Dodaj do ulubionych

Karawela zrywa umowę z miastem. Co z tramwajem ...

02.10.12, 13:07
Nie wiem czy ktokolwiek widział kiedykolwiek sens budowy tej linii. Zamiast tego można by zbudować łącznik przy dawnym Apatorze między liniami 1 i 2.
Edytor zaawansowany
  • orzii 02.10.12, 13:56
    tak, ja widziałem w tym sens by tam biegła a nawet do samego przysieka linia tramwajowa. wyobraź sobie że nie jesteś sam!!! egoisto pieruński.
    btw. nie dziwię się że zerwało, podobnie jak karkosik pewnie miał dość tego złodziejskiego traktowania. ile można dawać dodatkowo i jeszcze ci będą urzędasy pluć w twarz zamiast się cieszyć że ktokolwiek chce COKOLWIEK INWESTOWAĆ:/ cholerny rząd! trzeba stąd jak najszybciej uciekać bo jeszcze i obywateli sprzedadzą gnojki :/ swoją drogą ja osobiście nie zgodzilbym się na takie warunki, nie dość że chcesz budować nowe miejsca pracy, inwestować swoj kapitał tworząc prestiż dla miasta, dając mu pieniądze, to jeszcze ci będą wydzierać na jakieś ronda, linie tramwajowe, haracze. mafia :/
  • obraza.uczuc.religijnych 02.10.12, 14:13
    Toruń ma budować linię dla mieszkańców Przysieka? A z jakiej to racji? Potrzebniejsze w Toruniu są linie na Bielawy, przez Rubinkowo i w osi Płn-Płd a nie do jakiegoś Przysieka.
    --
    Prezydent Kaczyński nie miał w zwyczaju przebywać w kokpicie: www.wiadomosci24.pl/artykul/dlaczego_prezydent_kaczynski_zegarek_nosi_odwrotnie_74543.html
  • louve86 02.10.12, 14:46
    korwinista się odezwał. Galeria handlowa daje duże zyski więc warunkiem jego wybudowania jest jakaś korzyść dla miasta. Tak jest w każdym mieście. To norma
  • uszaty25 02.10.12, 14:44
    Oczywistoscia jest ze Zaleski dalej bedzie szedl w zaparte i nie wycofa sie z tego idiotycznego pomyslu, jak zreszta nie wycofal sie nigdy z zadnej bzdury, gdyz ten czlowiek czuje sie jak Kim Ir Sen w Korei.
  • carol_p 02.10.12, 14:53
    A ile za budowę swojej galerii dołoży Rydzyk?
  • martens7 02.10.12, 14:57
    Najgorszym skutkiem jest pozostawienie niezagospodarowanego terenu - ugoru o dużej powierzchni przy wylocie z Miasta. Taki stan pustkowia trwa już długo. Centra handlowe są dyskusyjną inwestycją (tworzą co prawda miejsca pracy, ale bardzo nędznej - pracują za jakieś grosze, podobnie jest z podatkami). Niemniej jednak widok pustynnego gruzowiska przez tyle lat świadczy braku koncepcji władz Miasta. Do Centrum Handlowego komunikacja byłaby nieodzowną koniecznością - tramwaj świetnie obsługiwałby ten rejon, ale w burzy emocji (w tym politycznych) zapomina się o rosnącym Przysieku, do którego przemieszcza się co dzień duży potok podróżnych (do szkół, pracy, urzędów). Tam należałoby skierować linię tramwaju.
  • obraza.uczuc.religijnych 02.10.12, 15:01
    Nie, nie ma potrzeby kierowania tramwaju bardziej na zachód. Do centrów handlowych wystarczą autobusy, a Przysiek to nie jest Toruń, niech sobie Zławieś Wielka buduje tramwaj jak ma ochotę. Priorytetami są budowa tramwaju w osi północ-południe i ponowne spięcie dwóch linii wschód-zachód po durnym rozwaleniu torowiska na Wschodniej przez Zaleskiego, linia w kierunku Bielaw przebudowaną Skłodowskiej i przez Rubinkowo ale nie przez ogródki działkowe tylko przez centrum osiedla.
    --
    www.konserwatyzm.pl/artykul/192/portret-jozefa-szaniawskiego
  • buckshot 02.10.12, 16:02
    wyjaśniał prezydent. – Nowe centrum handlowe Karaweli ma mieć inną formę i funkcjonalność, a współpraca z naszymi fachowcami jest na tym etapie niezbędna dla zapewnienia optymalnych rozwiązań drogowych.

Gdzie Ci fachowcy prezydencie?

I jak tramwaj do Portu Drzewnego panie Prezydencie Zaleski ??
    Ile mam na niego czekać ?

Czym mam przewieźć te płyty kartonowo-gipsowe z Castoramy jak nie tramwajem ?

Do autobusu 18tki nie wchodzą przecież ??? Zdajesz sobie sprawę ilu emerytów bez samochodu czeka na ten obiecany tramwaj?
  • esada 02.10.12, 15:58
    Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy (patrz inwestor). Po kiego grzyba budować galerię handlową oddaloną w linii prostej o jakieś 4 km. od innej dużej galerii handlowej??? Nie wiem, czy zauważyliście, ale Plaza stanowi fanstatyczny trakt specerowy, bo głównie chodzą tam ludzie na spacery, a nie kupować. Nie wiem, jak te sklepy się utrzymują. Prezydent Zaleski to może niech pomyśli nad przygotowaniem propozycji dla prawdziwych miejsc pracy, tj. firm produkcyjnych. A nie - płatki się wynoszą, bella się wynosi, jak tak dalej pójdzie, to nic w tym mieście nie zostanie, tylko galerie handlowe, a ludzie bez pracy będą sobie mogli szybki polizać, bo nikt tam zakupów robić nie będzie. To jest właśnie dziwne myślenie władz naszego miasta. Nie zachęca się inwestorów do inwestowania i tworzenia miejsc pracy, dużym prezstiżowym firmom rzuca się kłody pod nogi, a potem się rozkłada ręce.
  • hobbes1980 02.10.12, 17:36
    Oczywiście ze tak. Wystarczy miec więcej niz trzy komorki w mozgu zeby wiedziec że inwestowanie w kolejne centrum handlowe wobec klapy Plazy to ekonomiczne samobójstwo. Nie dziwie sie ze nie było zainteresowania ze strony najemcow, bo juz w Plazie sa w większości te same sklepy co w innych galeriach a i tak maja sporo wolnej przestrzeni. Rozsądna decyzja, i tyle, a dla miasta średnia strata. Moze przynajmniej nie beda bez sensu tracic pieniedzy na tramwaj w szczere pole i do Rydzyka.
  • orzii 02.10.12, 19:14
    nie, no, nie będę komentować waszych wypocin, bo szkoda słów, chcieli by wszyskto ale nic nie robić bo albo to przysiek ma wybudować albo inwestor albo zła wieś :/ ludzie NIE MA NIC ZA DARMO!!!! chcesz miec pracę? nawet niech jest za te grosze? czy wolisz by była ziemia odłogiem i siedzieć na zasiłku? wykrzykują który głośniej, emeryt tramwajem chce dojechać tam gdzie się da, jeśli będzie do przysieka to będzie jeździł do przysieka, tam jest ślicznie, czysto bo jest las i blikość barbarki. a tak miejsce to jest zapomniane przez większość mieszkańców tak jak port drzewny, a tyle w nim uroku , i żywej duszy nie widać bo strach jechać nie wiadomo czy się wróci i czym. :/
    wszyscy chodzą po Plazie powiadasz a nikt nie kupuje , kurcze i z czego te sklepy zyją... :/ no chyba tego nie trzeba już komentować. :/ bo jak widać jednak kupują i lubia robić zakupy i w castoramia gdzie też nie tylko chodzą ale i jeźdżą autami bo busy raczej nie jeżdzą - jedynie z okręznej ale to dla wyjątków. tam też kpupują i zapewne zastanawiasz isię czy by kupowaali w karaweli , zapewniam cię ze owszem, a jak będzie tramwaj to na pewno więcej będzie chętnych. dodam że mimo bardzo drogich biletów wielu z nas ma miesięczne więc może sobie jeździć ale jak masz się 5 rayz przesiadać z autobusu do autobusu to ja dziękuję :/
    się pieklicie że są zyski i trzeba płacić za to żeby stawiać markety :/ qur właśnie dzięki takiemu podejściu mamy jedno z największych bezrobocie w kraju nie mówiąc o eurpbie (krajak zachodnich tych nie bankrutach jak my). dla mnie im więcej obiektów gdzie można chodzić spacerować (a to też ludzie lubią robić - sam też lubiłem i co , zabronisz mi? zakażesz mi chodzenia po plazie albo castoramie? ) :/ facet. taka rozrywka jak nie masz innej jest też dobra.
  • hobbes1980 02.10.12, 19:23
    Mniej piany, więcej argumentów, bo to ze Przysieku jest ładnie i czysto to akurat żaden argument. A emeryci za tramwaj nie placa, więc jak chcesz im charytatywnie budowac linię to bierz łopatę i do dzieła, a nie oczekuj ze podatnicy się zrzuca.
    A co do kwestii sklepow w Plazie, to zapewne wiesz że są to sieciowki, ktore moga zaakceptowac strate w jednym miejscu zeby odrobic ja w drugim, a równoczesnie pokazywac się w prestiżowej jak na warunki danego miasta lokalizacji.
    A skoro inwestor się wycofuje to znaczy ze mu sie inwestycja nie opłaca- i co nakażesz mu? Chyba wie lepiej od ciebie jak zarabiac pieniadze.
  • orzii 03.10.12, 07:37
    no akurat dla mnie to podstawa, miejsce musi mi się podobać żeby tam jechać. :/ nie jeździ się gdzieś gdzie nie ma jak dojechać i gdzie jest brzydko , dlatego też tak mało turystów jeździ do Bydgoszczy :/ bo tam prócz jednego miejsca - tragedia. ale nie o tym, dla mnie to jest najważniejsze czy miejsca jest ładne, czy jest dojazd
  • lenovo200 03.10.12, 12:08
    orzii napisał:

> no akurat dla mnie to podstawa, miejsce musi mi się podobać żeby tam jechać. :/
    > nie jeździ się gdzieś gdzie nie ma jak dojechać i gdzie jest brzydko , dlatego
    > też tak mało turystów jeździ do Bydgoszczy
    O gustach się nie dyskutuje,ale Bydgoszcz nie jest brzydkim miastem.

--
    kid_cassidy(17.10.09, 14:01)Lata wspólnej koegzystencji pokazały jakie moga byc realia. To tak ku pamieci dla pasjonatów i zwolenników.
  • orzii 03.10.12, 07:38
    ps. kiedyś sam będziesz emerytem pogadamy :)

hobbes1980 napisał:

> Mniej piany, więcej argumentów, bo to ze Przysieku jest ładnie i czysto to akur
    > at żaden argument. A emeryci za tramwaj nie placa, więc jak chcesz im charytaty
    > wnie budowac linię to bierz łopatę i do dzieła, a nie oczekuj ze podatnicy się
    > zrzuca.
    > A co do kwestii sklepow w Plazie, to zapewne wiesz że są to sieciowki, ktore mo
    > ga zaakceptowac strate w jednym miejscu zeby odrobic ja w drugim, a równoczesni
    > e pokazywac się w prestiżowej jak na warunki danego miasta lokalizacji.
    > A skoro inwestor się wycofuje to znaczy ze mu sie inwestycja nie opłaca- i co n
    > akażesz mu? Chyba wie lepiej od ciebie jak zarabiac pieniadze.
  • orzii 02.10.12, 19:21
    a nie wpadłeś na to że aby stgawiać fabrykę to trzeba mieć najpierw rynek zbytu? a komu chcesz sprzedawać to co wyrodukujesz? a kupować chcą ludzie bo kasy mają , coraz mniej ludzi ma coraz więcej pieniędzy, stąd te pustki a coraz większe zyski.
    firmy produkcyjne powiadasz, a wiesz co to jest ELANA? a wiesz ile tam jest powierzchni magazynowych na wynajem i sprzedaż? a wiesz ilu chętnych zgałasza się na te miejsca? :/ nie wpadłeś na to że biznes kręci się na tym co jest opłacalne. a opłacalne są galerie handlowe a obecnie przez podatki wysokie i problemy biurokratyczne trudno cokolwiek budować i produkować. :/ niestety karkosik chciał zrobić z terenów elany centrum nowoczesnych firm techonologicznych i mu urzędasy skutecznie udaremniły wszelkie chęci.
    a mieli byśmy mnóstwo pracy i pdb. lepsze podatki bo była by to strefa ekonomiczna z tego co pamiętam.a tak mamy g nawet SOlarisz nie powstanie bo tyle miasto chce ochłapu że nie opłaca się nikomu nic stawiać. i słusznie. to miasto schodzi na psy z tą bandą nierobów i wyzyskiwaczy.
  • wtorun 02.10.12, 17:40
    plaza do dziś świeci pustkami, przedsiębiorcy nie walczą o nowe boksy, zdecydował normalny rachunek ekonomiczny.

a wystarczyłoby na wzór hong kongu zrobić tam strefę 0% podatku przez pierwsze 5-10 lat. Zaczęliby nawet budować tam drapacze chmur, bo każdemu zależałoby. Zatrudnienie byłoby tam olbrzymie, ludzie mieliby gotówkę, którą wydaliby lokalnie. Wzrosłyby dochody miasta, podniósłby się poziom życia. Niestety prawodawstwo krajowe zakazuje takich działań samorządom.
  • szlachcic 02.10.12, 22:38
    Szybki komentarz na temat
    1) linie tramwajaow do Przysieka mogl wymyslec tylko chory czlowiek
    2) plany budowy linii na bazie bajek karawelii i Rydzyka byly od poczatku b niebezpieczne
    3) dlaczego szlachcic byl na 99% pewny ze nic z tego nie bedzie a Zaleski udaje zaskoczonego
    4) paradoksalnie klapa z Karawela moze pomoc Zaleskiemu w nieskompromitowaniu sie z budowa tramwaju na baseny ktore nie powstana/powstana za wiele lat/nie beda ogolnodostepne
    Mysle ze decyzja moze byc tylko jedna - nie ma tramwajowej iwestycji (czytaj tramwajowego zmarnowania pieniedzy)
  • naubyd 03.10.12, 08:29
    i po raz 1 się z Tobą zgodzę. A Karawela dobrze myśli. W istniejącej obok galerii są kłopoty z wynajęciem wszystkich boksów. Budowanie giganta jest nieekonomiczne. Może gdyby spróbowali z drugiej strony miasta od strony blokowiska coś by dało.
    --
    postawmy sprawy z głowy na nogi
    Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
  • naubyd 03.10.12, 08:32
    AMEN!
    --
    postawmy sprawy z głowy na nogi
    Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
  • stevanek 03.10.12, 13:14
    Panie Zalewski zawsze będzie pan aparatczykiem Rydzyka, i bardzo dobrze że się wycofali teraz wychodzi pańska obłuda,szkoda,żal tylko nas RODOWITYCH TORUNIAN,a nie obywateli z pod Jabłonowa Pomorskiego.I tak jest z wszystkim w tym co raz bardziej ZAŚCIANKIEM Bydgoszczy,zobaczcie jak rozwija się Gdynia,Sopot,Olsztyn.
  • kaczortorun 03.10.12, 23:45
    Tramwaj powinien powstać, chociażby dla studentów którzy dojeżdżają do Uczelni Ojca Dyrektora, a i z Przysieka do Torunia bardzo dużo studentów jedzie więc obłożenie będzie duże i to w obie strony.
  • obraza.uczuc.religijnych 04.10.12, 10:21
    To niech Zławieś Wielka zbuduje Przysiekowi tramwaj, a studenci ojca dyrektora mieszkają w akademikach na terenie uczelni a jak chcą pojechać do centrum to niech korzystają z autobusu. Mieszkańcy Torunia nic z tej linii nie będą mieć.
    --
    Co myślę o Polsce? Myślę podobnie jak Ty, bo nie jestem z tym krajem (jeszcze mniej niż TY) związany wspólnotą krwi. Ale ta Erde (ohne Blut) jest m o j a, jak zaraza albo choroba weneryczna i żebym nie wiem jak podskakiwał nie wyzwolę się od tego. - Zbigniew Herbert do Cz. Miłosza z 28.09.1964 r.
  • fassada 04.10.12, 17:04
    To oczywiste że gmina Zławieś Wielka dorzuci się do tramwaju i ojciec Tadeusz też, to oczywiste, skoro mieszkańcy i studenci będą dojeżdżać. Tramwaj musi powstać dla dobra torunian, którzy przenieśli się do Przysieka i nie można ich tak zostawić samym z sobą. Zresztą Marszałek też coś dorzuci i tramwaj powstanie.
  • buttheadslayer 04.10.12, 17:13
    fassada napisała:

> To oczywiste że gmina Zławieś Wielka dorzuci się do tramwaju i ojciec Tadeusz t
    > eż, to oczywiste, skoro mieszkańcy i studenci będą dojeżdżać. Tramwaj musi pow
    > stać dla dobra torunian, którzy przenieśli się do Przysieka i nie można ich tak
    > zostawić samym z sobą. Zresztą Marszałek też coś dorzuci i tramwaj powsta

Czy ktoś widział żeby katokatabas do czegokolwiek się dokładał? Zejdź na ziemię parafianko. A już na pewno nie Ojciec Inkasent. On potrafi tak "dawać", że summa summarum konto mu puchnie kosztem zidiociałych moherów.
  • obraza.uczuc.religijnych 04.10.12, 21:32
    Pan Rydzyk się do niczego nie dorzuci. Jak chce linię to powinien dorzucić się do jej budowy i do zakupu taboru bo nie będzie miało co do niego jeździć. Ale wiadomo że się nie dorzuci.
    --
    Stenogram z 10.04.2010 r. wg IES:
    8:37:51,6 - Siadajcie (wypowiedź mężczyzny)
    8:37:52,6 - ...siadaj (wypowiedź mężczyzny)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.