Komentarze do artykułu

Lekarz kazał ochroniarzowi wyrzucić chorą ze szpitala

Lekarz ze szpitala klinicznego przy ul. Borowskiej odmówił pomocy ciężko chorej kobiecie. Gdy poprosiła o pisemne uzasadnienie tej decyzji, nasłał na nią ochroniarza. Placówka nie chciała też oddać jej dokumentacji medycznej.

TRIAŻ Dodaj do ulubionych


Na SOR prowadzi się triaż (segregację pacjentów) w zależności od pilności pomocy lekarskiej.
Nie wiem, jak jest we Wrocławiu, ale pewnie mają jakąś wersję klasycznego (ratowniczego) triage z miejsc wypadków. Patrząc z mojego doświadczenia na tą panią to 1. NA PEWNO nie wymagała hospitalizacji (po 3 tygodniach leżakowania w szpitalu!) i rodzinny nie powinien jej wysyłać na SOR (po co??? po wcześniej przeprowadzonej diagnostyce i rozpoznaniu nieuleczalnej lub samoograniczającej się choroby???), co musiało się stać początkiem awantury, 2. nerwy ją poniosły i zaprezentowała typowo polskie chamstwo w szpitalu, w każdym cywilizowanym kraju zostałaby wystawiona przez ochronę za próg szpitala, co i tu miało miejsce.

Jako rodzynek jeszcze dodam, że NFZ, z uwagi na brak upływu 2 tygodni od poprzedniego wypisu:
1. zapłaciłby pełną stawkę za leczenie tej pani w INNYM szpitalu
2. nie zapłaciłby jednej złotówki za leczenie jej w TYM SAMYM szpitalu.
Podejrzewam, że doktor miałby taki problem z tą panią. Jak podejrzewam, dyrektor tego szpitala zakazuje przyjmowania pacjentów przed upływem 2 tygodni od wypisu.
Czy się mylę?

Trochę więcej o kodach triażowych:

Kod „czerwony" oznacza pomoc natychmiastowa do 5 minut:
nieprzytomny;poszkodowany we wstrząsie;poszkodowany z OZW;poszkodowany w stanie astmatycznym;poszkodowany z oparzeniem dróg oddechowych;poszkodowany z niestabilną klatką piersiową;kobieta w ciąży;poszkodowany z urazem kręgosłupa z porażeniem!; poszkodowany z mnogimi i wielomiejscowymi złamaniami kości długich

Kod żółty jest to pomoc do 20 minut a leczenie definitywne do 24 h
poszkodowani z izolowanym złamaniem kości podudzi; poszkodowani z izolowanym złamaniem kości obu kończyn górnych; poszkodowany z urazem kręgosłupa bez uszkodzeń
rdzenia; poszkodowany z urazem głowy, przytomny lub splatany (A lub V ze skali AVPU);
poszkodowany bez widocznego urazu głowy, zachowujący się nielogicznie, irracjonalnie; dzieci do 6 roku życia

Kod "zielony" oznacza pomoc odroczoną do 45 minut. Badanie lub proste leczenie w warunkach ambulatoryjnych na SOR w czasie 24h.
osoby bez obrażeń;osoby mogące same się poruszać (wyjść z miejsca zdarzenia o własnych siłach); poszkodowani z powierzchownymi ranami; poszkodowani oparzeni do 10% I i II stopnia;poszkodowani ze złamaniem pojedynczych kości przedramienia, dłoni stopy.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.