Dodaj do ulubionych

Całbecki: Krzyk o wielkość Bydgoszczy jest dobry

29.12.12, 15:58
autoreklama w modzie
--
" Narzekałem ,że mnie stopy bolą - do czasu aż ujrzałem człowieka bez nóg "
Edytor zaawansowany
 • von_bromberg 29.12.12, 17:51
  I tak mu ta autoreklama nie pomoże, ani rodowity bydgoszczanin, który z nim ten wywiad przeprowadził.
 • martens7 29.12.12, 18:00
  Inwestycje i duże projekty infrastrukturalne najbardziej zaznaczają się w okresie urzędowania Całbeckiego - cokolwiek by nie mówiono, tego zaangażowania i determinacji w realizacji dużych zadań o charakterze regionalnym nikt Mu nie odbierze. Całbecki wykazuje również dużą "dojrzałość" polityczną, zwłaszcza w stosunkach toruńsko - bydgoskich. podsycanych atakami garstki bydgoskich oszołomów z czerwonym rodowodem (głównie starych PRL-uchów). Ten ekstremalny margines bydgoskich postaw przez swoją "krzykliwość" staje się wyolbrzymiony - ale jakikolwiek by nie był, nie może "betonogłowie" blokować postepu inwestycji w Regionie (tylko dlatego, że nie podoba im się, że środki są RÓWNOMIERNIE ROZDZIELANE DLA REGIONU, a nie trafiają do bydg. jak za komuny, bo tak się należało). Oszczerstwa miotane przez głównie przez Starców z smb, zaprzeczają logice i dowodzą ich pazernego chciejstwa "żerowania kosztem Regionu", kompletnej nieznajomości obecnych realiów i nowej sytuacji Regionu na arenie Europejskiej - to także dowód amnezji umysłowej tepych krzykaczy (ich poziom retoryki pasuje do nocnego z alkocholami). Region jest wspólny i środki też mają trafiać do każdego, nie jakby chcieli tow. Starcy do jednego kosztem wszystkich - to na szczęście już koszmar minionej epoki. Patrząc na listę projektów - to jest ona W PEŁNI REGIONALNA (na szczęście nie bydgoska czy toruńska) - wypracowano ją z olbrzymim wyczuciem i tworzeniem podwalin więzi regionalnych. Nikt myślący w bydg. nie może zarzucić pomijanie tego miasta w inwestycjach, bo ośmieszy się wobec tak widocznych faktów, które nawet w wydatkowaniu nadrabiają słabości miejscowej inicjatywy (Toruń pieniądze na budowę mostu przez Wisłę zdobył z funduszy centralnych - Bydg. tego nie potrafiła i dostała je kosztem innych miast i inwestycji z funduszy Regionalnych, żeby mogła budować most nad Brdą - to wielki gest, zwłaszcza wobec innych palących potrzeb w Regionie). Toruń nie zarzuca nikomu urojonego "wyzyskiwania", którego po prostu nie ma - pracuje metodycznie i bardziej merytorycznie - praca zamiast oszczerstw. W TEJ SYTUACJI RÓWNOWAGA ZOSTAŁA ZACHOWANA, CO NIE BYŁO Z PEWNOŚCIĄ ŁATWE, ALE JEST DOBRZE POSTRZEGANE NA ZEWNĄTRZ - BO NIKT NIE MOŻE BYĆ POKRZYWDZONY CZY POMIJANY WE WSPÓLNYM "DOMU". WSZELKIE PRZEJAWY "DOMINACJI" NALEŻY WYSŁAĆ DO KOREII PÓŁNOCNEJ, TAM MOŻE JESZCZE KTOŚ TO "KUPI", RAZEM OCZYWIŚCIE Z TOW. JE GŁOSZĄCYMI.
 • walburga 29.12.12, 19:26
  cokolwiek ćpasz -daj i mi - :DD chory człowieczku nie właź w d.. nie wiadomo komu bo zaginąć możesz w zaułkach jelita grubego :)
  --
  " Narzekałem ,że mnie stopy bolą - do czasu aż ujrzałem człowieka bez nóg "
 • martens7 29.12.12, 20:20
  Takich "filozofów chłopskich" to na pęczki - stań na rogu Chełmińskiej i ................ ze swoimi dylematami i jasnym mocnym w garści to znajdziesz popleczników do społu w mgnieniu oka. GORZEJ COŚ ZROBIĆ, TU JUŻ "MĄDRYCH" NIE MA.
 • hassleader 03.01.13, 01:30
  Martens7, a może wladyslaw51? Ty byś karierę u Stalina zrobił w radiu Erewań.
  --
  Od wielu pokoleń rodzice wciskają dzieciom bajki, że je przyniósł bocian, a przecież każdy głupi wie, ze dzieci znajduje się w kapuście...
 • krajanin9 29.12.12, 20:47

  Po prostu próba uczynienia z Torunia lidera regionu i konia pociągowego dla całego regionu była wielkim błędem. Ciekawe jak wyglądałyby dzisiaj wyniki PKB całej Polski, gdyby w każdym województwie rządowe inwestycje pomijały największe miasta, gdyby np. autostrady budowało się 50 km od Poznania, Łodzi, Wrocławia czy Gdańska? Jakie byłoby PKB Polski gdyby we wszystkich województwach na raz testowano dwuwładzę czy jakieś bipole, powierzając rozdział ogromnych środków unijnych politykom z zakompleksionyc h, średnich miasteczek? Może warto się zastanowić czy gra obliczona na dołowania Bydgoszczy jest po prostu korzystna dla województwa oraz kraju? Może warto zrobić czysty , ekonomiczny rachunek zysków i strat z poziomu całego województwa.--
 • krajanin9 29.12.12, 20:56

  "Powiat bydgoski liczy 101 tysięcy mieszkańców. Marszałek dofinansował tutaj projekty na łączną kwotę 174,8 mln złotych, co daje na osobę – 1722 zł. Patrząc na powiat toruński – z liczbą mieszkańców 93 tys. i dofinansowaniem 223 mln – znajdujemy kwotę na osobę 2388 zł.
  Jeszcze większe różnice ujawniają się, gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie projekty realizowane w samych miastach stołecznych województwa.
  W Toruniu 308 projektów zostało dofinansowanych kwotą 1,265 miliarda złotych. Co przy 205 tysiącach mieszkańców daje na osobę kwotę ok. 6170 złotych.
  W Bydgoszczy 333 projekty zostały dofinansowane kwotą 817 mln złotych. Przy 356 tysiącach mieszkańców daje to na jedną osobę kwotę 2294 złote"

 • martens7 29.12.12, 21:57
  Jeżeli chodzi o Twoją teorię "średnich miasteczek" - to na pewno takim jest też Bydgoszcz - bo chyba nie porównasz jej z potencjałem aglomeracji Łódzkiej czy Krakowa. To ruina gospodarcza, poza "PESĄ" wszystko niemal padło. Za mało, żeby mierzyć z dużymi czy do nich dostawiać. Razem z Toruniem ten potencjał jednak się sumuje z uwagi na bardzo bliskie położenie geograficzne, które jest faktem nawet jeżeli zapienisz się i zaczniesz tupać, to nie oddali nawet o milimetr Duopolu Torunia i Bydgoszczy. Widzą to świetnie planiści w Ministerstwie. Mury tow. Starców bydgoskich z smb też nie pomogą. To jedna sprawa - inna to Twoje "szczucie" cyframi - takie głupoty, to możesz pisać kredą dzieciom w przedszkolu, a i tak nie wszystkie dadzą się ogłupić. Tego, że ze środków na BitCity bydg. ma dostać ponmad 2/3 to już nie zuważasz, a to Twoje brakujące miliony do wyliczanki. Głupoty pisane przez ćwierć inteligenta na żer prostactwa. Chcesz liczyć, to ZRÓB TO UCZCIWIE, A NIE PODNIECASZ SIĘ CYFERKAMI "POD DYKTENDO". To samo środki ne rozbudowę szpitali - Bydg. ma dostać niemal 3/4 całości - o tym też zapomniałeś. Dlatego wyliczanki taki bałwanów są irytujące.
 • naubyd 30.12.12, 08:49
  Kase na szpitale to dostanie umk kolego. Zadna inwestycja w bydzi nie dojdzie doskutku jesli nie ma z tego zysku toun

  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • bydgoski_pastuch 30.12.12, 09:43

  nie kłam !
  zaden z bydgoskich szpitali , ktory otrzyma kase , nie jest zarządzany przez UMK

  Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy – 155 mln
  Centrum Onkologii w Bydgoszczy – 95 mln
  Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy – 56 mln
  Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy – 14 mln
  łacznie - 320 mln

  pozostale:

  Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu – 120 mln
  Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Toruniu – 26 mln
  Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu – 49 mln
  łącznie – 195 mln

  Szpital Wojewódzki we Włocławku – 68 mln

  Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu – 26 mln

  tutaj
 • naubyd 30.12.12, 14:00
  Przepraszam. Masz rację w tej kwestii.

  A policzyłeś najdroższy w kraju plan filmowy?

  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie
 • facetzpomorza 30.12.12, 11:03
  krajanin9 napisał:

  >
  > "Powiat bydgoski liczy 101 tysięcy mieszkańców....

  www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_kujawsko-pomorskie/portrety_powiatow/powiat_bydgoski.pdf
  >Pat
  > rząc na powiat toruński – z liczbą mieszkańców 93 tys...

  www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_kujawsko-pomorskie/portrety_powiatow/powiat_torunski.pdf
 • kototaur 29.12.12, 19:20
  Bezrobocie, nieumiejętność przyciągnięcia i utrzymania inwestorów, słaba oświata i służba zdrowia. To obraz naszego województwa.
  Menager który mi imponuje to taki, który z źle funkcjonującej firmy potrafi stworzyć dochodowe, konkurencyjne, innowacyjne przedsiębiorstwo.
  Sześć lat pełnienia władzy podczas których województwo spadło w wielu rankingach to nie powód do dumy lecz głębokiej refleksji .
  Bezsprzecznie wiele się u nas zmieniło – leczu innych więcej.
  Wielkie środki unijne dla wielu polityków samorządowych stały się podstawą ostoi władzy. Mam środki – obiecam – dam – zyskam głosy. Taka forma podziału pieniędzy budżetowych przekłada się na wynik wyborów lecz nie pozwala na stworzenie spójnej wizji rozwoju regionu.
  Jednak zastanie na stołkach wytrąciło w nich jedną kluczową cech – innowacyjność w zarządzaniu. Schemat działania, brak pomysłu, odwagi a czasem wiary w inne rozwiązania. To wielki grzech zastanej władzy.
  Tym bardziej widać to po tych politykach, którzy rozpoczynali z dużym impetem – który z czasem osłab by w końcu po popaść w impas.
  Sprawny PR Marszałka zapewne pomaga. Nie samym PR-em można jednak zwalczyć największa bolączkę regionu jaka jest bezrobocie.
  Pewien klasyk świata polityki, wobec konieczności osiągnięcia celu miał odwagę stwierdzić, że nie ma społeczeństwu nic do zaoferowania, tylko krew, trud, łzy i pot. Cel osiągnął władzę stracił.
  Marszałek władzy nie stracił lecz czy osiągnął cel ?

 • zdrajca1 30.12.12, 00:06
  pocałuj aparatczyku PZPO.Mam nadzieję,że europosłem nigdy nie zostaniesz.
  --
  - Jarosław Kaczyński twierdzi, że obejrzał słynny film Claude'a Leloucha 'Kobieta i mężczyzna' wyłącznie dla Brigitte Bardot. Rozumiem to, bo ja bym dla Brigitte Bardot też zrobił literalnie wszystko, nawet obejrzałbym film, w którym ona nie występuje. - "Polska naszych marzeń"J.K.
 • hassleader 30.12.12, 05:16
  Chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać, dlaczego ta ankieta jest w wydaniu torunskim GW?

  --
  Sam pan premier powiedział, że S5 nie będzie, gdyż ważniejsza jest trzecia nowoczesna droga do Poznania i Wrocławia oraz druga do Torunia niz pierwsza do Bydgoszczy. Warto o tym pamiętać jak PO traktuje bydgoszczan.
  dziwny22
 • jurand22 30.12.12, 14:26
  słuchajcie bose antki z krowiego mostku
  fajnie gosc mówi ze zazdrosci wielkopolsce,,,,koles ,odpusc rządy ,sejmik do najwiekszego miasta w regionie (jak w całej polsce)i po kłopocie ,i będzie silna bydgoszcz,jak poznangdansk,szczecin,wrocław,a co za tym idzie,i całe województwo i brodnica,swiecie,włocławek,torun,barcin,swiecie,ciechocinek i inni,
 • facetzpomorza 30.12.12, 23:32
  jurand22 napisał(a):

  > słuchajcie bose antki z krowiego mostku

  wow, yntelygent z naszej bardzo "połmilionowej"

  >,sejmik do na
  > jwiekszego miasta w regionie (jak w całej polsce)i po kłopocie ,i będzie silna
  > bydgoszcz,jak poznangdansk,szczecin,wrocław

  tylko czy ty młotku bedziesz wtedy mądrzejszy???
 • hassleader 06.01.13, 05:45
  facetzpomorza napisał:

  > tylko czy ty młotku bedziesz wtedy mądrzejszy???

  On ZAWSZE będzie mądrzejszy od ciebie. Nie ma innej opcji, biorąc pod uwagę twoją inteligencję, knechcie.


  --
  Koteria toruńska
 • irizar 30.12.12, 16:55
  Wypieranie się premiowania Torunia jest niepoważne, zważywszy na statystyki, które pokazują realne wydatkowanie dofinansowania w po dziale na powiaty województwa. Nie jest poważne również w sytuacji obecnych wskaźników dynamiki PKB i bezrobocia w regionie. Myślę, że ze słów marszałka przebija się gdzieś nieśmiało próba uderzenia się w pierś. Być może duża nad aktywność samorządu i przeróżnych instytucji z Torunia w zakresie pozyskiwania wsparcia unijnego wynika nie tylko ze złej woli urzędników wobec reszty regionu, ale również z prozaicznej przyczyny jaką jest lepszy dostęp do urzędu marszałkowskiego czy ogromna ilość toruńskich pracowników UM, zdających sobie sprawę z tego jak się sprawnie poruszać przy organizowaniu projektów? Każdy urzędnik ma rodzinę , znajomych i dzieli się swoją wiedzą z nimi. To przecież nie jest zabronione. Ta armia urzędników to jest duży bonus, który Toruń wykorzystał. Nie byłoby w tym jeszcze nic strasznego, gdyby te projekty realizowane w Toruniu przyczyniły się realnie do spadku bezrobocia w całej okolicy, gdyby wygenerowały nowe miejsca pracy. Przy takiej skali dofinansowania projektów w Toruniu nie zdziwiłbym się, gdyby proporcje dojeżdżających do pracy z T do B i z B do T się odwróciły. Nic takiego się jednak nie stało. Cały czas przynajmniej trzykrotnie więcej mieszkańców Torunia jeździ do pracy w Bydgoszczy, a bezrobocie nawet w powiecie toruńskim nie może zmaleć do poziomu powiatu bydgoskiego. A co tu mówić o pozytywnym oddziaływaniu "rosnącego" rynku pracy w Toruniu na dalsze miejscowości. Nie ma takiego efektu. Para poszła w gwizdek. Czy tak by było, gdyby ułatwiono dostęp do środków instytucjom z Bydgoszczy? Może się przekonamy kiedyś, kiedy dostęp się wyrówna.

  Jeżeli ktoś przyzna mi rację i stwierdzi, że przyczyną mniejszej aktywności zachodnich powiatów województwa w zakresie pozyskiwania środków unijnych jest duża fizyczna odległość od Torunia, to tu już można by zadać pytanie, dlaczego w trosce o zrównoważony rozwój regionu nie wzmocniono bydgoskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego obdarzając ją większymi kompetencjami, zatrudniając tam większą ilość bydgoszczan ,ale też mieszkańców zachodnich powiatów, żeby poprawić maksymalnie świadomość jak działa w praktyce ten proces aplikowania? Tu już można mówić o złej woli marszałka, bo to jest jego decyzja, na ile i czy w ogóle wzmocni bydgoską delegaturę.

  Kolejna kwestia. Wielokrotnie słyszymy, że Bydgoszcz dostała to co chciała. To jest ogromne nadużycie. Jeżeli już to samorząd miasta, bo setki instytucji , firm, stowarzyszeń odeszły z kwitkiem. Samorząd Bydgoszczy wnioskował o wsparcie w formie listy priorytetowej inwestycji. Z pierwotnej listy kilkudziesięciu inwestycji zgłosił po indywidualnych negocjacjach niewielką cześć z tych inwestycji, bo taki były ustalenia. Czy to oznacza, że Bydgoszcz dostała to co chciała? Moim zdaniem nie. Dostała to co się ostało po negocjacjach. Żeby być precyzyjnym nie dostała nawet tego, bo mają świadomość wagi rozwoju lotniska ze swojej "puli" zgodziła się na inwestycje na lotnisku, z których większość się nie niestety do dziś nie odbyła, na co Bydgoszcz już nie ma wpływu. Samorząd województwa - tak , choćby przez utrzymywanie do dzisiaj prezesa portu, który te inwestycje uwalił przygotowując wadliwą dokumentację.

  To , że ktoś zarządza firmą czy województwem sprawnie czy nieudolnie w stosunku do innych województw / portów można zobaczyć najwyraźniej porównując analogiczne statystyki. Wiemy ile pozostałe porty lotnicze w Polsce zainwestowały, wiemy, że my nie potrafimy zainwestować nawet tej niewielkiej relatywnie puli. Wiemy, że w dynamice bezrobocia w porównaniu do inny województw (też przecież w kryzysie światowym) wypadamy bardzo źle. Wiemy, że inne województwa lepiej sobie radzą z bezrobociem. Czy można dobrze oceniać władze takiego regionu? Czy można powiedzieć, że jest fajnie tylko wyniki słabe? W żadnej firmie tak to nie działa. Nie ma efektów, to dziękujemy uprzejmie. Czas minął. Próbujemy innej opcji. Szukamy lepszych rozwiązań, a nie udowadniamy, że idąc dalej tą drogą zaczniemy gonić tych, którzy nam codziennie uciekają.
  Być może na marszałka Całbeckiego spada personalnie za dużo ataków. Może to nie zła wola? Być może on po prostu nie potrafi tego robić skutecznie, tak jak robią to województwa, które nam uciekają, do których ucieka co roku nasza młodzież po studiach?

  Życzę wszystkim więcej refleksji nad całym modelem rozwojowym tego województwa, który najwyraźniej zawodzi. Najlepiej rozwijają się województwa z wyraźną lokomotywą gospodarczą. Jak jest praca, to znajdują się potem pieniądze na wszystkie inne wodotryski.
  Czy u nas zrobiono wszystko, by taką lokalną lokomotywę maksymalnie wzmacniać? Ja odnoszę wrażenie , także patrząc na lokację dofinansowania w powiatach, na inwestycje komunikacyjne, że postawiono na złego konia. Albo, bez złośliwości, na kucyka.
  Czy dalej będziemy w tym kierunku brnęli?
  Nie przekonujcie mnie słowami. Przekonajcie mnie stworzonymi w ten sposób miejscami pracy, czy dynamicznym wzrostem PKB nie gorszym niż średnia pogrążonej podobno w kryzysie RP.

  --
  14-11-2012. Budowa trasy S5 nie jest priorytetem dla premiera Donalda Tuska. Obecnie na trasie S5 priorytetem jest odcinek Poznań - Wrocław. Bydgoszcz ma pozostawać największym miastem w Polsce bez dostępu do sieci dróg szybkiego ruchu. Wyrok na Bydgoszcz?
  Cały tekst: bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,12852386,Bydgoszczanie_pytaja_o_trase_S5__Premier_odpowiada.html#ixzz2CCBwgupX
 • irizar 30.12.12, 17:17
  Ale wracając do dobrej woli marszałka.
  Bardzo wiele pokazuje w tej kwestii kształt projektu BiT City. Rok temu Bydgoszcz odbiła się o mur w tej kwestii. Próba ze strony Bydgoszczy stworzenia prawdziwego projektu zintegrowanego transportu dla wszystkich gmin aglomeracji została skwitowana staropolskim "niedasię". Bydgoszcz w tym czasie pokazała, że da się wiele zrobić, i po kilku miesiącach dysponuje już badaniami potoków pasażerskich na wszystkich kierunkach dojazdowych do miasta. Wyniki te potwierdziły, że projekt BIT City trafia do niewielkiej liczby spośród wszystkich zainteresowanych.
  Dla mnie świadectwem dobrej woli marszałka, byłby taki sposób wdrażania projektu, który zapewniłby korzyści z niego możliwie największej części populacji.
  Może, marszałek mówić że Bydgoszcz za późno reagowała, ale nie zmieni to faktu, że on sam również nie myślał od samego początku , kiedy ten pomysł się rodził w głowach do obsługi całej aglomeracji. Tak się może dziecko tłumaczyć, ale nie człowiek, którego wizje mają dać rzeczywisty rozwój regionu. Wydamy 1,5 miliarda PLN na BIT CIty i zostaniemy bez systemu transportowego umożliwiającego tani i sprawny dojazd z przedmieść Bydgoszczy i Torunia. Będziemy mieli kolejkę poprawiającą skomunikowanie dwóch miast o najmniejszym bezrobociu w województwie, ale absolutnie nic nie wnoszącą do poprawy dostępu do tych rynków pracy B i T z powiatów dotkniętych większym bezrobociem.

  Czy po wydaniu tego 1,5 miliarda będziemy w stanie podjąć kolejny wysiłek finansowy w celu stworzenia tym razem prawdziwego systemu zintegrowanego transportu na terenach podmiejskich? Moim zdaniem w tej chwili rujnujemy właśnie ogromną szansę na stworzenie takiego systemu. Drugiej szansy może nie być.
  Może nie jest jeszcze za późno? Jeżeli okaże się, że w ramach tego systemu ludzie korzystający ze wszystkich kolejowych linii dojazdowych nie mają takich samych udogodnień taryfowych jak na linii B - T, to będzie stracona szansa na kształtowanie nowoczesnej aglomeracji z dobrze skomunikowanymi ternami podmiejskimi. O integracji transportu autobusowego już nie wspominam, bo faktycznie to jest większe wyzwanie, ale integracja taryfowa i systemowa wszystkich linii kolejowych pracujących w obsłudze ruchu podmiejskiego Bydgoszczy i Torunia z komunikacją miejską B i T na jednym kawałku plastiku oraz rozbudowa systemu Bydgoskie Karty Miejskiej / w celu ograniczenia kosztów wdrażania/ na resztę gmin, to absolutne minimum, które może być wyrazem dobrej woli marszałka. To jest jego autorski projekt, za który już zbierał nagrody. W kształcie , na jaki dzisiaj się zanosi, będzie on okropnym bublem i to najbardziej kosztownym. Skala tego błędu będzie bez precedensu.
  Żeby łatwiej zrozumieć różnicę między kolejką z T do B , a całym systemem transportu aglomeracyjnego polecam system warszawski lub obecnie uruchamiany poznański:
  forum.gazeta.pl/forum/w,54,140596212,140596212,Poznan_ma_pierscien_zaintegrowanej_komunikacji.html

  --
  Oferta bydgoskich kupców z Gdańskiej, Dworcowej i Starego Rynku na jednym portalu - GaleriaBydgoszcz.pl
 • aksum78 30.12.12, 18:50
  Wreszcie ktos(irizar) bez zacietrzewienia, lokalnego szowinizmu i chamstwa podsumiowal i z analizowal pomysly Pana Marszalka. Brawo. Oby wiecej takich glosow nie tylko na forum ale i w realu.
 • naubyd 30.12.12, 22:00
  Doskonala analiza Irizar

  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • naubyd 30.12.12, 21:52
  Hahaha. Jak mozna gadac z osiolkiem usilnie i do znudzenia klamiacym zajadle i piszacym do tego wiecznie Bydgoszcz przez b.
  Zakompleksienie siega granic.
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • facetzpomorza 30.12.12, 23:27
  naubyd napisał:
  > piszacym do tego wiecznie Bydgoszcz przez b.

  a jak ma pisac, przez rz?
 • hassleader 31.12.12, 04:25
  facetzpomorza napisał:

  > naubyd napisał:
  > > piszacym do tego wiecznie Bydgoszcz przez b.
  >
  > a jak ma pisac, przez rz?

  Nie, przez "t" jak trolluń, twoja rodzinna zagroda.

  --
  Sam pan premier powiedział, że S5 nie będzie, gdyż ważniejsza jest trzecia nowoczesna droga do Poznania i Wrocławia oraz druga do Torunia niz pierwsza do Bydgoszczy. Warto o tym pamiętać jak PO traktuje bydgoszczan.
  dziwny22
 • thornwald 31.12.12, 00:13
  Ciekawa rzecz, nigdzie w tym wywiadzie nie znalazłem jakiejkolwiek wzmianki o Porcie Lotniczym Bydgoszcz, jednej z najważniejszych instytycji w regionie, zarządzanych przez Urząd Marszałkowski. Niedopatrzenie czy celowy zabieg?
 • naubyd 31.12.12, 12:30
  A o czym tu wzmiankować. Plan dla PLB jest jeden. Zlikwidować tak by nie przyniosła ta operacja strat. Po to jest tam postawiony chłopek z Torunia i się wywiązuje doskonale. UM zaoszczędził na niezrealizowanym projekcie modernizacji pasa, nie będzie też Cargo. Tak więc wszystko idzie zgodnie z planem.
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • inoslawek82 31.12.12, 16:36
  Jedyna szansa na rozwój Portu Lotniczego Bydgoszcz to dodanie do nazwy Toruń. Inaczej to kicha. Ale skoro Inowrocław leży bliżej lotniska jak Toruń, to nazwa Inowrocław też powinna znależć się w nazwie, a przynajmniej jego skrócona nazwa INO.
 • hassleader 03.01.13, 01:48
  inoslawek82 napisał:

  > Jedyna szansa na rozwój Portu Lotniczego Bydgoszcz to dodanie do nazwy Toruń. I
  > naczej to kicha. Ale skoro Inowrocław leży bliżej lotniska jak Toruń, to nazwa
  > Inowrocław też powinna znależć się w nazwie, a przynajmniej jego skrócona nazwa
  > INO.

  Pójdźmy na kompromis - Bydgoszcz-Moherowo. I błogosławieństwo redemptosaurusa w pakiecie. Czy teraz mistrz kocanki piaskowej jest skłonny przyznać się do niechcianego dziecka o imieniu PLB? Aha, to INO... Ino Bydgoszcz-Moherowo? Wolę Bydgoszcz i NO Moherowo ;)
  --
  szczam.napis 22.11.12,
  - Gratulacje, jest Pan naszym setnym rozmówcą na antenie! Wygrał Pan weekendowy pobyt w Toruniu.
  - A nie macie nagród rzeczowych?
  - Mamy. Toster.
  - Biorę.
 • arafat11 03.01.13, 02:12
  Ciekawa rzecz, nigdzie w tym wywiadzie nie znalazłem jakiejkolwiek wzmianki o P
  > orcie Lotniczym Bydgoszcz, jednej z najważniejszych instytycji w regionie, zarz
  > ądzanych przez Urząd Marszałkowski. Niedopatrzenie czy celowy zabieg?


  chyba zartujesz...dzieki torunskiemu prezesowi inwestycje w plb sa na poziomie lotniska aeroklubowego...
  --
  Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
 • thomas-3 31.12.12, 12:48
  Ponizej podzial srodkow w ramach RPO. Wedlug Calbeckiego podzial tych srodkow jest rownomierny i zrownowaznony i nie krzywdzi nikogo. Nalezy sobie zadac pytanie, ile trzeba miec tupetu i arogancji, by nawet wobec jasnych i czytelnych danych statystycznych, klamac dalej w zywe oczy i robic z czytelnikow idiotow.
  W Toruniu 308 projektów zostało dofinansowanych kwotą 1,265 miliarda złotych. Co przy 205 tysiącach mieszkańców daje na osobę kwotę ok. 6170 złotych. W Bydgoszczy 333 projekty zostały dofinansowane kwotą 817 mln złotych. Przy 356 tysiącach mieszkańców daje to na jedną osobę kwotę 2294 złote.
  Daje to nastepujacy stosunek procentowy, liczony na jednego mieszkanca (parytet ludnosciowy) 1 : 2,69 na korzysc Torunia.

  bydgoszcz24.pl/artykul/marszalek-dzieli-bydgoszcz-traci

 • naubyd 31.12.12, 14:07
  Wczoraj wieczorem w sondzie było ok 38% na bardzo źle i 28% na b dobrze. Mogę się mylić o parę punktów. Dziś jest 1400 głosów na bardzo dobrze i kilkadziesiąt na bardzo źle.


  Ludzie czy wy Tam w Gazecie Wyborczej macie nas za idiotów? Nawet komuchy tak nie robiły.

  Tego jednak zafałszować się Wam nie uda.
  portal samorządowy

  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • wchodzi 31.12.12, 14:50
  > Wczoraj wieczorem w sondzie było ok 38% na bardzo źle i 28% na b dobrze. Mogę s
  > ię mylić o parę punktów. Dziś jest 1400 głosów na bardzo dobrze i kilkadziesiąt
  > na bardzo źle.

  Rzeczywiście tak było,szkoda że nie zrobiłem fotki. Macie w tej gazecie jednak zakute łby.
 • naubyd 31.12.12, 15:02
  dobrze, że też to widziałeś. Myślałem, że mam zwidy :).

  Pozdrawiam. Może ktoś ma w "keszu" przeglądarki jeszcze tę stronę.
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • elamaniek 31.12.12, 14:58
  Jeden wielki szwindel!!!! Dzisiaj o godzinie 3 w nocy na bardzo dobrze były tylko 132 głosy, a na bardzo źle oddano 196 głosów. Niby skąd raptem przez parę godzin na bardzo dobrze zrobiło się ponad 1400 głosów, a na dobrze 1200 głosów, gdy jeszcze parę godzin temu było jedynie 71??? Lepiej niech manipulanci z GW szykują się już na Sylwestra i się już nie ośmieszją, błazny jedne, no chyba że szykują się na bal przebierańców, i już ostro trenują przed odgrywaniem roli błazna.
 • naubyd 31.12.12, 15:01
  wiesz cuda sie zgadzają. Mogło przybyć co nie? Ale co z tymi kilkudziesięcioma na nie które zniknęły?

  Ja myślę, że to się nazywa w GW weryfikacja
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • aureolka123 31.12.12, 15:25
  Jeżeli GW choć trochę dba o swój prestiż i renomę, to lepiej niech już sobie daruje te głupawe głosowania, w których oszustwem i przekrętem śmierdzi na kilometr.
 • inoslawek82 31.12.12, 15:58
  Czego Wy chcecie? Skoro cały wywiad z Całbeckim jest sponsorowany i to zapewne z kasy UM, to i wynik głosowania też jest sponsorowany i z góry wiadomy. I choćbyście się posrali z wysiłku, aby go zmienić, to i tak to nic nie da, bo przecież "wszyscy bardzo dobrze oceniamy miłościwie nam panującego Króla Gęsi" i tak ma być. Amen.
 • naubyd 31.12.12, 16:14
  aha. :).

  No tak. Ale troszkę inteligencją by mogli błysnąć w GW co by nie było takich jaj :). Mogli chociaż zostawić stary wynik z NIE heheh

  Pozdrawiam
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • aksum78 31.12.12, 16:59
  irizar wracaj. poziom dyskusji sie wyraznie bez Ciebie obnizyl....
 • hassleader 03.01.13, 02:06
  inoslawek82 napisał:

  > Czego Wy chcecie? Skoro cały wywiad z Całbeckim jest sponsorowany i to zapewne
  > z kasy UM, to i wynik głosowania też jest sponsorowany i z góry wiadomy. I choć
  > byście się posrali z wysiłku, aby go zmienić, to i tak to nic nie da, bo przeci
  > eż "wszyscy bardzo dobrze oceniamy miłościwie nam panującego Króla Gęsi" i tak
  > ma być. Amen.

  Jak się posramy, to damy radę. Sprawdź teraz wyniki.

  --
  Sam pan premier powiedział, że S5 nie będzie, gdyż ważniejsza jest trzecia nowoczesna droga do Poznania i Wrocławia oraz druga do Torunia niz pierwsza do Bydgoszczy. Warto o tym pamiętać jak PO traktuje bydgoszczan.
  dziwny22
 • hassleader 03.01.13, 02:03
  Rzuć kontakt na priv.
  --
  An ounce of loyalty is more worth then a pound of cleverness.
  Elbert Hubbard
 • jurand22 31.12.12, 18:19
  nie wiem kto głosuje na tak,chba jakas osoba niedorozwinieta,ludzie czy wy naprawde zle macie pod sufitem,województwo pod rządami gesich ludków jest w kazdej kategori w polsce najgorsze a wy twierdzicie ze jest dobrze zarządzane,moze ludki z torunia są do tego przyzwyczajeni,bo gdy było woj torunskie to zawsze w ogonie,ale bydgoszcz na to nie pozwoli,,panie i panowie czas wstac i uderzyć pięscią w stół i pozbyc sie tego hamulca zwanego toruniem,,,,,mówie wszystkim ze bez torunia woj bedzie w 1 ósemce jak to było za czasów woj bydgoskiego,
 • naubyd 01.01.13, 13:51
  jaa Bydgoszcz? Kolego jesteśmy na przedostatnim miejscu wśród województw. czyja to wina? Ja wiem, że się poprawi jak gęsinę uczynimy motorem gospodarki. W połączeniu z drugim motorem czyli Sm to będzie normalnie bolid F1
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • tlss 03.01.13, 00:39
  Cuda nocne w głosowaniach nastąpiły i tyle mają związania z prawdą co słowa Całbeckiego. Na PR i powtarzaniu kłamstw się daleko nie zajedzie.
  Dzięki działaniom Całbeckiego, jego urzędników takiemu a nie innemu kierowaniu środków i jego podziałowi mamy do czynienia z pauperyzacją regionu. Bezrobocie wzrasta, jesteśmy już ścianą wschodnią.
  Całbecki opowiada o toruńskim moście, a stomatologii w toruniu itd. ani słowa za to o lotnisku w Bydgoszczy.
  Ma być dla torunia i pod toruń i do tego się jego polityka sprowadza.
 • hassleader 03.01.13, 02:07
  tlss napisała:

  > Cuda nocne w głosowaniach nastąpiły i tyle mają związania z prawdą co słowa Cał
  > beckiego.

  Ale tym razem "Nocną zmianę" można powstrzymać.
  --
  14-11-2012. Budowa trasy S5 nie jest priorytetem dla premiera Donalda Tuska.
  No to moim priorytetem jest niegłosowanie na PO.
  Cały tekst: bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,12852386,Bydgoszczanie_pytaja_o_trase_S5__Premier_odpowiada.html#ixzz2CCBwgupX
 • naubyd 03.01.13, 11:26
  tym razem zrobiłem zrzut ekranu
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • hassleader 06.01.13, 04:54
  Nie na darmo p. całbecki, vel kocanka, ma przydomek "marszałka toruńskiego"
  Jego poziom manipulacji faktami osiągnął szczyt absurdu, czego przykładem jest ten artykuł o większym dofinansowaniu Bydgoszczy wbrew WSZELKIM STATYSTYKOM pokazującym, że jest dokładnie odwrotnie. Coś mi się wydaje, że koleś czuje, iż przegiął, a te ankiety mają być tarczą.
  Dlatego zachęcam wszystkich gorąco do głosowania.

  Sam fakt umieszczenia ankiety na portalu toruńskim, czyli miasta dwa razy mniejszego w regionie, ale za to trzy razy lepiej dofinansowanego wskazuje, kogo preferuje i od kogo chce dostać głosy do ankiety. Ale jak widzę z wyników, coś poszło nie tak i wielkie oszustwo się nie udało. Putinem, kolego to ty nie zostaniesz. Nie ta klasa.

  Umieść, cwaniaku tę ankietę na portalu bydgoskim, może wtedy wyniki pokaża ci prawdę o tobie.

  --
  14-11-2012. Budowa trasy S5 nie jest priorytetem dla premiera Donalda Tuska.
  No to moim priorytetem jest niegłosowanie na PO.
  Cały tekst: bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,12852386,Bydgoszczanie_pytaja_o_trase_S5__Premier_odpowiada.html#ixzz2CCBwgupX
 • hassleader 08.01.13, 07:43
  7:40

  Bardzo dobrze
  38%
  Liczba oddanych głosów: 10478
  Dobrze
  13%
  Liczba oddanych głosów: 3635
  Średnio
  5%
  Liczba oddanych głosów: 1479
  Źle
  16%
  Liczba oddanych głosów: 4339
  Bardzo źle
  27%
  Liczba oddanych głosów: 7385

  Zobaczymy dalej.
  --
  Od wielu pokoleń rodzice wciskają dzieciom bajki, że je przyniósł bocian, a przecież każdy głupi wie, ze dzieci znajduje się w kapuście...
 • naubyd 08.01.13, 09:05
  a jak myślisz?
  Dzyń, dzyń!
  - No co tam z ankietą panie adminie?
  - A zaraz sprawdzę?
  - No nie jest za dobrze
  - No wicie, rozumicie, ten tego.
  - Tak, tak oczywiście
  +2000, +100, +500, -1000, -2000
  I jak teraz? Dobrze?
  -Dobrze. Żeby mi to było ostatni raz, że plebs nam tu bruździ. To brak czujności towarzyszu adminie.
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • hassleader 08.01.13, 20:57
  21:00

  Bardzo dobrze
  36%
  Liczba oddanych głosów: 11269
  Dobrze
  19%
  Liczba oddanych głosów: 5739
  Średnio
  5%
  Liczba oddanych głosów: 1651
  Źle
  14%
  Liczba oddanych głosów: 4352
  Bardzo źle
  26%
  Liczba oddanych głosów: 7933

  Czyli, najpierw od niedzieli g 17 do wtorku g7:00 wzrosło o 100 głosów, a następnie w ciągu dnia pracy urzedu o 1000.
  Widzą, że przegięli w niedzielę i teraz się "pilnują" :P
  --
  Koteria toruńska
 • hassleader 09.01.13, 13:40
  13:00

  W ciągu nocy przybyło 3200 głosów na tak. To chyba juz wszyscy zagłosowali, co maja komputery w Toruniu. Albo znowu ktoś zrobił czary mary. Jak widać, marszałek toruński nie popuści, jego musi być na wierzchu, nawet za cenę ośmieszenia się.

  Bardzo dobrze
  41%
  Liczba oddanych głosów: 14486
  Dobrze
  17%
  Liczba oddanych głosów: 5858
  Średnio
  5%
  Liczba oddanych głosów: 1653
  Źle
  12%
  Liczba oddanych głosów: 4354
  Bardzo źle
  25%
  Liczba oddanych głosów: 8656

  --
  Sam pan premier powiedział, że S5 nie będzie, gdyż ważniejsza jest trzecia nowoczesna droga do Poznania i Wrocławia oraz druga do Torunia niz pierwsza do Bydgoszczy. Warto o tym pamiętać jak PO traktuje bydgoszczan.
  dziwny22
 • hassleader 25.01.13, 22:48
  W ankiecie oddano juz ponad 150 tysięcy głosów, czyli mamy aspiracje do Księgi Rekordów Guinnessa :)
  --
  14-11-2012. Budowa trasy S5 nie jest priorytetem dla premiera Donalda Tuska.
  Cały tekst: bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,12852386,Bydgoszczanie_pytaja_o_trase_S5__Premier_odpowiada.html#ixzz2CCBwgupX
 • makler666 09.01.13, 14:13
  walburga napisał:

  > autoreklama w modzie
  Jak ktoś chce popisać pod moim nickiem zapraszam na parkiet.com

  czarzasty@wp.pl
  Hasło : damazy16

  Bankier.pl
  don_patrowicz
  Hasło damazy16
  Gazeta.pl
  makler666
  Hasło : damazy16

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.