Dodaj do ulubionych

PiS: Jurkowlaniec za płatną AOW powinien złożyć...

05.01.11, 12:27
Jurkowlaniec wsiadaj na swego wyścigowego Felta i zapie...j wte i we wte po otwartym kawałeczku AOW (darmowym! dzięki Ci Panie Bogu i Tusku!) rób pokutę póki cie ludzie nie zjedzą.

Gdzie wy macie honor, klasę i jakąkolwiek przyzwoitośc zakłamane ryje? Topo co byłoobiecywać przed kamerami, stroszyć piórka, prychać i zapewniac ustami swoimi, Grzesia i Ducka Tuska?

Więc Rafałku jak masz resztki przyzwoitości to mam nadzieję że będziesz popie...ł aż miło za darmo rowerkiem po ściezce rowerowej wzdłuż AOW - pokażesz mieszkańcom, ze wam tak naprawdę chodziło o zdrowie obywateli
0 +
Edytor zaawansowany
  • r0b0l 05.01.11, 12:38
    a nie zbuntowanym przedszkolem.
    Jurkowlańcowi , podobnie jak wielu partyjniakom PO należy sie kop w zadek za nicnierobienie i za takie numery jak z AOW czy PKP

Nie przepadam za prawicą, za PiS w szczególności własnie za nieudolność i obietnice bez pokrycia,pokazywali przez wiele lat na co ich stać: PC, AWS, PIS, PO.

I albo coś konstruktywnego zaczie sie w tym kraju dziać albo wykupią nas Niemcy za złotówkę ( bo za więcej się nie bedzie opłacało )
    --
    W związku z przypadkami łamania Regulaminu, nie możesz założyć nowego wątku na tym forum.
  • Gość: jaaa IP: *.tktelekom.pl 05.01.11, 12:51
    Zamiast A8 niech to będzie S8 albo nawet zwykła droga gminna nr 8888888. Płatne maja byc tylko autostrady, niech nie zrobią ekranów czy czegoś tam, a jak zrobia to mozna je rozebrać
  • Gość: z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.11, 13:02
    Niestety tak się nie da, autostrady i ekspresówki mają inny standard (przekrój drogi, parametry eksploatacyjne, bezkolizyjność etc.). Ekrany dźwiękochłonne stoją równiez przy zwykłych drogach, więc twój pomysł jest raczej chybiony...
  • Gość: Konrad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.11, 13:31
    za przejazd.
    To nie A4 gdzie w promieniu 30km nie można robić ani remontować żadnej drogi!!!
    A poza tym podziękujcie Tuskowi za to, że co innego mówi, co innego myśli i co innego robi!!!

Miała AOW być bezpłatna - będzie PŁATNA!
    Miało nie być podwyżk podatków - to mamy +1% VAT.
    Miało nie być abonamentu RTV - będzie wyższa sciągalność...

Pajace...
  • Gość: ja IP: *.tktelekom.pl 05.01.11, 14:35
    da się, ekrany to skrót myślowy, można zrobić wiele innych rzeczy które zmieniłyby status drogi
  • Gość: Buahahahaha IP: 188.121.28.* 06.01.11, 08:11
    o jaaa. No tego się w życiu nie spodziewałem, aż z krzesła mało nie spadłem. Teraz już wszystko wiem i rozumiem. Wiem, dlaczego nasza gó...ana komunikacja działa, jak działa. Skoro wziął się za nią logik, to tak się to skończyć musiało. Ale już od 2 tygodni nie mam żalu. Zamieniłem gó...ane mpk na pociąg i zamiast powrotu do domu w półtorej godziny wracam w 20 minut. Szkoda, żeby mieć tanią dopłatę do kolei trzeba napychać kabzę nieudacznikom z mpk, wtr i gównacard.
  • Gość: Hermilion IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.01.11, 11:23
    MPK to najwieksza porazka Wroclawia .. powinni to cale towarzystwo na zielona trawka w..c
  • mitchharris 06.01.11, 14:04
    Kandydat PO za 4 lata, teraz na poczatek Dutkiewicza chca go pokazac jako cudotwórcę. Ta gra obraca się w paranoję, bo bazuje na robieniu sobie z gęby cholewy wszystkich wodzów PO w tym Tuska i Schetyny. I co tylko po to by teraz Rafałek wojował (zauważcie zmienił zdanie z dnia na wieczór o 180 stopni). Który to już raz pie...enie o tej AOW??!!

Choćby zapisali w konstytucji "bezpałtna AOW dla Wrocławia" to Grabarczyk by za zawetował jakimś dekretem gniotem ministerialnym tylko po to by bohater z PO mający do ugrania sondaże i omamienie lokalnej frajerskiej gawiedzi, mógł WALCZYĆ DO KOŃCA. I wywalczyć.

Stanowczo nie jestem za PiS ale od dawna widzę że jechanie na buńczucznym przeświadczeniu że "NIE MA NAWET Z KIM PRZEGRAĆ" kompromituje Platformę i przejada się na tym już za pół roku. Oby! Bo to chamy i buce niespotykane tak naprawdę
    --
    0 +
  • swawolny_dyzio 05.01.11, 14:16
    r0b0l napisał:

> a nie zbuntowanym przedszkolem.
    > Jurkowlańcowi , podobnie jak wielu partyjniakom PO należy sie kop w zadek za
    > nicnierobienie i za takie numery jak z AOW czy PKP
    >
    > Nie przepadam za prawicą, za PiS w szczególności własnie za nieudolność i obie
    > tnice bez pokrycia,pokazywali przez wiele lat na co ich stać: PC, AWS, PIS, PO.
    >
    > I albo coś konstruktywnego zaczie sie w tym kraju dziać albo wykupią nas Niemc
    > y za złotówkę ( bo za więcej się nie bedzie opłacało )

Zgadzam się z Tobą w 100% Teraz pis bije pianę żeby zbić kapitał ale za swojego panowania nie zrobili NIC! Poza szperaniem w teczkach, zakładaniem podsłuchów, inwigilowaniem dziennikarzy i prowokowaniu przekrętów kompletnie NIC! Zero dróg, zero, mieszkań, zero reform! Więc teraz nie mają moralnego prawa zabierać głosu! Platformy też nie będę bronił bo pokazali że się nie nadają do rządzenia ale najsmutniejsze jest to że wszyscy już byli przy władzy i wszyscy sobie nie poradzili! Nie ma żadnej alternatywy
    ------------------------------------------------------------------
    -Kto wam da?
    -PiSda
  • Gość: r0b0l IP: *.e-wro.net.pl 05.01.11, 14:41
    wychodzi na to że albo się zrzucimy i zamiast wyborów wynajmijmy sprawnych administratorów za granicą ( konkurs otwarty, etat plus zabezpieczenia i poręczenia majątkowe )
    Albo z rozpaczy wybierzmy komuszków z LSD.
    Z całej dotychczasowej hołoty politycznej - oprócz pierwszego rządu Mazowieckiego, który działał bez jakiegokolwiek doświadczenia , po omacku i naprawdę skupiał fachowców klasy Balcerowicza - są najmniej szkodliwi i zarazem wykazują minimum kompetencji, poza tym wiedza jak kraść żeby zostalo dla innych

Każde wybory to wybory mniejszego zła, od 20 lat mamy do wyboru te same krzywe fiuty w jednym worku, tyle że w róznej konfiguracji.
    Co jesienią?
    POPiS?POSLDPSL?PISPSL?SLDPIS? A może znow SOPIS???

Czas chyba pomimo 50 na karku zagłosować nogami
    Chyba że zagranica przyjdzie do nas, nie mam nic przeciw zaborom pod warunkiem że to nie będą Ruscy
  • Gość: Czesiek IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 12:43
    www.facebook.com/pages/NIE-dla-platnej-obwodnicy-Wroclawia-/112466742132891
  • mitchharris 05.01.11, 17:56
    wroclaw.hydral.com.pl/281364,foto.html
    --
    0 +
  • Gość: jak zawsze zalosc IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 13:03
    To będzie nowa definicja bezpłatnego odcinka drogi ;) Droga jest bezpłatna między bramkami do płacenia ... obwodnica będzie tak samo bezpłatna jak odcinek A4 między Katowicami a Krakowem ;)
    to że politycy kłamią nie jest nowością, to że robią to przed wyborami też żadną nie jest :) Nie ma sensu pisać że to wina Tuska i Schetyny (i jeszcze są ludzie którzy twierdzą iż ten człowiek coś robi dla dolnegośląska - śmiechu warte) i jego rządu ponieważ to jest oczywiste. Niestety nie należy się spodziewać ze fanatycy z PIS-u zachowaliby się inaczej. Pozostaje głosować nogami <wyjazd> bo w tym kraju cokolwiek dobrego się dzieje to pomimo a nie dzięki politykom.

Co do Jurkowlańca to od razu widać że jest to zwykły "wykonywacz rozkazów" alias szeregowy żołnierz PO. Jak widać pomylił sobie urząd wojewódzki(przedstawiciel rządu w terenie) z urzędem marszałkowskim (przedstawiciel Sejmiku z województwa dolnośląskiego). Nie należy oczekiwać iż będzie on robił cokolwiek dobrego dla województwa z własnej woli. Będzie to miało miejsce jedynie jeśli interes województwa będzie się pokrywał z interesem rządu ...

Zresztą pan Jurkowlaniec do najlepszy zarządców on nie należy. Nie należy oczekiwać od niego nowoczesnych technik zarządzania zasobami ludzkimi a raczej podejścia komunistyczno-wojskowego w którym pracownik jest przeszkodą w osiągnięciu celu (najlepszy był by robot który pracuje za darmo 24/7) a nie sposobem na osiągnięcie celu. Już nie wspomnę o jakimkolwiek pozytywnym motywowaniu pracowników ;) to nie jest styl tego pana.
    W sumie nie dziwota że ludzie klaskali jak ten pan przenosił się z urzędu wojewódzkiego, bądź co bądź gorzej mieć już nie mogą.
  • Gość: ja IP: *.ie.ae.wroc.pl 05.01.11, 13:06
    AOW. Dwa pasy ruchu rozdzielone to jeszcze nie autostrada. Niby odchodzi od czegoś co oznaczone jest A4, ale autostradą nie jest do normalnej szosy. To jaki to autostradowy łącznik. Od biedy można to nazwać droga ekspresową. jakbędzie autostrada do Poznania idalej do Warszawy to można mysleć o AOW ale płatne - to byłby ewnement skali Europy
  • jakas1 05.01.11, 13:07
    W środowym tekście naszej Gazety Rafał Jurkowlaniec stwierdził, że takie rozwiązanie to sensowny kompromis. - Wrocławianie nie będą musieli płacić, a z opłat za ruch tranzytowy będziemy mogli budować nowe autostrady - przekonywał.

Po pierwsze: z jakich opłat?! Gros ruchu osobowego z Bielan do centrum to pojazdy zmierzające do Wrocławia, a nie tranzytem (bo na Warszawę jadą A4, a do Poznania - przez Lubin). NIKT jadący od strony Bielan (czyli cały ruch od Niemiec, Zgorzelca, Legnicy, Jeleniej, Wałbrzycha, Kłodzka, Dzierżoniowa, Opola i zachodu) na Krzyki, do Centrum, ani na północ, czy zachód Wrocławia nie pojedzie tym płatnym odcinkiem, zamiast jechać ul. Karkonoską. Nikt. Składki z osobówek na tej obwodnicy nie starczą nawet na pokrycie kosztów montażu bramek.

Po drugie: jakie autostrady będziecie budować z tych opłat? Jedyna autostrada na Dolnym Śląsku, w którą istnieje szansa, że włożą tą kasę, to A4 między Legnicą a Bielanami. A konkretniej - przebudują tą autostradę, żeby .... wprowadzić na niej płatności! No super! Wielkie dzięki - Jurkowlaniec mówi nam: płaćcie za obwodnicę, to wam wprowadzimy opłaty na autostradzie dotychczas bezpłatnej. Dzięki!

Jest też opcja, że Jurkowlaniec ma na myśli inne nowe autostrady - np. A4 za Rzeszowem, czy A2. W tym wypadku też jest świetnie: płaćcie Dolnoślązacy za obwodnicę, to Wam zbudujemy nową autostradę .... na Podkarpaciu.

Tak w pełni serio: jaką autostradę zapowiada w tym cytacie Jurkowlaniec Dolnoślązakom? Jakie NOWE DROGI zbuduje nam partia, zapowiadająca "budujmy drogi, nie róbmy polityki". Pytam serio, co zostanie zbudowane na Dolnym Śląsku?
  • mpp29 05.01.11, 13:18
    Co ci zbuduja? Mauzoleum?
    Potrafia tylko bezustannie drenowac twoj portfel i pierniczyc od rzeczy, ze to dla twojego dobra.
    Bando politycznych nieudacznikow - odwalcie sie od mojej kasy, albo zaglosuje na was wyjezdzajac stad wreszcie na dobre, zabierajac przy okazji za soba 2 kolejne glosy! Malo wam haraczu w paliwie? Co z tej daniny w kazdym litrze ON wybudowaliscie? Autostrade za ktora mam placic po raz drugi? We lbie mi sie nie snilo we snie najczarniejszym, ze pazernosc ludzka moze siegac tak daleko! Emerytury, VAT, AOW - pali sie pod tylkiem, to trzeba OKRASC ludzi w swietle prawa?! Brawo!
    --
    =========================================================

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
  • such-a-klacz 05.01.11, 13:20
    Mierny ale wierny. Całe wytłumaczenie dotychczasowej "kariery" i fruktów całkiem przeciętnego faceta. Stoi sobie w drugim szeregu za Grzesiem i nigdy się nie wychyli
  • bnch 05.01.11, 13:18
    A jaka będzie definicja tranzytu? Czy mój ojciec, przyjeżdżający do mnie do Wrocławia z jednego z okolicznych miast, korzystając z AOW będzie musiał za nią zapłacić? Czy ja, nie posiadając zameldowania we Wrocławia (czyli moje auto będzie zarejestrowane gdzie indziej) będę jednym z uczestników tranzytu chcąc przejechać AOW? Opłaty za autostrady jakoś mnie niespecjalnie dziwią, bo tak to działa w wielu krajach, ale płatna obwodnica miasta, to jest trochę zawracanie głowy.
  • Gość: tow. Szmaciak IP: *.tktelekom.pl 05.01.11, 13:27
    ProPOnuję wszystkim zwolennikom partii od hasła " Nie róbcie POlityki , budujcie drogi ",aby POwiesili sobie powyższe zdjęcie w swoim aucie na honorowym miejscu . To będzie uPOważniało do otrzymania zniżli za przejazd AOW w wysokości (pułtuska ) od jednego skorupy w aucie . Ktom WAS POrachuje !!!!!
  • Gość: ja IP: *.sdm.de 05.01.11, 13:40
    Idiotyczny pomysl ma ten Jurkowiec. To tranzyt (albo jego znaczna czesc) wowczas bedzie:
    1. wjezdzal do wrocka
    2. wjezdzal pierwszym wjazdem na obwodnice
    3. wyjezdzal ostatnim zjazdem na 8ke

Slowem omijal bedzie oplaty (tak jak mieszkancy) a wrocek na beilanach dalej bedzie zakorkowany.
  • Gość: marek IP: *.wroclaw.vectranet.pl 05.01.11, 13:43
    a głosujcie sobie na pis,to zamiast płatnych autostrad będziemy mieli "bezpłatny" pomnik byłego prezydenta na każdym rogu ulicy.
  • smrodek71 05.01.11, 13:40
    a nie da się tych bramek ustawić na autostradzie już?na wjeździe na nią i zjeździe i problem byłby z głowy?

JA NIE ZAPŁACĘ ZA ŻADNĄ OBWODNICE NAWET ZŁOTÓWKI ZŁAMANEJ- PRĘDZEJ BĘDE SIĘ SĄDZIĆ Z PO DO USRANEJ ŚMIERCI- NIE PO TO NA GŁĄBÓW GŁOSOWAŁEM,ŻEBY MNIE TAK W CH..JA ROBIĆ

SPIER...DALAJ DONALD
  • levack.levack 05.01.11, 13:41
    O, PiS się odezwał.
    Najpierw niech panowie i panie z PiS powiedzą ile km autostrad zbudowali w czasie swoich rządów w koalicji z gwałcicielem Lepperem i mundurkowym Giertychem.

--
    Pozdrawiam,
    Levack
  • Gość: antyLewak IP: *.wro-com.net 05.01.11, 13:51
    i tu się zdziwisz, bo większość oddawanych dziś inwestycji rozpoczęła się za czasów PiS.
    PO to prostu populistyczne kłamczuszki, z miernotami w szeregach - Schetyna, Jurkowlaniec, etc.
  • Gość: zenon IP: *.182.138.145.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.01.11, 14:48
    Daj spokoj, levack.levack to platformiana menda, ktora gowno bedzie nazywac czekolada jak mu chlopcy z PO kaza.
  • levack.levack 05.01.11, 15:01
    Gość portalu: zenon napisał(a):

> Daj spokoj, levack.levack to platformiana menda, ktora gowno bedzie nazywac cze
    > kolada jak mu chlopcy z PO kaza.

Drogi Zenonie,
    Zachowujesz się jak pisowski elektorat. Jak ktoś się z Tobą nie zgadza, to musi uwielbiać Tuska. Jakbyś przejrzał kilka moich postów, to byś nie twierdził, że ja mogę być zwolennikiem czegokolwiek prawicowo-kościółkowego. Jeśli w jakichś kwestiach akurat mam podobne zdanie jak PO to akurat przypadek. W przeciwieństwie jednak do wszelkiej prawicy z tego forum staram się 1)nikogo nie obrażać 2)używać polskich znaków 3)nie robić błędów ortograficznych 4)mieć poczucie humoru.

--
    Pozdrawiam,
    Levack
  • levack.levack 05.01.11, 14:55
    Gość portalu: antyLewak napisał(a):

> i tu się zdziwisz, bo większość oddawanych dziś inwestycji rozpoczęła się za cz
    > asów PiS.

Mógłbyś podać link do czegokolwiek potwierdzającego Twoje zdanie?
    Tu jest link potwierdzający moje zdanie:
    www.nowedrogi.pl/index.php?option=content&task=blogcategory&id=106&Itemid=112
    W kolumnie kontrakt jest data podpisania umowy. Lata rządów PiS pewnie znasz na pamięć, więc łatwo znajdziesz.

--
    Pozdrawiam,
    Levack
  • Gość: tow. Szmaciak IP: *.tktelekom.pl 05.01.11, 13:55
    levacku masz dobrą pamięć , to pewnie pamiętasz czasy Gomułki , Gierka tuzów domokracji socjalistycznej . To są wspomnienia a ty sie chłopie czepiasz ludzi , którzy od trzech lat już nie rzadzą , Ci od miłości i budowania a nie od POlityki zawładnęli umysłami Polaków i od trzech lat straszą PiSem to sie juz POwoli przejada a rzeczywistość zaczyna POjękiwać . Trzy lata grania w gałę było fajne , tylko teraz kibice coraz mniej zadowoleni ( zaczęli wychodzić na zrobionych w jeleni ) . Idź POgrać w gałę to POmaga rozładować napięcie ( na chwilę )
  • such-a-klacz 05.01.11, 14:01
    aby bezczelnie dymać mieszkańców, kłamać im w oczy i wyciagać łapę po nienależne wam pieniądze. Czy kogoś pogięło do reszty z tym rozumowaniem?

Że co wrocławianin ma być przeszczesliwy że dopcha się na np.: węzeł "stadion" i zjedzie sobie kilometr dalej na "lotnisko"? I to ma ułatwic życie mieszkańców, odciażyć od ruchu? Kpina

Będa raptem 4 węzły które w taki założeniu miałyby pełnic role krótkiego skrótu między dzielnicami do których i tak trzebaby nadkładac drogi więc zysk w sumie niewielki.

Natomiast potrafie sobie wyobrazić realną potrzebę tysięcy wrocławian którzy mieszkają na północy a jeżdza do pracy i na zakupy na Bielany (vide: wielkie korki z tego powodu na Avicenny, Oporowie, Karkonoskiej itd) lub z północy miast jadą w kierunku Czech, Niemiec i odwrotnie.

Będzie jesli już kombinatoryka jak zjechać wczesniej i ominąć bramkiw efekcie wszystkie boczne drogi staną się utrapienie mieszkanców i co gorsza TIRy dokładnie z tych samych przyczyn będa je rozjeżdzac bądź jak teraz - centrum miasta
  • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.11, 13:50
    Jak będzie płatna to korki w mieście pozostaną bez zmian.
    ==========
    Antyki Wrocław
  • Gość: tiktak IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.01.11, 14:01
    Jak naiwniaki wybieraja tak mają.
    PIS zły HITLER zły STALIN zły
    TUSK dobry
    naiwniacy
  • Gość: wroclawianin IP: 62.87.131.* 05.01.11, 13:59
    Rafał Jurkowlaniec tez ma facebooka i zapewne czeka na opinie jego "znakomitych" decyzji...
    partyjniak posr...
  • Gość: Pierre IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.01.11, 14:02
    A to idioci... Przecież tu idzie właśnie o zabranie tranzytu z miasta.
    A jeżeli pojadę z OBI do Długołęki to to nie tranzyt??? Jeżeli mam się przebić z Bielan do Granicznej, to ja to pieprze i pojadę przez Hallera i Ostatni Grosz a później będę współtworzył korki na Karłowicach.
    Rzeczywiście chyba PeOwcy chcą cały Wrocław zapisać do PiS...
  • j-50 05.01.11, 14:23
    A jak tam pisiory z peronem we Włoszczowie? Funguje?
  • Gość: gramatik IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.11, 14:27
    j-50 napisał:

> A jak tam pisiory z peronem we Włoszczowie? Funguje?

We WŁOSZCZOWEJ ośle, wiesz że coś brzęczy ale inteligencji nie starcza by sprawy kurzym rozumkiem ogarnąć. To jest Włoszczowa a nie Włoszczów
  • dfgfdg 05.01.11, 14:42
    Mówi się w Warszawie czy w Warszawej inteligencie?
    --
    Wydzielonych torowisk nie będzie, węzła przesiadkowego nie będzie, nowych połączeń nie będzie.
  • Gość: z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.11, 15:09
    No nie popisałeś się z tą gramatyką, koniku boży ;P
    Forma "we Włoszczowej" jest dopuszczalna w pwenych przypadkach, ale poprawna gramatycznie jest "we Włoszczowie".
    Odsyłam do gramatyki szkół podstawowych... ;)
  • Gość: gramatik IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.11, 15:14
    nie będe się rozmieniał na drobne bredniami czy lepsza odmiana gramatyczna Włoszczowa czy Włoszczowy. Sa ludzie którym się nie wytłumaczy że nie jada do Siechnicy tylko do Siechnic skoro nazwa wsi jest Siechnice
  • buj_w_chucie 05.01.11, 21:20
    Warszawej, Czestochowej, Kudowej, Wschowej....
  • Gość: jak zawsze zalosc IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 14:58
    a jakie to ma znaczenie co PIS tam gdzieś kiedyś zrobił :> (i szczerze nienawidzę pisu żeby nie było)

tu chodzi o konkretną drogę o której konkretna partia kłamie, czy to że ktoś wybudował sobie irracjonalny dworzec na jakimś zadupiu powoduję że obecna ekipa może większe bydło robić ze swoich wyborców? Żałosne jest wyciąganiem komuś czegoś tam z przeszłości w sytuacji braku argumentów dla obecnego problemu (i kłamstwa).
    Nazwałbym to "gó**o argumentem :P ".

Właściwie po działaniach można stwierdzić że PO == PIS == SLD == PSL Polska elita polityczna mająca wyborców za debili.
  • Gość: ja IP: *.tktelekom.pl 05.01.11, 14:33
    Zamiast A8 niech to będzie S8 albo nawet zwykła droga gminna nr 8888888. Płatne maja byc tylko autostrady, niech nie zrobią ekranów czy czegoś tam, a jak zrobia to mozna je rozebrać

• plahta 05.01.11, 14:43
    zrobi płatną ale drogę do kibla to zobaczymy komu będzie miło...
  • 1410_tenrok 05.01.11, 14:55
    nie mają nic do gadania w tym kraju! Schetyn przysiegał i Dutkiewicz przysięgał i wojewoda przysięgał. A jak jakiś ciulik w ministerstwie infrastruktury wziął liczydło i policzył, że sie prowincjonalna holota nie będzie wąóczyć po autostradach, to z przysiąg zrobiła sie kupa!

Jaśnie pan biurwokrat - ten tu rządzi!
  • Gość: jak zawsze zalosc IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 15:03
    wojewoda Jurkowlaniec ;) kazali mu przysiąc wtedy że nie będzie a teraz kazali uznać to śmieszne rozwiązanie za racjonalne ... to jest tak zwany polityk wyrazisty z własnym zdaniem ;)
  • garym 05.01.11, 15:02
    panom z PiS przypominam, że ustawa o płatnej AOW była uchwalona jeszcze za rządów SLD i obowiązywała przez cały okres gdy premierami byli niejacy Marcinkiewicz i Kaczyński z PiS. Nikt nawet palcem nie ruszył by tą ustawę zmienić

• Gość: jak zawsze zalosc IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 15:08
    Masz zdecydowanie racje ;) to umniejsza kłamstwo obecnego Premiera, Schetyny(mającego na sercu Dolnyśląsk - śmiechu warte) i obecnego marszałka województwa (a byłego wojewody), "toż inni nic nie zrobili, a my tylko przed wyborami kłamaliśmy żeby zdobyć głosy, nic więcej, nie rozumiemy dziwnego sprzeciw lokalnej społeczności ... "

Kolejna słaba argumentacja, wcześniej Włoszczowa teraz to. A może odbij piłeczkę do tych którzy nie głosowali na PIS? a np na PO :>
  • levack.levack 05.01.11, 16:16
    Gość portalu: jak zawsze zalosc napisał(a):

> Kolejna słaba argumentacja, wcześniej Włoszczowa teraz to. A może odbij piłeczk
    > ę do tych którzy nie głosowali na PIS? a np na PO :>

Ale artykuł jest o tym, że PiS się nagle zrobił wielkim obrońcą uciśnionych kierowców, jadących tranzytem, którzy nie będą w stanie wydać kilku zeta na przejechanie kawałka AOW.

--
    Pozdrawiam,
    Levack
  • Gość: jak zawsze zalosc IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.11, 17:54
    :) w ładny sposób próbujesz uzasadnić trafność decyzji o dodaniu bramek na wjeździe na obwodnice (kilka zeta, kawałek AOW itp itd), nie zmienia to jednak faktu że artykuł podejmuje nie tylko temat odwołania beznadziejnego marszałka (już podjął parę decyzji z tzw "dupy" np o godzinach pracy) ale głównie temat obwodnicy która ma zyskać bramki (tak jak w innym poście napisałem na swój sposób A4 z między katowicami a krakowem też jest bezpłatna ... między bramkami nie płacisz ;).

To z PIS (które jest beznadziejną partią) nie jest żadnym argumentem, tak oni to robią pod publikę ale tak samo pod publikę premier, schetyna, i były wojewoda (a obecny marszałek) kłamali aby nie tracić głosów przed wyborami. Nie mając argumentów próbujecie (esz) zdyskredytować PIS (założę się że jeśli zamienili by się stołkami z PO to każda partia robiła by to samo co oponent teraz)w tym względzie a dodatkowo umniejszasz działania marszałka który działa na szkodę województwa/regionu.

Żałosne to jest :) tak samo jak postępowanie PO w tej sprawie ( i tak samo jak Włoszczowa była żałosna ze strony PIS i była atakowana ze strony PO ;) ).
    Reasumując obwodnica bez bramek, politycy bez kłamstw ;) (to drugie to pobożne życzenie) a marszałek "out" za działania przeciw regionowi.
  • levack.levack 05.01.11, 22:08

> :) w ładny sposób próbujesz uzasadnić trafność decyzji o dodaniu bramek na wjeź
    > dzie na obwodnice (kilka zeta, kawałek AOW itp itd), nie zmienia to jednak fakt
    > u że artykuł podejmuje nie tylko temat odwołania beznadziejnego marszałka (już
    > podjął parę decyzji z tzw "dupy" np o godzinach pracy) ale głównie temat obwodn
    [ciach]
    > Żałosne to jest :) tak samo jak postępowanie PO w tej sprawie ( i tak samo jak
    > Włoszczowa była żałosna ze strony PIS i była atakowana ze strony PO ;) ).
    > Reasumując obwodnica bez bramek, politycy bez kłamstw ;) (to drugie to pobożne
    > życzenie) a marszałek "out" za działania przeciw regionowi.

Żeby nie było - ja też wolałbym, żeby cała AOW była za darmo, mało tego, wolałbym, żeby w ogóle autostrady były za darmo, albo były płatne w systemie "nalepkowym". Powiem więcej, chciałbym, żeby benzyna była za 2,50 zł i jeszcze parę rzeczy bym chciał.
    Ale większość z tych rzeczy jest nierealna, a wkurza mnie, że najbardziej protestują zwolennicy partii, która przez 2 lata swoich rządów podpisała umowy na żałosną ilość km autostrad, bo zajmowała się lustrowaniem obywateli, szukania układu w sobie itd.
    Nie kocham PO, ale za rządów PO zostało podpisane tyle umów na budowy autostrad i ekspresówek ile przez wszystkie poprzednie rządy z ostatniego 20-lecia razem wzięte.

A najlepsze jest to, że nikt jeszcze w tych kilku wątkach nie podał linku do tego tajemniczego rozporządzenia. Wszyscy opieramy się na artykułach z 2 wrocławskich gazet, które, jak wiemy wszyscy nie grzeszą sprawnością warsztatową.
    Na stronie Ministerstwa Infrastruktury, na stronie GDDKiA tego rozporządzenia nie ma.

Za chwilę się może okazać, że bramka będzie tylko na węźle z A4, co rozwiąże cały problem.

Co nie oznacza, że jakby AOW była faktycznie 2-bramkowa to wydanie niecałych 7 zeta za jej przejechanie (2x3,50, 0,24 zł x 28 km, a może mniej, bo to jest opłata maksymalna) to jest jakaś nieprawdopodobnie straszna kwota.

--
    Pozdrawiam,
    Levack
  • garym 05.01.11, 22:00

> Kolejna słaba argumentacja, wcześniej Włoszczowa teraz to. A może odbij piłeczk
    > ę do tych którzy nie głosowali na PIS? a np na PO :>

to nie była żadna argumentacja, jedynie przypomnienie faktów. Jak słusznie Dutkiewicz zauważył PiS chce z tego zrobić sprawę polityczną, a sami nic z tym nie zrobili.

Co do merytorycznej argumentacji to proszę bardzo. Czy uważasz, ze bezpłatna AOW jest sprawiedliwa? Dlaczego mieszkańcy takich miast jak np. Brzeg czy Oława mają płacić w swoich podatkach na bezpłatną obwodnicę Wrocławia, kiedy sami będą musieli przyjąć wkrótce sporą część ruchu z płatnej A4? Takich miast, miasteczek i wiosek z płatnym obwodnicami jest mnóstwo - Konin, Września. Dlaczego tylko duże miasta są beneficjentami bezpłatnych autostrad. Albo robimy bezpłatne obwodnice dla wszystkich miejscowości, albo najlepiej wprowadzany system winietowy jak np. w Czechach, na wszystkie autostrady i ekspresówki, przynajmniej dla samochodów osobowych
  • Gość: z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.11, 15:06
    Czyżby zapomniał, że został marszałkiem, a więc samorządowcem? Powinien bronić naszych lokalnych interesów, a nie urzędniczego pieprzenia o "kosztach". Zresztą ciekawym jak to policzyli? Na kolanie? Z sufitu? I jak to się ma do kosztów ponoszonych przez nas wszystkich z tutułu przejazdu całego tranzytu przez środek miasta?!
  • limciu 05.01.11, 15:07
    Jestem z Wałbrzycha, najczęściej jadę do Wrocławia na lotnisko po kogoś z rodziny. Do tej pory żeby w przewidywalnym czasie dojechać - jechałem przez Smolec. Bardzo cieszyliśmy się, że teraz będzie można dojechać szybko AOW. Wychodzi na to, że za przejazd 2 km odcinka z K35 czy A4 do Granicznej będziemy musieli płacić jak za przejazd całej AOW. I jeszcze stać na jakiś bramkach !!! Bardzo sprawiedliwe !!!! Na drzewo z tym Jurkowlańcem i całą PO. Więcej na nich nie zagłosuję. Banda kłamczuchów !!!
  • Gość: iśka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.11, 15:59
    Ja nigdy nie głosowałam na nich bo zawsze wiedziałam że do dorobkiewicze, którzy tylko własny interes widzą a zwykłych ludzi mają w d....... Ale są jeszcze durnie co na nich głosują, głupich nie sieją sami się rodzą.
  • levack.levack 05.01.11, 16:54
    limciu napisał:

> Jestem z Wałbrzycha, najczęściej jadę do Wrocławia na lotnisko po kogoś z rodzi
    > ny. Do tej pory żeby w przewidywalnym czasie dojechać - jechałem przez Smolec.
    > Bardzo cieszyliśmy się, że teraz będzie można dojechać szybko AOW. Wychodzi na
    > to, że za przejazd 2 km odcinka z K35 czy A4 do Granicznej będziemy musieli pła
    > cić jak za przejazd całej AOW. I jeszcze stać na jakiś bramkach !!! Bardzo spra
    > wiedliwe !!!! Na drzewo z tym Jurkowlańcem i całą PO. Więcej na nich nie zagłos
    > uję. Banda kłamczuchów !!!

Ale jak byś chciał jechać z K35 to i tak zapłacisz za wjazd na A4 w Bielanach, więc nic by Ci bezpłatna A8 nie pomogła. Więc nie kombinuj i jedź jak teraz :D

--
    Pozdrawiam,
    Levack
  • gregorio123 05.01.11, 15:39
    Sam Pan publicznie obiecywałeś Wrocławianom obwodnicę Leśnicy do 2010 r.
    wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35749,6098713,Czy_prezydent_Dutkiewicz_nie_lubi_Lesnicy_.html
    I co Panie prezydencie?
    Może najpierw Pan dotrzyma obietnicy, a później będzie Pan wymagał tego od innych?

Jakże byłem głupi, że głosowałem na Pana w tych wyborach. Nie wiedziałem, że Pan też nie dotrzymuje obietnicy.

Pozdrawiam wszystkich niekłamiących.
    GZ
  • Gość: szakadimas IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.01.11, 18:56
    Czy Pan czyta to co Pan pisze? A Czy Pan wie, co to jest NATURA 2000 ??? Na pewno Pan wie! Powiem Panu że od 2009 r. mamy we Wrocławiu kolejny taki obszar - dolina Bystrzycy. Cała przygotowana dokumentacja i decyzje administracyjne muszą zostać przemodelowane. W to wchodzą nowe plany zagospodarowania, nowe wykupy gruntów - kojarzy Pan rodzinę Krzywdów ??? Inwestycja ma choćby z powyższych powodów kilka lat w plecy! Problem jednak nie w opóźnieniu - tylko w pobieraniu opłat . Czy Pan wyczuwa różnicę? A słyszał Pan o uwalonych przez Marszałka z PO inwestycjach drogowych Miasta ??? Np. Borowska i Buforowa - miały być projektami UE...........
  • Gość: Mam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.11, 19:16
    Jeszcze raz przeczytaj to co napisałeś, propagandysto dupkiewicza a nie NATURA 2000
  • dydelf1973 05.01.11, 15:49
    PIS się przekreślił szaleństwem a PO kłamstwem. Nie wiem na kogo jesienią, ale na pewno na kogoś innego albo głos (a nawet ładne kolka bo cała rodzina) nieważny (-e).

PS. hasło w tytule moje, ale mozna kopiować i rozpowszechniać z podaniem autorstwa do woli.
  • Gość: x IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.01.11, 16:59
    > PS. hasło w tytule moje, ale mozna kopiować i rozpowszechniać z podaniem autors
    > twa do woli.

hehehe a jak ktos Ci to haslo "ukradnie" bedziesz scigal sadowo?
  • dydelf1973 05.01.11, 21:45
    jak widzisz udzieliłem zgody na wykorzystywanie zachowując jedynie prawo do autorstwa. A i to głównie pro forma bo i owszem w razie bezprawnego wykorzystania mógłbym ścigać sądownie. ale raczej wątpię żebym musiał :)
  • Gość: AOW user IP: *.srv.volvo.com 05.01.11, 15:57
    Tego mozna bylo sie spodziewac, choc poczatkowe wrazenie PO bylo fascynujace, teraz po wygranych wyborach pokazali swoje oblicze, to, ze niczym sie nie roznia od poprzednich rzadzacych, mam nadzieje, ze Pan premier nie bedzie robil z geby cholewy i uczyni obwodnice miast bezplatne jak wielokrotnie obiecywal, dziki kraj...
  • sosiu-1 05.01.11, 15:59
    Taki tytuł powinna zamieścić Wyborcza pod tym zdjęciem!!!
  • rk111 05.01.11, 16:30
    Zobaczymy gdzie będą punkty poboru opłat PPO, jeśli na A4 przed węzłem to jakoś nie mam pojęcia żeby nie było pobierania opłaty za przejazd, bo nikt nie udowodni czy skręcasz na AOW czy jedziesz prosto A4, z drugiej strony mamy S8 a więc bezpłatną, więc PPO musiałby być za węzłem Pawłowice a to kłóciłoby się z bezpłatna AOW dla ruchu lokalnego. Pewnie pismak coś źle zrozumiał albo informator jest debilem (zasiedziałym urzędasem może nawet przewidzianym do zwolnienia w ramach 10000).
  • levack.levack 05.01.11, 16:35
    rk111 napisał:

> Zobaczymy gdzie będą punkty poboru opłat PPO, jeśli na A4 przed węzłem to jakoś
    > nie mam pojęcia żeby nie było pobierania opłaty za przejazd, bo nikt nie udowo
    > dni czy skręcasz na AOW czy jedziesz prosto A4, z drugiej strony mamy S8 a więc
    > bezpłatną, więc PPO musiałby być za węzłem Pawłowice a to kłóciłoby się z bezp
    > łatna AOW dla ruchu lokalnego. Pewnie pismak coś źle zrozumiał albo informator
    > jest debilem (zasiedziałym urzędasem może nawet przewidzianym do zwolnienia w r
    > amach 10000).

No właśnie ja też bym chciał to rozporządzenie przeczytać. Albo w Pawłowicach będą dwa zjazdy - bezpłatny -"łącznik Długołęka" i płatny wjazd na nową S8.
    investmap.pl/var/MAPA%20aow.jpg
    --
    Pozdrawiam,
    Levack
  • Gość: x IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.01.11, 17:01
    Trzeba pokazac tym popaprancom z lewa/prawa/srodka (jeden ch...),ze nie damy sie tak dymac bez konca! Tym razem dosc szczekania w internecie... jazda na Wiejska!
  • Gość: logik IP: 84.19.169.* 05.01.11, 17:12
    Czytam ten artykuł. Czytam te komentarze. I nie chce mi się wierzyć, że to na prawdę jest faktem o czym i napisali i o czym jest ta dyskusja.

Przez 60 lat pobytu polskiej państwowości nad Odrą, w mieście poniemieckim, w Breslau, a teraz Wrocław, toczy się dyskusja paranoiczna.

Przez 60 lat państwo polskie zdzierało ze społeczeństwa podatki, akcyzę, podatki drogowe, ubezpieczenia, i kupę innego grosza, aby po 17 latach od podjęcia projektu budowy Obwodnicy
    w końcu tą Obwodnicę wybudować

I okazuje się ŻE TO JEST PŁATNA OBWODNICA

Ja wiedziałem że członkowie Platformy to cwaniaki i nie do końca uczciwe towarzystwo, ale żeby byli tak głupi jak to teraz pokazali, tego nie przypuszczałem.

A są głupi, są kłamcami, są wrogami społeczeństwa i szkodnikami gospodarczymi.

Ten Palikot wiedział co robić. Wiedział pierwszy że to banda głupków. I odszedł od Tuska, Schetyny, nawiedzionego Głowina, czy pierd.... i nieudolnego do cna Grabarczyka.

Platforma już nigdy więcej nie może liczyć na mój głos. Nie dostanie głosów mojej rodziny i moich znajomych.

Będziemy głosowali na wszystkich innych. Na PiS, na SLD, na PSL i na Palikota też. Bo Palikot pierwszy przejrzał na oczy.

Precz z bałwanami z PO !! Głupsi niż można było sobie wyobrazić. Głupota Tuska jest coraz większa. Precz z PO. Precz z PO !!

Nigdy więcej nie oddam głosu na PO. Nie oddam, nawet gdyby zmienili decyzję o odpłatności. Sama dyskusja o tym czy płacić czy nie, jest stratą ludzkiej energii i świadczy o głupocie
    Platformy, Platfusów, posłów PO, ministrów PO, marszałków PO i przede wszystkim członków PO i tych którzy na PO głosowali. Nigdy więcej PO !!! Precz z PO !!! Precz.

Piszcie, wysyłajcie, protestujcie. Gońcie głupich Platformersów !!!

Szanowna/y Pani/e

Premierze, Ministrze, Pośle!

My wrocławianie i Dolnoślązacy - protestujemy przeciwko wprowadzeniu opłat za przejazd samochodami osobowymi Autostradową Obwodnicą Wrocławia!

Żądamy realizacji obietnic składanych nam od wielu lat, ale także w trakcie ostatniej kampanii wyborczej, przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych!
    Autostradowa Obwodnica Wrocławia - inwestycja warta 3,5 mld zł - opłacona z naszych podatków, jest niezwykle ważna dla poprawy warunków życia w naszym mieście.
    Proponowany system opłat spowoduje, że obwodnica nie rozwiąże żadnego z komunikacyjnych i cywilizacyjnych problemów Wrocławia, a jedynie te kłopoty pogłębi.

Nie marnujcie naszych pieniędzy!

Nie zgadzamy się na to!

List proponujemy wysłać na następujące adresy:

biuro.tusk@op.pl,
    donald.tusk@sejm.pl,
    info@mi.gov.pl,
    Cezary.Grabarczyk@sejm.pl,
    bp.adamczyk@wp.pl,
    Andrzej.Adamczyk@sejm.pl,
    Bozenna.Bukiewicz@sejm.pl,
    Leszek.Cieslik@sejm.pl,
    Bronislaw.Dutka@sejm.pl,