• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Szykują duże zniżki dla dużych rodzin. Zobacz g...

• 18.10.12, 06:31
    znowu jakiś absurd.... matka samotnie wychowująca trójkę (lub więcej) dzieci nie dostanie karty?!?! debile wszystkich krajów leczcie się!!!!!!!!!!
    Edytor zaawansowany
    • 18.10.12, 07:59
      ja z dwojka dzieci jestem gorszy? dlaczego ja z dwojka dzieci jestem gorszy od kogos z trojka dzieci? to jest jakis kur va skandal i komedia w jednym! madrzy decydenci chcieli cos wymyslic ale jak zwykle nie wyszlo. od razu podpowiem dlaczego nie wyszlo: bo nad takimi projektami pracuja ludzie zarabiajacy 4 500 zł brutto, calkowicie oderwani od rzeczywistosci "mas pracujacych" za 1 500 brutto.
      • 18.10.12, 09:14
        nie jesteś gorszy lecz masz lżej....
        • 18.10.12, 10:14
          1. lzej nie znaczy lekko,
          2. na pewno znajda sie rodziny z 3-4 dzieci, ktore maja lzej ode mnie.
      • 18.10.12, 11:01
        dla Pana to skandal, a dla nas duża pomoc, bo jak chcielibyśmy całą rodziną wybrać się do teatru, to musimy wydać na to przedsięwzięcie 100 zł. To sporo więcej niż wspólne wyjście dla
        4-osobowej rodziny. Nie jest Pan "gorszy", tylko zakłada się, że łatwiej wygospodarować 50 zł niż 100. Duże rodziny niekoniecznie należą do tych najbogatszych...
        • 18.10.12, 11:11
          > Duże rodziny niekoniecznie należą do tych najbogatszych
          male tez nie
          > tylko zakłada się, że łatwiej wygosp
          > odarować 50 zł niż 100.
          wyjscie dla rodziny 2+2 do teatru to koszt 104 zł, (30x2 + 22x2) wiec ja musze wydac 104 zl.
          i co? moim dzieciom miasto nie doplaci. dlaczego? sa gorsze? mniej potrzebuja wyjscia do teatru czy gdziekolwiek niz dzieci z rodziny 2+3?
          a wystarczylo zrobic po prostu znizki DLA WSZYSTKICH DZIECI i tyle.
    • 18.10.12, 11:04
      zniżki dla wielodzietnych? Super:) Chociaż sama nie mam jeszcze dzieci myślę że to fajny przywilej dla tych co mają ich więcej:P
    • 18.10.12, 12:54
      Karta Dużej Rodziny przysługuje wszstkim członkom dużych rodzin z Torunia, bez wzlędu na to czy dzieci wychowuje jedno czy dwoje rodziców:)
      • 18.10.12, 13:53
        a dlaczego nie pomysleliscie zeby dac znizki WSZYSTKIM DZIECIOM? czy moje sa gorsze, bo jest ich tylko dwojka? czy jedynak jest gorszy? bo teraz sytuacja wyglada tak:
        rodzina 2+3 z dochodem na czlonka rodziny 1850 zl dostaje 50% znizki
        rodzina 2+2 z dochodem na czlonka rodziny 750 zl NIE dostaje 50% znizki i nie idzie nigdzie poniewaz na bilety do teatru wydac musialaby 104 zł. dzieci zostaja w domu, bo rodzicow nie stac na wyjscie, nie rozwijaja sie, nie obcuja z kultura, nie poznaja swiata.
        prosze o odpowiedz: DLACZEGO? dlaczego ja jako biedny rodzic ktorego nie stac na kulture mam doplacic ze swoich podatkow (bo przeciez miejskie wsparcie to nic innego jak moje podatki) 35 groszy komus, kto dostanie 50% znizki tylko dlatego, ze ma jedno dziecko wiecej?
        • 18.10.12, 14:13
          "tylko dlatego, ze ma jedno dziecko wiecej?" - nie "tylko" aż dlatego.
          Też mam dwoje i doceniam wysiłek rodziców, którzy mają więcej dzieci.
          I proponuję Ci tak nie skamleć na tym forum, bo to strasznie żenujące...
          • 18.10.12, 14:22

> "tylko dlatego, ze ma jedno dziecko wiecej?" - nie "tylko" aż dlatego.
            > Też mam dwoje i doceniam wysiłek rodziców, którzy mają więcej dzieci.

a ja doceniam wysilek KAZDEGO rodzica i uwazam, ze kazde dziecko zasluguje na rowny dostep chociazby do kultury. uwazam, ze sprawa znizek nie zostala do konca przemyslana i po prostu zle to wyglada na tel setek innych rodzin dwudzietnych codziennie zmagajacych se z brakiem srodkow finansowych.

> I proponuję Ci tak nie skamleć na tym forum, bo to strasznie żenujące...

a to juz zdaje sie nie twoja sprawa.
            • 18.10.12, 14:32
              Nie ma czegos takiego jak "równy dostęp do kultury". To bolszewicka retoryka pozostała po czasach minionych, podobnie jak: "równe szanse", "równe zarobki" itp.
              To RODZICE mają lub nie, zapewnić dziecku to co ich zdaniem im potrzeba.
              Bo to RODZICE są odpowiedzialni za dzieci, a nie urzędnicy. I nie ma co oczekiwac od urzędników, żeby coś dali "za darmo". Ta banda pasożytów potrafi tylko wysysac krew uczciwie pracującym.
              • 18.10.12, 14:39
                skoro uwazasz, ze to rodzice maja zapewnic dostep i ze to rodzice sa odpowiedzialni a nie urzednicy to jak mozesz popierac wprowadzenie karty znizkowej? doprawdy nie rozumiem. jakas pokretna logika.
                p.s.
                czy to tak naprawde wazne? czy mamy na to wplyw? milego dnia i tyle.
                • 18.10.12, 14:42
                  Nie popieram, ale też nie płaczę ze mi urzednicy takiej karty nie dadzą.
          • 19.10.12, 11:45
            Żenujące jest bronienie pogaadu, że posiadanie 3 dzieci wymaga większej opieki państwa niż posiadanie 2 dzieci.

Tymczasem każde dziecko powinno być traktowane jednakowo. A może nawet to pierwsze powinno być premiowane bardziej, bo jegopojawienie najbardziej bije po kieszeni rodziców.
        • 18.10.12, 16:36
          Dlatego, że nieliczni decydują się na trzecie dziecko i jest to swoiste uhonorowanie ich wysiłku. A wysiłek jest dużo większy niż w przypadku dwójki dzieci. Bo najczęściej mama trójki dzieci nie idzie do pracy bo jest to często niewykonalne i zarabia tylko jedna osoba na pięć członków rodziny.
          Nic nie szkodzi na przeszkodzie postarać się o trzecie dziecko i skorzystać ze zniżek.
          • 19.10.12, 11:54
            Zauważ, że do pracy może już nie pójść mama 2 dzieci. I co wtedy?

A z tym staraniem się o trzecie dziecko... nie zawsze wszystko tak prosto wygląda, jak w twoim poście.
    • 18.10.12, 14:19
      Czytaj ze zrozumieniem: Karta jest dla RODZIN min. 5-cioosobowych. Jasne?
    • 18.10.12, 14:29

--
      www.rp.pl/artykul/666148,714074-Zloto-pobilo-kolejny-rekord--Lokaty-Amber-Gold-coraz-bardziej-atrakcyjne-.html
    • 18.10.12, 16:40
      Gratuluję tym, którzy doprowadzili do powstania tego programu w Toruniu. Czekałam z niecierpliwością na to rozwiązanie, które jest już obecne w innych miastach. Jest to wspaniałe uhonorowanie wysiłku i trudu jaki napotykają rodziny z 3 i więcej dzieci, włącznie z wyśmiewaniem. Super pomysł. Pozdrawiam wszystkie duże rodziny.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.