Dodaj do ulubionych

Klaustrofobia: Nic tak nie łączy, jak wspólny wróg

18.07.10, 22:51

szanowanego w całym kraju prezydenta Wrocławia, który promuje otwarte na
świat, tolerancyjne i nowoczesne miasto, przyciąga inwestycje
zagraniczne, chwali integrację europejską

człowieku, gdzie Ty to przeczytałeś???
Edytor zaawansowany
  • vocativuss 19.07.10, 00:35
    dodajmy jeszcze że niszczy komunikację miejską, robi z rowerzystów debili, polityka transportowa leży i kwiczy, a cała władza z rzecznikiem na czele to banda zadufanych w sobie ignorantów. Mam tu na myśli raport NIK i jego rzekomą "wartość historyczną" jak to określił rzecznik. Dutkiewicz jest beznadziejnym prezydentem. Kamienice jak waliły się, tak dalej się walą. Pułaskiego od czasów niemca nietknięta. Komunikacja miejska jest regularnie niszczona. Zero nowych inwestycji... o przepraszam - 400 metrów toru obok Gaju. To rzeczywiście osiągnięcie. Torowisko z pl. Bema na Ostrów jest ZLIKWIDOWANE. W tym miejscu powstał parking, bo cóż by innego. Przypomnieć należy dozwolone przez jaśnie panującego parkowanie na ścieżce rowerowej w okolicach hali stulecia. Codziennie potykamy się o samochody na chodnikach. Piesi muszą zasuwać ulicą, albo przeciskać się między samochodami. Przedszkoli brakuje, normalnych sklepów w centrum coraz mniej. Na każdej ulicy z 10 banków, ale spożywczego czy narzędziowego to się nie znajdzie. Dodajmy do tego cyrki z remontami - budowanie latami kanalizacji na Ołtaszynie, patraczenie roboty. Do tego niewydzielone torowisko na Grabiszyńskiej. Tramwaj plus nie ma wydzielonych torowisk, będzie jeździł po starych. Do nikąd - linia kończy się na stadionie olimpijskim, a nie na sępolnie. Klimatyzacji w nowych autobusach brak - tylko 37% ją posiada. W tramwajach w ogóle nie ma. I przypomnijmy jeszcze to że mamy w Polsce najwolniejszą komunikację. O druzgoczącym raporcie NIK nie będę wspominać. Brawo! I to jest dobry prezydent? Co mi po stadionie za miliard złotych i dwukierunkowym tramwaju, skoro będę w nim stał w korku i na każdych światłach? Co mi po obrazku na murze, skoro kamienica obok sie dosłownie sypie? Życie w mieście jest coraz trudniejsze, bo po głupią śrubkę trzeba zjechać pół miasta, albo jechać za miasto do hipermarketu. Pozostaje jeszcze czas jaki trzeba poświęcić na dojazd do tego sklepu, bo samochody mają w tym mieście priorytet. 200 ludzi w nieklimatyzowanym tramwaju nagrzanym do 60 stopni może sobie przecież stać i czekać. Dutkiewicz nie jest dobrym prezydentem i przestańcie powtarzać te bzdury.
  • bayu83 19.07.10, 01:53
    > Zero nowych inwesty
    > cji... o przepraszam - 400 metrów toru obok Gaju

Kolega chyba z domu od paru lat nie wychodził ???

> Piesi muszą zasuwać ulicą, albo przeciskać się między
    > samochodami
    > ...
    > W tym miejscu powstał parking
    > , bo cóż by innego.

Parkingi powstają żebyś się nie musiał przeciskać na chodnikach, gratuluje konsekwencji myślowej

> normalnych sklepów w centrum coraz mniej. Na
    > każdej ulicy z 10 banków, ale spożywczego czy narzędziowego to się nie znajdzie

Na szczęście już się skończyły czasy że się odgórnie zarządza handlem, chcesz to otwórz sobie sklep, ktoś ci broni ???

> Co mi po stadionie za miliard złotych

No przecież, EURO 2012 Można zorganizować w parku szczytnickim na polance ;)

> bo samochody mają w tym
    > mieście priorytet. 200 ludzi w nieklimatyzowanym tramwaju nagrzanym do 60 stopni
    > i może sobie przecież stać i czekać.

Nie zauważyłem, że mam jakiś priorytet wręcz przeciwnie, muszę wszędzie wpuszczać autobusy i stawać na światłach przed przystankiem na grabiszyńskiej nawet jeśli nie ma tramwaju akurat, poza tym powodzenia z upychaniem 200 ludzi do tramwaju, i tak uważam że w tym samym czasie w samochodach jest 10razy tyle ludzi w tym samym korku.
    Że już nie wspomnę, że nie dość że ludziom się dopłaca z podatków żeby mieli tanie bilety to jeszcze klimę by chcieli w 100% taboru, a dlaczego ja mam dopłacać jak w życiu z MPK nie korzystam i jeszcze ustępować tramwajom ???

Jak ci się tak komunikacja zbiorowa nie podoba to sobie samochód kup, to już dawno nie jest dobro luksusowe !!!

> Pułaskiego od czasów niemca nietknięta

Nie mogę się doczekać na te komentarze o korkach, jak to źle i w ogóle jak się za Pułaskiego wezmą - to jest ulica bez konkretnej alternatywy i trzeba czekać na AOW czy to tak trudno zrozumieć !!!

A co do Dutkiewicza to uważam, że czasem może rzeczywiście marzenia go poniosą, ale w sumie to dobrze jak patrzy pozytywnie i stara się aktywnie o to o czym kto inny nawet by nie pomyślał.
    Wszyscy rzucali mu się do gardła za kasę wydaną na fontannę, a teraz sami jeżdżą ją oglądać, i widzę że chociaż efektu końcowego jeszcze nie ma ( nie ukończona hala i poboczne) to i tak jest tam non-stop masa ludzi !!!
  • bayu83 20.07.10, 11:54
    Jeśli torowiska ktoś uznał, że są zbędne, a może tramwaje niszczą zabytki na
    przykład - bo tego nie wiem. To po co zostawiać tory? Poza tym przy
    ostrowie/wyspach parkingów zawsze brakowało....
  • Gość: v IP: *.chello.pl 19.07.10, 09:43
    Tak się składa że w ciagu tych paru lat nie podłączono żadnego osiedla do sieci tramwajowej. ŻADNEGO. Też jestem za budową parkingów, ale na litość boską nie na torowiskach! Ty chyba nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć że handel zdycha w tym mieście w tempie błyskawicznym. Coś co było zaletą miasta staje się teraz wspomnieniem. Euro nam potrzebne nie jest. Jest wiele innych rzeczy które trzeba zrobić, dużo ważniejszych. Bawiąc się w wielkie imprezki, prezydent zapomniał że jeszcze ktoś mieszka w tym mieście. I pod względem socjalnym jest źle.
    Samochody mają priorytet - polecam wejście do tramwaju, przejechanie się autobusem, czy rowerem po mieście. Wtedy zobaczysz kto jest najbardziej uprzywilejowany. Tylko tacy jak Ty nie potrafią zrozumieć że komunikacja indywidualna jest niewydolna i wyłącznie zbiorowa uchroni to miasto od katastrofy komunikacyjnej. W tramwaju może się zmieścić 200 ludzi i często się zmieścić musi więcej, a reszta na przystanku zostaje i czeka na następny. No ale komu ja to piszę... komuś kto nigdy nie skaził się wejściem do tramwaju. Stań i czekaj pół godziny na przystanku na autobus i policz ile ludzi przejeżdża na każdym cyklu w samochodach. Ja to zrobiłem - 40 - 45 osób. Na dwupasmowej Powstańców. W tym czasie w naładowanych dwóch tramwajach przejechało w jedną stronę 300 do 400 osób i to oni powinni mieć pierwszeństwo przejazdu.
    Nie chcesz płacić podatków to nie płać. Fiskus sie przypomni w odpowiednim momencie.
    Dutkiewicza nietylko marzenia ponoszą...
  • Gość: yago IP: *.lanet.net.pl 19.07.10, 18:27
    Komunikacja zbiorowa to potrzebna rzecz, ale w czasach, kiedy praca jest towarem
    deficytowym, a od pracowników wymaga się mobilności, oparcie dojazdów do pracy
    tylko na niej jest mrzonką...
  • bayu83 20.07.10, 12:13
    > Tak się składa że w ciagu tych paru lat nie podłączono żadnego osiedla do sieci
    > tramwajowej. ŻADNEGO.

Wielkie mi rzeczy, za to sporo podłączono do znacznie ważniejszej sieci
    drogowej, i podłączamy się do jakże zbędnej "sieci lotniczej" ;). Ale
    rzeczywiście, najważniejsze to jakieś peryferia tramwajami obsługiwać, nie ma
    nic bardziej istotnego, jakby autobusów nie było.
    Czy wy ludzie nie możecie zrozumieć że ludzie nie dlatego nie jeżdżą tramwajem
    bo się spóźnia tylko dlatego, że wolą samochodem, nawet jeśli samochodem jest
    dłużej !!! Więc dzięki tym poprawkom ruch na drogach wcale się nie zmieni !

A poza tym, szkoda gadać kupcie sobie skutery, tanio są. Taniej niż MPK wychodzi ;)

>polecam wejście do tramwaju, przejechanie się autobu
    > sem, czy rowerem po mieście.

Tak się składa że rowerem akurat jeżdżę bardzo dużo głównie rekreacyjnie, i
    nigdy nie zauważyłem żebym był jakoś niesprawiedliwie traktowany na drodze, a
    jeżdżę od czasu jak o jakiejkolwiek ścieżce można było pomarzyć... Tak samo jak
    samochody i wszyscy inni stoję na światłach i wcale nie wymagam, żeby "te
    straszne samochody" ustępowały mi miejsca wszędzie, a ja sobie "na przełaj" będę
    pedałował - "no bo ja przecież rowerem jadę, to mi się należy"

Spójrz prawdzie w oczy, najbardziej istotna grupa społeczna, płacąca najwięcej
    podatków i przynosząca największe profity jeździ samochodami. To nie są czasy
    kiedy klasa robotnicza jest dopieszczana, bo za co ją dopieszczać, za
    nieróbstwo... - wyjątek studenci, ale też byłem i też jeździłem autobusem w
    korkach, ale nie płakałem z tego powodu, bo jakby mi było tak źle kupiłbym skuter ;)
    Wejdź na bloga tego waszego słynnego (nie będę robił reklamy), zobacz ile z tych
    ludzi ma czas gdzieś jeździć robić zdjęcia analizować, ja nie mam czasu nawet tu
    pisać, bo się właśnie do pracy spóźniam, i nikt normalny nie ma czasu na takie
    pierdoły, oprócz mocherów i bezrobotnych.
  • szulgan 19.07.10, 00:45
    Myszy (szczury) harcują gdy kota nie czuja... czyli atak na osłabiony PIS
    pełna para. Droga wolna
    dla przestępców PO teraz gdy wszystkie stanowiska obsadzone swoimi możecie
    robić co zachcecie,
    ale prędzej czy później zdechniecie ŻYCZĘ wam tego.
  • Gość: Arkon IP: *.chello.pl 19.07.10, 14:10
    "Katolicki głos w Twoim domu" - wszystko zgodne z duchem RM.
  • korcia2000 19.07.10, 07:40
    Dutkiewicz jako prezydent ma podstawową wadę: Lubi działania na efekt (słynna fontanna,Euro, imprezy międzynarodowe) a nie dostrzega codziennych problemów miasta i jego mieszkańców. Myślę, że polityczne przepychanki w samorządach to sprawa mniej istotna, choć nie bez wpływu na ich funkcjonowanie. SAMORZĄD POWINIEN DBAĆ O MIESZKAŃCÓW I ROZWIĄZYWAĆ ICH PROBLEMY A NIE BAWIĆ SIĘ W WIELKĄ POLITYKĘ!
  • Gość: o!o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 09:12
    czy ci ludzie w jednej chwili tacy mądrzy się zrobili, czy to sedno
    się zrobiło takie duże? (zacytuję klasyka)
    Mądrych i uzdrawiaczy jest we Wrocławiu niecałe pół miliona. A gdy
    przychodzi do wyborów to mamy ciagle te same dwa-trzy wytarte
    nazwiska i frekwencję na poziomie 30%.
    Upolityczniona "głowa" zarządu miasta to nic dźwiwnego, sęk w tym,
    że w normalnych krajach nie przeszkadza sprawnym "rękom". I tego
    nasza "głowa" musi się nauczyć.
    Więc zjawiska typu "obecnie panujący prezio" są zwyczajną
    konsekwencją zwisu powszechnego, a nie zemstą "onych".
    Jest jeszcze czas, budujmy alternatywy dla panującego towarzystwa
    wzajemnej adoracji a nie gdaczmy na forum. "Oni" forumową pisaniną
    nie przejmą się....
  • na100procent 19.07.10, 09:17
    masz 20mln na bilbordy wieksze niz solorza sudetów?
  • Gość: Platformers IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 09:26
    Proponuję się ogolić. Myślę, że absolwentowi KUl-u to wypada. Chyba, że do
    rządów talibanu albo jakieś innej nacji się przymierzamy.
  • Gość: o!o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 09:46
    To bilbordy wygrywają wybory? Oceniasz sytuację jak "sternik".
    Namówić ludzi do pójścia na wybory. W propagandzie szeptanej,
    sąsiedzkiej. Pójść, oddać głos - nieważny, jeśli nikogo nie
    akceptujesz. Co innego mieć 80% poparcia, choć frekwencja 30%, a co
    innego mieć 25% poparcia przy 75% głosów nieważnych. Nawet "sternik"
    to zrozumie.
    Zabrnęliśmy w uliczkę, gdzie Judymów juz nie ma. Ale możemy
    uzmysłowić chętnym do władzy, że to nie tylko śmietanka i
    przywileje, ale także służba i praca.
    Są takie miasta (nawet niedaleko), gdzie ekipa nie wymienia się co
    wybory, a miasto ROZWIJA się, może powoli ale nieubłaganie. A we
    Wrocławiu pozostanie mit "ziem wyzyskanych"? Wskoczyć, wyrwac swoje
    i w nogi? Dotyczy to zarówno "śmietanki" z ratusza, jak i wielu
    wrocławian z wyboru, którzy przyjeżdżają tu żyć i dorabiać się, i
    narzekać i obrzucać błotem to miasto nie robiąc dla niego NIC.
  • Gość: Helmut IP: *.e-wro.net.pl 19.07.10, 10:25
    Polacken nie wiedziec do dobre!
    My musiec nauczac Polacken!
    My Niemiec, my znac prawda!
    Polacken byc slaby! My pokonac Polacken i rzadzic Polackenen!
    Deutschland, Deutschland uber alles!
  • javall 19.07.10, 10:59
    ... napisal idiota.
  • Gość: semafor IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.07.10, 11:45
    nabieram przekonania, że to od zwrotu "POLITuj się nade mną".

Jeszcze trochę takich głębokich analiz, a tytułowa klaustrofobia
    przerodzi się w KLAUSofobię.

Ale niech Bachmann nie przejmuje, kolega Sawka na pewno da
    profesorowi
    zarobić kolejną wierszówką.
  • katonzwybiorczej 19.07.10, 12:48
    hahaha! dobre! 10/10

Klaus do końca swoich dni będzie udowadniał, że Niemcy to już nie są
    Niemcy tylko mix, cudowny mix, taki tolerancyjny, taki kolorowy!
    W domyślę, a nie brunatny, hehehehe....
    Ale Kalus, powiem Ci coś od serca.

IM BARDZIEJ UDOWADNIASZ, ŻE NIEMCY TO NIE NIEMCY, TYM BARDZIEJ
    JESTEŚ ŚMIESZNY I ....ŻAŁOSNY!

Dalej więc atakuj PiS i tych co nie popierają karty praw
    podstawowych czy praw gejków do zapłodnień in vitro finansowanych z
    Łuni.
    Musisz udowodnić, że brzydzisz się patriotyzmem, a katolik=krzyżak,
    a Ty, jak i Niemcy, jak wiadomo, nie macie nic wspólnego z
    krzyżakami. No i patriotyzm też jest passeeeeeee!

Gazeta Wyborcza da Ci może jakiś order. Ale mocniej w PiS proszę i
    bez zbędnych ceregieli.
  • Gość: z wozu Drzymały IP: *.e-wro.net.pl 19.07.10, 14:05
    Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!
    Ni dzieci nam germanił!
  • Gość: p. IP: 82.160.91.* 19.07.10, 23:47
    Jeszcze jeden taki felietonik i będzie epidemia klausofobii.
  • brons08 25.07.10, 10:44
    Nie sądzę, abym został "Klausofobem", ale czy Bachmannowi cytującemu
    Brandta i żałującemu, że nie przyjechał on do Wrocławia, a jednocześnie
    potępiającemu w czambuł PiS, nie chodzi o to, o co cały czas chodzi
    (chodziło ?) na przykład H. Hupce ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka