Dodaj do ulubionych

Przepisy na niedrogie placki

22.12.14, 18:54
ZNacie moze jakieś przepisy na tanie a dobre placki na swięta?
Edytor zaawansowany
  • 08.04.15, 12:41
    Juz po swietach, ale placek i na swieta?
  • 10.04.15, 10:08
    a pancakeksy? wystarczy połączyć jajka, maślankę i makę :)
  • 11.01.16, 14:02
    Pancaksy to raczej nie jest typowy, świąteczny przysmak. Już chyba lepiej zrobić placuszki dyniowe.
  • Gość: lubczykiwanilia IP: 91.198.246.* 10.04.15, 15:33
    Ciężko chyba przyciąć koszty na plackach. Toż to tylko mąka i jajko.... Chyba tylko tańsze produkty....
  • Gość: lubczykiwanilia IP: 91.198.246.* 10.04.15, 15:34
    Dasz przepis? Takich nie robiłam nigdy.
  • 18.10.15, 21:17
    Hmm a czy tu nie chodziło o rodzaj ciasta? Bo jakoś nie wydaję mi się, żeby była mowa o takich smażonych plackach.
  • 23.10.15, 11:41
    No właśnie też mi się tak wydaje, nie znam nikogo kto jadłby takie pankejki na święta. A tanie ciasta.. może marchewkowe?
  • 31.10.15, 13:12
    to w koncu chodzi o placki czy ciasta? Bo jeśli placki to ja zdecydowanie polecam z cukini
  • 13.06.16, 21:03
    ermirka873 napisał(a):

> to w koncu chodzi o placki czy ciasta? Bo jeśli placki to ja zdecydowanie pole
    > cam z cukini

A masz jakiś swój ulubiony przepis? Mi zawsze placki z cukinii wychodzą bez smaku.
  • 24.11.15, 08:55
    Ciasto marchewkowe to dobry pomysł. Jest proste, smaczne i bardzo tanie.
  • 23.11.15, 15:40
    A próbowałaś bonusa:) jest pyszny i szybko się robi no i oczywiście jest tani. A więc upiecz ciemny biszkopt z 6 jajek, proporcje: 6 jaj,szklanka mąki + 2 łyżki kakao, łyżeczka proszku do pieczenie i szklanka cukru.
    MASA: litr mleka, dwa budynie śmietankowe, pół szklanki cukru( gotujemy tak jak zwykły budyń) gdy zacznie gęstnieć dodajemy dwie galaretki cytrynowe (takie sypnie) mieszamy aż nam się rozpuszcza. Ucieramy zimną masę z kostką masła. Biszkopt kroimy na pół dajemy część masy, delicje druga część masy, biszkopt i polewa:) smacznego
  • 12.12.15, 18:08
    Witam, Polecam placka z orzeszkami solonymi jest przepyszny moja narzeczona obowiązkowo go musi robić zarówno na święta jak i też na inne okazje. Podam przepis ale jakbym coś pomieszał to z góry sorry...A więc musicie upiec biszkopta z sześciu jaj, po upieczeniu trzeba go przekroić. Zrobić budyń i utrzeć z masłem. 3/4 kostki masła roztopić gdy wystygnie utrzeć z gotową masą korówkową. Przełożenie pierwsza część biszkopta 3/4 masy budyniowej orzeszki solone 20 dkg, kajmak, biszkopt, masa budyniowa i orzeszki( orzeszki trzeba posiekać aby były mniejsze kawałki)
  • 17.02.16, 19:28
    Najlepsze są placki z kapusty! Jest teraz bardzo tania! Kapustę obgotować i zetrzeć na grubej tarce a placki przyrządzić jak kartoflane. PYCHOTA!!! Moje wnuki nie wiedzą, że to z kapusty i się zajadają!!
  • 06.03.16, 13:26
    Robiłam niedawno takie placki z kapusty. Miały dość specyficzny smak, ale w sumie mi smakowały.
  • 08.06.16, 10:28
    biszkopt, na to dajesz ser zmiksowany z 2 jogurtami (np. truskawkowymi i galaretka truskawkowa, jeśli 1 to dodaj żelatyny) na wierzch galaretka truskawkowa. Możesz zrobić opcję pomarańczowa, kivi czy jakąkolwiek.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.