PRZEPIS NA PIKANTNE ZIEMNIACZKI Z SOSEM.
SkŁaD:
-ziemniaczki;
Posypka:
-1 łyzka pieprzu;
-1 łyżka mąki;
-1 łyżka papryki;
-1 łyżka soli;
-1 łyżka czosnku granulowanego;
-jedna łyżeczka kminku;
Sos:
-gesty jogurt naturalny;
-3 ząbki czosnku;
-koperek(1 łyżeczka świeżego lub pół suszonego).
Nastawić piekarnik do temp. 200°C, ziemniaki umyć(nie obierać) i pokroić na ćwiartki poukładać na blasze.Do miseczki wsypać 1 łyżkę pieprzu,1 łyżkę mąki,1 łyżkę papryki,1 łyżkę soli,1 łyżkę czosnku granulowanego i jedną łyżeczkę kminku,wszystko wymieszać i posypać ziemniaczki.Włożyć do nagrzanego piekarnika.Do miseczki wlać jogurt,wcisnąć czosnek i wsypać koperek,wymieszać i odstawić do lodówki.Wyciągnąć gdy będą miękkie chrupiące.
Ziemniaczki podaje się z sosem czosnkowym,ponieważ nie są wtedy tak ostre.Posypka wystarcza na cała blachę ziemników. Smacznego;)
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.