Dodaj do ulubionych

Akademicki Przedsiebiorca

25.10.10, 13:59
Zapraszamy do udziału w projekcie „Akademicki Przedsiębiorca”, nr projektu WND-POKL.08.02.01-02-004/09.

Projekt realizowany jest w partnerstwie przez instytucje z otoczenia nauki i biznesu. W sferze nauki – przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, w sferze biznesu przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. ze Szczawna-Zdroju oraz Internet Ventures Sp. z o.o. z Katowic.

Projekt ma na celu aktywizację społeczności akademickiej Dolnego Śląska w sferze przedsiębiorczości poprzez promocję idei tworzenia firm typu spin-off i spin-out oraz rozwój relacji między sektorem biznesu i nauki. Dzięki realizacji projektu docieramy do studentów, absolwentów, pracowników uczelni oraz jednostek naukowo-badawczych z Dolnego Śląska i zachęcamy do prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz wykorzystania potencjału wiedzy zdobytej podczas dotychczasowej nauki i wykonywanej pracy.

Szansą na rozwój gospodarczy w dzisiejszych czasach jest niewątpliwie współpraca na rzecz innowacyjnych rozwiązań. Jest to możliwe jest dzięki transferowi wiedzy między światem nauki a biznesu. Wciąż jednak rozwiązań tych jest niewiele, dlatego też chcemy pokazać, iż jest to możliwe a obie sfery doskonale się przenikają. Pozwala to opracować i wdrożyć innowacyjne rozwiązania na miarę XXI wieku.

Osoby, które zdecydują się na udział w projekcie uczestniczyć będą w dwóch rodzajach bezpłatnych, 24 godzinnych szkoleń, podczas których zdobędą wiedzę z zakresu funkcjonowania firm typu spin off i spin out. Pierwszy rodzaj szkolenia prowadzony jest w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu przez wybitnych specjalistów z dziedziny prawa pracy oraz prawa gospodarczego, którzy przybliżą uczestnikom niezbędne informacje oraz procedury dotyczące zakładania i prowadzenia własnych biznesów. Drugie szkolenie realizowane jest przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Dolnośląskim Parku Technologicznym w Szczawnie Zdrój, gdzie uczestnicy zapoznają się ze specyfiką funkcjonowania firm typu spin off i spin out, uzyskają wiedzę z zakresu tworzenie biznes planów, poznają podstawy prawa patentowego i zagadnienia związane z ochroną własności intelektualnej. Każdy uczestnik projektu dostaje bezpłatne materiały szkoleniowe.


Podczas trwania szkolenia uczestnicy projektu będą mieli możliwość kontaktu z firmami spin off i spin out funkcjonującymi w Dolnośląskim Parku Technologicznym. Stworzy to możliwość poznania osób, którym już się udało i pozwoli zadać pytania pomocne w podejmowaniu decyzji o własnej przedsiębiorczości. Po zakończeniu szkoleń organizowane będą fora, podczas których autorzy najciekawszych pomysłów na biznes będą mieli możliwość zaprezentowania się przed praktykami biznesu i uzyskania oceny swojego pomysłu.Osoby, których biznes plany okażą się najatrakcyjniejsze objęte zostaną dodatkowym wsparciem biznesowym i psychologicznym prowadzonym przez wybitnych szkoleniowców z
zakresu przedsiębiorczości, co pozwoli na dopracowanie i udoskonalenie stworzonych pomysłów na biznes.

Kolejny etap rekrutacji rozpoczyna się 01.10.2010 r. i trwa do 30.10.2010
Dokumenty rekrutacyjne - www.akademickiprzedsiebiorca.pl/o-nas/rekrutacja - będzie można składać osobiście w Biurze projektu zlokalizowanym we Wrocławiu w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu przy ul. Sołtysowickiej 19b ( pok. 214 w godzinach od 8 – 16), lub za pośrednictwem poczty na adres:

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
ul. Sołtysowicka 19b
51 – 168 Wrocław
z dopiskiem „Uczestnictwo w projekcie Akademicki Przedsiębiorca”

oraz w Biurze projektu w Szczawnie Zdrój w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego:

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Szczawieńska 2
58 - 310 Szczawno-Zdrój
z dopiskiem „Uczestnictwo w projekcie Akademicki Przedsiębiorca”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.kontakt:
Piotr Purzycki
gg: 20346917
p.purzycki@msl.com.pl
tel.: (71) 324 68 42 (wew.124)
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka