Dodaj do ulubionych

Sorbet owocowy

IP: *.softpro2.pl 06.05.06, 17:04
bardzo mi smakował ten sorbet rewelacja!!mniam podaj nam jeszcze jakies
przepisy chetnie wyprubuje!!1
Edytor zaawansowany
  • Gość: Igor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.06, 19:51
    popierwsze za mało napisane przesadzasz z mrożeniem niestety nie mam dla ciebie
    żadnego plusa do bani
  • kornelia399 11.06.14, 22:54
    sama jeszcze nie robiłam,czas najwyższy spróbowac.dobry sorbet mają w biedronce.1 opakowanie zawiera 4 pudełeczka z różnymi smakami, mniam
  • Gość: mama-dobra-rada IP: *.96.244.48.tvksmp.pl 13.06.14, 19:13
    Prosty przepis na sorbet cytrynowy
    Składniki (4 porcje)
    4 cytryny
    15 dag cukru
    2 białka świeżych dużych jaj

Cytryny wymyć dokładnie, wycisnąć sok.
    Do garnka wlać 350 ml wody, zagotować. Wsypać cukier (bez pełnej łyżeczki) i gotować przez 5 minut od momentu zawrzenia. Dodać sok z cytryny* i gotować krótko.
    Ochłodzić i przecedzić przez gęste sitko. Wylać do płytkiego naczynia i w łożyć do zamrażalnika na około godzinę.
    Z zimnych białek i łyżeczki cukru ubić bardzo sztywną pianę. Wyjąć zamrożoną wodę z sokiem, rozbić na drobne kawałki i wmieszać łyżką pianę. Przełożyć do plastikowego pojemnika i wstawić na 2 godziny do zamrażarki. Mieszać co pół godziny, aby rozbić kryształki lodu.
    *Idealnie byłoby dodać jeszcze drobno startą skórkę cytryny, żeby wzmocnić smak, ale cytryny są pryskane toksycznymi substancjami.
  • sarunia199 27.06.14, 18:19
    ja jednak wole gotowce:) dziś jem malinowy :) pycha
  • koralinaa007 10.07.14, 10:08
    Ja robiłam pyszne lody z blendowanych owoców.
    Mango, kiwi i truskawki - wlewane warstwowo, po kazdej warstwie chłodzone troszkę,by się nie zmieszały.
    Bardzo efektowne, pyszne a przed wszystkim zdrowe ! :)
  • vinylowska 23.07.14, 09:41
    Mi się jeszcze nie udało zrobić sorbetu:( za każdym razem jest coś nie tak, nawet nie wiem co źle robię:(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka