Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Ryanair - bagaż podręczny co można? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Lecimy z dzieciakami na weekend do Niemiec i bierzemy tylko bagaż podręczny. Mam pytanie co mogę bezpiecznie tam zapakować, żeby nie martwić się na lotnisku?
    Czy mogę zabrać jakieś kosmetyki - podkład, dezodorant w kulce, pasta do zębów, płyn do szkieł, coś z jedzenie np: mleko w proszku czy coś do picia dla dzieciaków, jakieś batoniki. A zabawki dla dzieci, małe samochodziki, kredki?
    Teściowa też mnie poprosiła żebym jej zawiozła małą paczkę tytoniu ale czy ja moge to zabrać na pokład?
    --
    Madzia jest już z nami od Mikołajek 2006 :)))
    Michałek urodził się 13 września 2008 :)))
    • Tutaj informacje www.lot.com/web/lot/baggage#15
      Nie przejmuj się, że to strona LOTu, regulacje dotyczą wszystkich przewoźników.
      Tutaj jeszcze warunki Ryanaira www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy#article8-itemsunacceptableas
      Skoro można przewozić papierosy, to tytoń raczej też. Na przewożone płyny są limity.

--
      Wystrzałowy Sylwester w Pradze
    • Gość: Sławek IP: *.bluetone.cz 25.11.11, 17:20
      Witam,
      Szczegółowe warunki przewozu po polsku znajdziesz tutaj:
      www.whichairline.pl/nowiny/Warunki-przewozu-bagażu-Ryanair
      Zwróć uwagę, że Ryanair nie stosuje wyjątków - 1 przedmiot to 1 przedmiot! Co do tytoniu, to nie widzę najmniejszego problemu (o ile chodzi o zwykłe małe opakowanie)

pozdrawiam
      • Gość: Marta IP: *.adsl.inetia.pl 30.11.11, 16:41
        Pamiętaj że limit nie dotyczy tylko płynów, ale też żeli i kremów. Przekopali mi ostatnio całą torbę z powodu kremu do twarzy, zapomniałam go przełożyć do foliowego woreczka. Ale jak ktoś wcześniej napisał, wszystko zależy od lotniska i od celnika. Ostatnio widziałam, jak kobietę z dzieckiem celnik poprosił o spróbowanie mleka dla dzieciaka, które miała w butelce. Natomiast jeśli chodzi o wymiar i wagę bagażu podręcznego to ta linia potrafi być upierdliwa. Zważ bagaż na lotnisku i włóż torbę do specjalnego wózka, jeśli spełnia wymogi wszystko będzie ok:)
        Dużo latam i takie moje spostrzeżenie - odprawa, lot z małym dzieckiem są i tak stresujące - ubierz siebie i dzieciaka wygodnie, żadnych pasków, wysokich butów itp ozdóbek, coby się nie szarpać z tym wszystkim przy kontroli:)
        Miłego lotu:)
        • Z tym próbowaniem to sama tego doświadczłam jak lecieliśmy z 7 miesięczną córką do Angli i musiałam wszystkie słoiczki próbować i mleka :)
          Dziękuję za dobre rady, faktycznie lepiej się już dobrze w domu przygotować :)

--
          Madzia jest już z nami od Mikołajek 2006 :)))
          Michałek urodził się 13 września 2008 :)))
    • Gość: ktos IP: *.aztw.cable.virginmedia.com 13.12.11, 20:48
      Lece z 2.5letnim synkiem do UK, mamy tylko bagaze podreczne, za przelot zaplacilam taka sama cene. Czy moge wziac bezpłatnie mały wózek/spacerówkę dla dziecka?
    • Rzeczywiście lepiej trzymać się warunków przewozu. Proszę zwrócić uwagę również na wymiary każdej ze sztuk bagażu podręcznego, które nie mogą przekraczać 55 cmx40 cmx20 cm. Limitami bagażu nie można się dzielić, nawet w obrębie tej samej rezerwacji. Jeśli planują Państwo zrobić jakieś zakupy w strefie bezcłowej (np. napoje dla dzieci o pojemności większej niż ta dozwolona) proszę pamiętać, że ich waga powinna również wchodzić w limit bagażu. PS. na lotnisku w Łodzi praktykowane jest ważenie bagażu podczas odprawy... i podczas kontroli celnej :)
      --
      Tanie linie lotnicze
    • A ja nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi torebkami foliowymi. Lece z walizka podreczna, czy mam z niej wszystkie kosmetyki (mieszczace sie w granicach 100 ml) wyjmowac i osobnoo przedstawiac celnikowi? A potem chowac z powrotem do walizki? wtf..
      • sanyu napisała:

> A ja nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi torebkami foliowymi. Lece z walizka
        > podreczna, czy mam z niej wszystkie kosmetyki (mieszczace sie w granicach 100
        > ml) wyjmowac i osobnoo przedstawiac celnikowi? A potem chowac z powrotem do wal
        > izki? wtf..

Gwoli ścisłości - nie celnikowi, a ochronie. O celnikach to już na sporej części lotnisk zapomniano.
        Generalnie zależy od lotniska (i skrupulatności ochrony) ale w niektórych przypadkach jest właśnie tak jak piszesz - trzeba wyciągnąć, zaprezentować, a po prześwietleniu walizki schować z powrotem..
        Pozdr
      • sanyu napisała:

> A ja nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi torebkami foliowymi. Lece z walizka
        > podreczna, czy mam z niej wszystkie kosmetyki (mieszczace sie w granicach 100
        > ml) wyjmowac i osobnoo przedstawiac celnikowi? A potem chowac z powrotem do wal
        > izki? wtf..
        Ochrona może teoretycznie wszystko jeżeli mają podejrzenie,że przemycasz coś niebezpiecznego,łącznie z kontrolą osobistą i macaniem każdej pary majtek w twojej walizce.
        Nie radzę odmawiać np.wyjęcia kosmetyków czy elektroniki bo możesz skończyć w bransoletkach na podłodze.
        --
        szukam inspiracji na nową sygnaturkę
      • Gość: gość IP: *.ip.netia.com.pl 24.07.12, 09:37
        czy orientujecie się ile maksymalnie kartonów lub paczek papierosów mogę przewieźć Ryanairem w podróży do innego kraju Unii Europejskiej?
    • Gość: Bea IP: *.wroclaw.vectranet.pl 23.06.12, 14:33
      a co z biżuterią? czy spakować ją do woreczka i pokazać przy kontroli, czy zostawić w bagażu?

i jak to jest przy kontroli? mam wyjąc woreczek z kosmetykami i rzeczy metalowe z bagaża i pokazać?
      • Biżuteria przejdzie bez problemu,chyba,że masz kolczyki w kształcie noża :D
        Raz widziałam jak poproszono kobietę o zdjęcie zegarka,coś jej w bramce piszczało.
        Nie musisz wyjmować woreczka z kosmetykami,chyba,że zostaniesz poproszona.
        Jak im coś się na ekranie nie spodoba to poproszą o wyjęcie.
        --
        szukam inspiracji na nową sygnaturkę
      • Gość: gość IP: *.aster.pl 24.06.12, 16:21
        Woreczek foliowy zamknięty z kosmetykami położyć na walizce, która pojedzie do prześwietlania. Oczywiście, że w bagażu mogą być metalowe przedmioty, ale dozwolone. Biżuteria nie jest zabroniona, ale nie może dzwonić na bramce bezpieczeństwa.
        • Gość: Bea IP: *.wroclaw.vectranet.pl 25.06.12, 14:48
          W rossmanie widziałam takie przezroczyste kosmetyczki, czy one się nadadzą zamiast woreczków strunowych?

I czy ktoś mógłby jeszcze potwierdzić, co z tą prostownicą w podręcznym?
          Nie chcę, by wylądowała w koszu, droga była...
          • Gość: gość IP: *.aster.pl 25.06.12, 15:52
            Torebki z Rossmana są dobre, ale bardzo małe. A prawidłowo to ma być jeden woreczek zamknięty strunowo.
            Dokładny wykaz przedmiotów niedozwolonych w bagażu podręcznym jest zazwyczaj na stronie lotniska (jakiegokolwiek).
            • Gość: Klaudia IP: 31.42.3.* 22.07.12, 16:26
              Hej, tak się składa że mam lecieć Ryanairem do UK i mam pewien problem, walizka.
              Moja walizka ma 58x38x17. Nie wiem czy mam jakąś szansę na to, żeby na te 3cm przymknęli oko, bo z tego co czytałam na innych forach nawet potrafią cofnąć ewentualnie zmuszają do zapłaty ponieważ oni w ten sposób "zarabiają".
              58 cm w górę ma razem z kółeczkami i uchwytem, właśnie waham się do co zdemontowania owych kółeczek...poradźcie mi coś.
              • Gość: saldek IP: *.adsl.inetia.pl 24.07.12, 11:22
                limit jest 55x40x20. Po coś ten limit jest. Jeśli będzie kontrola wymiarów bagażu każą Ci zapłacić zgodnie z regulaminem i cennikiem, który zaakceptowałaś kupując bilet. Nie prościej spakować się w mniejsza walizkę/plecak i mieć problem z głowy?
              • Gość: tez blondynka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.12, 11:38
                Pytaj Klaudio tak dlugo az ktos Tobie napisze, ze masz szanse.
                Badz upierdliwa blondynka. Takie maja przyszlosc.
              • Gość: pp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.12, 12:43
                >poradźcie mi coś.

Radzimy, co następuje

Albo
                - kup tanią walizkę o wymiarach zgodnych z wymaganiami linii,
                albo
                - dopłać i nadaj tę cholerną ukochaną za dużą walizkę jako bagaż rejestrowany.

Czy może jeszcze oczekujesz pogłaskania po główce i pochylenia się nad ciężkim losem pasażera ryana?

> zmuszają do zapłaty ponieważ oni w ten sposób "zarabiają"
                Dlaczego nie mieliby zarabiać na analfabetach, którzy nie potrafią sobie przyswoić prostego tekstu, skoro ci sami się proszą? Dzięki temu umiejący czytać mogą polecieć taniej.
                • Gość: klaudia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.12, 21:55
                  ok, 3cm kółek rozumiem:P ale moja torba (nowa, podobno "wymiarowa") ma szerokość "na upartego 20", bardziej jej jednak do 20,5-21. Planuje ją jednak tak spakować żeby nie była upchana na sztywno, a co za tym idzie dała się spokojnie zmieścić w ten taki śmieszny stelazyk (torba jest materiałowa, bez żadnego usztywnienia). Sądzicie że przejdzie to normalnie?
    • Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.07.12, 19:32
      Bede leciał Ryanairem mając tylko bagaz podręczny. mam pytanie, co z kluczami? mogęje przewozic w podrecznym a przy odprawie wyłozyć na wierzch? i pytanie odnoscie przewozu artykułów spozywczych a dokładnie kiełbasy. nigdzie nie można wyczytac. wiózł ktos z was? ile mozna...?
    • Gość: analny wybawca IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.12, 02:50
      Czy można w bagażu podręcznym przewozić wibrator?
      • Gość: anna IP: *.euro-net.pl 21.10.12, 23:55
        Wrócę jeszcze do kosmetyków.. wiem ze muszą byc zapakowane i w buteleczkach do 100ml ale ile można takich buteleczek zapakować? Tyle ile wejdzie do tej torebeczki 20/20 czy jest limit? A co z próbkami kosmetyków, gdybym np. wzięłam 10 próbek kremu to mozna takie coś przewozić ?
        • Wszystkie płyny muszą się zmieścić w torebce plastikowej o pojemności 1 l.
          --
          Kids! Bringing about Armageddon can be dangerous. Do not attempt it in your home.
        • Gość: ktoś IP: 31.187.12.* 22.10.12, 09:25
          Krem nie jest płynem. Ja wożę krem w pudełku w bagażu podręcznym, a do torebki 1l pakuję szampon, płyn do kąpieli itp.
          • Gość: Chomik wolski IP: *.180.33.76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.10.12, 09:59
            To tylko dlatego, że ochrona przymyka na to oko ... rozmodlony idioto, jeśli czegoś nie wiesz na pewno, to dlaczego wprowadzasz innych w błąd?

Podróżując do innego kraju UE, należy pamiętać o pewnych zasadach bezpieczeństwa dotyczących bagażu i przyjęcia na pokład samolotu:

"Wszystkie płyny przewożone w kabinie pasażerskiej samolotu (takie jak napoje, pasty do zębów, kremy lub żele kosmetyczne) należy przewozić w przezroczystej plastikowej torebce o maksymalnej pojemności 1 litra, a pojemność żadnego pojemnika nie może przekraczać 100 ml. Pojemniki na płyny o pojemności przekraczającej 100 ml należy umieścić w rejestrowanym bagażu. Tego ograniczenia nie stosuje się do leków oraz jedzenia dla dzieci."

europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air-security/index_pl.htm

• Gość: Chomik wolski IP: *.158.216.28.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.10.12, 09:53
      Zabawne, doprawdy ... żeby w 21. wieku kompletnie nie rozumieć otaczającego świata, to rzecz kuriozalna :)

1. Lista rzeczy zabronionych na pokładzie samolotu nie zależy od linii lotniczych - linie lotnicze wyznaczają jedynie wymiar i wagę bagażu podręcznego dopuszczanego na pokład ich samolotów, np. w przypadku Ryanair to 55cmx40cmx20cm przy limicie wagowym 10 kg (LOT ma limit 8 kg)

2. Lista rzeczy zabronionych na pokładzie samolotu jest określona dla wszystkich linii lotniczych w Wymogach Bezpieczeństwa w UE: europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air-security/index_pl.htm

"Wszystkie płyny przewożone w kabinie pasażerskiej samolotu (takie jak napoje, pasty do zębów, kremy lub żele kosmetyczne) należy przewozić w przezroczystej plastikowej torebce o maksymalnej pojemności 1 litra, a pojemność żadnego pojemnika nie może przekraczać 100 ml. Pojemniki na płyny o pojemności przekraczającej 100 ml należy umieścić w rejestrowanym bagażu. Tego ograniczenia nie stosuje się do leków oraz jedzenia dla dzieci."

3. Alkohole, wyroby tytoniowe:

Podróżując z jednego państwa UE do innego, możesz zabrać ze sobą alkohol i wyroby tytoniowe przeznaczone na własny użytek, ale nie w celu ich sprzedaży.

Zgodnie z prawem unijnym nie musisz udowadniać, że produkty te są przeznaczone na Twój własny użytek, jeżeli nie przekraczają one podanych ilości:

800 papierosów
      400 cygaretek
      200 cygar
      1 kg tytoniu
      10 litrów wyrobów spirytusowych
      20 litrów wina alkoholizowanego
      90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)
      110 litrów piwa.

europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/alcohol-tobacco-cash/index_pl.htm
      4. Lecąc z jednego kraju strefy Schengen do innego kraju strefy Schengen nie ujrzymy celnika, chyba, że tego zażądamy sami, np. wwożąc w gotówce do innego kraju ponad €10K (to uprawnia do późniejszego depozytu tej kasy w banku bez żadnych przeszkód)

5. Kontroli bagażu przed wylotem dokonuje ochrona, a w Księstwie Warszawskim dodatkowo asystuje ochrance Straż Graniczna (np. niedawno zażądali na Okęciu od Sikha zdjęcia turbanu)

6. Wwóz żywności (w tym kiełbasy z solą drogową) regulują przepisy kraju, do którego "słoik" zabiera kiełbasę :)

K-mać, do jakich szkół chodzicie? Wolska to zacofany kraj, ale są jakieś granice ignorancji, na miłość boską i rany chrystusa żydowskiego króla Wolski i matki jego również Żydówki królewny wolski ... LITOŚCI !!!
      • Gość: anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.12, 10:09
        Olaboga -Chomik wolski- co za bulwers :P Ulżyłeś/ulżyłaś sobie? Nie sądziłam że ludzie mają takie problemy w przekazywaniu informacji zwrotnej. Bo jeśli tak bardzo Cię to irytuje to po co bierzesz udział w dyskusji? Może nie każdy jest tak bystry jak TY i oczekuje potwierdzenia rzeczy oczywistych.

Poza tym jak widać nie zawsze przepisy, regulaminy i wytyczne przekładają się na rzeczywiste egzekwowanie prawa. Wracając chociażby do pytania o moje kremy.. jedni zaliczą to do płynów a inni do substancji stałych i nie umieszczą w plastikowej torebce. Dlatego ludzie pytają nie o wytyczne jakie każdy z nas może sobie przeczytać na stronie a o faktyczne przypadki z życia wzięte podczas kontroli na lotnisku.
        P.S (chociaż zakładam że bardziej forma "ulżyłeś" niż "ulżyłaś" pasuje do Ciebie)

Miłego dnia -Chomik wolski- ;-)

• Gość: Chomik wolski IP: *.147.52.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.10.12, 10:32
          Wracając chociażby do pytania o moje kremy.. jedni zaliczą to do płynów a inni do substancji stałych i nie umieszczą w plastikowej torebce.

Nie wątpię, że niektórzy idioci zaliczają kremy nawet do gazów, ale co z tego wynika? Nie od dziś wiadomo, że w Księstwie Warszawskim jest spora nadreprezentacja idiotów :)
          • Gość: anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.12, 16:11
            Jeśli mamy się czepiać szczegółów to... jeśli nadprezentacja to nie spora a jeśli spora to nie nadprezentacja ;)
            • Gość: Mania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.12, 12:46
              Jednym słowem Twoje kremy są w postaci stałej? Lovely :)
              • Gość: ezomir IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.12, 14:34
                Oczywiscie kremy powinny byc w torebce z plynami. Zwlaszcza ze ich ilosc jest zazwyczaj podana w mililitrach a nie w gramach. Wyjatkiem sa tu leki, ale te tez wrzucilbym do torebki z plynami. Oczywiscie ktos moze starac sie "przemycic" kremy w zwyklym bagazu podrecznym, ale po co narazac sie na ewentualne problemy?

Jest jednak jeden wyjatek - plyn ktory w miare spokojnie mozemy przewiezc poza 1L torebka: szklo. Oczywiscie jest to ciecz, ale nikt nie bedzie wymagal przewozenia jej z plynami.
                • Gość: lijam IP: *.180.36.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.11.12, 21:16
                  > Jest jednak jeden wyjatek - plyn ktory w miare spokojnie mozemy przewiezc poza
                  > 1L torebka: szklo. Oczywiscie jest to ciecz, ale nikt nie bedzie wymagal przewo
                  > zenia jej z plynami.

You've got the point ... jednak te blondynki nawet własne "gazy" przeworzom za friko - prawo blondyny, polki-katolki, córki żydówki-zawsze-dziewicy?

• Gość: chemik IP: 176.112.72.* 23.05.13, 15:48
                "Jednym słowem" ? Użyłaś kilku słów ;] A Ty może powiesz "jednym słowem", że Twój krem jest w postaci płynnej? "Lovely" ;] hahaha, kto Cię uczył chemii dziewczyno, że masz odwagę takie bzdury publicznie pisać? (Zapewne wyczytałaś w wymogach UE, że krem zaliczany jest do płynów i teraz szczycisz się tą jakże użyteczną wiedzą. W wymogach krem jest jedynie ZALICZANY DO PŁYNÓW dla ułatwienia nazewnictwa).
    • Gość: Iwonka IP: *.181.123.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.10.12, 19:53
      Tutaj jest bardzo prosty i klarowny opis:

Mimo że od wprowadzenia obostrzeń minęło już kilka lat, przewóz płynów, leków w bagażu podręcznym zdaje dalej przysparzać problemów.

Zacznijmy od definicji – co rozumiemy pod pojęciem „płyn”? To nie tylko woda i inne napoje ale również:

- kremy oraz olejki
      - perfumy i aerozole
      - pianki i dezodoranty
      - żele (dotyczy to też żelu do włosów czy też pod prysznic)
      - pasty
      - tusz do rzęs i materiały o podobnej konsystencji

Dozwolone są jedynie niewielkie ilości artykułów w płynie znajdujące się opakowaniach o pojemności do 100 ml. Prosimy o zwrócenie uwagi, że pojemność dotyczy opakowania, a nie jego zawartości. Wszystkie płynne substancje muszą być umieszczone w przezroczystej torebce z tworzywa sztucznego z możliwością wielokrotnego zamykania. Limit płynu na jedną osobę wynosi 1 litr.

www.whichairline.pl/nowiny/Bagaż-podręczny-przewóz-płynów-i-lekarstw

• Czytam powtarzajace sie od lat te same pytania o zawartosc bagazu,
        o wymiary bagazu i wyjasnianie tych latwych do znalezienia odpowiedzi
        po raz tysieczny pierwszy i parafrazuje Mark Twaina: "When the end of
        the world comes, I want to be in Poland because it is always twenty years
        behind the times".

I ciesze sie rowniez, ze latanie stalo sie demokratyczne. Wszyscy lataja.
        Idioci i nierozgarniete matolki tez.
        • Gość: Manolito IP: *.30.211.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.10.12, 09:30
          "When the end of the world comes, I want to be in Poland because it is always twenty years
          behind the times"
          -----
          To są właśnie skutki "nauki" Wojtyły, który cofnął Polskę w mroki wieków średnich - totalne zacofanie i zaścianek Europy.

> I ciesze sie rowniez, ze latanie stalo sie demokratyczne. Wszyscy lataja.
          > Idioci i nierozgarniete matolki tez.

Znajomi lecą niedługo do Budapesztu za 19 zł w jedna stronę (Ryanair) podczas gdy miejsce siedzące w 2 kl. wagonu PKP to 400 zł ... za schlafwagen oczywiście dopłata :)
          • Zabawne rzeczy opisujesz. Czlowiek inteligentny odpowiada sam za siebie.
            Duren obarcza odpowiedzialnoscia za swoja glupote innych. Glupota jest
            cecha indywidualna. Albo jest albo jej nie ma. Nie mieszaj do tego religii
            i polityki. Zaczne podejrzewac, ze szukasz usprawiedliwienia.

Bylem w Budapeszcie z Malevem w maju za 200 PLN RT. Nie chcialo mi sie
            czekac na bilet za 19 PLN. Czas to tez pieniadz. Wierze, ze Twoi znajomi
            nie zaczna teraz pytac na forum o wymiary bagazu w tanich liniach tak jak
            nierozgarnieta zalozycielka tego watku. Uzupelnij ich ewentualna niewiedze.
            • Czytając wcześniejsze wypowiedzi domyślam się, że dla niektórych moje pytanie wyda się głupie, ale je zadam :)

Czy te 100ml opakowania muszą być oryginalne? Chciałabym przelać pewne płyny do mniejszych pojemniczków, takich bez etykiety, przezroczystych i zastanawiam się czy mogą się przyczepić, że nie wiedzą co to jest?
              • bam_bino napisała:

> Czy te 100ml opakowania muszą być oryginalne? Chciałabym przelać pewne płyny do
                > mniejszych pojemniczków, takich bez etykiety, przezroczystych i zastanawiam si
                > ę czy mogą się przyczepić, że nie wiedzą co to jest?

Nie muszą być oryginalne, w drogeriach można kupić uniwersalne zestawy podróżne z takimi właśnie pojemnikami.
                --
                Kids! Bringing about Armageddon can be dangerous. Do not attempt it in your home.
            • Gość: Manolito IP: *.180.202.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.11.12, 19:35
              > Zabawne rzeczy opisujesz. Bylem w Budapeszcie z Malevem w maju za 200 PLN RT.

Ty jeszcze zabawniejsze: Malev zaprzestał działalności w lutym :)
    • Gość: Piotrek IP: *.adsl.inetia.pl 23.01.13, 23:41
      > Czy mogę zabrać jakieś kosmetyki - podkład, dezodorant w kulce, pasta do zębów,
      > płyn do szkieł, coś z jedzenie np: mleko w proszku czy coś do picia dla dzieci
      > aków, jakieś batoniki. A zabawki dla dzieci, małe samochodziki, kredki?

Kosmetyki w płynie (a także wszelkie kremy itd.) musisz przelać do max 100-militrowych pojemniczków, a wszystkie te pojemniczki zamknąć w plastikowym, zamykanym worku o max. pojemności 1 litra. Pokarm dla dzieci można niezależnie od tego przewozić - ale lepiej sprawdzić to na stronie konkretnego przewoźnika. Zabawki, samochodziki, kredki - nie będzie problemu, ważne aby zmieściło się do jednej sztuki bagażu (wymiary m.in. tutaj) Z tytoniem nie powinno być też problemu.
      • Gość: dag IP: *.dynamic.chello.pl 15.11.13, 13:32
        Witam,
        Lecę we wtorek z katowic do bristolu. Zabieram ze sobą tylko bagaż podręczny. Już powyższe komentarze rozjaśniły mi sprawę z płynami, natomiast chciałabym zapytać czy nie ma problemu jeśli kupię zegarek i będę go miała w torbie? Chcę zrobić prezent chłopakowi i boję się, że się do tego doczepią. będę miała paragon, natomiast nie jest to rzecz kupiona na lotnisku, ale w normalnej galerii handlowej. Zegarek bardzo drogi i nie chcę żeby mi go cofnęli.
    • Gość: Nero IP: 185.40.115.* 05.02.14, 19:56
      hej mam torbę która spełnia standardy 55x40x20 ale do 55cm długości nie wliczyłem kółek.
      czy kółka bagażowe liczą się jako długość torby?
      bo razem z nimi torba ma 60x40x20
      proszę o szybką odpowiedz bo jutro rano wylatuje
    • Gość: elaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.14, 19:09
      A jesli mam kolczyk w pepku czy to bedzie przeszkadzac w odprawie i podczas lotu ?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.