Dodaj do ulubionych

Miasto kupi mniej tramwajów. Przez Karawelę

04.10.12, 19:35
Co za sieroty, widać że Zaleski był zdeterminowany aby te tory tam skierować.
Wychodzi na to że inne alternatywy w ogóle go nie interesowały.
Edytor zaawansowany
 • buckshot 04.10.12, 19:36
  Jak można być tak bezczelnym i nie brać pod uwagę innych kierunków dla tramwaju ?
 • buckshot 04.10.12, 19:40
  Dlaczego prezydent był aż tak bezczelny i nie przedstawił innej alternatywy dla tramwaju ??
 • szlachcic 04.10.12, 20:00
  Jestem zaskoczony decyzja gospodarza
  Sytuacja finansowa miasta jest wysmienita a on rezygnuje z inwestycji
 • herbi91 04.10.12, 20:06
  nic mi się tu nie kalkuluje...
  Trasa miała mieć 3 kilometry. Czy w takim razie prezydent miał takie plany aby na tym odcinku jeździło jednocześnie 6 składów? Czyli razem 6 kilometrów(w dwie strony), 6 składów, czyli 1 skład na kilometr, czyli tramwaj jadący co 2 minuty- woow.
  2 sprawa. Karawela miała się dołożyć 9 milionów, a jak wiadomo taka kwota starcza na zakup ledwo jednego składu.
  Więc nie rozumiem tej kalkulacji.
  Więc wszystko jasne. Nowe tramwaje mały być darem dla Rydzyka za poparcie w wyborach, miały wozić dupy starych pryków jadących na różaniec do kościoła Rydzykowego. A mieszkańcy reszty miasta to hołota- niech sobie jeżdżą w 30 letnich trupach.
 • xdt 04.10.12, 20:53
  I to jest słuszne podsumowanie. Trzeba kolesia odwołać czas zebrać siły.
 • wowkow 05.10.12, 11:14
  dla tych co nie oddają emerytury na "JEGO NAJWYŻSZĄ ŚWIĄTOBLIWOŚĆ, WIELKĄ MAGNIFICENCJĘ OJCA DOKTORA PRAWIE PROFESORA CO TO SIĘ PREZYDENTOM NIE KŁANIAŁ I CZARNOSKÓRYCH CHCIAŁ MYĆ" trzeba zakupić drezyny - latem będzie naturalna klimatyzacja zimą założy się jakiś brezencik, a pasażerowie sami się ogrzeją napędzając pojazd. A za zaoszczędzone pieniądze niech Zalewski kupi sobie dwie skody superb...
 • zustoformapodatku 04.10.12, 21:23
  Ale ten Cichowicz bzdury gada! Była "sensowna" trasa do dużego centrum handlowego i do Rydzia. Centrum nie bedzie wiec nie potrzeba tylu nowych tramwajów!

  A ten na siłę chce wydawać, bez składu i ładu tworzyć nową trasę. To tak jakby wyszło ze na Jordankach sali nie można stawiać i na siłę by ją postawiono na Rubinkowie! Byle wydać kasę!

  Opozycja z PO jest g. warta. A najgorsze ze PIS z Wielkiem Przywódcą sztamę trzyma i nie ma dzisiaj na kogo głosu oddać.

  Wszyscy to dzieci wychowane i wyuczone w PRLu
 • zustoformapodatku 04.10.12, 21:28
  Co do Rydzia - przecież tam może jeździć dowolna liczba autobusów, nie trzeba tramwaju tworzyć! Będzie zapotrzebowanie na 4 busy na godzinę tyle bedzie jeździc - postawa aby były pełne i ludzie kasowali bilety a nie jeździli seniorzy za friko.

  Poza tym poczekajmy az Rydzyk zbuduje aquapark itp A ze nie bylby tramwaj do samego kościoła...
 • obraza.uczuc.religijnych 04.10.12, 21:29
  to jak Zaleski traktuje komunikację tramwajową to jakaś kpina.
  Poza tym gdzie debilne przedłużenie linii do PD wpisane jest w BiT City?
  --
  www.rp.pl/artykul/666148,714074-Zloto-pobilo-kolejny-rekord--Lokaty-Amber-Gold-coraz-bardziej-atrakcyjne-.html
 • krajanin9 04.10.12, 22:51
  jeżeli Toruń nie jest w stanie wykorzystać funduszy z UE, to może warto je przeznaczyć na dojazd koleją do lotniska w Bydgoszczy.
  --
  Toruń i metropolia?! W zestawieniu znaczenia tych dwóch wyrazów dostrzega się rażący dysonans ocierający się o groteskę i absurd!
 • obraza.uczuc.religijnych 05.10.12, 07:57
  Cały czas od początku BiT City mowa była o "ok. 18 tramwajach" a debilny pomysł linii do portu drzewnego z udziałem Karaweli to pierwsze półrocze 2011 roku. Więc nie wciskaj pan kitu, że kupowany tabor miał obsługiwać linię do Portu bo wyskoczyliście z tą bzdurą jak królik z kapelusza zupełnie niedawno. Zakupiony tabor miał tylko i wyłącznie dotyczyć linii na Bielany. Jestem ciekaw jak pan Krzyś Przybyszewski ułoży rozkład jazdy wszystkich linii po otwarciu trasy do kampusu UMK, przecież MZK nie starczy taboru by np. "1" jeździła co 5 min. tak jak to jest zakładane w BiT City.
  I jeszcze raz poproszę o wskazanie w dokumentach miejsca, które wskazuje, że linia do Portu Drzewnego to element BiT City.
  --
  www.konserwatyzm.pl/artykul/192/portret-jozefa-szaniawskiego
 • uszaty25 05.10.12, 08:38
  Niech zaleski powie wprost kupimy mniej tramwai gdyz pieniadze przewaliłem na bzdety, za to mozecie sobie isc zobaczyc wahadlo fulcarda.
 • nslaw 05.10.12, 09:44
  Oprócz oglądania tego wahadła, to możemy jeszcze pójść na kilka "ciekawych" wystaw do CSW, pooglądać rozpieprzoną salę "dancingową" na Bema, bezsensowny most z Podgórza na Bydgoskie i jeszcze pare gniotów, którym już dziś można nadać honorowy tytuł im. Michała Z.
 • obraza.uczuc.religijnych 05.10.12, 10:01
  Można tez pooglądać rozwój sieci tramwajowej w Toruniu w postaci torów wypieprzonych z ulicy Wschodniej.
  --
  Co myślę o Polsce? Myślę podobnie jak Ty, bo nie jestem z tym krajem (jeszcze mniej niż TY) związany wspólnotą krwi. Ale ta Erde (ohne Blut) jest m o j a, jak zaraza albo choroba weneryczna i żebym nie wiem jak podskakiwał nie wyzwolę się od tego. - Zbigniew Herbert do Cz. Miłosza z 28.09.1964 r.
 • aliasqbek 05.10.12, 10:28
  ....Most z Podgórza na Bydgoskie..? Nie zatrybiłem. Sarkażmik?
 • aliasqbek 05.10.12, 10:33
  "...kompleks obiektów rekreacyjno-wypoczynkowo-sakralnych..."
  Cudo !
 • fittipaldi 05.10.12, 10:33
  Jak zwykle wladze Torunia nie maja koncepcji na rozwoj komunikacji miejskiej.Rezygnacja z zakupu nowego taboru tramwajowego w ilosci szesciu zestawaow to juz skrajna glupota.Takie zakupy jak wiemy robi sie raz na 30 lat wiec ...wynika z tego ze rozwoj sieci tramwajowej w przyszlosci nie bedzie realizowany.Dwanascie nowych zestawow tramwajowych na Torun to jest smieszna i nie powazna propozycja ...Torun powinien zakupic tabor na wszystkie linie a nie tylko jedna jak to planuje. Taka decyzja jest zalosna i swiadczy ze pan prezydent Torunia powinien juz isc na emeryture bo rzadzenie Toruniem juz go przerasta i jesli daje takie nieodpowiedzialne propozycje.Mam nadzieje ze jednak zwyciezy zdrowy rozsadek i Torun zakupi jednak 18 nowych zestawow tramwajowych.
 • obraza.uczuc.religijnych 05.10.12, 10:51
  Nie liczyłbym na to. Ci ludzie nie mają zdolności przewidywania, robią wszystko ad hoc, np. wyciągają debilny pomysł budowy linii do PD. Przygotowują projekt, wg którego linia nr 1 ma kursować co 5 minut a nie kupują taboru który by to zapewnił. Przypominam tym wszystkim Kowallkom, że oprócz "1" w odstępie co 10 minut mają jeździć "2" i "3", zwłaszcza na "3" konieczne będą składy, a nie wiem czy nie będzie musiała być utrzymana linia ze Skarpy do Motoareny. Skąd mądrale weźmiecie tabor który da radę to obłożyć?
  --
  Co myślę o Polsce? Myślę podobnie jak Ty, bo nie jestem z tym krajem (jeszcze mniej niż TY) związany wspólnotą krwi. Ale ta Erde (ohne Blut) jest m o j a, jak zaraza albo choroba weneryczna i żebym nie wiem jak podskakiwał nie wyzwolę się od tego. - Zbigniew Herbert do Cz. Miłosza z 28.09.1964 r.
 • tortor5 05.10.12, 17:51
  Po co tramwaje, skoro można zamknąć jedną linię na największe osiedle na pół roku a drugą skrócić do Wschodniej i nic się nie dzieje wielkiego. Za chwilę będą budowane rozjazdy koło teatru, przy NOT i Sienkiewicza, a wtedy przez tygodnie (miesiące?) tramwaje w ogóle przestaną jeździć po Toruniu.

  PS. www.youtube.com/watch?v=mJ3YcpFTZBo
 • buckshot 05.10.12, 18:31
  tortor5 napisała:

  > Po co tramwaje, skoro można zamknąć jedną linię na największe osiedle na pół ro
  > ku a drugą skrócić do Wschodniej i nic się nie dzieje wielkiego. Za chwilę będą
  > budowane rozjazdy koło teatru, przy NOT i Sienkiewicza, a wtedy przez tygodnie
  > (miesiące?) tramwaje w ogóle przestaną jeździć po Toruniu.

  To będzie dopiero śmiech jak nie wyjedzie nawet jeden tramwaj. Mysle że specjalnie opóźniają budowę linii na Bielany aby się z Zaleskiego nie śmiali.
  heh, będzie jak w czasie 2 wojny światowej. A sorry w czasie wojny tramwaje raczej jeździły.
 • mariusz-boro 09.10.12, 01:22
  Bo madre mózgi z MZD poszerzając Skłodowskiej zrobiły za wąską rezerwę pod ew torowisko. Lewoskręty zrobiono tak, że znów trzeba by wszystko rozpieprzać. W głowie się to nie mieści, jacy durnie to zaprojektowali i zatwierdzili. Za te same pieniądze szło bez kłopotu tak na przyszłość zrobić trawnik między jezdniami o wystarczającej szerokości. A z tego co pamiętam, to dalekosiężne plany przewidują zajezdnię tramwajową w okolicach Olsztyńskiej/Skłodowskiej. Ręce opadają jak sie na to wszystko patrzy. Tramwaj w krzaki do rydzyka, a Chełmionka i Wrzosy bez tramwaju.
 • ed-59 01.10.13, 15:29
  Spokojnie nie z Rydzykiem i moherowcami takie numery od czego ma Rydzyk Sobecką Giżyńskiego zaraz zaczną zbierać podpisy jaka to krzywda spotkała pazernego tatkę Rydzyka.Nie na darmo Zalewski podróżuje z klęcznikiem na ramieniu to jest tylko zasłona dymna a Rydzyk i tak swoje osiągnie to że zostaną utopione pieniądze podatników.To nie ma najmiejszego znaczenia dla Rydzyka i jego pretorjan.A TORUŃ i tak będzie najbardziej zadłużonym miastem w Polsce tylko szkoda że do tego ciemnogrodu toruńskiego dołączył Karkosik bo po Rydzyku Zalewskim Sobeckiej i Giżyńskim wiadomo że od tych klęcznikowców niczego dobrego nie można oczekiwać
 • wiechl 01.10.13, 20:37

  Musi - największy gospodarz w końcu odkrył, że kołderka jest zbyt krótka i trzeba ciąć wydatki.
  Oczywiście nie na betonowe budy za kilkaset milionów, ani kretyńsko zaprojektowane i rozplanowane buble drogowe, a na sprawach błahych i niepotrzebnych, typu oświata, transport publiczny, czy oświetlenie ulic.

  "Argument" dla ograniczenia liczby zakupowanych tramwajów: 'bo Karawela już nie', czy też 'bo Rydzyk już nie', jest wysoce koślawy - trasa do Portu Drzewnego NIGDY nie miała uzasadnienia ekonomicznego, a co najwyżej ściśle skalkulowane umocowanie polityczne.
  Wycofanie sie z zakupu porządnych i nowoczesnych tramwajów, na rzecz łatania 30-letnich Konstali i oklejania ich GPSami, doskonale wpisuje się w 'długofalową' i 'przemyślaną' politykę ekipy Zaleskiego. Podobnie jak budowa trasy tramwajowej w pole, zamiast na gęsto zaludnione osiedla.
  Szacun, Panie Prezydencie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka