Dodaj do ulubionych

Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem

19.12.10, 20:40
Klaus pouczaj swoich rodaków jak postępowac z Turkami a swoją poprawnie politycznie grafomanie zachowaj dla siebie.
W Polsce nie mamy problemu z czarnymi ani muzułmanami i bardzo dobrze.
Obserwuj wątek
    • holyfido Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem 19.12.10, 20:50
      Panie Bachmann czasem Pan piszesz bardzo mądrze, czasem Pan piszesz mniej mądrze, a czasem Pan piszesz tak jak dzisiaj. Wyobraź Pan sobie, że nie każda bójka z czarnoskórym ma podłoże rasistowskie, nawet jeśli przy okazji jedna strona krzyczy "ty czarnuchu". I to sąd decyduje, na podstawie zebranego materiału dowodowego czy podłoże tego czynu było czy nie było rasistowskie. A to co Pan robisz tym artykułem, to podważanie wyroku sądu, ba, powiem więcej, to podważanie całego systemu sądownictwa! (Jakby zapewne napisał ktoś w Wyborczej, gdyby sprawa dotyczyła odwrotnej sytuacji).

Jakby Pan nie próbował tłumaczyć się powyżej, to porównuje Pan dwie sytuacje. Z jednej strony wezwanie do morderstwa "zabij afrykanera" a z drugiej hasło "Polska dla białych" czy tam "Polska dla Polaków". Z Żadnym z tych haseł się nie utożsamiam, są mi one wyjątkowo obrzydliwe, jednakże, widzę ogromną różnicę między wezwaniem do morderstwa a wezwaniem do, chyba, czystości rasowej kraju. Hasła, tych nieszczęsnych, rasistów nie są wezwaniem do przemocy, wyrażają one ich światopogląd. Światopogląd ksenofobiczny, chory i zły, ale po to moi rodzice walczyli o wolność słowa i demokrację, aby każdy mógł powiedzieć co myśli. Trzeba, Panie Bachmann dorosnąć i zaakceptować tę wadę demokracji, która pozwala ludziom o ciasnych umysłach wyrażać swoje zdanie. Więcej złego uczyni Pan narzucając siłą, którą niewątpliwie Pan posiada, jako naczelny wrocławskiej GW, swoje stanowisko niżby pozwolił Pan ośmieszyć się im samym. A przecież, niewątpliwie to robią!

Niedawno, pod artykułem o uniewinnieniu oskarżonych, o których Pan tu wspomina, rozgorzała dyskusją. Jednym z komentatorów był obrońca oskarżonych. Napisał on aby nie komentować wyroku sądu zanim sąd nie napisze uzasadnienia. O ile wiem tego uzasadnienia jeszcze nie ma. Nie wiemy zatem co przekonało sąd aby uniewinnić oskarżonych.
      Chciałbym w tym miejscu przypomnieć, że sąd zawsze rozpatruje sprawę konkretną z konkretnym oskarżonym. Są nie rozpatrywał czy okrzyk "Polska dla Polaków" jest rasistowski, tylko czy pan iksiński uczynił zarzucany mu czyn. Pan, Panie Bachmann próbujesz odwrócić kota ogonem. Wywierasz Pan presję. Nie, nie na sądy, nie na konkretnego sędziego (chociaż mógłbym pomyśleć, że tego właśnie Pan by chciał), wywierasz Pan presję na społeczeństwo.

Polityczna poprawność. To Pan, Panie Bachmann, próbujesz nam do głowy włożyć. I to jest złe i to budzi mój sprzeciw. Polityczna poprawność doprowadzi do poczucia niesprawiedliwości, które będzie męczyć większość. Bo oto polityczna poprawność doprowadzi do sytuacji, w której każda bójka z czarnoskórym będzie miała podłoże rasistowskie. A tak nie jest i nie będzie. Czarnoskóry, który będzie się przystawiał do mojej żony w sposób zbyt nachalny i nie zrozumie sugestii, żeby sobie odpuścić dostanie w szczękę. Byłoby bardzo głupio gdyby w takiej sytuacji ktoś mnie oskarżył o działanie z pobudek rasistowskich. Pana pisanina, Panie Bachmann, do tego prowadzi, do tego, że w sytuacji krytycznej, konfliktu, nieporozumienia, każdy "inny" krzyknie dyskryminacja, kiedy pójdzie coś nie po jego myśli. Wystraszona i politycznie poprawna większość będzie się bała tego krzyku

Pozdrawiam.
    • arquette z przejawami nienawisci do innych nacji 19.12.10, 21:15
      w Polsce problem rasizmu jest raczej egzotyczny, bo rzeczywiscie, nie mamy obywateli z pokolonialnych krajów, dlatego też- archaicznie rozumiany czasami.... ale, sasiadowi w twarz napluć potrafimy...i tym by sie pan zajał....czym jest ,,pociąg do nieba"? bo dopóki nie wyszło, ze nazwano go ,,pomnik" i dopóki nie wyszło, ze akurat tej maszyny wojennej uzyto mało sie kojarzył z bezsilna zemsta na niemieckim militariu:) w 2010 co najmniej niesmaczne, i rozdrapujące rany miedzy Pana rodakami a Polakami(o krzywdach dziadków przypominajace)... przeraża, bo np modernizm(ten lepszej klasy- często przez hitlerówców budowany) to teraz z pominiętym politycznym kontekstem- po prostu dobra architektura... a niedouczeni chetni do afiszowania nienawisci, zacheceni nabiciem czegos na pal, i budynki miedzywojenne moga zaczać demolować z głupoty... i z precedensu;)
      • Gość: teacher Klaus ma rację.... Każdy trzeźwy o tym wie.... IP: 10.0.17.* 23.12.10, 10:59
        A tak na marginesie, nawet pomyślałem sobie, że wolałbym, żeby w tym względzie jej nie miał. To, co napisał Klaus jest straszne, ale niezaprzeczalnie prawdziwe. Czasami myślę, sobie, że dobrze, że historycznie rzecz ujmując mamy Hitlera i Nazich za sobą, bo w przeciwnym razie mielibyśmy z nimi do czynienia dzisiaj lub w przyszłości. Ale wątpię, czy świadomość tego faktu jest coś warta. Szkoda, że Klaus nie spróbował dociekać, skąd się biorą ci wszyscy dziwnie myślący ludzie. Jak to jest, że w polskim języku słowo "żyd" jest bardziej obelżywe aniżeli "ch-j" czy "s-syn" i że, aby kogoś zdyskredytować wystarczy napisać "żyd", lub "sypia z murzynami". I koniec.
    • Gość: Raf Re: Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem IP: 79.110.196.* 19.12.10, 22:40
      Primo: skąd założenie, że pobicie Murzyna musi mieć podtekst rasistowski? Pospolici dresiarze biją, bo lubią. Nie dla idei, ale dla rozrywki. Z natury rzeczy zaczepiają zwykle tych, którzy w jakiś sposób się wyróżniają: okularników, grubasów, Murzynów. Nie ma co robić z tego ideologii, to zwyczajny mechanizm psychologiczny.

Secundo: co do swastyki prezentowanej przez Zadrugę, miała ona zupełnie inny wygląd od tej używanej przez hitlerowców. Równie dobrze można skazać za "faszyzm" cały naród hinduski - wystarczy przejść się po indyjskiej ulicy, by się przekonać, o czym mówię.

Tertio: faszyzm a nazizm to jednak znacząca różnica. Ten pierwszy nie miał z rasizmem nic wspólnego. Czy trzeba takie banały powtarzać do znudzenia?
    • kklement Owocem wygranej "walki z rasizmem" w RPA... 19.12.10, 22:53
      .... jest postępujący gospodarczy i cywilizacyjny upadek tego kraju, szalejąca przestępczość, epidemia AIDS i masowa emigracja białych. Gdyby nie bogate złoża surowców kopalnych, które jeszcze trzymają ten kraj na powierzchni, już mielibyśmy drugie Zimbabwe (jako rządzona przez białych Rodezja było eskporterem żywności, teraz czarna dzicz zdycha z głodu).

Niech mi ktoś poda przykład CHOCIAŻ JEDNEGO kraju rządzonego przez Murzynów (prezydent Mulat na czele białej administracji się nie liczy;) ), w którym panuje dobrobyt i demokracja.

Tyle w temacie rasizmu i jego szkodliwości.

Dixit.

--
      "And that government of the people, by the people, for the people, shall not perish from the earth"

Abraham Lincoln, Gettysburg 19 XI 1863
    • wielki_czarownik No cóż... 19.12.10, 23:28
      Swastyka, narodowcy, faszyzm, rasizm - wszystko do jednego wora... A najlepsze, że autor jest profesorem na wydziale nauk społecznych...

--
      "Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani."
      FELIKS DZIERŻYŃSKI
    • deidamia Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem 20.12.10, 00:17
      Wyrazy uznania dla Pana Bachmanna za to, że zabrał głos w sprawie dwóch bardzo niepokojących wyroków, które zapadły ostatnio we Wrocławiu. Zwłaszcza drugi wyrok, co zaskakujące, przeszedł na razie bez echa. Natomiast nie zgodziłabym się z Panem, że "<walka z rasizmem> skupia się na nielicznych, hałaśliwych, ale mało ważnych grupkach ludzi, którzy mają ze sobą problem." Walka z rasizmem to przecież nie tylko walka z ruchami i ugrupowaniami o jawnie rasistowskim charakterze, ale także, a może przede wszystkim, z rasistowskimi poglądami, stereotypami, postawami, zachowaniami itp., które występują nie tylko w szeregach NOP czy Blood & Honour. Rasizm jawnie rasistowskich ruchów i ugrupowań nie bierze się przecież z niczego, on jest tylko ekstremalną formą rasizmu zakorzenionego w zachodnich społeczeństwach, na którego podłożu wyrasta. Rasistowscy działacze nie wzięli się z kosmosu, ale wzrastali w atmosferze, w której rasistowskie poglądy, stereotypy, żarty itp. nie uchodziły za coś kompromitującego.
      • tocqueville Re: Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem 20.12.10, 07:55
        Rasistowscy działacze nie wzięli się z kosmosu, ale wzrastali w atmosferze, w której rasistowskie poglądy, stereotypy, żarty itp. nie uchodziły za coś kompromitującego. --

i co najlepszym sposobem jest zakazanie? co powiecie o "tolerancyjnej", politpoprawnej Holandii, która z walk iz dyskryminacją zrobiła swój sztandar? jakie efekty? zakazane poglądy znikają? społeczeństwo staje się bardziej przyjazne? nieprawda - poglądy istnieja, tylko głęboko skrywane ulegaja radykalizacji i czekają na wybuch
        wyborcza.pl/1,75477,8824333,Koniec_tolerancji_Holandii.html
      • sverir Re: Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem 20.12.10, 08:49
        Tak, wyrok w przypadku zbrodniczej działalności studentów jest bardzo niepokojący. Sąd uznał, że nie ma dowodów na to, że napastnicy wykrzykiwali rasistowskie hasła, więc trzeba zmienić kwalifikację rozboju. Słusznym by było, gdyby sąd skazał bez dowodów. Wszak skazywanie na podstawie dowodów, w zaawansowanych cywilizacjach fundament wolności (a nawet demokracji), jest nieistotne w obliczu podejrzeń o rasistowski napad.

Nawiasem mówiąc ciekaw jestem czy gdyby napastnicy wykrzyknęli "Jezus! Maria!", to napad zostałby zakwalifikowany na tle religijnym?
    • Gość: WK Re: Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem IP: 156.17.73.* 20.12.10, 09:18
      Profesor Bachmann "pochylił się" z troską nad rodzącym się rasizmem w Polsce, ponieważ we Wrocławiu miała miejsce bójka z udziałem studenta z Afryki. Przywołał nawet przykład z odległej Afryki, gdzie w efekcie kampanii nienawiści zabito polityka. Szkoda, że nie zauważył, że w Polsce, w Łodzi parę miesięcy temu miał już miejsce mord na tle politycznym. Skala konfliktu politycznego w naszym kraju to chyba trochę większy problem niż wyimaginowany "rasizm".
      • teacher Kim jest Klaus to ja wiem, ale kim jest Witek? 28.12.10, 09:46
        Skąd przyjechał Klaus to ja wiem. Klaus przyjechał do Polski pomieszkać, aby pojąć istotę i charakter polskiego rasizmu, antysemityzmu, polskiej ksenofobii, aby nauczyć się języka polskiego, aby szerzyć przyjaźń pomiędzy narodami, zwłaszcza niemieckim i polskim. Nadto wszystko Klaus tu przyjechał, aby zrozumieć takich Witków. Ale z jakiego "kibla" wziął się Witek, to ja nie wiem.....
        teacher
    • bayadera Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem 20.12.10, 10:37
      Panie Bachman,
      Jak sie ktos bierze za dyskusje o rasismie, to dobrze byloby to pojecie najpierw zdefiniowac.
      Jesli ja wrzasne 'kitajec', albo 'Paparuch', to czy to jest rasizm?
      A jesli na boisku, w czasie meczu z Wlochami, ktos wrzasnie 'makarony, won do zony', czy to bedzie bardzo obrazliwe?
      A jesli GW pyskuje cala para na Arabow i muzulmanow, i drukuje artykuly o zagrozeniu swiata przez Islam, czy Chinczykow, to czy to jest podzeganie do rasizmu, czy tez moze nawolywanie do modlitwy?
      Rasizm, prosze pana, jest wtedy jesli jest promowany przez panstwo i ustawodawstwo.
      Jesli w Izraelu odmawia sie Palestynczykom prawa do ziemi, posiadania domu i prawa poruszania sie po wlasnej ziemi - to jest to na 100% rasizm.
      Jesli w Izraelu malzenstwa cywilne sa nie uznawane, a do zawarcia zwiazku malzenskiego maja prawo tylko 'wybrani' (niekoniecznie religijni), to jest to napewno rasizm. I jesli w kraju sa dwa rodzaje paszportow dla 'prawdziwych' i nieprawdziwych obywateli tego kraju, a 1500 malzenstw czeka na zalegalizowanie ich przejscia na judaizm, ktorego to przejscia rabiny nie chca uznac.- to jest to niewatpliwie rasizm. Na tzw trefnym paszporcie izraelskim nie wolno nawet miec wlasnego samochodu, nie wolno kupowac na wlasnosc mieszkan, nie wolno miec na wlasnosc ziemi i nie wolno dziedziczyc ani zostawc niczego w spadku dzieciom.
      Tak sie zlapali w pulapke rosyjscy i amerykanscy Zydzi, ktorzy dali sie nabrac na alya (emigracje do faterlandu), a ktorych Izrael nie uznaje za 'rdzennych' Zydow.
      I jak Polska dogoni Izrael, to bedziemy mogli dyskutowac rasizm.
      • katonzwybiorczej Re: Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem 20.12.10, 11:04
        BACHMANN, MY JESTEŚMY POLAKAMI I ŻADEN NIEMIEC NIE BĘDZIE NAS POUCZAŁ CZYM JEST TOLERANCJA!!!

NIEMCY CHCIAŁY, NAS POLAKÓW, WYMORODOWAĆ CAŁKOWICIE!
        DLACZEGO "ELITY" NIEMIECKIE, A TAKŻE ZWYKŁA LUDNOŚĆ CYWILNA NIE REAGOWAŁY NA GIGANTYCZNE MORDY NA NIEWINNYCH POLAKACH?

NIGDY TEGO NIE ZAPOMNIMY!
    • map4 Re: Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem 20.12.10, 11:29
      Białego Terry'ego Blanche zamordowali czarni robotnicy, to prawda. Powodem moderstwa jednak nie był rasizm czarnych robotników, a całkowicie prozaiczny fakt zalegania przez zleceniodawcę (pana Blanche'a) zleceniobiorcom (czarnym robotnikom) z zapłatą za wykonane prace.

Dlaczego ubiera pan, panie profesorze, zwykłe morderstwo z kontekstem rozrachunkowym w szaty sporów o podłożu rasowym ?

Po drugie: kiedy dwóch białych leje się na ulicy, to jest to bójka. Kiedy biały zleje czarnego, to jest to napaść na tle rasistowskim.

Przypominam już zapomniany incydent z Janem Marią "Premierem Z Krakowa" Rokitą w roli głównej: rozrabiający na pokładzie samolotu pasażer klasy ekonomicznej Jan Maria Rokita został obezwładniony i wyciągnięty z samolotu szykującego się do odlotu z Monachium.
      Pasażer Rokita krzyczał między innymi: "polaków biją!"

W mniemaniu pasażera Rokity cierpiał on poniżenie i czynnie bronił się przeciwko szykanom wywołanym teutońską nienawiścią do polskości na tle narodowościowym. Bo najwidoczniej niemcom wolno kłaść stare płaszcze i kapelusze na fotelach klasy biznes, a polakom już nie.

W ten sam sposób przerabia Pan, panie redaktorze, zwykłe drobne zdarzenia kryminalne godne co najwyżej notki na siedemnastej stronie na wstępniaki. Zachowuje się pan, jak pasażer Rokita.

--
      Wrocław bez cenzury
      • Gość: Polak Re: Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem IP: *.e-wro.net.pl 20.12.10, 11:54
        Klaus myśli, że jak jest Niemcem, to Polacy będą przyjmować jego "nauki" i cieszyć się , że ten Niemiec nas już nie bije!

Dlaczego Kalus nie zachęca swoich rodaków, aby poznali szczegółową historie swoich ojców i dziadków? Dlaczego w szkole niemieckiej tak mało mówi się o tym z czego znani są Niemcy na całym świecie , a zwłaszcza w Europie?

Każde niemieckie dziecko powinno znać szczegóły dotyczące okrutnych morderstw narodu niemieckiego. Dlaczego Niemcy rozstrzeliwali NIEWINNĄ ludność cywliną podczas Powstania Warszawskiego?
        No tak, ale Bachmann woli pisać o Białym, który kopnął Czarnego....
        Czy Niemcy są w stanie odkupić swoje winy?
    • Gość: mhmmzz Mam pytanie do glupca, ktory to napisal. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 16:46
      Niech mi znajdzie JEDEN CYWILIZOWANY kraj, ktory stworzyli czarni.

Nie ma ?

To niech mi pokaze chociaz JEDEN KRAJ, gdzie imigrancka mniejszosc czarnych nie przoduje w statystykach kryminalnych.

Nie ma ?

Zalosne. Niech ten chloptas przyjmie do wiadomosci, ze LUDZIE NIE SA ROWNI. W amerykanskiej armii przeprowadzono kilka razy test na inteligencje. Czarni wypadali ZAWSZE srednio 20 % gorzej niz biali i azjaci (z Chin i okolic). Tak, sa gorszymi ludzmi i PORA SIE Z TYM POGODZIC.

Pora zaczac sie kierowac ROZUMEM, INTELIGENCJA I LOGIKA, a nie lewicowymi debilizmami, wg ktorych wszyscy ludzie, po jednym z kazdej rasy powinni trzymac sie za raczki i spiewac hymn unii europejskiej, a nad nimi bedzie wisiec pedalska tecza.

Znam dla tego wiesniaka, ktory nigdy nie byl poza swoja wiochą szybki weryfikator jego zludzen.

Niech sie przeprowadzi do muzulmanskiej, albo czarnej dzielnicy gdziekolwiek w Europie Zachodniej. Po tygodniu wroci jako ultra nacjonalista (o ile wroci w ogole).

Co do przykladu z RPA, to potwierdza tylko moja teorie. Za rzadow bialych moze i byl apartheid, ale to miejsce stalo sie jedynym cywilizowanym krajem w Afryce, a dzisiaj znowu wrocila DZICZ i mordowanie ludzi.
      .
      Ps. Nie jestem rasista, do czarnego, ktory ma tytul mgr i zachowuje sie porzadnie nigdy sie nie przyczepie. Szanowac trzeba inteligencje i zachowanie. Lewicowe bydlo WYKORZYSTUJE zaleznosc, ze wsrod kolorowych jest nizsza inteligencja i wieksza tendencja do aspolecznych i agresywnych zachowan i broni tego w zamian za poparcie, nazywajac "walka z nierownoscia i dyskryminacja". Zalosne, naprawde.
        • map4 Re: Mam pytanie do glupca, ktory to napisal. 20.12.10, 20:18
          sverir napisał:

> > Niech mi znajdzie JEDEN CYWILIZOWANY kraj, ktory stworzyli czarni.
          >
          > Zdefiniuj "cywilizowany" i "stworzyli".

Kiedy w Europie tworzono kraje, czarni już od dawna albo byli niewolnikami albo mieszkańcami kolonii, co w sumie na jedno wychodzi. Czarni nie mieli okazji stworzyć własnych państw.

Po drugie: stworzenie własnego państwa nie jest miarą stopnia rozwoju cywilizacji. Gdyby tak argumentować, to wiele państw i narodów okazałoby się ciężko durnowatych, jako że o ich powstaniu decydowano ponad ich głowami.
          Żeby daleko nie sięgać, wystarczy przejrzeć się uważnie w lutrze ...

Po drugie: są kraje, które są niepodległe a mimo tego nie są cywilizowane. Na przykład taka Polsza. Niby niepodległa, a do cywilizacji daleko.

--
          Wrocław bez cenzury
          • Gość: mhmmzz Re: Mam pytanie do glupca, ktory to napisal. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.10, 04:33
            Tak jak sie spodziewalem, zero odpowiedzi na temat. Cywilizowany to taki, gdzie jest co jesc i ludzie sie nie zabijaja z byle powodu. Albo nie zjadaja albinosow wierzac, ze to im przyniesie szczescie.

Wrocmy moze do tej czesci pytania: kraj, ktory posiada czarnych imigrantow, ktorzy nie przoduja w statystykach kryminalnych ?

No dalej, jaki to kraj ? Jest taki ? Nie. Czemu ? Caly swiat, lacznie z lewicowymi rajami opanowali ci niedobzi rasisci ? A moze jest jakis INNY powod ?

Ponadto miejmy swiadomosc, ze czarni istnieli wiele tysiecy lat przed innymi rasami, mieszkajac w Afryce. Moze to byla dobra pora na tworzenie krajow ?

.
            To moze tez takie pytanie: mimo, ze istnieja najdluzej ze wszystkich ras ludzkich, czemu nigdy nie wymyslili zadnego wynalazku, ktory zapisalby ich w historii ludzkosci. Nigdy. Czemu ?

A Polska ? Uwierz mi, ze jest cywilzowanym krajem, mamy co jesc i nie mieszkamy w ziemiankach. Minely dziesiatki tysiecy lat, bylo imperium rzymskie, minelo sredniowiecze, industrializm, cywilizowani ludzie sie rozwijali, a oni WCIAZ, do tej pory zyja w domach z patykow i g...na
            I wystawiaja rece do bialych, zeby im byt zapewniali, bo inaczej masowo umieraja.

Wyżynaja sie nawzajem w krwawych wojnach i nie hoduja roslin i zwierzat. Bo po co. I nie mowcie, ze sie nie da, w Afryce wbrew temu co widzicie w telewizorku jest woda, a ziemia nalezy do jednej z najbardziej zyznych na swiecie. Przyjechali biali do RPA i co, dalo sie ? Dalo. Czarni dostali spowrotem swoj kraj i znowu bieda i zabojstwa. Gratulacje.

Ale oszukujcie sie dalej, ze to "tacy sami ludzie jak my".
            Amerykanskie testy na inteligencje nic nie znacza.
            Co smieszniejsze w Ameryce na uczelniach daja im przy rekrutacji PUNKTY ZA POCHODZENIE, tzw affirmative action. Dokladnie tak jak czytacie, czarni dostaja dodatkowe punkty za kolor skory, bo przeciez, jakby sie okazalo, ze studiuja tylko biali i azjaci, a czarni nie moga sie dostac, to bylby rasizm, prawda ?
            • map4 Re: Mam pytanie do glupca, ktory to napisal. 21.12.10, 08:26
              Gość portalu: mhmmzz napisał(a):

> Wrocmy moze do tej czesci pytania: kraj, ktory posiada czarnych imigrantow, kto
              > rzy nie przoduja w statystykach kryminalnych ?
              > No dalej, jaki to kraj ? Jest taki ? Nie. Czemu ? Caly swiat, lacznie z lewicow
              > ymi rajami opanowali ci niedobzi rasisci ? A moze jest jakis INNY powod ?

To rasizm białych spycha czarnych do pozycji dealerów prochów, sutenerów i alkoholików. Skoro czarnych bankierów czy adwokatów nikt nie chce zatrudniać ...

> Ponadto miejmy swiadomosc, ze czarni istnieli wiele tysiecy lat przed innymi ra
              > sami, mieszkajac w Afryce. Moze to byla dobra pora na tworzenie krajow ?

A może to nie było nikomu w Afryce potrzebne ? Struktury społeczne tworzą się pod wpływem konfliktów. Konflikty zaś powstają w walce o dostęp i podział dóbr. U plemion koczowniczych, jeśli komuś się coś nie podobało, to zabierał rodzinę i odchodził. Dopiero osadnictwo wymusiło hierarchię, bo tylko hierarchia mogła opanować i rozsądzać konflikty o ziemię.

A Afryka to duży kontynent. Każdy mógł sobie znaleźć miejsce dla siebie.

> .
              > To moze tez takie pytanie: mimo, ze istnieja najdluzej ze wszystkich ras ludzk
              > ich, czemu nigdy nie wymyslili zadnego wynalazku, ktory zapisalby ich w histori
              > i ludzkosci. Nigdy. Czemu ?

Tam-tamy były najszybszym znanym człowiekowi systemem przekazywania wiadomości na odległość aż do czasów wynalezienia telefonu. Chińskie flagi sygnałowe miały tą wadę, że nadawca i odbiorca musieli się widzieć. Tam-tamy działają również bez kontaktu wzrokowego.
              Poza tym życie w harmonii z naturą uczy pokory a obfitość otoczenia rozleniwia. Brakuje więc impuslów do wynalazczości. Popatrz na Europę: wystarczyło pół wieku dobrobytu, żeby demokrację zawiesić na kołku, prawa obywatelskie po kolei znieść a kontrolę obywateli nad poczynaniami państwa spenalizować (casus Assange).

> A Polska ? Uwierz mi, ze jest cywilzowanym krajem, mamy co jesc i nie mieszkamy
              > w ziemiankach.

Styl budownictwa w Europie, którym się tak szczycisz definiowany jest poprzez osiadły tryb życia i surowe zimy. Tylko tyle.

> Minely dziesiatki tysiecy lat, bylo imperium rzymskie, minelo s
              > redniowiecze, industrializm, cywilizowani ludzie sie rozwijali, a oni WCIAZ, do
              > tej pory zyja w domach z patykow i g...na

Styl budownictwa jest pochodną klimatu oraz dostępnych materiałów budowlanych. Nie ma sensu inwestować w grube, solidne mury, skoro plemię przenosi się regularnie i podąża za stadami zwierząt łownych. Rozwinięcie budownictwa typu europejskiego byłoby w Afryce działaniem nieekonomicznym.

> I wystawiaja rece do bialych, zeby im byt zapewniali, bo inaczej masowo umieraj
              > a.

Kolejny błąd. To Unia Europejska zalewając czarny kontynent subwencjonowaną żywnością powoduje, że lokalne rolnictwo nie może się rozwinąć. Pola leżą odłogiem, panuje głód i bezrobocie a jednocześnie lokalne bazary uginają się pod puszkowaną żywnością "made in EU". Głód w Afryce to nasza - europejczyków - zasługa.
              Przypominam, że bogactwo Europy rozpoczęło się w momencie odkrycia trójpolówki - od tamtej pory Europa produkowała więcej żywności niż jej potrzebowała. Eksport nadwyżek żywności doprowadził do kumulacji bogactwa a wzrost liczebności mieszkańców Europy do konfliktów i niezliczonych wojen.

> Wyżynaja sie nawzajem w krwawych wojnach i nie hoduja roslin i zwierzat. Bo po
              > co. I nie mowcie, ze sie nie da, w Afryce wbrew temu co widzicie w telewizorku
              > jest woda, a ziemia nalezy do jednej z najbardziej zyznych na swiecie. Przyjech
              > ali biali do RPA i co, dalo sie ? Dalo. Czarni dostali spowrotem swoj kraj i zn
              > owu bieda i zabojstwa. Gratulacje.

Bieda i zabójstwa w Afryce to zasługa białych, którzy ten kontynent traktują jak swoją własność. Ostatnio ich miejsce zajęli żółci, którzy wcale nie zachowują się inaczej.

> Ale oszukujcie sie dalej, ze to "tacy sami ludzie jak my".
              > Amerykanskie testy na inteligencje nic nie znacza.
              > Co smieszniejsze w Ameryce na uczelniach daja im przy rekrutacji PUNKTY ZA POCH
              > ODZENIE, tzw affirmative action. Dokladnie tak jak czytacie, czarni dostaja dod
              > atkowe punkty za kolor skory, bo przeciez, jakby sie okazalo, ze studiuja tylko
              > biali i azjaci, a czarni nie moga sie dostac, to bylby rasizm, prawda ?

Na szkoły w czarnych dzielnicach składają się czarni podatnicy. Ponieważ czarni mniej zarabiają to i na szkoły idzie mniej pieniędzy. Czarne szkoły są zatem gorsze. Dlatego próbuje się to dodatkowymi punktami wyrównać. W ogóle cała ta polityka desegregacji jest o kant dupy potłuc. Tak długo, jak długo w oczach białych "czarny" będzie się równał pojęciu "gorszy" tak długo będą z kolorowymi problemy.

Rasizm tkwi głęboko w białasach: czy zaakceptowałbyś czarnego zięcia dla własnej córki ?

--
              Wrocław bez cenzury
            • sverir Re: Mam pytanie do glupca, ktory to napisal. 21.12.10, 10:11
              > Tak jak sie spodziewalem, zero odpowiedzi na temat.

Zanim odpowiem wolę dopytać, żeby potem nie było "nie rozumiesz". Tak cię to dziwi?

> Cywilizowany to taki, gdzie jest co jesc

W afrykańskich krajach też "jest co jeść". Sprecyzuj: chodzi o odsetek osób głodujących? Odsetek osób niedożywionych? Powszechne przekonanie społeczeństw międzynarodowych?

> i ludzie sie nie zabijaja z byle powodu.

Watykan, Monako, San Marino... Coś jeszcze?

> Albo nie zjadaja albinosow wierzac, ze to im przyniesie szczescie.

W Polsce połowa ludzi wierzy, że jedząc ciało jakiegoś człowieka dostąpi życia wiecznego. Byłby to dziki i barbarzyński kraj?

> Wrocmy moze do tej czesci pytania: kraj, ktory posiada czarnych imigrantow, kto
              > rzy nie przoduja w statystykach kryminalnych ?

Szwecja, Niemcy, Polska, Wielka Brytania (krótko po akcesji wymiatali Polacy), Australia, Stany Zjednoczone (jeżeli czarni są tam imigrantami, to biali również), Australia. To tak od ręki.

> Ponadto miejmy swiadomosc, ze czarni istnieli wiele tysiecy lat przed innymi ra
              > sami, mieszkajac w Afryce. Moze to byla dobra pora na tworzenie krajow ?

Stworzyli. Zimbabwe, na przykład, powstało w czasach, w których Polanie drapali się toporami po jajach i zastanawiali się co to jest to jasne na niebie.

> No dalej, jaki to kraj ? Jest taki ? Nie. Czemu ? Caly swiat, lacznie z lewicowymi rajami
              > opanowali ci niedobzi rasisci ? A moze jest jakis INNY powod ?

Niedobzi rasiści? No nic, pominę. Jakiś inny powód opanowania przez rasistów? To proste. Trzeba znaleźć przyczynę wszelkich niepowodzeń wśród rodaków. Może to być kara boska (śmieszne, ale w Polsce to nadal popularny zabobon), międzynarodowy spisek (również popularny w Polsce), imigranci (to domena zachodu, ale także - co zabawne - w RPA), komuniści, kapitaliści, związki zawodowe, etc. Zawsze masy potrzebowały zidentyfikowanego wroga, który poniesie odpowiedzialność za ich kłopoty.

> To moze tez takie pytanie: mimo, ze istnieja najdluzej ze wszystkich ras ludzkich, czemu
              > nigdy nie wymyslili zadnego wynalazku, ktory zapisalby ich w historii ludzkosci. Nigdy.
              > Czemu ?

Niech zgadnę: bo są czarni?

> Minely dziesiatki tysiecy lat, bylo imperium rzymskie, minelo sredniowiecze, industrializm,
              > cywilizowani ludzie sie rozwijali, a oni WCIAZ, do tej pory zyja w domach z patykow i g...na

To oznacza tylko tyle, że już dziesiątki tysięcy lat temu czarni znaleźli najlepsze rozwiązanie na warunki w jakich żyją. Białym w Europie zajęło to przeszło dziesięć tysięcy lat i nadal nie mogą znaleźć właściwego wyjścia z sytuacji.

> Wyżynaja sie nawzajem w krwawych wojnach

Jak w Europie.

> nie hoduja roslin i zwierzat. Bo po co. I nie mowcie, ze sie nie da, w Afryce wbrew temu co
              > widzicie w telewizorku jest woda, a ziemia nalezy do jednej z najbardziej zyznych na
              > swiecie

Hodowla roślin i zwierząt odbywa się w specjalistycznych osrodkach. Dla użytku codziennego, konsumenckiego, mówimy o uprawie roślin i chowie zwierząt. Ale, ad rem, wbrew temu co widzisz w telewizorku, w Afryce są robi się i jedno, i drugie. Tak, dokładnie tak: uprawia się rośliny i trzyma zwierzęta.

> Przyjechali biali do RPA i co, dalo sie ? Dalo. Czarni dostali spowrotem swoj kraj i znowu
              > bieda i zabojstwa.

Bieda w RPA była wśród czarnych od zawsze, to tak a props rozwijania horyzontów. A przy okazji: w Botswanie się nie mordują. W Kamerunie, Ghanie również nie. Podobnie w Beninie, Gabonie, Gwinei-Bissau, Namibii. Ciekawe dlaczego nie?

• Gość: mhmmzz Re: Mam pytanie do glupca, ktory to napisal. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.10, 04:38
          Inteligentna osoba moze byc dobra lub zla, zaleznie od wyboru.

Malo inteligentna osoba w wiekszosci przypadkow bywa zla, bo niska inteligencja zwieksza agresje i frustracje.
          Ponadto wiele czynnikow stanowiacych o "dobrym" zachowaniu wymaga wyzszej inteligencji.

.
          Co do tematu nazistow, mam takie pytanie - czemu hitlerowcy nie maja pomnikow ?
          Komnusci maja, ostatnio przyjaciele Rosjan jeden taki odslonili w Polsce.

Komunisci zabili wiecej ludzi niz nazisci, wiec byli bardziej zli, co jest miarodajne przez policzalna liczbe (zabitych ludzi).

Tak wiec, oczekuje na pomniki "dzielnych" zolnierzy niemieckich, skoro mamy armii czerwonej.
          Chyba, ze jednak pojdzie ktos po rozum do glowy i rozmontuje pomniki komunistow.
    • teacher Mam nadzieję, że Klaus tego nie czytał... 28.12.10, 09:51
      i że nie będzie czytał.... Klaus wie, że w Polsce są też takie okazy, ale cóż począć.... Jak pisał Schopenhauer "Nie dyskutować z byle kim, a tylko z ta­kim, którego znamy i wiemy, że jest dość rozumny, aby nie prawić absurdów, których sam się potem wstydzi. Trzeba prowadzić dyskusję poprzez argumen­ty, a nie apodyktyczne wypowiedzi, trzeba argumentów słuchać i zgłębiać je. Wreszcie potrzebna jest dyskusja z ludźmi szanującymi prawdę, którzy lubią słuszne argumenty nawet z ust przeciwnika i są na tyle sprawiedliwi, by uznać, że brak im racji, skoro prawdę głosi przeciwnik."
      teacher
    • ddyzma5 Re: Klaus Bachmann: Jak walczyć z rasizmem 28.12.10, 11:07
      Przed laty nijaki Ignac Bubis , były lider Żydów niemieckich przed kamerami TV powiedział :
      Nie wszystko co my Żydzi nazywamy antysemityzmem , jest nim. Po prostu mamy w tym cel używać takiej nazwy.
      Wydaje mi się , że Klaus Bachmann również ma w tym cel każde podobne zjawisko o którym tu jest mowa nazywać zjawiskiem rasistowskim.
      Cóż to może oznaczać ?
      Może oznaczać to, że Klaus Bachmann nie jest tylko profesorem ale jest również błaznem intelektualnym.
      • Gość: Jonasz Dyzma, błazen mongolski IP: *.wroclaw.mm.pl 29.12.10, 00:36
        Autor: ddyzma5
        Przed laty nijaki Ignac Bubis , były lider Żydów niemieckich przed kamerami TV powiedział :
        Nie wszystko co my Żydzi nazywamy antysemityzmem , jest nim. Po prostu mamy w tym cel używać takiej nazwy.
        Wydaje mi się , że Klaus Bachmann również ma w tym cel każde podobne zjawisko o którym tu jest mowa nazywać zjawiskiem rasistowskim.
        Cóż to może oznaczać ?
        Może oznaczać to, że Klaus Bachmann nie jest tylko profesorem ale jest również błaznem intelektualnym.

Tobie Dyzma, austriacko-niemieckie powietrze pewnie stoi w gardle. Przy okazji, błaznujesz niczym mongolski hodowca baktrianów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka