Trudno zachować kulturę... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • ...jak się widzi taką "sztukę"
    Na ostatniej stronie "Kuriera" widnieje zdjęcie kontenera(takiego zwykłego, do
    transportu morskiego) na środku Alei Kwiatowej, a pod nim podpis, że kontener
    jest jedną z "instalacji artystycznych Festiwalu Sztuki Wizualnej Inspiracje
    2009, zorganizowanego przez klub 13 Muz"."
    Gdzie są jakieś granice zidiocenia naszych urzędasów którzy wywalają miejską
    kasę na takie kretyńskie "eventy"? Panie wiceprezydencie Jarmoliński! Czy pan
    wiesz co robisz?
    --
    KUPA BZDUR
    • Gość: ugrys1 IP: *.chello.pl 18.03.09, 08:17
      www.kurier.szczecin.pl/Fotos/10076_big.jpg
      jest to forma prezentacji w jakich pomieszczeniach będą mieszkać eksmitowani
      byli pracownicy stoczni. Ekspozycja jest droga , ale żaden pismak nie zapyta
      jakie firmy to instalują i za ile , czy są na to faktury?
      Śmierdzi mi to na odległość przewałem.
      • Gość: edda7 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 08:30
        Kolejni instalatorzy kultury szczecińskiej i ich chore wizje a la
        pływające ogrody Muminka.
      • Ekspozycja jest droga , ale żaden pismak nie zapyta
        > jakie firmy to instalują i za ile , czy są na to faktury?
        > Śmierdzi mi to na odległość przewałem.

jak wiekszość osiągnięć PO
        --
        „Słychać było dwanaście wściekłych głosów, a wszystkie brzmiały
        jednakowo. Nie było już żadnych wątpliwości, co się zmieniło w
        ryjach świń. Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na
        człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie
        mógł rozpoznać, kto jest kim”.
        • pojeb&^$$^U kogos w tych 13 Muzach - rownie bardzo jak Jarmolinskiego juz jakis czas temu.

Boze co za paskudztwo.

Tak samo nie poodba mi ta psio-Jarmolisnka kupa w zasranym Parku Andersa czy to dziwne zgooglowane czerwone A na Pl. Lotnikow - miejskie koszmarki!
          • Gość: . IP: *.chello.pl 18.03.09, 13:19
            Bodajże przed rokiem, przy okazji poprzednich, tfu, "Isnpiracji",
            ktoś na tym forum wydrwił jako "sztukę" osiem metalowych rurek,
            zespawanych w kształt swastyki, na które to rurki były naciągnięte
            prezerwatywy... Wrzask, jaki się podniósł wtedy na forum, można
            porównać z gęsiami kapitolińskimi - zaatakowano najwyższą świętość,
            genialną sztukę współczesną, mistrza wybitniejszego niż Velazquez i
            Bernini razem wzięci... No to teraz mamy, to co, co mamy - ośmieleni
            taką wspaniałą publicznością w ubiegłym roku, robiącą w majty z
            wrażenia przed swastyką z prezerwatywami, obecnie TFUrcy (przez
            duże "TFU") "Inspiracji" każą nam podziwiać zieloną kupę, kontener
            na śmieci, za chwilę rozleją 500 l szamba na pl. Grunwaldzkim i
            powiedzą, że to metafora współczesnego świata... A smród zostanie po
            festiwalu "sztuki" jeszcze przez wiele tygodni (tylko kasa zniknie).
            • proponuje treblinki :)
              --
            • Gość: ugrys1 IP: *.chello.pl 18.03.09, 14:13
              Po tym festiwalu trzeba będzie pomyśleć i zastanowić się z prawnikami , czy nie
              podać miasto konkretnie Jarmolinskiego do sadu za pozwolenie na trwonienie i
              zmarnowanie publicznych pieniędzy. To wszystko już dawno przekroczyło wszystkie
              granice.

To uwłacza zwykłej przyzwoitości w czasach gdzie najbogatsze miasta w Europie
              zaczęły liczyć pieniądze i wycofywać sie z wielu projektów.
              Bo wszystko pod nazwą " SZTUKA " ukryć się nie da.
              Wygląda to tak ,że paru cwaniaków i gnoi skrzyknęło się i zapodało hasło walimy
              do szczecina , bo tu z uśmiechem na ustach można wydoić frajerów.
              Właśnie na naszych oczach robiony jest mega przekręt na likwidacji naszej
              Stoczni . Na stronę szczecińską Work Service juz wejść nie można .

Jesteśmy dumnym miastem i nie dajmy się w chamski sposób kroić łobuzom z prowincji.
              • >
                > Jesteśmy dumnym miastem i nie dajmy się w chamski sposób kroić
                łobuzom z prowin
                > cji.

co prawda to prawda
                --
                • Gość: Dr humbolt IP: *.chello.pl 18.03.09, 17:39
                  szczecin.eu/zycie_w_miescie/aktualnosci/inspiracje_po_raz_piaty.html
                  Jarmolek zadowolony z siebie wśród twórców Kupy-Big-Sisters, obok zadowolony z
                  siebie za moje pieniądze Roguszko co wygląda jak sędziwy ojciec infantylnego
                  jarmolka.
                  Jarmoliński to jest upadek . Ciekawym czy w swoim lekarskim środowisku też się
                  tak głupawo uśmiechasz. czy zostało ci tylko opłacanie się za towarzystwo?
                  • on tak bardzo chce być młody :))))
                    --
                    - Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej,
                    demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej?
                    - Bezapelacyjnie. Do samego końca... Mojego lub jej.
                    • Gość: kiełbaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 18:17
                      Mistrzem instalacji jest instalator-performers Nitras, a najlepszą
                      jego pracą jest Kżystek, ten też należy do wyższej klasy
                      samoinstalatorów i instalatorów w ogóle, jego dzieło to m.in.:
                      Jarmolinski i jego wybory w XIII Muzach, Nowak, Masojć i cała
                      reszta.
                      Ja przyznaję I Nagrodę instalacji na placu Armii Krajowej.
                      • trudno będzie tę instalację rozmątować
                        --
                        - Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej,
                        demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej?
                        - Bezapelacyjnie. Do samego końca... Mojego lub jej.
                        • Gość: kiełbaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 18:22
                          Bo to perpetuum mobile.
                          • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 18:29
                            Ta instalacja na Armii Krajowej 1 byla od początku prowizorycznym bublem tak
                            więc jej byt jest przesądzony. I proszę mi tu nie wrzucać że bar "Ekstra" też
                            był prowizorką a jednak przetrwał, bo właśnie ta rudera będzie jednym z gwoździ
                            do trumny samoinstalatora i jego ekipy.
                            • Gość: ZED IP: 89.19.74.* 21.03.09, 04:02
                              kolejny raz forumowi krzykacze zrobili z siebie glupkow

www.kultura.stetinum.pl/pl/wiadomosci/artysci_wiadomosci/Portowi_grafficiarze

jak czegos nie rozumiecie to moze nie zabierajcie glosu?
                              • Masz racje ZEDie! Ino przy tym kontenerze powinna być informacja że na tym kontenerze nie są pomalowane podobizny krzystka i jego zastępcy, tylko innych clownów. Oraz, że nie będą w nim sprzedawać jajek przed świętami ino kit zwany videoart.

Sobiepan
                                ...jestem sobie panem; wójtem, plebanem...
                              • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.09, 08:26
                                Gość portalu: ZED napisał(a):

> kolejny raz forumowi krzykacze zrobili z siebie glupkow
                                > jak czegos nie rozumiecie to moze nie zabierajcie glosu?

www.kultura.stetinum.pl/bindata/news/zrodlo/NEWS197dbdc0bbe7643fb466bb5d0561a225.jpg

Kultura w sam raz dla ZEDa - upaćkany sprayem kontener :)))))))))))

ciekawe ile panowie "artyści" dostali pieniążków od organizatora(klub 13 muz =
                                miasto Szczecin) za to "dzieło"?
                                • nie no, po prosto POrażająca SZTUKA
                                  --
                                  „Słychać było dwanaście wściekłych głosów, a wszystkie brzmiały jednakowo. Nie
                                  było już żadnych wątpliwości, co się zmieniło w ryjach świń. Zwierzęta w
                                  ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na
                                  człowieka, ale nikt już nie mógł rozpoznać, kto jest kim”.
                                  • Cudowne dzieło sztuki :) Może aż pojadę specjalnie dzisiaj, aby je
                                    podziwiać z bliska? :) :) :) Wczoraj jak jechałam samochodem, to
                                    mignęło mi takie coś obskurne, kiczowate. Pomyślałam, że to
                                    pomieszczenie dla robotników jakichś, co to będą może jakieś prace
                                    drogowe robić. A to ..SZTUKA jest ! :D
                                    Dokonania naszych rządców stają się coraz bardziej żałosno - smutne.
                                • Gość: ZED IP: 78.152.240.* 21.03.09, 16:41
                                  na chlopski rozum taka akcja to za duzo, prawda anonimowy gosciu?
                                  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.09, 10:46

> na chlopski rozum taka akcja to za duzo, prawda anonimowy gosciu?

Oczywiście, nieanonimowy ZEDzie...
    • Gość: kontener IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 11:11
      Piszący te teksty sami stanowią instalację z zardzewiałych puszek
      konserwowych. Qulturko konserwowa, pora się obudzić!!!!
      Na całym swiecie publiczne pieniądze sa inwestowane w takie
      przedsięwzięcia jak np kontenery na placack, i zdziwienie moze
      bydzic, ze kogos to dziwi.
      Chłopcy z Inspiracji nieczego nowego nie wymyślili, organizauja
      impreze korzystając z tego co jest powszechnym językiem sztuki od 50
      lat!
      Wielu z artystów, ktorych zapraszaja, bywało juz w szczecinie ze 20
      lat temu, choćby autor tej słynnej sfastyki. Gdzie wyście wtedy
      byli? niczego nie potraficie się nauczyc?
      Do przedszkola, kolesie, nie kompromityjcie Szczecina, swoim
      zasciankowym kultury - wy jej wlasnie za grosz nie macie.
      • Gość: ? IP: 121.22.29.* 21.03.09, 11:14
        Gość portalu: kontener napisał(a):
        > Do przedszkola, kolesie, nie kompromityjcie Szczecina, swoim
        > zasciankowym kultury - wy jej wlasnie za grosz nie macie.

Co wy tam palicie towarzyszu kontener że wam się osprejowany w klauny kontener
        ze sztuka kojarzy? Michał coś podrzucił?
        • Gość: . IP: *.chello.pl 21.03.09, 12:46
          Graffiti jako kultura? Sprayowanie jako wyraz artyzmu? Od 50 lat?
          Jeśli się nie mylę, to jeszcze w zeszłym roku na stacjach metra w
          niemieckich miastach policja pilnowała, aby panowie grafficiarze
          starannie zmywali płody swojej wyobraźni w ramach kary, nałożonej na
          nich przez sąd. Ściera, szczota i wiadro z detergentem - to
          najbliższe skojarzenie z tą "sztuką"...
          • Gość: dziki IP: *.chello.pl 21.03.09, 13:03
            Ked gdzie jest główny bankiet na zakończenie imprezy, chciałem sie wódki napić
            na krzywy z Jarmoliśkim?
          • Gość: kontener IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 14:32
            To juz nie zascianek, tylko czworaki dla kmiotow.
            To wy nie wiecie, ze garfitowcy robia muzealne kariery? niektorzy z
            was sie jeszcze nie urodzili, jak prace Keita Haringa pojawiły sie w
            ekskluzywnych kolekcjach... ale do kogo ja to mowie? przeciez wy macie
            mentalnosc prostych bab od macania kur z początku XIX wieku...
            • Gość: ZED IP: 78.152.240.* 21.03.09, 16:38
              w temacie kultury to to forum za kazdym razem potwierdza, ze szczecin
              to wies zamieszkala przez ludzi o bardzo malych rozumkach.

to forum powinno promowac miasto tym symbolem:
              img91.imageshack.us/img91/583/szczecin.jpg
            • Gość: . IP: *.chello.pl 21.03.09, 16:51
              Porównujesz do dzieł muzealnych bazgroły g.wniarzy z ADHD, którzy na
              wagarach zamalowują całe ściany świeżo odrementowanych budynków?
              Kiedy sie urodziłeś? Wczoraj? I dlatego dla ciebie sztuka to puszka
              z farbą i kurteczka z kapturkiem...
              • Gość: twarda wazelina IP: *.chello.pl 21.03.09, 18:51
                m.onet.pl/_m/0057f29815255fafd5e1b268f28e2ce5,35,1.jpg
                Dla ciebie ZED urzędniczy znawco kultury i estetyki
                • Gość: takisobie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.09, 13:07
                  obserwuje z boku co robicie dzieki inspiracjom i choc nie mam czasu zeby sie
                  dolaczyc w ogladzie, to widze co jest w programie i rozpoznaje lub nie nazwiska
                  (co znaczy b. dobrze dla mnie), ale na pewno wiem, ze wykracza to poza pojemnosc
                  umyslowa tych, ktorzy tu probuja krytykowac Was w kontekscie politycznych
                  przewalow na kase, tudziez podpartych wlasnym widzimisie para-osadow estetycznych.

apeluje do Was, zebyscie sobie tymi uwagami nie zawracali glowy. ludzie musza
                  sie w tych ciezkich czasach (choc jak wiadomo gdzie indziej jest jeszcze g.)
                  wyszumiec i o co innego do wladzy maja pretensje, ale przelewaja frustracje
                  wszedzie gdzie sie da jakos dokopac. i to tez zrozumiale jest, potrzebne itd. -
                  chociaz lepiej gdyby to bylo celniej i w innych miejscach eksponowane (chcialbym
                  np. jakas chociaz mini-demonstracje w ich wykonaniu zobaczyc, glosne 'nie' w
                  publicznym miejscu, ale na to raczej nie mozna liczyc, bo klika sie fajnie z
                  cieplego domku lub oglada kontenery z przejezdzajacych samochodzikow;), nie stac
                  nas na takie formy protestu, ktore naprawde moga wplynac-przestraszyc urzednikow.
                  ale wieze, ze takie czasy nadejda.
                  pozdrawiam.
                  kmiot
              • Gość: ZED IP: *.ipspace.xilinx.com 21.03.09, 21:03
                twoja wypowiedz brzmi jakbys na konferencji matematykow pojawil sie i mowil, ze
                dodawanie jest do dupy i za bardzo ci sie nie podoba.

chlopcze, poducz sie troche, popracuj nad horyzontami, poczytaj, bo proznia w
                twoim mozgu niedlugo wessie ci oczy. :)
                • Gość: twarda wazelina IP: *.chello.pl 22.03.09, 10:21
                  Występujesz na tym forum jako FyfkowoNitrasowy chłopczyk do bicia , taki
                  odgromnik nieudolności i porażki tych , którzy ci płacą.
                  Jesteś żałosny i osamotniony w tej swojej propagandzie urzędniczego kur..a.
                • Gość: kontener IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.09, 17:42
                  To dobre porownanie, bo ujawnia bezmiar twojej głupty. Ja nie mowię ze
                  cos jest do d... (to wy mówicie) tylko - tu skorzystam z porownania -
                  widze gromade ciemniaków na kongresie matematycznym, ktorzy śmieja sie
                  z matamatyków, bo wiadomo przeciez że matematyka to dodawanie i
                  odejmowania, a oni cos o jakis całkach i rozniczkach. Co taki
                  matematyk ma o takim bydle powiedziec? Zwykle wola sie woznego, zeby
                  wyrzucił meneli za drzwi, bo przeszkadzają. No ale mamay takie czasy
                  ze kazdy balwan moze krzyczec tak glosno jak mu sie podoba.
                  • Gość: ZED IP: 78.152.226.* 22.03.09, 19:56
                    chyba ci sie cos popieprzylo, wg mnie to jest warte pokazywania i to
                    jest dobra akcja. nie lubie za to baranow, ktorzy ponizaja sztuke za
                    to, ze jej nie rozumieja, ani nie staraja sie rozumiec.
                    • Gość: bunkier IP: *.chello.pl 22.03.09, 20:20

> chyba ci sie cos popieprzylo, wg mnie to jest warte pokazywania i to
                      > jest dobra akcja.

Według ciebie to kszyfifwek jest świetnym prezydentem miasta, a jego zastępcy to
                      wspaniali fachowcy...

Czy ty sądzisz że ciebie, i to co "według ciebie", ktokolwiek poważnie tu traktuje?
                      :))))))))
              • Gość: kontener IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.09, 17:34
                Nie wiem jak mowic do analfabetow, ale sprobowac mozna. Ja nie
                porwnuje niczego do dzieł muzealnych tylko wiem - i to jest wiedza a
                nie majaki ciemnoty - że niektorzy grafitowcy zrobili kariery w
                świecie sztuki i ich dzieła są w kolekcjach muzelanych. Co oznacza,
                ze grafiti sa rownouprawnioną formą sztuki, zreszta o wiele zywszą,
                niz np mazidla więkoszości "artystow" z dyplomami.
                I tutaj kolejna uwaga dla ciemniaków - trzeba odroznic umiejętność
                kwalifikacji jakiegoś obiektu do odpowiedniego gatuneku
                artystycznego (to jest wlasnie kultura) od oceny czy konkretne
                dzielo jest wybitne (to juz jest znawstwo). Zeby byc jednak znawcą,
                trzeba wpierw umiec gatunki rozrożniac. Czyli wpierw nalezy miec
                kulture, a potem mozna chciec byc znawcą sztuki. Wam, ciemniaki, po
                prostu brak kultury, wiec radzę milczeć i wygladać głupio, niż
                odezwac sie i rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie piszę zbyt
                skomplikowanie? Ciemniaki cos jarzą?
                • Gość: . IP: *.chello.pl 22.03.09, 18:52
                  W kolekcjach muzealnych są też kicze (np. Kossaki i Kramsztyki).
                  Jeśli masz na myśli ten poziom, to ok - pacyki po ścianach
                  gó.wniarzy z ADHD są na nieco niższym poziomie niż Kossak, ale do
                  prawdziwej sztuki też im daleko. Zapewne w kolekcjach muzealnych są
                  również pudełeczka z kałem pewnego performera, który rozsyłał
                  owe "dzieła" kilkadziesiąt lat temu po muzeach. Zapewne po kolejnej
                  inwentaryzacji trafią tam, gdzie ich miejsce - do klopa. Podobnie
                  jak śmieciowa sztuka brudasów-graficiarzy, smarujących farbą
                  kontenery za pieniądze wyłudzone od starych na tygodniówkę...
                  • Gość: kontener IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.09, 21:53
                    Tu chodzi o to, że w kolekcjach muzealnych jest malarstwo. Rożne.
                    czasem lepsze czasem gorsze. Czasem takie ktore było bardzo
                    popularne, wiec choc nie przetrwalo proby czasu, jest swiadectwem
                    kultury. Ja sie nie wykłócam o to czy grafiti na kontenerach w
                    Szczecinie sa dzielem mniej czy bardziej utalentowanych artystów
                    tylko że głupotą i brakiem kultury są pretensje o to że taka sztuka
                    jest cześcia imprezy fundowanej z publicznych pieniędzy - bo jest to
                    zwyczaj powszechny i respektowany w świecie sztuki, i w miastach
                    "trochę" bardziej znanych w świecie niż nasze a miejscowe kmioty
                    jeszcze sie w tym nie zorientowały, bo sa ciemne i zacofane.
                    Nb jesli myslisz ze potrafisz malowac tak jak Kossak i graficiarze -
                    to sproboj. Moze cie zaproszą. Bo widzisz - to tez trzeba umiec.
    • Gość: konst_anty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.09, 20:29
      Jedyne co można w tej chwili zrobić , to pójść na głosowanie do
      europarlamentu !

Komitet centralny P.O. liczy tylko na głosy szczeciniaków ,
      pokażmy że nie damy im znów swoich głosów.

Tylko to do nich dotrze!

Konstanty
      • > Komitet centralny P.O. liczy tylko na głosy szczeciniaków ,
        > pokażmy że nie damy im znów swoich głosów.
        >
        > Tylko to do nich dotrze!
        >
        > Konstanty

POzostaje pytanie na kogo głosować ?, na pewno nie zagłosuję na PO, PiS, SLD i
        PSL, o LPR i Samoobronie nawet nie wspominam
        --
        „Słychać było dwanaście wściekłych głosów, a wszystkie brzmiały jednakowo. Nie
        było już żadnych wątpliwości, co się zmieniło w ryjach świń. Zwierzęta w
        ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na
        człowieka, ale nikt już nie mógł rozpoznać, kto jest kim”.
        • Gość: konst_anty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.09, 20:32
          I tu masz rację przyjacielu.
          Oni wszyscy są jak gó..., które przkleiło się do podeszwy ,
          w którą stronę byś nie poszedł, smród będzie z tobą.
          Konstanty.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.