• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o Chełmży??

• IP: *.szpital-bielany.torun.pl 03.05.03, 12:57
    Witajcie - tak czytam to forum i mam pomysła - co myslicie o Chełmży ?? Na
    dzisiaj to miasteczko położone niedaleko torunia.....
    Edytor zaawansowany
    • 03.05.03, 13:23
      a mnia sia podobo Chamza.Lobocza co napiszyta lo Chamzy - to sia jeszcza
      wluncza.Niedolyko Chamzy je Nawra ji Unislow.

pozdrowio Wos dawny forduniok

radca

• 03.05.03, 14:03
      położone bliosko Torunia, tak jak kilkanaście innych podobnych miejscowości...
      • Gość: (...) IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 03.05.03, 14:15

W Chamży ziamia pankła !
        • 03.05.03, 14:23
          Gość portalu: (...) napisał(a):

>
          >
          > W Chamży ziamia pankła !

- to " pojadziam do Siemunia po siwygo kunia "

- :))))

jak bymm mojigo dziodka slyszol

radca

ps. bylam tam w Chamzy ji nowet - nowet, nie powiam :)

• 03.05.03, 14:35
            Chamza... tam su stare ziamie,gdzie mum w kazdy okolicy krewniokow.
            Moja prabobka i pradziodek lezum w Nawrze na cmyntorzu.Jest tam tyz paloc
            po downym paniczu - Kamienieckim.

W Chamzy je ladny Rynek i kamieniczki.Su tyz jeziora

radca
    • 03.05.03, 14:36
      Nic mnie z nim nie wiąże wiec nic nie sadzę
      • 03.05.03, 14:46
        na_tan napisał:

> Nic mnie z nim nie wiąże wiec nic nie sadzę

- to nie jest "on " :)
        Chelmza - to Ona :)

radca
        • 03.05.03, 14:54
          www.chelmza.pl/
          radca

ps. czyz to miasteczko nie jest piekne ?
        • 03.05.03, 19:47
          radca napisał:

> > - to nie jest "on " :)
          > Chelmza - to Ona :)
          >
          > radca

to miasto, z tym miastem
          • 03.05.03, 20:00
            na_tan napisał:

> radca napisał:
            >
            > > > - to nie jest "on " :)
            > > Chelmza - to Ona :)
            > >
            > > radca
            >
            > to miasto, z tym miastem

- masz racje :))) zaskoczylem,juz po wyslaniu postu

pozdrowienia
            radca
            • 03.05.03, 21:33
              radca napisał:

> na_tan napisał:
              >
              > > radca napisał:
              > >
              > > > > - to nie jest "on " :)
              > > > Chelmza - to Ona :)
              > > >
              > > > radca
              > >
              > > to miasto, z tym miastem
              >
              > - masz racje :))) zaskoczylem,juz po wyslaniu postu
              >
              > pozdrowienia
              > radca

Radco, nie poddawaj się na przyszłośc tak szybko. Pytanie brzmi: co sądzicie
              o Chełmzy, a nie - o mieście Chełmża. Słusznie zwróciles uwagę.

pozdr.

--
              ... in vino veritas, in aqua sanitas
              • 03.05.03, 21:38
                jollka napisała:

> Radco, nie poddawaj się na przyszłośc tak szybko.

- dzieki serdeczne za wsparcie

> Pytanie brzmi: co sądzicie
                > o Chełmzy, a nie - o mieście Chełmża. Słusznie zwróciles uwagę.
                >
                > pozdr.

- rowniez pozdrawiam bardzo serdecznie
                radca
                • 04.05.03, 14:48
                  " Historia Chełmży. Chełmża jest ważnym ośrodkiem turystycznym powiatu
                  toruńskiego, dawna stolica diecezji chełmińskiej ( 1243 - 1824 ), wzmiankowana
                  w źródłach pisanych w 1222 r., jeszcze pod nazwą - Łoza. Prawa miejskie
                  otrzymała w 1251 r. i aż do początku XIX w. Traktowana była przede wszystkim
                  jako miasto biskupie. Zasadnicza zmiana w tym zakresie nastąpiła po 1824 r., a
                  dzięki rozwojowi komunikacji i miejscowego przemysłu na przełomie XIX i XX w.
                  Stała się ona trzecim pod względem wielkości miastem dawnej ziemi chełmińskiej.
                  Miasto zachowało średniowieczny układ urbanistyczny z neogotyckim ratuszem w
                  centrum. "

namawiam do odwiedzenia - choc raz Chelmzy :)
                  Bedziesz raz - bedziesz chcial byc czesciej :)))

pozdrowienia
                  radca
              • 05.05.03, 08:48
                jollka napisała:

> Radco, nie poddawaj się na przyszłośc tak szybko. Pytanie brzmi: co sądzicie
                > o Chełmzy, a nie - o mieście Chełmża. Słusznie zwróciles uwagę.
                >
                > pozdr.

Po pytaniu jest zdanie stwierdzają, że to miateszko leży koło Torunia...
                Może niech polonista się wypowie:)
                • 05.05.03, 14:22

Oczywiście, To miasto, Ta Chełmża.
                  No przecie do wójta z powodu Chamży nie pójdziem...

--
                  • 05.05.03, 18:54
                    jollka napisała:

> Oczywiście, To miasto, Ta Chełmża.
                    > No przecie do wójta z powodu Chamży nie pójdziem...

a gdzież by tam! :o)
                  • 05.05.03, 19:46
                    jollka napisała:

>
                    >
                    > Oczywiście, To miasto, Ta Chełmża.
                    > No przecie do wójta z powodu Chamży nie pójdziem...

- nie pujdziam do wojta wedle Chamzy.Luna je jako je,a ji tak je ladno :)
                    Lubia Chamza ji jak jada do Lunislawia, albo za Wisla - to patrza,by ji
                    du Nji tyz zajechoc.

Nuuuu.ale juz downo w Chamzy nie bulam :))) ale Wum powiam,ze z chynciu sia
                    du NJi przejada i lobocza co tam nuwygo .)

trzymejta sia
                    Wosz radca
                    • 05.05.03, 20:18
                      radca napisał:

> jollka napisała:
                      >
                      > >
                      > >
                      > > Oczywiście, To miasto, Ta Chełmża.
                      > > No przecie do wójta z powodu Chamży nie pójdziem...
                      >
                      > - nie pujdziam do wojta wedle Chamzy.Luna je jako je,a ji tak je ladno :)
                      > Lubia Chamza ji jak jada do Lunislawia, albo za Wisla - to patrza,by ji
                      > du Nji tyz zajechoc.
                      >
                      > Nuuuu.ale juz downo w Chamzy nie bulam :))) ale Wum powiam,ze z chynciu sia
                      > du NJi przejada i lobocza co tam nuwygo .)
                      >
                      > trzymejta sia
                      > Wosz radca

Przeprasam, jeśli nie było to ściśle po chamżyńsku, ale moja rodzina stamtąd
                      nie pochodzi. Miałam sąsiadów chamżyniaków i muszę Ci powiedzieć, że
                      ta "ichnia" mowa była okropna. Masz jednak prawo do sentymentów.

pozdr.
                      --
                      • 05.05.03, 20:41

> Przeprasam, jeśli nie było to ściśle po chamżyńsku, ale moja rodzina stamtąd
                        > nie pochodzi. Miałam sąsiadów chamżyniaków i muszę Ci powiedzieć, że
                        > ta "ichnia" mowa była okropna. Masz jednak prawo do sentymentów.
                        >
                        > pozdr.

_a,mnie sie chce smiac - fajnie jest sobie troche poprzypominac dawne czasy :)))
                        W kazdej wiosce - w tych okolicach mam jakichs krewniakow.Co wioska - to ktos
                        jest.To byly tereny dawnych przodkow i czuje sentyment do tego Regionu.

Pamietam,jak kiedys objechalem te strony.Bylem w Nawrze i Lazynie - odwiedzilem
                        cmentarze oraz okolicznych ksiezy.Ukazano mi wiele danych z ksiag koscielnych.
                        Nastepnie majac informacje tj.minn. daty urodzin,slubow,zgonow oraz dzieci itd.
                        udalem sie na pobliskie cmentarze.Zebralem wiele informacji i krok po kroku
                        doszedlem do tego,ze rowniez jestem spokrewniony z rodzina Kochanowskich.

Moze nie z tych Kochanowskich ? :) ale, przypomnialo mi sie - jak kiedys pewna
                        osoba zapytala - czy lubilem czytac Kochanowskiego i czy wogole czytalem ?
                        Bylo to po tym - jak napisalem wiele wierszy i nie tylko.

Oczywiscie, wtedy to dopiero z ciekawosci zajrzalem,ale natychmiast przerwalem
                        czytanie.Wydawalo sie mi,ze znam wiele skads juz.Tak jakbym czytal swoje mysli -
                        nie chcac powielac i wplatac tworczosci Kochanowskiego - nie zapoznaje sie,
                        by nie byc posadzony o powtarzanie juz napisanych tekstow.

przepraszam,ze tak przy okazji Chelmzy,ale sa to strony - ktore sa mi drogie i
                        bliskie

pozdrowienia
                        radca
    • Gość: Szafran IP: 158.75.29.* 05.05.03, 14:33
      Chamza to miasteczko gdzie najlepszy cukier jest, a chamzynska krew nie
      maślunka.
    • Gość: Paweł IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 05.05.03, 22:10

Istnieje ciekawe opracowanie na temat Chełmzy w bibliotece Collegium Novum.
      Była ona kolonią karną dla Torunia przez wiele lat , skazańcy często osiedlali
      się w pobliżu katorgi - stąd prawdopodobne obciążenie genetyczne mieszkańców.
      Nie jest to politycznie poprawne więc nie jest też rozpowszechniane , natomiast
      fizyczne i psychiczne negatywne obciążenie jest faktem stwierdzonym
      przynajmniej wśród męskiej populacji Chełmży i okolic - dowody znajdują się w
      toruńskiej Komendzie Uzupełnień.P
      • 05.05.03, 22:46
        Gość portalu: Paweł napisał(a):

>
        > Istnieje ciekawe opracowanie na temat Chełmzy w bibliotece Collegium Novum.
        > Była ona kolonią karną dla Torunia przez wiele lat , skazańcy często
        osiedlali
        > się w pobliżu katorgi - stąd prawdopodobne obciążenie genetyczne mieszkańców.
        > Nie jest to politycznie poprawne więc nie jest też rozpowszechniane ,
        natomiast
        >
        > fizyczne i psychiczne negatywne obciążenie jest faktem stwierdzonym
        > przynajmniej wśród męskiej populacji Chełmży i okolic - dowody znajdują się w
        > toruńskiej Komendzie Uzupełnień.P

- czy mozna cos wyszukac poprzez internet ? Jesli jest to niemozliwe- to czy
        moglbys ukazac troche informacji ?

"Torunska Komenda Uzupelnien " ? - czy to sa jeszcze informacje z czasow PRL-?

pzdr.
        radca
        • Gość: Paweł IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 06.05.03, 00:18

Niestety informacje mam od naukowca z "Prawa" , sama praca była częscią
          doktoratu - tyle wiem. A WKU , cóż nie wiem czy to się jeszcze tak nazywa.
          P
          • 06.05.03, 16:48

>
            > Niestety informacje mam od naukowca z "Prawa" , sama praca była częscią
            > doktoratu - tyle wiem. A WKU , cóż nie wiem czy to się jeszcze tak nazywa.
            > P

- mysle,ze to jest poprostu niesprawiedliwe opisanie oraz ponizajace mieszkancow
            Chelmzy i okolic.Chetnie podyskutowalbym z tym panem- ktory tak to opisal.
            Akurat mam odmienne spojrzenie i dalbym rowniez inne przyklady na rozne
            sytuacje.

Ciekawe w jakich latach o tym pisal ?

pozdrowienia dla mieszkancow Chelmzy i okolic

radca
            • Gość: Paweł IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 06.05.03, 19:52
              radca napisał:

> - mysle,ze to jest poprostu niesprawiedliwe opisanie oraz ponizajace
              mieszkanco
              > w
              > Chelmzy i okolic.Chetnie podyskutowalbym z tym panem- ktory tak to opisal.
              > Akurat mam odmienne spojrzenie i dalbym rowniez inne przyklady na rozne
              > sytuacje.

Drogi Radco , nic mnie nie obchodzi to czy jest to sprawiedliwe czy nie i nie
              ma to też znaczenia. Pozostaje fakt statystyk wojskowych, a czy powodem takiego
              stanu rzeczy jest ;
              - obciążenie genetyczne kolonii karnej
              - alkoholizm wywołany bliskością gorzelni
              - czy czymkolwiek innym ?
              Jest sprawą badaczy , lekarzy itp. A nie mój.
              pozdr P
              • 06.05.03, 21:11

> radca napisał:
                >
                >
                > > - mysle,ze to jest poprostu niesprawiedliwe opisanie oraz ponizajace
                > mieszkanco
                > > w
                > > Chelmzy i okolic.Chetnie podyskutowalbym z tym panem- ktory tak to opisa
                > l.
                > > Akurat mam odmienne spojrzenie i dalbym rowniez inne przyklady na rozne
                > > sytuacje.

> Drogi Radco , nic mnie nie obchodzi to czy jest to sprawiedliwe czy nie i nie
                > ma to też znaczenia. Pozostaje fakt statystyk wojskowych,

- "statystyk wojskowych " - bardzo dziwne i niepojete

> a czy powodem takiego stanu rzeczy jest ;
                > - obciążenie genetyczne kolonii karnej

- "obciazenie genetyczne " ? , a co to ma wspolnego z Chelmza i okolica ?

> - alkoholizm wywołany bliskością gorzelni

- gorzelniami zarzadzaja kierownicy lub wlasciciele i jak mozna zrozumiec ta
                wypowiedz ? Czyzby kierownicy upijali miejscowych ludzi ?
                Bliskosc browarow, gorzelni,winiarni itd. swiadczy o alkoholizmie miejscowej
                ludnosci ?

> - czy czymkolwiek innym ?
                > Jest sprawą badaczy , lekarzy itp. A nie mój.

- mnie to jednak bardzo interesuje." punkt widzenia zalezy od tego kto
                i z ktorej strony biurka siedzi " ? Zalezy jeszcze od tego kto ? i dla kogo
                sporzadza raporty ?

> pozdr P

pozdr.
                radca
                • Gość: Paweł IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 07.05.03, 00:42

Szanowny Radco ,
                  Czy wiesz co to jest beton ?
                  pozdr P
                  PS. Dla ułatwienia podam Ci lekko naprowadzającą podpowiedź.
                  Beton - to TY.
                  PS2. Nie podpowiem Ci co oznaczają znaczki: "to" , "-" , "." oraz "TY" ,
                  umówmy się ,że jest to zadanie domowe.
                  • Gość: chamżyniok IP: *.szpital-bielany.torun.pl 07.05.03, 06:32
                    Sam jestes beton....Jak Ci cos nie pasuje to zapraszam chyba że to ja mam
                    wpaść do Ciebie...co? jeteś mistrzem siedząc w cieplutkim domku gdzie pewnie
                    mamusia jeszcze robi ci cieplutką kaszkę na mleczku cieciu!
                    • Gość: Paweł IP: 212.160.129.* 07.05.03, 14:05
                      Gość portalu: chamżyniok napisał(a):

> Sam jestes beton....Jak Ci cos nie pasuje to zapraszam chyba że to ja mam
                      > wpaść do Ciebie...co? jeteś mistrzem siedząc w cieplutkim domku gdzie pewnie
                      > mamusia jeszcze robi ci cieplutką kaszkę na mleczku cieciu!

Cześć chamżyniok-Borys ,
                      Widzisz - właśnie genetycznie uwarunkowana agresja w dawnych czasach była
                      najczęstszym powodem lądowania na katordze w Chełmży , była też powodem
                      izolacji katorżników z dala od przyzwoitych toruńskich mieszczan , np. w
                      Chełmży. Gdzie zostawali oni: parobasami obsługi miejscowego pierdla ,
                      prostytutkami ich zabawiającymi ,a w najlepszym wypadku wyplatali koszyki z
                      wikliny Jeziora Chełmżyńskiego.
                      Jak myślisz , po kim odziedziczyłeś te skłonności ?
                      P
                      PS. Byłeś w wojsku czy w OHP , a może odrabiałeś służbę w szpitalu na
                      Bielanach ?
                      • Gość: Borys IP: *.szpital-bielany.torun.pl 07.05.03, 14:41
                        Cóż - nic o mnie nie wiesz więc nie pisz bzdór - nie możesz do wszystkich
                        stosowac tej samej miarki - jesli chcesz znać szczegóły z mojego życia to
                        musisz wiedzieć że pochodze z Poznania a to miasto chyba nie jest siedzibą
                        katorżników i innych takich- i co mądry panie ?? Rozumek Ci jakoś zniknął, co
                        do wojska to kto chce to pójdzie,kto nie "nie musi"...Po prostu denerwują mnie
                        ludzie którzy nie wiedzą o czym piszą i do tego publicznie.....Uwazam że
                        jesteś uprzedzony i mysle że robisz wielki błąd.....A jak już wrzucasz m.in.
                        mnie (bo poczułem się dotkniety którąś z twoich wypowiedzi) to chyba nie
                        byłbym mężczyzną gdybym nie zareagował.....
                        • Gość: Paweł IP: 212.160.129.* 07.05.03, 15:55

Słuchaj Boria ,
                          Zacytowałem kilka słów z jakiegoś opracowania. Nie mojego. Zresztą
                          zaznaczyłem ,że nie jest ono "politycznie poprawne" , nigdzie nie napisałem
                          słowa o tym czy zgadzam się z jego treścią czy też nie. Nie ma to zresztą
                          większego znaczenia. Nie można polemizować z osobą nie będącą autorem
                          opracowania ,czy choćby osobą nie wypowiadającą sądów na dany temat. Po prostu
                          nie wiadomo z czym polemizować. Natomiast niejaki Radca a poźniej Ty mieliście
                          ochotę przywalić mi za :oceny ,sądy , poglądy do których wcale się nie
                          przyznawałem - to jest dla mnie właśnie BETON. Umysłowy beton - dla uściślenia.
                          Jeżeli nie rozróżniasz autora opracowania od osoby je cytującej ,
                          pozostawiającej rzeczone opracowanie bez oceny to sam sobie odpowiedz na jaką
                          przypadłość cierpisz. P

Gość portalu: Borys napisał(a):

> Cóż - nic o mnie nie wiesz więc nie pisz bzdór - nie możesz do wszystkich
                          > stosowac tej samej miarki - jesli chcesz znać szczegóły z mojego życia to
                          > musisz wiedzieć że pochodze z Poznania a to miasto chyba nie jest siedzibą
                          > katorżników i innych takich- i co mądry panie ?? Rozumek Ci jakoś zniknął, co
                          > do wojska to kto chce to pójdzie,kto nie "nie musi"...Po prostu denerwują
                          mnie
                          > ludzie którzy nie wiedzą o czym piszą i do tego publicznie.....Uwazam że
                          > jesteś uprzedzony i mysle że robisz wielki błąd.....A jak już wrzucasz m.in.
                          > mnie (bo poczułem się dotkniety którąś z twoich wypowiedzi) to chyba nie
                          > byłbym mężczyzną gdybym nie zareagował.....
                          • 07.05.03, 16:19
                            Jest dokładnie tak jak pisze Paweł. Ja też słyszałem o takiej samej genezie
                            mieszkańców Chamży. Nie widzę też powodów dla których w tak beszczelny sposób
                            obrzucasz go błotem.
                          • 07.05.03, 16:58

>
                            > Słuchaj Boria ,
                            > Zacytowałem kilka słów z jakiegoś opracowania. Nie mojego. Zresztą
                            > zaznaczyłem ,że nie jest ono "politycznie poprawne" ,

- tak napisales ;

" Istnieje ciekawe opracowanie na temat Chełmzy w bibliotece Collegium Novum.
                            Była ona kolonią karną dla Torunia przez wiele lat , skazańcy często osiedlali
                            się w pobliżu katorgi - stąd prawdopodobne obciążenie genetyczne mieszkańców.
                            Nie jest to politycznie poprawne więc nie jest też rozpowszechniane , natomiast
                            fizyczne i psychiczne negatywne obciążenie jest faktem stwierdzonym
                            przynajmniej wśród męskiej populacji Chełmży i okolic - dowody znajdują się w
                            toruńskiej Komendzie Uzupełnień.P "

- integrujesz sie z ta opinia i nawet ja zapamietales - by dalej cytowac .

> nigdzie nie napisałem
                            > słowa o tym czy zgadzam się z jego treścią czy też nie.

- potwierdzasz te wywody

> Nie ma to zresztą
                            > większego znaczenia. Nie można polemizować z osobą nie będącą autorem
                            > opracowania ,czy choćby osobą nie wypowiadającą sądów na dany temat. Po
                            > prostu nie wiadomo z czym polemizować.

- zaprzeczasz i dalej potwierdzasz.

> Natomiast niejaki Radca a poźniej Ty mieliście
                            > ochotę przywalić mi za :oceny ,sądy , poglądy do których wcale się nie
                            > przyznawałem - to jest dla mnie właśnie BETON. Umysłowy beton - dla
                            > uściślenia.

- nieaki radca na Twe pytanie o "betonie " skojarzyl,ze to Ty wlasnie
                            " palnales jak lysy o beton " :) Masz wiec odpowiedz o tym BETONIE :)

Te gwiazdki - ktore zaznaczyles - to moga oznaczac,ze " az gwiazdy miales
                            przed oczyma " :)

> Jeżeli nie rozróżniasz autora opracowania od osoby je cytującej ,
                            > pozostawiającej rzeczone opracowanie bez oceny to sam sobie odpowiedz na jaką
                            > przypadłość cierpisz. P

- Pawle.... badz powazny .Cytujesz kogos - ci nieznanego i integrujesz sie z
                            tym oraz wyrazasz pewnik odnosie takich stwierdzen.NIkt Ci nie zabrania
                            podziwiac tego "autora" - ale Ty nawet nie wiesz kto ? kiedy ? i gdzie to
                            napisal "

wiec... nie krec i nie zarzucaj innym " betonu " - bo akurat pasuje do Ciebie :)

radca

• Gość: Paweł IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 07.05.03, 18:24

Radco , Czytanie ze zrozumieniem jest cechą ludzi wykształconych , co najmniej
                              na poziomie 5 klasy SP.

Faktem jest przenoszony z pokolenia na pokolenie niedorozwój psychiczny i
                              fizyczny. STATYSTYCZNY - co oznacza ,że mają tam niższy niż przeciętny w
                              regionie poziom zdrowia fizycznego i psychicznego.Dotyczy to mężczyzn ,a dane
                              pochodzą z wojskowych komisji lekarskich.
                              Powyższe jest faktem i możesz lub nie z tym dyskutować, ba , nawet możesz
                              polemizować z faktami jeżeli masz takie hobby, ono świadczy tylko o Tobie , nie
                              o faktach.
                              Oceną , teorią , wnioskiem z faktów jest stwierdzenie ,że powyższy fakt wynika
                              ze spełniania przez Chełmżę roli "pierdla" dla Torunia.
                              Dla Ciebie - "integruję" się z faktem - bo nie mam innego wyjścia.
                              Nie oceniam "teorii katorgi toruńskiej" , bo nie mam ochoty dzielić się z Tobą
                              moimi refleksjami.
                              pozdrawiam P
                              PS.
                              Integrować to się możesz Radco z koleżanką albo kolegą pod kocem - jeżeli
                              lubisz i pasują Ci złączki.
                              PS2. Czy wiesz już czemu jesteś betonem ?

radca napisał:

> Gość portalu: Paweł napisał(a):
                              >
                              > >
                              > > Słuchaj Boria ,
                              > > Zacytowałem kilka słów z jakiegoś opracowania. Nie mojego. Zresztą
                              > > zaznaczyłem ,że nie jest ono "politycznie poprawne" ,
                              >
                              > - tak napisales ;
                              >
                              > " Istnieje ciekawe opracowanie na temat Chełmzy w bibliotece Collegium
                              Novum.
                              > Była ona kolonią karną dla Torunia przez wiele lat , skazańcy często
                              osiedlali
                              > się w pobliżu katorgi - stąd prawdopodobne obciążenie genetyczne mieszkańców.
                              > Nie jest to politycznie poprawne więc nie jest też rozpowszechniane ,
                              natomiast
                              >
                              > fizyczne i psychiczne negatywne obciążenie jest faktem stwierdzonym
                              > przynajmniej wśród męskiej populacji Chełmży i okolic - dowody znajdują się w
                              > toruńskiej Komendzie Uzupełnień.P "
                              >
                              > - integrujesz sie z ta opinia i nawet ja zapamietales - by dalej cytowac .
                              >
                              > > nigdzie nie napisałem
                              > > słowa o tym czy zgadzam się z jego treścią czy też nie.
                              >
                              > - potwierdzasz te wywody
                              >
                              >
                              > > Nie ma to zresztą
                              > > większego znaczenia. Nie można polemizować z osobą nie będącą autorem
                              > > opracowania ,czy choćby osobą nie wypowiadającą sądów na dany temat. Po
                              > > prostu nie wiadomo z czym polemizować.
                              >
                              > - zaprzeczasz i dalej potwierdzasz.
                              >
                              >
                              > > Natomiast niejaki Radca a poźniej Ty mieliście
                              > > ochotę przywalić mi za :oceny ,sądy , poglądy do których wcale się nie
                              > > przyznawałem - to jest dla mnie właśnie BETON. Umysłowy beton - dla
                              > > uściślenia.
                              >
                              > - nieaki radca na Twe pytanie o "betonie " skojarzyl,ze to Ty wlasnie
                              > " palnales jak lysy o beton " :) Masz wiec odpowiedz o tym BETONIE :)
                              >
                              > Te gwiazdki - ktore zaznaczyles - to moga oznaczac,ze " az gwiazdy miales
                              > przed oczyma " :)
                              >
                              >
                              > > Jeżeli nie rozróżniasz autora opracowania od osoby je cytującej ,
                              > > pozostawiającej rzeczone opracowanie bez oceny to sam sobie odpowiedz na j
                              > aką
                              > > przypadłość cierpisz. P
                              >
                              > - Pawle.... badz powazny .Cytujesz kogos - ci nieznanego i integrujesz sie z
                              > tym oraz wyrazasz pewnik odnosie takich stwierdzen.NIkt Ci nie zabrania
                              > podziwiac tego "autora" - ale Ty nawet nie wiesz kto ? kiedy ? i gdzie to
                              > napisal "
                              >
                              > wiec... nie krec i nie zarzucaj innym " betonu " - bo akurat pasuje do
                              Ciebie :
                              > )
                              >
                              > radca
                              >
                          • Gość: B IP: *.szpital-bielany.torun.pl 07.05.03, 17:04
                            Dobra dobra - mam jednak nadzieję że wyniosłeś co nieco z tej "rozmowy" Pozdr
                      • 07.05.03, 16:48

> Cześć chamżyniok-Borys ,
                        > Widzisz - właśnie genetycznie uwarunkowana agresja w dawnych czasach była
                        > najczęstszym powodem lądowania na katordze w Chełmży ,

- "agresja " ? - czy moze brak slepego posluszenstwa takim ja ty ?

> była też powodem izolacji katorżników z dala od przyzwoitych toruńskich
                        > mieszczan , np. w Chełmży. Gdzie zostawali oni: parobasami obsługi
                        > miejscowego pierdla , prostytutkami ich zabawiającymi ,a w najlepszym
                        > wypadku wyplatali koszyki z wikliny Jeziora Chełmżyńskiego.

- czy nie pomyliles pojec Pawle ? Mylisz pojecia i to czesto.

radca
                    • 07.05.03, 16:43
                      Gość portalu: chamżyniok napisał(a):

> Sam jestes beton....Jak Ci cos nie pasuje to zapraszam chyba że to ja mam
                      > wpaść do Ciebie...co? jeteś mistrzem siedząc w cieplutkim domku gdzie pewnie
                      > mamusia jeszcze robi ci cieplutką kaszkę na mleczku cieciu!

- nie... ten Pawel chcial byc popostu zgryzliwy i taki raczej jest.
                      Czuje sie madry i inteligentny - inni sa dla niego poprostu " wiocha "

radca
                      • Gość: Paweł IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 07.05.03, 18:31

Jeżeli chcesz wiedzieć co mnie wku...a to zapraszam :

www.mfk.torun.pl/butelka/Butelka_To_Mnie_Wkurwia_HR.mpg
                        P
                        • 07.05.03, 18:50
                          • Gość: Paweł IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 07.05.03, 19:29

Pewnie Radco ,
                            Skręć lepiej jakiegoś kompa dla "domu dziecka". Jakieś Atari albo ZX Spectrum.
                            Dzieci będą miały kupę śmiechu. Z Ciebie. P
                    • 08.05.03, 11:29
                      chelmzaninie! (chamzaku?) bron honoru miasta swojego rodzinnego!
                      faktem jednak pozostaje, ze pawla rewelacje sa nie sa dla mnie nowoscia. jednak
                      poziom dyskusji pawla z radca nie odpowiada mi..
                      przez pol roku jezdzilem codziennie do toronto pociagiem (przez chelmze). z
                      grudziadza (skad jechalem) do torunia 90 minut drogi zelaznej, chelmza lezy na
                      2/3 odcinka. poranny pociag dojezdza do chelmzy o 7_00, do torunia 7_30, mialem
                      wiec GODZINE (sic!) na sen.
                      o siodmej budzilo mnie bowiem choralne uuuu! aaaa! lubudu! - to ta (oczywiscie
                      pozostajaca w mniejszosci) meska czesc podroznych w wieku szkolnym rozbiegala
                      sie w poszukiwaniu miejsca siedzacego. najlepiej tzw. swietlicy, czyli kompletu
                      czterech miejsc.
                      rowniez sposob, w jaki dbaja mieszkancy kilkudziesiecio- (poprawcie mnie, jesli
                      sie myle) tysiecznego miasta o jedyny, zabytkowy dworzec w miescie nie budzi
                      zachwytu.
                      hooligans, anarchia, skinheads, legia, rodlo i co tam jeszcze do pustej bani
                      przyszlo...
                      no i cudowny wprost zwyczaj!!!
                      zatrzymujemy hamulcem awaryjnym pociag w poblizu przejazdu kolejowego - mamy
                      blizej! proponuje go stosowac czesciej, wtedy na 100% wszyscy podrozni
                      mieszkajacy na trasie torun-malbork beda milo wspominali chelmze. btw: za
                      hamulec rowniez ciagnela meska, mniej kulturalna (pozostajaca w mniejszosci)
                      czesc podroznych, ale wysiadali wszyscy. o paleniu w miejscach niedozwolonych,
                      upijaniu sie i rozbijaniu glowa swietlowek nie bede pisal, bo moglbym wyrobic
                      forumowiczom zle zdanie o tym skadinad ladnym, lecz zaniedbanym miescie.
                      chodzi oczywiscie tylko o jego mieszkancow, ktorzy nie sa w stanie zapanowac
                      nad swoimi (pozostajacymi w mniejszosci) synami, bracmi, przyjaciolmi ze
                      szkolnych law.
                      chelmza naprawde jest wyjatkowa!
                      takiz tez jest ich jezyk - mieszkaja oczywiscie w "chamzy", potwierdzaja to
                      kazdorazowo "ni" na koncu zdania.
      • Gość: mik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.03, 15:50
        Australia też była kolonią karną i co z tego? Czy przestępczość jest tam
        większa niż np. w "szlachetnej", wysyłającej tam swoich bandytów Anglii?
    • Gość: Stefan IP: *.zlotoria.sdi.tpnet.pl 19.05.03, 09:47
      Gość portalu: Miastowy napisał(a):

> Witajcie - tak czytam to forum i mam pomysła - co myslicie o Chełmży ?? Na
      > dzisiaj to miasteczko położone niedaleko torunia.....
      Ludzie nie wydziwiejta.Jest nom dobrze i od....ta sie łod nos.
      • Gość: hania IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 19.05.03, 13:21
        Byłam tam raz po drodze z odwiedzin w CHełmnie odwiedziliśmy Chełmżę - bardzo
        poboba mi się jeziorko w środku miasta - można pospacerować lub posiedzieć na
        ławce przy jeziorze - ryneczek ładny i mas swój klimat - niestety to chyba
        koniec atrakcji - chcieliśmy coś zjeść i znaleźliśmy knajpkę na północ od
        rynku - mała z odmrażanym i hot dogami - chyba turysta mało atrakcji tu najdzie
        ale miasteczko ogólnie jest przyjazne i miłe
        u nas też się mówiło w chałmży ziemia pankła na pół
        • Gość: Trojan 1 IP: *.dip.t-dialin.net 19.05.03, 21:01
          Droga Haniu "Ziamia pankla" i fiut sie leje tak jest prawidlowo
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.