Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Bagaż, kosmetyki - Ryanair Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Powiedzcie mi kochani jak to jest z przewozem kosmetyków. Słyszałam coś o 100
    ml i teraz nie wiem czy kupować takie miniatury w drogeriach? Może jednak
    pozwalają przewozić normalne opakowania? Chodzi o szampon, żel pod prysznic,
    perfumy, krem do opalania itp.
    • Gość: kika IP: *.radom.vectranet.pl 28.06.10, 12:30
      I jeszcze jedno pytanko, mam walizkę na kołkach ale przez te kołka jest o 4 cm
      za wysoka- przejdzie czy szukać nowej, jakiej? Te wymagane wymiary to mierzone
      od podłogi?
      • Gość portalu: kika napisał(a):

> I jeszcze jedno pytanko, mam walizkę na kołkach ale przez te kołka jest o 4 cm
        > za wysoka- przejdzie czy szukać nowej, jakiej? Te wymagane wymiary to mierzone
        > od podłogi?

Te wymagane wymiary zostaną zmierzone takim czyś jak w tym artykule na Wikipedii
        en.wikipedia.org/wiki/Hand_luggage
        Jeśli więc przez kółka walizka nie zmieści się do demonstrowanego ustrojstwa, to zapewne zostanie to zinterpretowane jako niewłaściwy wymiar bagażu podręcznego...
    • Gość portalu: Kika napisał(a):

> Powiedzcie mi kochani jak to jest z przewozem kosmetyków. Słyszałam coś o 100
      > ml i teraz nie wiem czy kupować takie miniatury w drogeriach? Może jednak
      > pozwalają przewozić normalne opakowania? Chodzi o szampon, żel pod prysznic,
      > perfumy, krem do opalania itp.

Chodzi o bagaż podręczny? Wszystko powyżej 100 ml wyląduje w koszu.
      • Gość: Kika IP: *.radom.vectranet.pl 28.06.10, 13:40
        Chodzi o bagaż podręczny. kurde nie ma chyba kosmetyków w 100 ml pojemnikach, są
        jedynie takie maleńkie próbki. A może się mylę? Gdzie tego szukać?
        • Gość portalu: Kika napisał(a):

> Chodzi o bagaż podręczny. kurde nie ma chyba kosmetyków w 100 ml pojemnikach, s
          > ą
          > jedynie takie maleńkie próbki. A może się mylę? Gdzie tego szukać?

W każdej większej drogerii powinny być do kupienia puste pojemniki o pojemności właśnie 100 ml (plus jakieś mniejsze na kremy). Wydatek rzędu 20 PLN z tego co pamiętam.
        • ja mam ze sklepu turystycznego szampon-koncentrat i podobny żel - o pojemności 89ml
          pasta do zębów koncentrat - 25ml
          z perfumami chyba najmniejszy problem - bo duże to przecież 100ml:)
          kremy są najczęściej w opakowaniach 50ml

co do innych kosmetyków - w drogeriach (np. Sephorze) można kupić małe puste
          buteleczki i pudełka.
        • Gość: Rachela IP: *.aster.pl 28.06.10, 18:31
          z pewnością macie w Radomiu drogerię Rossman.

mają w małych buteleczkach praktycznie wszystko - szampony, odżywki, pasty do
          zębów, mleczko do demakijażu, tonik, dezodoranty, płyny do płukania ust, żele do
          kąpieli w stu rodzajach. tylko wybierać i przebierać. wszystkie te produkty są
          zgrupowane w jednym miejscu na półkach, nie trzeba biegać po całym sklepie, żeby
          sobie skompletować kosmetyczkę.
          • Gość: x IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.10, 20:38
            Nie zapominajmy o tym, że tych pojemniczków 100 ml też nie można
            wziąć w dowolnej ilości. Torebka w którą je pakujemy może mieć
            maksymalną pojemność 1 litra. W praktyce oznacza to, że pewnie
            wejdzie nie więcej niż 8 buteleczek po 100 ml.

Pojemniki z płynami i podobnymi produktami mogą mieć pojemność do
            100 ml (obowiązuje maksymalna pojemność na nadruku opakowania).
            Wszystkie pojedyncze pojemniki muszą być transportowane razem w
            jednej przezroczystej, zamykanej torebce plastikowej (np. zaciskane
            torebki plastikowe tzw. "zipy") o maksymalnej pojemności jednego
            litra.
            Na jedną osobę może przypadać maksymalnie jedna torebka.
            Torebkę należy okazać oddzielnie w trakcie kontroli bezpieczeństwa.
            • Gość: Gosiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.10, 22:54
              Może to pytanie wyda się zabawne, ale zazwyczaj perfumy w szklanych butelkach pakowałam do rejestrowanego, więc nie zastanawiałam się co się z nimi stanie przy bramce :) Teraz jednak będę leciała jedynie z podręcznym i moje pytanie jest następujące: czy jak butelka perfum ma do 100 ml a jest SZKLANA to mi jej nie wywalą przy kontroli? :D Właśnie o to mi chodzi czy to problem, że SZKLANY pojemnik.

Wiem, że w strefie bezcłowej większość rzeczy można kupić szklanych i zabrać na pokład, ale ogólnie chyba nie zrobią mi psikusa i wywalą do kubła zanim tam dotrę :D

Pytam dla pewności. Dziękuję.
              • Gość: Rachela IP: *.aster.pl 21.08.10, 23:12
                Gosiek: powiem jedno -

no problemo
              • Gość: a IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.10, 16:38
                Nigdy mi nie robili problemu o szklane pojemniki, powiem więcej można także
                przewozić aerozole, byleby tylko miały pojemność do 100 ml. Miałam kiedyś ze
                sobą lek w aerozolu- przy odprawie nikt nawet nie zwrócił na niego uwagi i przez
                rentgena spokojnie przeszedł. (w razie czego zaświadczenie lekarskie o potrzebie
                posiadania leku).
                I zazwyczaj nie robią problemów gdy ma sie więcej niz jeden woreczek- byleby
                tylko ilość pojemniczków była nie większa niz 10 X 100 ml

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.