Dodaj do ulubionych

Ceny biletów

18.05.11, 15:01
Nie bijcie od razu za moje pytanie ale pierwszy raz będę leciał samolotem. W związku z tym należy nabyć bilet. I tu zgłupiałem.
W tym samym dniu mam 3 loty do Paryża. Przewoźnik: LOT, Ceny biletów: od 278 zł do 2100 zł.
Wszystkie loty klasa ekonomiczna.
Słuchajcie, co wpływa na taką rozbieżność cen?
Edytor zaawansowany
  • Gość: młotnik IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.11, 17:21
    czynników jest dużo. Wpływ na cenę ma na przykład godzina lotu (tańsze loty są zazwyczaj wcześnie rano/później wieczorem), aktualne obłożenie samolotów (także statystyki zapełnienia samolotów na poszczególne loty). Jeśli nie gonią Cie terminy, spokojnie możesz wybrać najtańszą opcję :)
    Możesz również zobaczyć oferty tanich linii na lotniska Beauvais i Orly - może uda się wyszukać jeszcze coś tańszego.

Powodzenia!
  • karnacja 18.05.11, 18:29
    Przy okazji sprawdz rowniez ceny w Air France. Lece w sierpniu do Paryza (CDG)
    z Warszawy i Air France ma tansze bilet niz LOT. Godziny polaczen tez wygodniejsze.
  • voyager747 18.05.11, 18:43
    zapewne różne są też taryfy, zwrotne, zmiany itp, to wszystko jest tam wyjaśnione
    --
    www.panoramio.com/user/279993

kolumber.pl/u/voyager747
  • Gość: x IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.05.11, 22:57
    "Klasa ekonomiczna", "Klasa biznes", "Klasa pierwsza" to tylko hasła oznaczające klasę podróżowania, a nie taryfę czyli cenę za konretne połączenie. I tak pod pojęciem "Klasa ekonomiczna" kryje się kilka, czasem kilkanaście różnych taryf. Konkretna taryfa oznaczana jest w systemie rezerwacyjnym literą. Są te tańsze, ale obłożone restrykcjami taryfy typu L, W (np. nie można biletu zwrócić ani dokonać zmian), ale są też bardziej elastyczne i przez to droższe taryfy B, Y (np. zmiany dozwolone za opłatą lub pierwsza zmiana bez opłat). Gdybyś zapytał wszystkie osoby lecące z tobą tym samym samolotem w tej samej klasie ekonomicznej to zorientowałbyś się, że niewiele z nich zapłaciło dokładnie tyle samo za swoje miejsce, mimo że wszyscy siedzą w tej samej klasie ekonomicznej. Wybór konkretnej taryfy z akurat dostępnych w ramach klasy ekonomicznej należy do ciebie - taniej i z restrykcjami, czy drożej ale bez restrykcji.

Linie lotnicze naliczają też różne liczby mil w programach lojalnościowych - właśnie w zależności od wykupionej taryfy, a nie od klasy podróżowania. A jeszcze 10 lat temu w Miles & More naliczali w zależności od klasy - wtedy nawet z najtańszą taryfą w klasie ekonomicznej dostawało się po prostu dokładnie przeleciane mile. To se ne vrati...
  • markiz_desade 20.05.11, 13:22
    dziękuję za odpowiedzi :) teraz mi się rozjaśniło w łepetynie :)
    pozdrówka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka