Dodaj do ulubionych

Spółdzielnie nie wyłączą światła swoim dłużnikom

24.11.11, 07:24
cos tu nie gra. umowa na dostawe energii podpisywana jest bezposrednio pomiedzy wlascicielem lokalu i dostawca energii. jak spoldzielnia moze komus odciac prad za zaleglosci w oplatach na konto spoldzielni?
Edytor zaawansowany
 • 1robert315 24.11.11, 10:26
  Szanowni spółdzielcy niepłacący horendalnych rachunków (darmojedzącym prezesom, członkom zarządów spółdzielni, zatrudnianym przez nich z zastosowaniem nepotyzmu "fachowców") z różnych powodów. W tym arykule opisano modelowe przestępcze zachowania wymienionych przeze mnie powyżej osób. Z tego też powodu polecam wszystkim z całego serca każdorazowe powiadamianie prokuratury o popenieniu przestępstwa spenalizowanego w:

  Art. 191. § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Należy obowiązkowo wykazywać w przypadku wyłączenia energii elektrycznej straty z powodu popsucia się żywności w lodówce (strata musi być powyżej 250 złotych, bo wtedy jest to przestępstwo z art. 288 KK - ścigane następuje na wniosek zawiadamiającego !!!):

  Art. 288. § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 3. .............
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

  Ponadto może dojść do zagrożenia czyjegoś życia !!! Na przykład aparatura do podtrzymywania życia zainstalowana w domu. To jest najgrożniejsze i jest to także przestępstwo określone w:

  Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. ...................
  § 3. ...................
  § 4. ...................
  § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

  Do roboty obywatele. Czas odciąć od koryta aktywnych inaczej zarządców spółdzielni !!!! Życzę powodzenia.
 • amkkmp 24.11.11, 11:14
  > Art. 191. § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia
  > innej osoby do określonego działania...
  Pogrubiłeś nie to, co trzeba:
  Art. 191. § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną

  > darmojedzącym prezesom, członkom zarządów spółdzielni, zatrudnianym przez nich z
  > zastosowaniem nepotyzmu "fachowców"
  Jak bardzo byś nie chciał "ukarać" zarząd i pracowników spółdzielni, to wielokrotnie mocniej po tyłku dostaną lokatorzy, którzy uczciwie płacą swój czynsz i pewnie więcej wydają na dupków niepłacących za ogrzewanie, wodę czy gaz niż na całą administrację spółdzielni razem wziętą. Jak wynika z artykułu na każde uczciwie płacące mieszkanie w MSM-ie czy Koperniku przypada średnie prawie 200zł długu!
 • obraza.uczuc.religijnych 24.11.11, 10:32
  swoim dłużnikom:
  wojciechgiedrys.redblog.pomorska.pl/2011/11/23/podwyzek-by-nie-bylo-gdyby/
  --
  "Ja p... Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali. Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszcze - przynajmniej ja - temu sk... i jego poplecznikom. I powiem krótko wstyd mi za tych, którzy zagłosowali na mendę w przebraniu trefnisia"-Tomasz Terlikowski na twitterze 9.10.2011 r.
 • amkkmp 24.11.11, 11:00
  > jak spoldzielnia moze komus odciac prad za zaleglosci w oplatach na konto spoldzielni?
  Zgodnie z prawem instalacje zaliczają się do części wspólnej nieruchomości - dzięki czemu remontów instalacji elektrycznych, gazowych, wodnych i kanalizacyjnych w blokach nie musisz robić za własne pieniądze. Ale przez to w razie zaległości spółdzielnia czy wspólnota może cię odciąć od wspólnej instalacji elektrycznej i wtedy dostawca energii nie ma jej jak tobie dostarczyć.
 • malepiffko 24.11.11, 12:21
  > Zgodnie z prawem instalacje zaliczają się do części wspólnej nieruchomości - dz
  > ięki czemu remontów instalacji elektrycznych, gazowych, wodnych i kanalizacyjny
  > ch w blokach nie musisz robić za własne pieniądze.

  no wlasnie remonty. a czy tam jest remont? odcinanie komus dostepu do czesci wspolnych nieruchomosci mimo tego, ze nie placi nie za bardzo jest zgodna z prawem. sprawa jest co najmniej mocno dyskusyjna i mysle, ze gdyby trafilo na kogos innego zarzad metalchemu moglby sie mocno naciac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.