Dodaj do ulubionych

Płatna A1 -> most tymczasowy

15.11.10, 10:22
W listopadzie przyszłego roku będzie już pewnie otwarty odcinek A1 od mostu w Czerniewicach aż do Grudziądza i dalej do Gdańska. To ogromna szansa dla rozwoju gospodarczego Torunia, której w ogóle nie wykorzystujemy w działaniach promocyjnych skierowanych do inwestorów. Ulica Olsztyńska nadal będzie zakorkowana, tylko korki urosną jeszcze bardziej.

Wjazd w Czerniewicach na most autostrady zostanie po staremu, do czasu wybudowania odcinka od Czerniewic dalej na południe, do Ciechocinka i Kowala.

Ten odcinek buduje GDDKiA, natomiast odcinek kończący się za mostem w Czerniewicach jest budowany przez GTC (czy Autostradę Północ) w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego, na zasadzie koncesji.

Nowością będzie bramka z opłatami ustawiona gdzieś w Nowej Wsi, rozdzielająca odcinek autostrady koncesyjnej od autostrady budowanej przez GDDKiA.

Ta bramka zacznie funkcjonować już pod koniec przyszłego roku, z chwilą otwarcia odcinka Czerniewice-Grudziądz. Tym samym przejazd za most autostradowy będzie płatny od końca przyszłego roku; tak to przynajmniej wygląda.

Zadziwiające jest to, że prezydent Zaleski jest przeciwnikiem mostu tymczasowego. Gdyby w kwietniu tego roku, gdy pomysł przedstawił klub PO z inicjatywy Waldemara Przybyszewskiego, rozpoczęto prace nad dokumentacją i uzgodnieniami dotyczącymi budowy mostu składanego, gdyby rozpoczęto starania w różnych ministerstwach o jakąś pomoc - również finansową - przy jego budowie, w przyszłym roku mielibyśmy pewną budowę most tymczasowy, który nie tylko ustrzegłby nas przed korkami po wprowadzeniu opłat za tranzyt w Czerniewicach, ale również rozwiązałby wiele naszych drogowych problemów z przejazdem przez Wisłę.

Szkoda, że prezydent Zaleski jest tak wielkim oponentem budowy jakiegokolwiek innego mostu niż most Wschodni, który powstanie najwcześniej za 3 lata.

Ja to odczuwam trochę jak szantaż - my way, or the highway. Jeśli nie Wschodni, to będziecie się męczyć.

Szkoda, straciliśmy wiele cennego czasu, już chyba ponad pół roku. Nadal jest szansa na most tymczasowy w przyszłym roku, ale gdybyśmy rozpoczęli działania wiosną tego roku, tak jak proponowało PO, w połowie 2011 mielibyśmy most tymczasowy, zniknęłyby korki.


--
Prezydent Torunia: "Nie wszyscy chyba do końca rozumieją, że zwalczając Zaleskiego, zwalczają Toruń, zatrzymują go w biegu."

www.czasnagospodarza.pl/
Edytor zaawansowany
 • zawsze.torunczyk 15.11.10, 10:34
  Napisz 100 razy w zeszycie: Mostu tymczasowego nie będzie niezależnie czy"prezydent Przybyszewski" zostanie prezydentem czy nie. Platforma może C i "załatwić" płatne obwodnice miast. Na 90% że załatwi...
  --
  Tylko radykalne siły narodowe będą w stanie uratować Polskę przed popadaniem w strefę dominacji komunazizmu europejskiego pod patronatem i za przyzwoleniem polskojęzycznego złodziejskiego reżimu z Warszawy.
 • hecer 15.11.10, 15:59
  wszyscy myślą, że "zaraz będzie lepiej". A tu się okazuje, że może być tylko coraz gorzej. Korki na starym moście, płatny most w Czerniewicach, korki na pl.Daszyńskiego podczas budowy Wschodniego, potem zamknięcie mostu Piłsudskiego... I tak przez następne 5-6 lat.

  Przynajmniej kablówka będzie miała co robić - w miarę pogarszania się sytuacji na drogach będziemy mieli coraz więcej materiałów o kolejnych sukcesach miasta, np. "zakończyła się budowa dachu nad motoareną" (jak znalazł, na euro2012... Skoro tegoroczny mundial spowodował pustki na stadionie żużlowym, to podczas euro2012 będziemy mogli tam robić toruńskie wyścigi deskorolkowe).
  --
  Prezydent Torunia: "Nie wszyscy chyba do końca rozumieją, że zwalczając Zaleskiego, zwalczają Toruń, zatrzymują go w biegu."

  www.czasnagospodarza.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka