Dodaj do ulubionych

Nietypowa katecheza: Śmierć to lekcja to odrobi...

02.11.10, 21:46
Bardzo fajny ksiadz, gdybym mail takiego w LO to nie wypisalbym sie z lekcji religii.
Edytor zaawansowany
  • 02.11.10, 22:02
    Typowe dla kleru, przerazić, by potem żerować na tym przerażeniu.

Śmierć tak nie wygląda jak pokazał to ów klecha - tak wygląda dla żywych, ale nie dla tego, który umarł. Za życia, jeśli nie trafimy w koszmar jakiejś wojny, podobnych obrazków zazwyczaj nie musielibyśmy nigdy oglądać, no chyba, że ktoś zwiążę swój zawód z ratowaniem życia lub armią.

Nie istnieje więc najmniejszy powód, aby młodych ludzi oswajać z ludzkimi szczątkami, chyba, że ktoś chce z nich zrobić zawodowych morderców, chce by przywykli do krwi, albo właśnie chce zastraszyć. Jeśli problemy psychiczne mają być szkołą życia, to naprawdę gratuluję - udało się.

Życie jest kruche, i owszem, jest krótkie, dlatego też trzeba żyć, poznawać, rozumieć, uczyć się. Na śmierć jest czas, każdy się o nią otrze we właściwym dla niego momencie, ale co za dużo, to niezdrowo, bo śmierć w nadmiarze ma wyjątkowo destrukcyjne działanie.

Dla mnie gościa powinni wywalić ze szkoły czym prędzej a powinni tego domagać się rodzice, albo lepiej - może niech najpierw oni się trochę poszokują a potem zadecydują, czy chcą, aby ich pociechy przeżywały podobny horror.

Powtórzę - tak nie wygląda śmierć, kiedy umierasz, nie oglądasz takich koszmarnych widoków, po prostu nie ma Cię, koniec, kropka. Amen.
  • Gość: ms IP: *.internetunion.pl 03.11.10, 07:12
    memento mori. Ten ksiądz ma rację. Współczesny człowiek żyje w virtualnym świecie tworzonym głównie przez media, tabloidy, gry. A młody człowiek, inaczej niż mu się na ogół wydaje, jest wyjątkowo podatny na treści którymi się go zatzuca. Trzeba czasem zejść na ziemię. Chwila refleksji i próba wykroczenia ponad to, czym karmieni jesteśmy na co dzień, jest jak najbardziej na miejscu. Ponadto w wieku kilkunastu lat czas skończyć z przedszkolem i przestać żyć samą zabawą. Życie stawia przed człowiekiem problemy, których się nie uniknie. Uświadamianie niektórych boli bo chcieliby na zawsze pozostać dziećmi. A bez tego nie ma szansy na dojrzałość.
  • Gość: vomer IP: *.wroclaw.vectranet.pl 03.11.10, 15:00
    Dobrze, tylko wystawianie trumny w szkole nie jest godne pochwały. Przywołuje negatywne wspomnienia. Nie uczy, tylko przeraza, albo żenuje. Uczniowie robili sobie z ta trumna zdjęcia i mieli kolejny temat na pogawedkę na wieczornej imprezie. Życie toczy się dalej i nikt sie nagle nie uduchowi na widok trumny. Dla mnie to kolejna częśc ogólnokrajowej krucjaty.
  • 02.11.10, 22:38
    ciekawa i pouczająca w jakikolwiek sposób oprócz ostrzeżenia przed takimi, to ta lekcja mogła być pouczająca...

ale generalnie lepiej usunąć religię z życia ludzkości... a rozmowy o śmierci można i lepiej jest prowadzić bez podtekstów religijnych wbijających ludziom do głowy istnienie jakiegoś wszechmogącego stworzenia, którego wolę podobno znają jacyś nawiedzeni ludzie wśród których jest wielu pedofilów...
    --
    Nie róbmy bałaganu! Zawsze trzeba walczyć o precyzję i merytoryczne wypowiedzi!
  • 03.11.10, 18:56
    > ciekawa i pouczająca w jakikolwiek sposób oprócz ostrzeżenia przed takimi, to t
    > a lekcja mogła być pouczająca...
    Pokazuje, ze sa inne wierzenia, ze sa inne poglady, ze chrzescijanstwo nie jest kolejna (po, a rownoczesnie i przed komunizmem) "jedyna sluszna" idea ;)
    Ale coz, jesli wolisz zyc w swiecie, gdzie ktos narzuca, co masz myslec, i co uznawac za herezje i poganstwo...

--

www.polnocnolubuskie.blogspot.com

Wędrówki po północnej części woj. lubuskiego
    Aby język giętki wyraził to, co myśli głowa... a gdzie nie poradzi, tam zdjęcie pośle ;)
  • Gość: co nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.10, 23:52
    No faktycznie super ksiądz. Idziesz na religie aby ksiądz Ci pokazywał wypadki samochodowe. Jak ktoś sobie to chce oglądać to na youtube ma tego dużo. Może jeszcze niech Teksańską masakrę piłą mechaniczną pusci. Tam też szybko życie przemija.
  • Gość: kicek IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.11.10, 16:30
    "Teksańska masakra" to fabularna szmira. Ksiądz opiera się na faktach i to działa. Wiem coś o tym, bo też pracuję nad ludzkim mózgiem ;) Brawa dla klechy!
  • 03.11.10, 06:46
    Bardzo kontrowersyjne metody... Co na to dyrekcja szkoły?
  • Gość: korba IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.11.10, 16:52
    Ostatnio byłem na tzw. szkoleniu antynikotynowym i lekarz prowadzący pokazywał nam płuca palacza na kolorowych fotografiach... Nie sądzę aby taka prewencja była kontrowersją. To działa na podświadomość. Tu nie chodzi o zmarłych, ale o żywych - niech się ockną, niech myślą, niech dbają o swoje życie. Lepiej żeby było kontrowersyjnie i ciekawie, niż nie kontrowersyjnie i bezpłciowo. Ksiądz robi dobrą robotę.
  • 03.11.10, 19:06
    > Bardzo kontrowersyjne metody...
    Z czego wynikaja kontrowersje? Ze ktos postepuje inaczej niz wszyscy?
    To wyrznijmy wszystkich:
    - Zydow,
    - Arabow,
    - wegetarian,
    - ...

--

Bo nawet największa podróz zaczyna się od pierwszego kroku...
  • Gość: clish IP: 192.100.112.* 03.11.10, 09:09
    Ciekawe, zaiste. Zawsze wydawało mi się, że chrześcijaństwo powinno być 'religią' miłości, dobroci itp. A tu trupy, szczucie i robienie sieczki z mózgu poprzez psychiczny terror. Dziwne, że ta sekta ma jeszcze tylu wyznawców.
  • 03.11.10, 09:33
    Gość portalu: clish napisał(a):

> Ciekawe, zaiste. Zawsze wydawało mi się, że chrześcijaństwo powinno być 'religi
    > ą' miłości, dobroci itp. ...

Ci którym też się tak wydawało w dawniejszych czasach pierwsi byli paleni na stosach za herezję.
  • Gość: andre IP: *.wroclaw.vectranet.pl 03.11.10, 14:54
    Na szczęście czasy sie zmieniły i zamiast palic na stosach, zaakceptowaliby fakt istnienia chocby niewierzących uczniów. Chodziłem do 17 LO i mam wrazenie, że to druga wersja urszulanek. Z tolerancją mają wielkie problemy. A księdzu wszystko wolno, bo wicedyrektorka jest katechetką. Gdyby zrobił to uczeń... to miałby przerąbane.
    Amen.
  • Gość: yogi IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.11.10, 16:26
    Księdzu wolno to co każdemu innemu nauczycielowi... Na szczęście uczniom nie wszystko wolno ;) Choć to i tak nie zmienia faktu, że potrafią być swawolni. A ty chyba nie wiesz co to wersja Urszulanek - dlatego pitolisz bez sensu.

P.S.
    Vicedyrektorka jest z wykształcenia informatykiem, katecheza to jej dodatkowe zajęcie...
    Jak piszesz to pisz dokładnie, mądralo...
  • 06.11.10, 17:53
    Ja mam tego wszystkiego dosyc za podatki moje jest lekcja religji PRZECIESZ TO JEST PANSTWO SWIECKIE A NAUCZANIE TO W KOSCIELE ZA OPLATA RODZICOW.RODZICE NIC NIE WIEDZA O TZ. CHSZESCIANSTWIE TO PASMO MORDOW ,ZBRODNI A TO JEST POTWIERDZONE A BADANIA NAUKOWE TO PRZED TYM KOSCOL SIE NIE OBRONI I ONI DOBRZE WIEDZA.Ostatnie decyzje papieza to chyba bardzo niebezpieczna decyzja prowadzi do otwartej konfratacji to sie skonczy zle dla kleru.Jestem ateista ale moje postepowanie jest zgodne miedzy relacja czlowiek -czlowiek trzeba z kazdym rozmawiac to daje efekt.I stnienie tz. BOGA TO STWORZENIE PRZEZ SETKI LAT MITU KTORY CHCE SIE OBRONIC SZANOWANIE DLA CZLOWIEKA ORAZ USTANOWIONE JEGO PRAWA JAK KONSTYTUCJA, PRAWO KARNE,CYWILNE TO PODSTAWA ROZWOJU PANSTWA A KLER TO MARGINES ZYCIA W ICH DOMACH I NIECH MAJA POCZUCIE SWOJEJ MADROSCI.Kler chce otwartej konfratacji jest skazany .
  • 06.11.10, 18:08
    Ta tz. LICEUM TO SLOWIANSKIE I KATOLICKIE OBYCZAJE I TO W MOJIM MIESCIE NIEDOPUSZCZALNE KONIEC TEJ PANI TO JEST PANI POCHODZENIA ITD. PANI BEDZIE MIALA KLOPOTY NATURY PRAWNEJ.
  • 03.11.10, 10:09
    Taaa religia miłości...
    I pewnie z miłości do bliźniego swego mordowali, gwałcili i rabowali niewinnych ludzi??
    Wystarczyło wykazywać się wiedzą na temat zielarstwa czy astrologi i lądowałeś na stosie bo mieli cię za heretyka i czarownicę.

A ksiądz się przynajmniej stara. Religia nie jest nudna.
  • 03.11.10, 19:20
    > Ciekawe, zaiste. Zawsze wydawało mi się, że chrześcijaństwo powinno być 'religi
    > ą' miłości, dobroci itp. A tu trupy, szczucie i robienie sieczki z mózgu poprze
    > z psychiczny terror.
    A co, czy milosc wyklucza trupy? Milosc recepta na niesmiertelnosc? Niestety, POSMIERTNA ;)
    Przeciez ksiadz jedynie uswiadamia mlodych, ze istnieje cos takiego jak smierc. Ale fakt, prawdziwy katolik "zamiata pod dywan" niewygodne fakty, nie rozmawia o nich. Jedynie ta Biblie jakis kretyn napisal, i pisze np. o smierci Jezusa...
    ps. co do komentarzy odnosnie milosciwego palenia na stosach, milosciwego gwalcenia, rabowania - to sie pod nimi podpisuje. Co mi tam, i tak mnie spala za te "herezje" powyzej ps-a, wiec nie mam juz nic do stracenia ;)
    --

Aby język giętki wyraził to, co myśli głowa... a gdzie nie poradzi, tam zdjęcie pośle ;)
  • Gość: nb IP: *.adsl.inetia.pl 03.11.10, 10:10
    www.youtube.com/watch?v=RbvmeirpIE4&feature=player_embedded

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.