Dodaj do ulubionych

Muffiny - upiecz to!

16.09.11, 19:03
Muffiny, muffiny...Co to za pomylona polska moda na te anglosaskie - co tu kryc - buly? Od 20 lat na Wyspach praktycznie niczego w wolnych chwilach nie robie poza zachwycaniem angielskich sasiadek polskimi ciastami i rozdawaniem na nie przepisow.
Jasne, muffiny maja swe dobre strony. Sa bardziej leniwe nizli leniwe pierogi, same sie robia, i nawet moj maz - antytalent kulinarny - znosne muffiny potrafi upiec. Niemniej nie padajmy przed muffinami na kolana - nasza stara drozdzowka z jagodami, serem czy budyniem (ze o bardziej skomplikowanych nie wspomne) jest o wiele bardziej 'sophisticated' ;)
Edytor zaawansowany
  • Gość: xk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.11, 20:41
    ale drożdżówka jest jakaś taka.. mdła. i ciężka do zrobienia. i nie wszyscy lubią biały ser na słodko. i.. no nie wiem.

a muffiny są jakieś takie bardziej ciasteczkowe, szczególnie jeśli użyje się małych foremek. i bardziej mokre w środku. i mogą być czekoladowe.
    a czy ktoś widział czekoladowe drożdżówki? drożdzówki zawsze są biało-żółte w środku i zawsze z tego samego. to nie to samo.
  • derris 16.09.11, 20:58
    hmm muffiny =buly? raczej bym powiedziala,ze to babeczki i nie wiem co w tym zlego,ze podaja na nie przepisy? Sa smacze szybkie jak piszesz nawet antytalent kulinarny je zrobi a akurat drozdzowe ciasto do prostych nie nalezy .
  • Gość: kikki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.11, 19:24
    No właśnie babeczki, a nie muffiny. Może być nazwane po polsku i tak proszę kiedy kupuję. I zawsze jestem poprawiana- to są "mafiny" nie babeczki. I zawsze się tylko uśmiecham.
  • smarek87 16.09.11, 21:15
    dla uściślenia - to są borówki amerykańskie!! ;) a muffinki przepyszne w każdej wersji!!!
  • real.avalanche 17.09.11, 09:37
    Co za bzdura z tym smarowaniem i wykładaniem papilotkami? Albo jedno, albo drugie.
  • Gość: kinia IP: *.kaskada.net 18.09.11, 12:31
    To najmniej smaczne ciastka, jakie robiłam, bez względu na przepis i dodatki. Straszliwe gnioty. Jedyny plus, że się błyskawicznie robi. Moja muffinkowa forma jest od kilku lat nieużywana, bo nikt za nimi nie tęskni. A wypróbowałam kilkanaście przepisów.
  • marusia.2 30.01.12, 14:21
    Zgadzam się z autorem tekstu. Ale teraz społeczeństwo takie leniwe nam rośnie. Ze świeczką teraz szukać nastolatki potrafiącej upiec szarlotkę, karpatkę czy makowiec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka