Dodaj do ulubionych

Lekarka do ciężarnej: Recepty nie dam, bo prote...

08.07.12, 20:30
Najlepiej to napiszcie jeszcze chociaż inicjały tej pseudo dr. Radzę wszystkim pacjentkom tej pseudo lekarki o zmianę prowadzącej i dopiero wtedy zrozumie od czego jest...
Edytor zaawansowany
 • coo-baa 08.07.12, 21:15
  Skandal - artykuł na pierwszą stronę, dajcie już spokój bo to nudne.
 • liptad 08.07.12, 21:19
  Przecież wypisała ! Po co te bzdury ! A co lekarza obchodzi czy jest czy nie ma refundacji ? Refundacje ustala minister i do niego z pretensjami !!!!!!!! Lekarz leczy, aptekarz sprzedaje a minister refunduje ! I sru !!!!
 • i-marszi 08.07.12, 21:38
  Leczą w zdecydowanej większości LEKARSTWA !!! A lekarz ma tylko odpowiednie zapisać.
  --
  "Nawet najniższa kategoria zwykłych robotników powinna zarobić
  co najmniej dwa razy tyle, ile potrzebuje na własne utrzymanie,
  aby każdy był w stanie wychować dwoje dzieci"
  Adam Smith 1776
 • abstracto 09.07.12, 05:44
  A czymże niby leczył w tym wypadku? Dobrym słowem? W opisanej sytuacji ani nie leczył, ani nawet dobrego słowa nie powiedział. Imho to lekarz przede wszystkim kasuje....
 • koala386 08.07.12, 22:46
  i tak ma być ... Wreszcie lud zacznie cenić lekarzy albo niech obali rząd....
 • pis_busters 09.07.12, 10:29
  A może prościej wywieźć konowałów na taczkach ?
 • argutus 08.07.12, 23:01
  Niektórym dochtórom już dawno się coś pomargoliło we łbach
 • cmazui 08.07.12, 23:15
  Nie nazywajcie tej lekarki pania doktor. Wykonuje profesje lekarza a nie doktora. Ponadto zaslugiwala w pysk, gdyby potraktowala tak moja zone, sama by musiala korzystac z porady innej lekarki.
 • marcin.grzegorz 08.07.12, 23:31
  Groźba karalna? NFZ zamyka przychodnie, coraz więcej lekarzy ucieka na prywatne praktyki, bo w normalnym układzie nie da się normalnie pracować, kupa lekarzy emigruje za granicę. Co mają robić, żeby społeczeństwo zobaczyło jaki ten rząd jest i co on robi ze służbą zdrowia?
 • galaktycznypulpet 08.07.12, 23:58
  Tak, tak, rząd jest zły, sraty pierdaty. Niektórym się w tyłkach zwyczajnie poprzewracało, poszli na medycynę, bo słyszeli, że to łatwa kasa. Może pora się gdzie indziej zatrudnić?
 • louve86 09.07.12, 10:21
  Ja będę wypisywał leki na 100% po reformie NFZ niby dla dobra pacjenta. Wszystko zgodnie z prawem - będzizie to najkorzystniejsza możliwa refundacja. I nie poprzewracało mi się w głowie, nie chcę tylko nadstawiać swojego majątku.
 • pis_busters 09.07.12, 12:57
  No tak. Jest co nadstawiać !
 • nineave 14.07.12, 19:46
  Różne mity o tym zawodzie krążą, ale pierwszy raz słyszę, ze to "łatwa kasa". Ludzie mówią że pewna praca, przyzwoite pieniądze itd - OK - ale że to "łatwa kasa" to chyba nikt nie wierzy. Nikt chyba idąc na medycynę nie spodziewa się niczego łatwego, wręcz przeciwnie, a jeśli ktoś się spodziewa to szybko się konfrontuje z rzeczywistością
 • pis_busters 09.07.12, 07:02
  Niechby taki numer zagranicą wycięła ! Mogłaby pakować walizki i biegiem do znienawidzonego NFZ. Jeszcze do tego pacjentka by ją normalnie do sądu pozwała i puściła z torbami! Jeśli lekarzom w Polsce jest źle to komu jest dobrze? Lekarze i adwokaci to dwie najlepiej zarabiające grupy zawodowe w Polsce. Drobny przedsiębiorca może tylko pomarzyć o takich dochodach.
 • same.zalety 09.07.12, 00:28
  lekarze mają prawo do protestu, jak każdy w demokracji, mogą np:

  -protestować pod sejmem/nfz
  -w ramach protestu nie podpisywać nowych umów
  -wziąć wolne i nie przyjść do pracy

  ale każde z tych rozwiązań coś kosztuje (czas/pieniądze/wolne dni do wykorzystania) więc lekarze wybierają najmniej bolesną dla siebie metodę-uderzają w pacjentow

  pacjenci nic nie zawinili, zwykle są w trudnej sytuacji (z racji tego że są chorzy, osłabieni, boją się itp). lekarzom gratuluję pomysłu.

  po pierwsze nie szkodzić? niestety nie ma już czegoś takiego jak etyka lekarska...
 • louve86 09.07.12, 10:24
  ten protest BYŁ dla dobra pacjentów. I pacjenci też stracili.

  Leczenie zgodnie z ChPL (tylko wtedy jest refundacja) odbywa się w 3/4 przypadków. W 1/4 pacjent zapłaci 100%. Ale polaczkowi wystarczy powiedzieć że rozbija się UKŁAD firm farmaceutycznych i lekarzy, że lekarze nie będą teraz jeździć co roku na karaiby za pieniądze pacjentów (chociaż NIC się prawnie nie zmieniło) i polaczek się będzie cieszył
 • korektor11 09.07.12, 02:29
  Zastanawia mnie brak elementarnej logiki w „proteście” lekarzy – wszak ich działania są na rękę NFZ. Jeśli zapiszą pacjentowi lek refundowany z pełną odpłatnością, to NFZ na tym pacjencie zaoszczędzi. W skali kraju oszczędności mogą być znaczne. A raczej żaden pacjent, a tym bardziej ciężarna pacjentka nie pójdzie użerać się do NFZ o swoje pieniądze. Skończy się na tym, że bardziej zdesperowany pacjent, mniej spolegliwy od opisanej pacjentki da lekarzowi... w zęby. Sprawa skończy się może w sądzie, ale co lekarz dostanie, to dostanie.
 • wszczebrzeszyn 09.07.12, 05:32
  Jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Lekarka zapewne zauważyła, że jej pacjentka ma luksusową torebkę, zegarek i ubranie to i tym bardziej mogła sobie pozwolić na tego rodzaju zachowanie. Nie dała bogatej, ale będzie mogła dać biednej. Nie widzę w tym nic złego. Szary człowiek na pewno nie szedłby na skargę do wybiórczej.
  Wracając jednak do lekarzy, zamiast na nich psioczyć wypadałoby doszukiwać się prawdziwych sprawców tego problemu. Wszystko to mamy dzięki wspaniałej partii jaką jest PO, na którą głosują tylko elitarne i wykształcone osoby (rotfl).
 • abstracto 09.07.12, 05:49
  A może to nie do końca jest prawda? Wszyscy czujemy (niektórzy nawet wiedzą) jak łoją nas koncerny farmaceutyczne. Dlaczego łoją? Ano dlatego, że niektórzy (wielu?) lekarze biorą "w łapę" w ten czy inny sposób. Dzięki temu lekarstwa mamy drogie, a my jesteśmy biednym narodem, i nie ma kasy w NFZ; np. na pensje. Koło się zamyka.
  Wartości się zje...y na ryj. Tyle.
 • louve86 09.07.12, 10:27
  Po prostu zawiadom prokuraturę a nie piszesz rewelacje na forum.

  Wyjazdy na wczasy skończyły się w latach 90-tych.
 • wiech01 09.07.12, 09:23
  "..wypadałoby doszukiwać się prawdziwych sprawców tego problemu. Wszystko to mamy dzięki wspaniałej partii jaką jest PO.." Nieprawda. Wszystko to mamy dzięki braku działań partii Millera, Kaczyńskiego i Tuska i ich ministrów Balickiego, Piechy, Kopacz i Arłukowicza. ŻADNA z tych partii nie wzięła się za informatyzację służby zdrowia, bo bała się że naruszy interesy mafii profesorsko-lekarsko-aptekarskiej. Na Śląsku próbował to zrobić szef Śląskiej Kasy Chorych Sośnierz wprowadzając kartę czipową, - pierwszy, niewielki element systemu informatycznego służby zdrowia. Momentalnie wyrzucono go, bo kartą tą i informatyzację Śl.K.Ch. zagroził interesom wyżej wspomnianych grup. Tolerowano nieudaną, kilkuletnią informatyzację ZUS-u, bo ZUS to kopalnia pieniędzy, a informatyzacja mogłaby tę mętną wodę wyczyścić. Tolerowano nieudaną informatyzację NFZ, którego system informatyczny nie jest dostosowany do systemu ZUS. Przerwano informatyzację Sośnierzową, stąd lekarze i aptekarze nie mają dostępu do bazy ubezpeczonych. Rozwalono dotychczasowe koncepcje uważając, że nowy dowód osobisty będzie kluczem do systemu, ale i z tym - to już tylko PO - nie poradzono sobie. Odpowiedni system informatyczny ułatwi pracę lekarzy, aptekarzy, ZUS-u i NFZ-u, (a to ważne dla pacjenta), uszczelni system finansowy (to również ważne dla pacjenta), ale nie odpowiada wyżej wspomnianym mafiom.
  Za obecny stan winić trzeba wiele rządów, wielu premierów i wielu ministrów - żaden z nich do tej pory nie poniósł żadnej odpowiedzialności. A dziennikarze zamiast analitycznie drążyć temat wolą skupić się na skandalicznym postępowaniu jednej lekarki, która wypełnia polecenia związkowca Bukiela i pewnie sama nie wie, czy lepiej było by jej pracować w szczelnym systemie informatycznym służby zdrowia, czy w obecnie panującym bałaganie.
 • m1r4640 09.07.12, 06:20
  byly obiecanki cacanki , ze pieniadze mialy isc za pacjentem a jak jest to kazdy widzi. Musisz placic skladki opbowiazkowe i gowno z tego masz, czekasz miesiacami na badanie lub zabieg. Dlatego musisz dodatkowo placic prywatnie za leczenie. Ta swieta krowe powinni wylac na zbity pysk z wilczym biletemzakazujacym zatrudniania przez NFZ
 • kobra1956 09.07.12, 06:45
  Tekst Przyrzeczenia stanowi część Kodeksu Etyki Lekarskiej uchwalonego przez Krajowy Zjazd Lekarzy.

  Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

  obowiązki te sumiennie spełniać;
  służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
  według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;
  nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego;
  strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych;
  stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.
  PRZYRZEKAM TO UROCZYŚCIE!

  POZBAWIĆ FRANCĘ PRAW LEKARSKICH DOŻYWOTNIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • marek1846 09.07.12, 07:10
  i różne takie pierdu, pierdu. Tego nigdy nie zabraknie w tym zabobonnym kraju.
 • tykaczor 09.07.12, 07:19
  Radzę Pacjentce by wystąpiła z pozwem do sądu przeciwko lekarce o zwrot różnicy pieniedzy wydanych na leki między pełną odpłatnością, a ceną leku po refundacji ! Jak "wybitna" lekarka zapłaci koszty sądowe i zwróci pieniądze z własnej kieszeni to zastanowi sie nad tym CO ROBI ! Dosyć TERRORU ze strony niedouczonycjh konowałów !
 • orzii 09.07.12, 08:28
  ja uważam że powinno się zamieszczać dane typu nazwa firmy imię i nazwisko adres tego typu dziadostw ku przestrodze innym....
  a tą lekarkę faktycznie powinna zająć się jakaś instytucja typu rzecznik praw ale niestety rzecznik to sobie tylko powie, że masz podać sprawę do sądu i cięę pokieruje zamiast osobiście to zrobić .... w końcu w polsce polak nie zrobi wielu rzeczy bo się boi i nie ma pieniędzy ani czasu ....
  a takiej prawdziwej instytucji brak.
  powinna być taka instytucja gdzie składasz skargę ona rozpatruje, i jeśli potwierdza prawdę, zbiera dowody i prowadzi całą sprawę w sądzie tak długo aż cwaniak oskarżany będzie lulał za kratami za przestępstwo jakie popełnia obecnie jawnie na oczach wszystkich...
  a tak pani doktor (ścierwo) będzie nadal "leczyła" a ludzie będą poszkodowani. czyli cała polska.
 • manczesta 09.07.12, 10:03
  Powiesić ją za jajn..... to się nauczy jak traktować kobietę w ciąży!!!!
 • asfaltbagienny 09.07.12, 10:08
  Cóż... z drugiej strony jeżeli poprawne wypełnienie recepty przerasta zdolności intelektualne lekarza to pytanie : jakim trzeba byc desperatem aby powierzyć zdrowie takiemu lekarzowi???

 • louve86 09.07.12, 10:30
  Ty nigdy byś nie zrobił błędu w PESELu czy adresie jak wypisujesz mnóstwo recept dziennie? :)
 • pis_busters 09.07.12, 18:10
  Pokaż mi konowale choć jednego lekarza ukaranego za taki błąd !
 • asfaltbagienny 10.07.12, 09:06
  ouve86 napisał:

  > Ty nigdy byś nie zrobił błędu w PESELu czy adresie jak wypisujesz mnóstwo recep
  > t dziennie? :)


  A jaka jest definicja słowa "mnóstwo"??? 200-300 dziennie???
 • louve86 09.07.12, 10:19
  Człowieku, jest tylko jedna pani diabetolog pracujące na oddziale chorób wewnętrznych...
 • pis_busters 09.07.12, 18:11
  To ją zwolnić i przyjąć inną !
 • szlachcic 09.07.12, 19:17
  Lekarska banda nie jest w stanie zrozumiec ze etycznie do przyjecia jest
  strajkowanie i nieprzyjmowanie pacjentow w imie jakichkolwiek widzimisie bandy lekarskiej.
  Nie wazne czy sensownych czy bezsensownych.
  Banda lekarska zas stoi w rozkroku pracuje ale na pol gwizdka i uwaza ze wszystko jest ok.
  Ba, banda lekarska uwaza ze robi to oczywiscie dla pacjenta
  Albo zasrany lekarzu wykonujesz swoja prace dobrze albo zasrany lekarzyku strajkujesz.
  sprawa podobna w sumie do etycznego podejscia do przerywania ciazy.
  Ginegolog ktory odmawia przerwania ciazy z uwagi na wiare.
  W tym zasranym kraju niedlugo bedziemy mieli ginekologow ktorym wiara nie pozwala ogladac golej baby.
  w szpitalach panstwowych to niedopuszczalne, niech sobie doktorek idzie do szpitala katolickiego
  Wracajac do tematu
  Albo beton lekarski wykonuje prace dobrze i wypisuje recepty tak jak to przysluguje pacjentowi albo niechwypierd.... z zawodu
  Czas ie wziac za beton lekarski
 • marcin.grzegorz 09.07.12, 20:02
  A może warto się zastanowić dlaczego TVP, TVN, Wyborcza itp tak mało pisze o prawdziwych powodach protestu tylko skupia się na takich sensacyjkach i poboczach jak ta właśnie, które stawiają protestujących lekarzy wyłącznie w fatalnym świetle? P.R. rządu?

  Dlaczego ceny leków ogółem poszły tak w górę? Dlaczego z lekarzy robi się urzędników państwowych mających kontrolować ubezpieczenia i to pod presją wielotysięcznych kar liczonych nawet po kilku latach? Dlaczego co trzy miesiące ukazują się bzdurne listy wywracające zasady wypisywania recept - pełne błędów i nielogiczoności? Dlaczego np. część leków jest refundowanych to któregoś miesiąca ciąży, a potem nie, i de facto lekarz, żeby wypisać leki zgodnie z przepisami powinien np. przepisać 2/3 opakowania refundowanego i 1/3 pełnopłatnego co jest niemożliwe. I obojętnie co przepisze może zatem polec karaniu. Dlaczego wielu lekarzy w kraju nie podpisało nowych umów (setki? tysiące)? Dlaczego zamyka się przychodnie i rozwiązuje kontrakty z lekarzami specjalistami jedynymi w promieniu dziesiatek kilometrów? Dlaczego w skali całego kraju tylu lekarzy starszych wiekiem rezygnuje z wykonywania zawodu i odchodzi na emerytury, a w ich miejsce nie ma specjalistów. Dlaczego rozbija się cały system specjalizacji. Dlaczego bankrutują państwowe (!!!!!) szpitale? Rządy Tuska dobijają całą służbę zdrowia, a dziennikarze szukają tanich sensacyjek.
 • szlachcic 09.07.12, 23:22
  marcin.grzegorz napisał:

  > A może warto się zastanowić dlaczego TVP, TVN, Wyborcza itp tak mało pisze o pr
  > awdziwych powodach protestu tylko skupia się na takich sensacyjkach i poboczach
  > jak ta właśnie, które stawiają protestujących lekarzy wyłącznie w fatalnym świ
  > etle? P.R. rządu?

  zrozumiales moj post?
  nie moze byc tak ze pacjent dostaje usluge niepelnowartosciowa i dowiaduje sie o tym po fachcie
  To jest tak samo jakby protestowali mechanicy samochodowi i pojechalbys a przeglad, oni by go dokonali ale w ramach protestu nie podbili by przegladu

  > Dlaczego ceny leków ogółem poszły tak w górę? Dlaczego z lekarzy robi się urzęd
  > ników państwowych mających kontrolować ubezpieczenia i to pod presją wielotysię
  > cznych kar liczonych nawet po kilku latach?

  przyglupy z rzadu przeginaja w jedna strone a lekarze w druga
  oczywiscie jest glupota aby karac lekarza bo przypadkowo spisal zle pesel
  Tu lekarze maja racje. W XXI wieku to musi zalatwiac karta czipowa
  ale zauwaz ze lekarze sa przeciwni tez kartom kontrolujacym ich "bycie" w szpitalu
  Wg nich to ponizajace
  hehehehehehe
  Wszyscy wiemy o co chodzi, po prostu wyszloby jak olewaja prace w publicznych osrodkach
  Jak zlapia pijanego gnojka to tez sa przeciwni karaniu takiego delikwenta.
  Generalnie lekarze daza do tego aby za nic nie odpowiadac i tak w rzeczywistosci jest

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka