Dodaj do ulubionych

Sprawdzian z gimnazjum - matematyka poszła najs...

25.06.13, 19:56
Przecież wliczane są też w te wyniki GiLA, to oni zapewne wypadli najlepiej.
Edytor zaawansowany
 • cyggnus 25.06.13, 20:43
  Zapewne, choć trudno powiedzieć, że wypadli, skoro na 43 osoby część matematyczno-przyrodniczą pisało pewnie z 5 osób, reszta miała max z racji tytułów laureatów. Tym większy sukces takich gimnazjów jak G11, które ma 5 klas, w tym osoby z rejonu. GiLA ma dwie klasy, GD4 jedną, muzyczna też niewiele, wszystkie z ostrą selekcją do swoich klas.
 • naubyd 25.06.13, 21:20
  Wszystko nie zmienia faktu, że region wypadł mizernie.

  Wyniki i analizę polecam prezydentom, burmistrzom i radom gmin które ciągle obcinają etaty, łączą klasy itp. A szczególnie pozdrawiam matołów ze związku gmin dążących do likwidacji bibliotek szkolnych, klas i małych szkół, etatów nauczycieli, sprzątaczek i innego personelu np. woźnych. Pozdrawiam matołki. Róbcie tak dalej, a wyniki będą jeszcze lepsze. Te marne grosze, zaoszczędzone na oświacie kiedyś wyjdą bokiem Waszym miastom i wsiom.
  Robicie krzywdę dzieciom a co za tym idzie tym, którzy będą pracować na Wasze emerytury. Gdy studiowałem, mieliśmy na Juwenalia taki plakat w formie telegramu z tekstem "Jakie wy nam stypendia dziś, stop, takie my wam emerytury jutro" no i chyba się spełniło.
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • joaz 25.06.13, 21:44
  A co do tego mają szkolne biblioteki. W wakacje i tak zamknięte. po południu i tak zamknięte - wszak bibliotekarz szkolny ma swoje nauczycielskie pensum. Księgozbiór kiepski - głownie lektury.
  W mojej wsi biblioteka pracuje w soboty, 2 razy w tygodniu do 20. Organizuje wiele spotkań z ciekawymi ludźmi, warsztaty artystyczne po południu bo jest dla mieszkańców wsi. Księgozbiór stale wzbogacany. Dział lektur i dla młodzieży rozbudowany.

  j
 • naubyd 25.06.13, 21:57
  a myślisz, ze w szkołach co robi bibliotekarz? Ma pensum 30 plus 2 karciane. Zapewniam Cię, że najmniej czasu poświęca wypożyczeniom książek. Jeśli ze szkół zniknął biblioteki większość uczniów książki będzie widziała tylko na zdjęciach w necie.
  Nauczyciel bibliotekarz pełni w szkole bardzo ważną, niezrozumiałą dla matołków, funkcję. Podobnie jak nauczyciel w przedszkolu nie jest tylko osobą pilnującą dzieci o czym te same matołki nie wiedzą. Przedszkolanka bawi dzieci więc może mieć 30 dzieciaków pod sobą.
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • naubyd 25.06.13, 21:57
  znikną - bład
  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • naubyd 25.06.13, 21:58

  --
  postawmy sprawy z głowy na nogi
  Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
 • nika_j 27.06.13, 12:38
  Myślę, że to duzy błąd, że np. OKE w Gdańsku - w odróżnieniu od innych OKE - nie publikuje wyników egzaminów poszczególnych szkół. Bo mamy potem taka sytuacje, że każde gimnazjum pisze co chce. G11 podaje ranking wyników gimnazjalnych, z którego wynika, że to ono jest najlepsze wśród gimnazjów publicznych: www.xlo.torun.pl , gimnazjum przy IV Lo pisze,, ze to ono jest najlepsze: www.loiv.torun.pl. Żadna z tych szkól oczywiście nie porównuje się ze szkołami niepublicznymi czy chocby GiLA. Podobnie jest z I LO, które podaje jakiś ranking matur, z którego wynika, że jest ono piąte w województwie pod względem matur obow., podczas gdy z rankingów gazety pomorskiej, która podaje szczegółowe wyniki matur obowiązkowych wynika zupełnie co innego. W ogóle nigdzie nie mozna znaleźć wyników matur rozszerzonych z poszczególnych szkół, a takie informacje powinny być dostępne, mają je np. w Warszawie jak na widelcu, więc wiedzą dokładnie, jaka szkołę wybierają. U nas wszystko musi być na czuja i na podstawie szeptanej kryptoreklamy, bo żadnej informacji, podawanej przez szkoły, nie można ufać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.