lubińska określiła to "wykazaniem instynktu samozachowawczego" pr
          > zez
          > > dyrektora AMW - Kochańskiego.
          >
          > To chyba żarty. Co ona ma niby z tym wspólnego
          >
          > > 7. wiele innych, ważnych i drobnych inicjatyw.
          > > Teresa Lubińska nie jest w żaden sposób powiązana zależnościami w UM, nie
          > > potrzebuje pracy dla siebie ani dla swoich protegowanych - bo takich nie m
          > a.
          > >
          > > prostu jest sprawnym finansista,
          > ha, ha, ha !!!!!
          >
          > menedżerem
          >
          > HA, HA, HA !!!
          >
          >
          >
          > , i otacza się ludźmi myślącymi a
          > > nie politykierami, pazernymi na miejsca pracy dla siebie i innych.
          >
          >
          > Tak, tak bezpartyja Jacyna nie zasiada w Radzie Nadzorczej Polskiego Radia z
          > nadania Unii Wolności, nie miała też etatu w spółce komunalnej TiOL za swego
          > kolegi Koćmiela.Myle się???????????
          >
          > Bezpartyjny SLD-owski Kobylański itp
          >
          >
          > > Tak naprawdę, to tylko Od Nowa punktuje prezydenta za jego błędy, brak
          > > umiejętności podejmowania decyzji, przedstawianie przez niego inicjatyw a
          > > następnie krytykowanie ich przez siebie samego itd. Tak naprawdę, to tylko
          >
          > > Teresa Lubińska powiedziała prezydentowi - pan oszukał mieszkańców Szczeci
          > na,
          > > mówiąc, że potrafi zarządzać miastem. To nie jest ich wina, że na pana
          > > głosowali.
          > > Radni, to funkcja przede wszystkim kontrolna. Miastem rządzi prezydent. Do
          >
          > tego
          > >
          > > prezydent ma sztab ludzi do pracy, parę tysięcy osób zatrudnonich w Urzędz
          > ie.
          > > Radni ewentualnie mogą prezydentowi sugerować pewne rozwiązania poprzez
          > > stanowiska czy uchwały komisji, ale nie mają możliwości wyegzekwowania teg
          > o
          > od
          > > prezydenta. Przecież nie mogą go odwołać.
          >
          >
          > Tajej aktywność ma dwa wytłumaczenia: Klimakterium i napalenie na każde
          kolejne
          >
          > wybory, przy jednoczesnym lenistwie, bo przecież mogłaby pomyśleć, popracować
          > koncepcyjnie....
          > >
    • longplay Wasniewski, Węgrzyński m, Hawryszuk i inne komuchy 22.08.03, 13:21
      absztyfikant napisał:

> Ponizej jest fragment artykulu z "GW" przed II tura wyborow Runowicz-Jurczyk.
      > (Na samym dole)
      >
      > Marian Jurczyk powinien byc bardzo wdzieczny paniom radnym Od Nowy. Moga sie
      > Panie Lubinska i Jacyna-Witt czuc po czesci matkami sukcesu tego
      > krotochilnego bufona i facecjonisty jakim jest Marian.
      >
      > Runowicz nie jest idealny, ale na Boga, czyta gazety i wie co sie na swiecie
      > dzieje.
      A dokładnie . Szefem Klubu Pinokio był Jerzy Kobylański. Szefem Rady
      Uczelnianej był Waśniweski, a Wegrzyński był jego zastępcą. Absztyfikant był w
      w stanie wojennym szefem Akademickiego Radia Pomorze i szefem w 1983 r. FAM-y.
      W 1984/85 szefował inny komuch ś,p. Redwan Marian.
      \Jak zwykle Marek Wójcik i Przemek Bejster ps. "kocio" ustawiali kolumny
      głośnikowe. A Absztyfikant jak zwykle brał kasę. !!! To włąsnie wówczas
      pokłócił sie z Kobylańskim o mści się do dzisiaj !!!
        • Gość: zibi po co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.03, 08:18
          Jacyna-Witt nie atakuje rónież POPiSu i NRSu i radnych niezależnych. Po co
          atakować radnych, oni i tak niewiele mają do powiedzenia. Mogą tylko wyłapać
          oszustwa i idiotyzmy tak jak zrobiła Lubińska z SEC. Tylko dzięki jej
          wcześniejszemu atakowi Jurczyk przestraszył się i wycofał sprzedaż z sesji. A
          prywatyzację SEC zaczął Runowicz, skończyłby Jurczyk, zyskaliby Niemcy -
          Ruhrgas, straciliby szczeciniacy. Ciekaw jestem kto to śmierdzące jajo
          podrzucił Jurczykowi, bo przecież z tym SEC on w ogóle nie świeci o co chodzi.
          Jak i ze wszystkim innym. To bardzo niebezpieczne.
          • Gość: OT SEC przypominam,- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.03, 13:58
            Gość portalu: zibi napisał(a):

> Jacyna-Witt nie atakuje rónież POPiSu i NRSu i radnych niezależnych. Po co
            > atakować radnych, oni i tak niewiele mają do powiedzenia. Mogą tylko wyłapać
            > oszustwa i idiotyzmy tak jak zrobiła Lubińska z SEC. Tylko dzięki jej
            > wcześniejszemu atakowi Jurczyk przestraszył się i wycofał sprzedaż z sesji.
            A
            > prywatyzację SEC zaczął Runowicz, skończyłby Jurczyk, zyskaliby Niemcy -
            > Ruhrgas, straciliby szczeciniacy. Ciekaw jestem kto to śmierdzące jajo
            > podrzucił Jurczykowi, bo przecież z tym SEC on w ogóle nie świeci o co
            chodzi.
            > Jak i ze wszystkim innym. To bardzo niebezpieczne.

Przypominam, że Sekretarz miasta spotkał sie potajemnie z obecnym właścicielem
            SEC w górach ! Prowizję za ten temat skasował Runowicz. Bardzo bliskie
            szczegóły są znane Redakcji ! Mogę podać nawet godziny rozmów telefonicznych !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka